PDA

View Full Version : Ertem Şener twitter'dan neden ayrildigini acikladii

vego
19.Mayıs.2011, 14:29
Ertem Şener'den Dipnot.tv'ye Twitter açıklaması; "Toplum olarak Twitter'a hazır değiliz"

"İnternet sansürüne karşıydım ama son dönemde yaşadıklarım galiba sansür gerekliymiş dememe neden oldu"

Başarılı spor yorumcusu ve bir çok unutulmaz Şampiyonlar Ligi maçının spikeri Ertem Şener Twitter hesabını kapattı.

23 bin takipçisi olan ve bir çok transfer haberini gazete ve televizyonlardan önce twitterdan takipçilerine duyuran Şener aldığı tepki ve hakarete varan eleştiriler nedeniyle hesabını kapattığını ifade etti.

Ertem Şener'in bu kararı kişisel bir karar gibi gözüksede, Yeni medya düzeni olarak anılan ve sosyal medya mecraları Facebook ve Twitter gibi insanlarla iç içe, haber iletişiminin çok hızlı olduğu günümüz iletişim kanallarının sorunlarının da içeriyor aslında. Yerleşik medyanın ağır aksak ilerleyen yapısına karşı hızlı, atak ve güncel yapısı ile Yeni medya düzeni inanılmaz bir hızla gelişme katediyor. Bu gelişme yanında bazı sorunları da beraberinde getiriyor.

Ertem Şener'in bu kararı bu sorunların gün yüzüne çıkmış hali.

Başarılı spor yorumcusu Twitter hesabını kapatması üzerinden bu sorunların neden kaynaklandığını Dipnot.tv'ye açıkladı.

Ertem Şener'in Twitter hesabını kapatması ve arka planında yatan gerçekleri anlattığı o açıklama;

" Toplum olarak Twitter'a hazır olmadığımızı anladım. Ne zaman hazır oluruz o zaman geri dönerim. Toplum olarak kavgacı, iyilikten hoşlanmayan, kaosu isteyen, kıskanan,başarıyı hazmedemeyen, inanmayan ve kompleksli insanlara dönüştük.

Sosyal medya mecralarını insanlar çok farklı algılamaya başladı. Ben Twitter'ı mahremim olarak görüyorum. Sana ne benim özelimden. Nefret ediyorsan takip etme. 23 bin takipçim var. 22 bin kişi ile sorunum yok. Bir grup azınlık şahsıma küfürler ediyor, hakaret ediyor, ailem ve özelimide içine kapsayan ağır ithamlarda bulunuyordu. Biz yıllarca annelerin kutsallığına inanarak büyüdük bu toplumda. Ne oldu da birden bu insanlara dönüştüler.

Arkadaşlarım ve yakın çevrem pire için yorgan yaktığımı düşünüyorlar ancak bu şekilde devam ediyor olsaydım pireler yakında yorganı geçecekti. Daha önce meslektaşlarım Ali Ece, Güntekin Onay, Mehmet Demirkol'da bu duruma benzer sebeblerden ötürü hesaplarını kapattılar.

Ben etik değerlere inanan, insanı seven, demokrat birisiydim. Twitter'dan sonra az kalsın bu değerleri kaybediyordum. Artık insanların hepsine aynı gözle bakmaya başladığımı hissettiğim anda tehlikenin farkına vararak bu kararı aldım.

Spor dünyasının içerisindeyim. Son zamanlarda transfer haberleri veriyordum. Olumlu olumsuz bir çok tepki alıyordum. Düşünün ben şampiyonluk yarışı içerisinde oldukları için etkilenebileceklerini düşündüğümden elimdeki Trabzonspor ve Fenerbahçe ile ilgili bilgileri etik gereği yayınlamadım.

Evet bu kişisel bir karar ve kimseyi ilgilendirmez ancak bu yaşananların altında sosyolojik olarak incelenmesi gereken bir şey var. Toplumumuz demokrat değil. İnternet demokrasiyi geliştiriyor diyorlar ben buna katılmamaya başladım Twitter'dan gelen tepkiler sonrası oradaki bir grup azınlıktan yola çıkarak katılımcı bireyler yerine bencil, inkarcı, kompleksli ve şiddet yanlısı insanlara dönüştüğümüzü düşünmeye başladım internet için. O nedenle sağlıklı düşünebilmek adına uzaklaşma kararı aldım.

İnsanlar parmakları ile nefret kusuyor resmen."

Ertem Şener'in hesabını kapattığını açıkladığı o tweetler;

http://www.dipnot.tv/Files/image/ffff.jpg

Eminoski
19.Mayıs.2011, 14:38
Hepsi dün gece oldu adamı çıldırttılar ne laf sokmalar ne küfürler :) Ertem şener de kaşınıyor gerçi biraz ama bizim halk rahat dururmu :)

eng1n
19.Mayıs.2011, 15:02
Twitter'da şöyle bir tweet yayılıyor

Ertem Şener "Toplum olarak Twitter'a hazır değiliz" demiş. Bence toplum olarak Twitter'dan çok Ertem Şener'e hazır değiliz.
7 dakika önce Favorilere ekle Retweetle Yanıtla

KaPaLı
20.Mayıs.2011, 00:58
Ya bırak Allah aşkına Ertem. Milleti deli ettin verdiğin saçma duyumlarla. Küfür edilmesine sonuna kadar karşıyım ama her suçu karşı tarafa atma artık.

SAİT71
20.Mayıs.2011, 01:54
Sen sözüne önem verilen birisi olarak bu taraftarlara saçma sapan haberler verip hop ümitlendirip hop üzersen ondan sonra böyle yersin tokatı. Yani kendim ettim kendim buldumun biraz daha yumuşak hali yaşadığı olay. Belki küfür felan biraz ağır olmuş..

Clayman
22.Mayıs.2011, 14:51
Emre Tilev de kapattı twitter'ını az önce.

"emretilev emre tilev
Bundan sonra tweet de yokum"

Suicider
22.Mayıs.2011, 15:55
Çok ta meraklıydık emre tilev e.Maçta telefonu çalıp açan bir spiker kendisi :) :)

Varonil
22.Mayıs.2011, 15:57
Yani hakikaten küfür eden insan görünümlü öküzler çok var,o konuda birşey diyemeyiz fakat kendilerini çok mu hazır görüyorlarmış,önce saçma sapan transfer haberleriyle insanları kandırmayı bıraksınlar.

Clayman
22.Mayıs.2011, 16:20
Çok ta meraklıydık emre tilev e.Maçta telefonu çalıp açan bir spiker kendisi :) :)

Onu açıkladı twitter'dan. Yayınla ilgili bir durumdan ötürü açmak durumunda kalmış.