PDA

View Full Version : Oyun İnanılmaz Yavaş! Hem de Bu Sistemde

_NeFret
19.Mayıs.2011, 12:21
arkadaşlar oyun inanılmaz yavaş, sanki arkada photoshop autocad pes birkaç youtube vidyosu açık..

adama tıklıyorum 1-2 saniye falan öle bekliyorum. haber okurken bile yukarı zor çıkıyor.

* sistemin kötü demeyin, i5 4gb ram 1gb çok iyi bi ekran kartım var. sistem 10 numara.
* save dosyası büyümüştür demeyin oyunun ilk haftasındayım.
* skin değiştin o kasıyodur demeyin, oyunun kendi skini.
* bişeler eklemişsindir logo falan demeyin , bir tek harf bile eklemedim oyuna.
* bilgisayar sıcaktır demeyin, sabah kalkıp oyunu açınca da aynısı.
* databasei büyütmüşsündür demeyin. türkiyeyi small açtım sadece süper ligi seçtim.. dışardan popüler oyuncuları gösteri işaretledim sadece toplam 13.000 oyuncu oldu. hiçbişe bu.

bir sıkıntı var ama hala çözemedim. böyle sistemde böyle oynanmıyor gerçekten. :director:

europeanconquer
19.Mayıs.2011, 12:25
Şimdi oyunu sil tekrar yükle diyeceğiz onuda yapmışsındır demi :)

_NeFret
19.Mayıs.2011, 12:36
abi siz takır takır oynuyomusunuz? belki de oyun benim oynadığım hızdadır zaten ? normal hali bu ise saçmalık.

Eminoski
19.Mayıs.2011, 12:52
Başka programları kullanırken bir yavaşlık varmı ? virüs girmiş olabilirmi bazen virüs girince 1 2 oyun ve bazı programlar ağır çalışıyor

World Hollow o1
19.Mayıs.2011, 15:50
Onu demeyin bunu demeyin..
Dicek bir söz bırakmadın bize.. :)

Bilgisayarına en son ne zaman format attın?

kalemci
19.Mayıs.2011, 17:17
virüs taraması yap derim

RasAnt
19.Mayıs.2011, 18:21
Format,virüs programın,ve oyunu yeniden kur benim önerilerim

frankesen1
19.Mayıs.2011, 18:31
Sistemimiz Hemen Hemen Aynı bende 2 gb ekran kartı var. Oyunda hiçbir kasma olmuyordu.Şimdi 2056'dayım oyunculara tıklarken filan yine sorun yokta Next diyince artık yavaş ilerliyor.Ama onun dışında ya oyunda sorun vardır.
Orjinal oyun ise yeniden kur netten' indirdiysen bir daha indir başka bir yerden.
Sistemini güzelce tarat.
Olmadı format at.
Driverları'nı güncelle.
DX'de Unutma.

mehmetd
19.Mayıs.2011, 23:28
antivirüsü kapamanı yada tarama dışında bırakmanı öneririm.

_NeFret
21.Mayıs.2011, 15:09
açıkçası virüsten şüpheleniyorum
haziranda aldım win7 kurulu hiç virüs programı indirmedim.

bişelr olabilir. ama programa da para vermek istemiyorum öbür türlü de 1 aaylık deneme oluyo sadece. bakalım. şu an oyunu oynamıyorum bu arada, rakiplerimin aptal transfer politikası sinir etti beni. ligde hangi takımı alırsam alayım en kötü 2. sene şampiyon oluyorum. nasıl mümkün ?? fener beşiktaş niye iyi adamlar almıyor oyunda?

mad butcher
21.Mayıs.2011, 15:41
benim ekran kartı yok , on board üzerindeki ekran kartı ile oynuyorum , pc yi aldığımdan beri format atmadım (3 yıl) , virüs programı hiç yüklemedim :D pc sorunsuz

yapacağın şey oyunu silip , kayıtlı oyunu taktiği vs. kaydedip oyunu yeniden kurman , olmuyorsa formatı dene

_NeFret
22.Mayıs.2011, 13:02
yeni oyun açayım dedim. bilgisayar performansı yarım yıldız......

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

benim laptopun space tuşu bile bu oyunu en az yarım yıldız çalıştırır. nasıl bir sorun var anlamadım.

Universal
22.Mayıs.2011, 16:16
Arka planda çalışan programlar önemli, eğer işlemcide fazla yük binen programlar siz farkında olmadan çalışıyorsa bu oyunu etkiler.

Ek olarak laptop'u alırken verilen özellikler %100 performans göstermiyebilir, macbook'lar bundan daha kötü performans ile daha hızlı çalışabiliyor.

cemoli79
22.Mayıs.2011, 18:30
Ekran kartı güncellemesi yaptıysan iptal et,eski versiyonlardan birini yükle,ve küçük bir öneri, windows\prefetch klasörünün içindeki dosyaların alayını sil.Hatta masaüstüne kısayol oluştur,hergün belli aralıklarla bu dosyaları sil.

Not:Bu dediklerimi yaptıktan sonra yeni oyun açıp tekrar bakar mısın şu yıldız olayına.
2.not :-) Ayarlar kısmına da bir gözat.Ne bileyim fikstürü en hızlı durdurulamaz olarak ayarla,görüntü ve ses ayarlarında tema ön belleği kullan seçili kalsın,oyuncu resimlerini göster seçeneğini kaldır ,hiçbiri yap.3d ayarlarını da kapat,detay seviyesini minimuma getir,sesi kapat,bir de ekran ayarlarını 32 bit değil 16bit e getir ve bi zahmet sonucunu buraya yaz (: Umarım yardımcı olabilmişimdir,sana iyi oyunlar.