PDA

View Full Version : Türkiye Liginin İnanılmaz Derecedeki Kötü Yapay Zekası

Rasmoth
20.Mayıs.2011, 10:08
Arkadaşlar oyuna fenerbahçeyle başlıyorum. Eden Hazard ve bu düzeyde gençleri transfer ediyorum her sezon. Ama rakiplerime bakıyorum yaptıkları hiçbir transfer yok. Koskoca Beşiktaş Galatasaray gidio Allahın unuttuğu yerin 2. liginden transferler yapıo.10 sezon gectim Beşiktaş adam gibi bir oyuncu almıstı oda degerinin 1 M fazlasını verince hemen sattı. Bakıyorum Trabzonsporun Oyuncularının değeri 15-20 M geçmez. Eskişehir filan hiç saymıyorum adamların en degerli oyuncusu 1 M TL. Bu seferde her takıma 4-5 gol atıyorum. Galatasaraya bile en son 7 attım ve son oldu sildim kaydı. Peki biz illa rakip olsun diye ingiltere italyadamı oynicaz.Biraz heycan olsun şampiyonluk yarısı olsun vs .vs. bunları yaşamak için tuttuğumuz takımlarda alamıcakmıyız.

Bu tarz olayları sizde yaşadınızmı ?

wolfson
20.Mayıs.2011, 10:56
yaşadınız mı derken? nerdeyse her Türkiye karierimde :D Türkiyede bank asyadan bir takımı alsan ilk sene Süper Lige çıkarsın. zorlarsan 2-3 senede şampiyon olursun

Rasmoth
20.Mayıs.2011, 12:29
peki biz feneri beşiktaşı alamıcakmıyız hiç . :( Seneye böle olmaz inş. Biraz özen gösterseler türkiye ligine .

BaFraLı
20.Mayıs.2011, 12:41
Trabzonspor ile oynuyorum. 3.sezondayım. Geçtiğim 2 sezonda ligi 2.likle bitirdim ve iki senedirde Türkiye kupasını aldım. Başka başarım yok. Yanlız şampiyonluk yarışında en fazla 1 takımla çekiştim. Yani Aynı bu sezonki gibi 3.ile aramda 15 puan fark falan oluyor işte Beşiktaş yada Fenerbahçe ile şampiyonluk için çekişiyorum. Galatasaray neredeyse ilk 6 ya giremedi.

Çok saçma puan durumları, transferler oluyor dediğin gibi. Bunun içinde sanırıım yapacak pek fazla birşey yok. Avrupa'da oynamak bu yüzden daha mantıklı. Hele 2 sezon sonraki yabancı sorunu kadro düzenini de çok bozuyor.

Fearless Coward
20.Mayıs.2011, 12:55
Valla bende genellikle çok sağlam transferler oluyor örnek veriyorum Bursaspor Deniz Naki,Sezer Öztürk gibi isimleri alıyor Galatasaray,Serdar Kesimal'ı alıyor vs. az lig açmakla da alakalı olabilir tabi...Ben hep az lig açtım ve transferler genellikle hep iyi oluyor...

Rasmoth
20.Mayıs.2011, 13:05
Valla bende genellikle çok sağlam transferler oluyor örnek veriyorum Bursaspor Deniz Naki,Sezer Öztürk gibi isimleri alıyor Galatasaray,Serdar Kesimal'ı alıyor vs. az lig açmakla da alakalı olabilir tabi...Ben hep az lig açtım ve transferler genellikle hep iyi oluyor...

Serdar Özkan Deniz Naki kardeş bunlar iyide ben örnek vereyim. Eden hazard - Gervinho - Benfica'daki Fabio - Hulk bu adamlarla bir kıyasla onları napabilirlerki . Bu düzeyde 1-2 oyuncu alsalar zevkli olurda dedigim gibi hep ölü transfer. Gercekte O7 gelmese beşiktaş oyunda alma ihtimalini bi düşün.

eng1n
20.Mayıs.2011, 13:23
Serdar Özkan Deniz Naki kardeş bunlar iyide ben örnek vereyim. Eden hazard - Gervinho - Benfica'daki Fabio - Hulk bu adamlarla bir kıyasla onları napabilirlerki . Bu düzeyde 1-2 oyuncu alsalar zevkli olurda dedigim gibi hep ölü transfer. Gercekte O7 gelmese beşiktaş oyunda alma ihtimalini bi düşün.

