PDA

View Full Version : Gençlik Akımı

mad butcher
22.Mayıs.2011, 17:52
2020 yılındayım , gençlik akımı son seviyeye geldi , ama yine 5-8 tane genç oyuncu çıkıyor , özellikleri düşük. adam gibi alt yapıdan oyuncu çıkmıyor. genç kontratlı oyuncularda çıkmıyor , boşuna genç tesisleri kurduk , gençlik akımını da mı boşa yükselttik ? zannedersem her bir yükseltme içim 7m masraf gidiyordu . 20 yükseltme için 140m ? (10 genç tesisleri , 10 gençlik akımı)

ekleme olarak , 10 yıldır hiç yetenekli Türk kaleci çıkmadı. fmrte den baktım , pa sı 140 dan yüksek regen yok. onur da yaşlandıktan sonra acaba kim koruyacak milli takım kalesini. bu kadar iyi kaleci olan Türk liginde , gelecekte iyi kalecilerin çıkmaması tuhaf geldi bana

zazanas
22.Mayıs.2011, 20:27
Ben de 2018 yılındayım adam gibi bir taner Arda Gökhan Necip ayarında filan oyuncu çıkmadı .

ToRoSKaPLaNı
22.Mayıs.2011, 21:03
Evet aynı sorundan bende muzdaripim.Eski serilerde müthiş oyuncular çıkardı.Ama artık çıkmıyor kolay kolay.Yabancılardan çıkıyor 190 lık pa ya sahip olan ama antrenman tesislerim gelişmiş olmadığı için ca sını en fazla 110 120 ye çıkartabiliyorum.O da verim sağlamıyor takımda.Efsane oyuncular çıksa cm 03-04 teki gibi çok iyi olurdu.

mad butcher
22.Mayıs.2011, 21:25
benim sorunum ligde iyi oyuncu çıkmaması değil. sorun gençlik tesisleri ile gençlik akımını üst düzeye getirmeme rağmen alt yapıdan iyi oyuncu çıkmaması. gençlik tesislerini genç kontratlı oyuncu çıkmadığı için boşa yükselttiğimi sonradan öğrendim ama gençlik akımında sorun olduğunu duymamıştım acaba onda da mı aynı sorun var ? biraz daha açacak olursam , barça da 20 tane genç oyuncu çıkıyor , çoğu iyi oyuncular ama bende sadece 5-7 arası oyuncu çıkıyor. onlar da vasat. Ligde ise orta saha da bin bereket var , her yıl avrupa ya orta saha oyuncusu pazarlıyorum forvetde iyi. kale desen hiç iyi kaleci yok. yani iyi Türkler çıkıyor ama vasat düzeyde kaleci dahi çıkmıyor.

diğer sorunda Türk vatandaşı ama almanya doğumlu oyuncuların milli takımı seçememesi olayı var. ne almanya da oynuyor ne de Türkiye de. deneme amaçlı milli takıma geçtim çağırdım gelmedi bir oyuncum. zannedersem alman milli takımında lisans sorunu var bu yüzden alman oyuncular ne kendi milli takımlarında ne de başka milli takımlarda oynuyamıyor ama bu bizim için olumsuz yönde oluyor. nuri den , hamit den kat kat iyi - Türk - alman oyuncuları milli takımda oynatamıyoruz.

Türk ligindeki genç kontrat sorunu çözülmedi , bu sorun var , yabancı oyuncuların Türk vatandaşlığına geçmesinde sorun var (kira vs. olduğunda sıfırlanması). bu oyun sahipleri oyun çıktığından beri hiç Türk liginde bir sorunu çözmediler. seneye Türkçe olsa bile oyun ilgilenecekler mi merak ediyorum doğrusu

martymcfly
22.Mayıs.2011, 22:12
Gençlik akımı ne oluyor tam olarak ? İngilizcesi ne ?
Benim oyunumda da İngiltere'den hiç birşey çıkmıyor.

Ilhan
23.Mayıs.2011, 14:30
Bu tamamen oyun ile alakalı bir sorun. Oyunda ilk başladığında 130 ve üzeri CA'ya sahip oyuncu sayısı yıllar geçtikçe azalıyor.

Oyun zekası problemi olduğu için de çözümü ancak ekimde çıkacak yeni oyunda olabilir.

mad butcher
23.Mayıs.2011, 15:07
Bu tamamen oyun ile alakalı bir sorun. Oyunda ilk başladığında 130 ve üzeri CA'ya sahip oyuncu sayısı yıllar geçtikçe azalıyor.

Oyun zekası problemi olduğu için de çözümü ancak ekimde çıkacak yeni oyunda olabilir.

hömm bende de tam aksine bolluk var. 13 lig açık , geniş data. ligdeki 18 takımı yönetebiliyor olsam lig dünya starları ile kaynardı :7 bahsettiğim sorunlar harici sıkıntı yok bende.