Peki sence gerçekte Fenerbahçe Hazard - Gervinho - Fabio - Hulk'u alabilir mi sende biraz gerçek dışı oynuyorsun gibi.

Rasmoth
20.Mayıs.2011, 13:36
Peki sence gerçekte Fenerbahçe Hazard - Gervinho - Fabio - Hulk'u alabilir mi sende biraz gerçek dışı oynuyorsun gibi.

O tartışılır ama benim demek istedigim oyunda alması ii transfer yapıp türkiye ligi eğlenceli hale gelmesi. 48 ay taksitle alarbilirler ii oyuncular

Fearless Coward
20.Mayıs.2011, 13:47
Dostum sende gerçekci davran 48 ayla adam alma peşin al...Daha çok çekişme olur ligde...

eng1n
20.Mayıs.2011, 13:49
Yapay zeka iyi transferler yapmıyor buna katılıyorum ama yine de normal transferler diye düşünüyorum lig için ki Fenerbahçe'den biraz daha düşük takımlarda oynarsan neden yapmadıklarını anlarsın diye düşünüyorum. Takımları düzlüğe çıkarmak için 2-3 sezon başarı yakalanması gerek kulüplerde para yok. Ha şimdi dersin gerçekte çok iyi transferler yapıyorlar diye oyunda maalesef gerçekteki gibi paranın nereden geldiği belli değil.

Rasmoth
20.Mayıs.2011, 13:51
Bu transferlerde olmadan avrupa olmuo ama sunu unuttum hatırlattınız türkiyede finansda yok :S

eng1n
20.Mayıs.2011, 13:55
Bir de oyunda takımların rep değerleri çok çabuk yükseliyor örneğin Fenerbahçe Ligde şampiyon olsun avrupaya gidemesin diğer yanda Fiorentina İtalya'da 4.olsun ŞL'de gruplara kalsın iki takımda Hazard'a teklif yapsın Hazard Fenerbahçe'yi seçiyor normalde Fiorentina'yı seçer.

Rasmoth
20.Mayıs.2011, 14:04
İngiltere oynicaz yani. yada türkiyeyi secip orta derece bir oyuna tamam dicez. Ben Hiç finansal düşünmemiştim ama genede 4 büyükler daha iyi transfer yapabilir. Sorun oyunda deil gerçekte .

ozaniel
20.Mayıs.2011, 15:23
Sadece 48 ay taksit kullanarak oynayan birinin gerçekçi bir oyun deneyimi beklememesi gerekir bence.

iLkeRisT
20.Mayıs.2011, 15:33
Karabük ile 10 sezon oynadım,ilk sene 5. oldum ondan sonraki her sene ligi 7 kere de kupayı aldım 2 ŞL 1 UEFA 1'de Avrupa Süper Kupası'nı aldım...

Yani ligde ki diğer takımları da alınca pek farklı olmuyor.

mehmetd
20.Mayıs.2011, 19:43
Arkadaşlar oyuna fenerbahçeyle başlıyorum. Eden Hazard ve bu düzeyde gençleri transfer ediyorum her sezon. Ama rakiplerime bakıyorum yaptıkları hiçbir transfer yok. Koskoca Beşiktaş Galatasaray gidio Allahın unuttuğu yerin 2. liginden transferler yapıo.10 sezon gectim Beşiktaş adam gibi bir oyuncu almıstı oda degerinin 1 M fazlasını verince hemen sattı. Bakıyorum Trabzonsporun Oyuncularının değeri 15-20 M geçmez. Eskişehir filan hiç saymıyorum adamların en degerli oyuncusu 1 M TL. Bu seferde her takıma 4-5 gol atıyorum. Galatasaraya bile en son 7 attım ve son oldu sildim kaydı. Peki biz illa rakip olsun diye ingiltere italyadamı oynicaz.Biraz heycan olsun şampiyonluk yarısı olsun vs .vs. bunları yaşamak için tuttuğumuz takımlarda alamıcakmıyız.

Bu tarz olayları sizde yaşadınızmı ?

yaa ben editörden takım kuruyorum biliyorsunuz.Oynadığım lig de şu:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=1985210#post1985210

RAKİP TAKIMIMIN T.D. 199 PA YAPTIM.gene de en iyi 130-140 aralığında ca lı adamları alıyor.Bu tamamen tr ligiyle alakalı.Bkz. 130= Türkiye liginde ilk 11 oynar ya,ona göre adam alıyor ama bende bu rakam 185ler olduğundan pek olamıyor tabii.

mad butcher
21.Mayıs.2011, 06:01
oyunda mantık arıyorsan ; oyuncu profillerini gizle ,sadece scoutlar ile öğren . ilk yıl transferi kapat , 48 aylık transferler yapma. oyunculara bazılarının yaptığı gibi şu kadar maç oynarsa yüksek ücret verip onu tamamlamadan satma gibi hileye girecek şeyleri yapmazsan oyunun daha gerçekçi olur. (dipnot : bunu yapıyorsundur demiyorum)

yine de görüşüne biraz katılıyorum , bjk 1 sezonda 30m transfer harcıyor , bir oyuncuya 9m ücret veriyor o oyuncuyu 2. ligde oynatmam . q7 gibi transferler göremedim hiç

kalemci
21.Mayıs.2011, 06:07
ben bi kere işsiz başladığımda 3.sezon hazardı gördüm Beşiktaşta :) kariyerimi silmediysem ss koyarım :)

Corpus
21.Mayıs.2011, 06:25
Karabük ile 10 sezon oynadım,ilk sene 5. oldum ondan sonraki her sene ligi 7 kere de kupayı aldım 2 ŞL 1 UEFA 1'de Avrupa Süper Kupası'nı aldım...

Yani ligde ki diğer takımları da alınca pek farklı olmuyor.

Peki yaptığın transferler nasıldı ? Ne şekilde yaptın bu transferleri ?

Rasmoth
21.Mayıs.2011, 09:43
ben bi kere işsiz başladığımda 3.sezon hazardı gördüm Beşiktaşta :) kariyerimi silmediysem ss koyarım :)

dediğin inanılmaz bisey 1000 oyunda 1 görülür :)

World Hollow o1
21.Mayıs.2011, 11:20
dediğin inanılmaz bisey 1000 oyunda 1 görülür :)

Bende genelde iyi transfer yapılıyor neden 1000 oyunda 1 olsun ki. :)

Rasmoth
21.Mayıs.2011, 11:52
Bende genelde iyi transfer yapılıyor neden 1000 oyunda 1 olsun ki. :)

genelde 3.lig oyuncusu aldıkları icin eden hazardı beşiktaş alınca baya şaşırdım :)

sarianet
21.Mayıs.2011, 13:37
malesef benim oyunda öyle kötü transfer yapmıyolar fenerbahçeye baktım psv man city birmingım gibi takımlardan oyuncu almış eskişehirspor bile hızı ve bitiriciliği müthiş bi forvet alabiliyor

http://img13.imageshack.us/img13/4546/35901391.jpg

Rasmoth
21.Mayıs.2011, 14:12
malesef benim oyunda öyle kötü transfer yapmıyolar fenerbahçeye baktım psv man city birmingım gibi takımlardan oyuncu almış eskişehirspor bile hızı ve bitiriciliği müthiş bi forvet alabiliyor

http://img13.imageshack.us/img13/4546/35901391.jpg

malesef derken :icon_biggrin: keske benim oyunda böyle gidseydi :) . keşke tüm kariyerler seninki gibi olsa

RasAnt
22.Mayıs.2011, 00:41
Ben birşey farkettim hep favori takımımı Fenerbahce seçip kariyer yapardım,bi kere alt ligden takım çıkartırken seçmedim favori takım ve Türk takımları çok güzel transferler yaptı özellikle gs ve fb.Bu doğrumudur,öylemi denk gelmiştir

sarianet
22.Mayıs.2011, 00:46
Ben birşey farkettim hep favori takımımı Fenerbahce seçip kariyer yapardım,bi kere alt ligden takım çıkartırken seçmedim favori takım ve Türk takımları çok güzel transferler yaptı özellikle gs ve fb.Bu doğrumudur,öylemi denk gelmiştir

tesadüf müdür nedir benim kariyerim de seninki gibi :)

Jaswege
22.Mayıs.2011, 01:08
Bu yapay zeka, gerizekalı heralde. :D Tövbe tövbe. Bu senin anlattığın sorun dert değilde benim takıldığım başka bir nokta var. Ben serbest bi oyuncu buluyorum mesela; Popülerliği 5bin in üzerinde bir takımım. Oyuncuya teklif yapıyorum 1.1 M $ istiyor. Düşürüyorum ama inmiyor vazgeçiyorum.Benden hemen sonra popülaritesi 3bin lerde sürünen bir takım taklif yapıyor ve oyuncu inanılmaz bir şekilde 80-100 k arası bir ücrete imza atıyor. Bu ne sacmalıktır? Ben 10 katını verdim. Üstelik o istediği maddeler, serbest kalma maddesi cartu curtu da dahil. Oyun motoru burada çok yetersiz kalıyor. Yeni usül sözleşme önerme tipi çok ama çok saçma oldu.

sarianet
22.Mayıs.2011, 01:10
Bu yapay zeka, gerizekalı heralde. :D Tövbe tövbe. Bu senin anlattığın sorun dert değilde benim takıldığım başka bir nokta var. Ben serbest bi oyuncu buluyorum mesela; Popülerliği 5bin in üzerinde bir takımım. Oyuncuya teklif yapıyorum 1.1 M $ istiyor. Düşürüyorum ama inmiyor vazgeçiyorum.Benden hemen sonra popülaritesi 3bin lerde sürünen bir takım taklif yapıyor ve oyuncu inanılmaz bir şekilde 80-100 k arası bir ücrete imza atıyor. Bu ne sacmalıktır? Ben 10 katını verdim. Üstelik o istediği maddeler, serbest kalma maddesi cartu curtu da dahil. Oyun motoru burada çok yetersiz kalıyor. Yeni usül sözleşme önerme tipi çok ama çok saçma oldu.

transfer olayı ayrı bi muamma ona girersek çıkamayız fmnin çileden çıkaran en büyük sorunu.

Chivalry
22.Mayıs.2011, 16:29
Oyundaki kulüplerin sözleşmeye bakmadan ilgilenmiyorum sizle demesi kadar can sıkıcı bir durum yok. Yarın bir gün Drogba ve benzeri bir oyuncu Galatasaray'a gelebilir mi gelir, verirlerse parayı gelir. Ama oyunda 2. senesinde Drogbayı GS ye alabilecek adam varsa anlatsın nasıl yaptığını biz de öğrenelim.

Fenerbahçeyle Drogbaya teklif yaptığımızda bakmaz bile teklife, halbu ki yıllık 7 milyon euro yu önerdiğimizde şöyle bir düşünmeli yani.

Benim gözlemlerim oyundaki büyük takımlar da büyük transferler yapmıyorlar. İyi oyuncular alıyorlar, ama bu oyuncular ya genç oluyor, ya da 25-30 milyonu geçmiyor fiyatları. Mesela Real Madrid'in gidip 100 milyon euro vererek Rooney'i aldığını hiç görmedim.

Rasmoth
22.Mayıs.2011, 16:57
Transfer olayında bide şu varki bence en saçma olanı. Diyelim bir oyuncu 5 M TL transfer listesine konuyor. Tüm teklifleri kabul ediyorlar ama ben 8-9-10 M TL de versem benim teklifimi kabul etmiyorlar.

Zekirdek
22.Mayıs.2011, 19:02
Birde yıldız oyuncular sistem tarafından pek transfer olmuyorlar. Agüero falan başladığı takımda bitiriyorlar. FM bahsettiğiniz açıları göz önüne alırsak 4-5 yıl önce çok daha iyidi.

mehmetd
22.Mayıs.2011, 21:35
Birde yıldız oyuncular sistem tarafından pek transfer olmuyorlar. Agüero falan başladığı takımda bitiriyorlar. FM bahsettiğiniz açıları göz önüne alırsak 4-5 yıl önce çok daha iyidi.

aguero yu ben fm 2010 da alıyorum ama 60 milyon verirsem.c.ronaldo yada messi dersen başka tabii.

Rasmoth
23.Mayıs.2011, 12:11
aguero yu ben fm 2010 da alıyorum ama 60 milyon verirsem.c.ronaldo yada messi dersen başka tabii.

yanlış anladın sanırım demek istedigi sen diyelim Gs yönetiosun yapay zake r.madride aguero'yu filan almıo

Vieri
23.Mayıs.2011, 13:02
eklediğiniz liglerle eklenen oyuncular ve veritabanı boyutu oyun yapay zekasına etki ediyor.

Ilhan
23.Mayıs.2011, 13:09
Ama oyunun yapay zekasına ne kadar etki etse de bu Türk araştırma ekibi ile alakalı bir problem değil. Bu genel bir problem ve tüm oyuna ait.

11.2'de de bu problem vardı. 11.3'te de var. Sadece sugar daddy'ler transfer yapıyor ve onlar da gereksiz derecede çok yapıyor. Örnek: Man City. Diğer takımlar çok saçma transferler yapabiliyor.

İngilizce biliyorsanız SI forumlarında bu konuyu araştırıp takibini yapabilirsiniz.

martymcfly
23.Mayıs.2011, 14:39
Benim oyunda Fulham 75 milyon euro harcadı 2013 yazında. 11 milyonluk satış yaptı.
Barça 67 ye Chellini, 43 e Neymar'ı aldı. Başka da uçuk fiyatlara satış görmedim. Eskiden daha çok olurdu.

mad butcher
23.Mayıs.2011, 15:29
beşiktaş bu yıl şampiyonlar ligi gruplarında 6 da 5 galibiyet aldı , kadrosunda iyi isimler varmış bakmamıştım.

bu defans oyuncuları , markaj , top kapma , kafa , zıplama , hız - hızlanma 15 üstü. kıskandım :)

http://oi56.tinypic.com/33netyu.jpg

beşiktaşın ; kalede onur kıvrak , sağ defans geleceği çok parlak bir oyuncu , diğer sağ oyuncu avrupa kalitesinde . solda yine avrupa kalitesinde 2 oyuncu var. orta sahada mehmet ekici , forvette deniz naki yedeklerde oynuyor bu 2 isim , as oyuncuları düşünün artık .orta saha da 2 oyuncu var , düzenli oynasın mesut özil kalitesinde olur. sağ orta oyuncusu ise Türk olarak en yetenekli oyuncu

trabzonda mevlüt var , yine markaj gibi defans özellikleri 17 (fiziksel ort. 15) olan iyi oyuncu var. nispeten iyi kadro.

galatasaray ise komedi. üst düzey oyuncular ile 2. lig oyuncuları karışımı bir kadro. bi oyuncuya bakıyorsun çok iyi. yanındaki oyuncu ise 2. ligde oynatmazsın
..

Rasmoth
23.Mayıs.2011, 21:21
umuarım seneyede böle olmaz gerçekten çok gereksiz transferler yapıyorlar. galatasaray 4-5 sezondur 6. lığı gecemedi bende hep 2. lig topcusu

OnuldinhoHizmet
30.Mayıs.2011, 12:59
arkadaşlar ilk yıl transferler nasıl kapatılıyor?

ve transferleri kapatınca bütün takımlar bir sezon boyunca transfer yapamıyor mu?

onurtayfun
30.Mayıs.2011, 14:00
Galatasayarı yönetiyorum 5.sezona başlıcam..fenerbahçe neymarı filan aldı.beşiktaşta luan diye iyi topçu var.bunlar sadece 1 örnek.

sanırıym bu yapay zeka sorunu galatasarayda var yalnızca.en azından bnm oyunumda.

OnuldinhoHizmet
30.Mayıs.2011, 15:36
bnde de gs aynı oluyor sezonun yarısnı 9. 10. sırada götürüyor son haftalarda 4. 5. falan oluyor şampiyonluk hayal onlar için ilginç olan hagi kovmuyorlar asla :) en son bn kovdurdum yine boş bir hoca getirdiler ve boş boş gittiler onun için şimdi kendi db mi yaptım selçuk un ca pa sını falan arttırdım ve diğer birçok yeniliği ekledim oyuna yeni kariyer e başlıyacam Allah'ın izni ile birazdan...