PDA

View Full Version : Galatasarayın aldığı oyuncular

mad butcher
25.Mayıs.2011, 04:13
oyunda fb yi yönetiyorum yıl 2021.

galatasarayın en pahalı transferleri

yıl - isim - gs nin ödediği bonservis ücreti
2021 : Erkan ; 4.8m - CA 120 , PA 125 , DC mevkisinde top kapma 7, kafa 9 , markaj 12

2020 : Hamza ; 5.25m CA 119 , PA 130

2019 : Ali : 3.9m CA 119 , PA 126

2018 : Veli Kavlak , CA 78 , PA 145

2017 : Ferrara 7m , CA 150 , PA 152
........ Markel 5.25m CA 113 , PA 148
........ Halil 4.5m CA 111 , PA 135

2016 : 500k lık transferler , pek transfer yok

galatasarayın aldığı tüm oyuncuların ca sı 110 civarı. ca lar oyunun 2021 deki ca sıdır yani gs ferrara yı 20 yaşında transfer ettiğinde ca 100 idi , şu ana 150 de.

lig popüler , avrupada fb 1. , bjk 12. sırada , gelir çok fazla haliyle. bu yıl şamp. ligine 4 takım katıldı. gelirler fazla. Türk regen bolluğu var , her yıl ortalama 20m den 3 tane Türk oyuncu satıyorum avrupaya. daha yazsam okunaklı hale gelmez. her türlü olanak varken gs nin bank asya oyuncularına 5m paralar verip , çok kalitesiz oyuncular barındırması oyundan zevk alınmaz noktaya getirdi. her yıl düşüyor gs , yakında 3. lig topçuları alırsa şaşırmam

sarianet
25.Mayıs.2011, 12:24
galatasaray bu seride gerçekten gözardı edilmiş 2025 deyim bir şampiyonlukları yok.

zazanas
25.Mayıs.2011, 18:12
Aslında yapımcıları tebrik etmek gerekiyor adamlar Adnan Sezgin zihniyetini çok güzel yansıtmışlar oyuna .

mad butcher
25.Mayıs.2011, 18:16
iyi de bir takım bir sezonda çok kötü ise oyunun tamamında mı kötü olacak , gs uefa yı aldığında o zaman her yıl şamp. ligi çeyrek final oynasın . kötü olduğunda her yıl ilk 10 a giremesin. mantık bu mu ? bir takım bir sezon kötü olup sonra toparlayamaz mı ? üstelik galatasaray gibi bir takım.

ersin123
25.Mayıs.2011, 20:27
Avrupada ManUtd, Real Madrid, Barcelona gibi büyük takımlar pa sı çok yüksek transferler yapabiliyor sanırım takımlardaki scout farkı

BMajor
25.Mayıs.2011, 21:12
yok yani buda benim canımı sıkıyo fakat bu sadece galatasaryda oluyor onu fark ettim tek benim başıma geliyo sanıyodum

PaVLeNKo
26.Mayıs.2011, 16:55
Böyle olmasında Galatasarayı çalıştıran Teknik direktörün ve scoutlarının gözlem yeteğinin düşük olduğundan kaynaklanıyordur..

Slapt
28.Mayıs.2011, 13:36
Aynı sorun bendede var türkiye liginden soğudum. 2010 ne güzeldi ben fenerbahçeyi yönetirken gs 6. sezonumda uefa almıstı şampiyonluk yarışı filan güzel gidiodu bu seneki yapay zeka berbat.

axa
28.Mayıs.2011, 14:36
Ben Galatasaray'ı yönetiyorum..
Bende de Fenerbahçe , Beşiktaş falan güzel transferler yapmıyorlar..
Benim takımdan yolladığım oyuncuları alıp duruyorlar (Serdar Özkan , Ali Turan vs.. gibi) , kaliteli oyuncular almıyorlar.. Bursaspor ve Trabzonspor daha iyi transferler yapıyorlar onlara göre..
Şampiyonlar Lilglinde hiç bi takım gruplara kalamıyor benden başka , eleme turunda elenip gidiyor..Uefa da gruplardan çıkamıyorlar , çıkanlar sonraki turda eleniyor..
Çok başarısız oluyor Türk kulüpleri.. Aynı şekilde ligde de başarılı değiller..8 sezondur oynuyorum ne Beşiktaş ne Fenerbahçe şampiyon olabildi..

Daha önceki serilerde böyle miydi? Şampiyonlar Ligi'ni ben , Uefa'yı Beşiktaş'ın kazandığını hatırlıyorum.. Sonraki sene Fenerbahçe kazanmıştı hatta..

Oyuna daha çok zevk getiriyordu öyle olması

sarianet
28.Mayıs.2011, 14:52
Ben Galatasaray'ı yönetiyorum..
Bende de Fenerbahçe , Beşiktaş falan güzel transferler yapmıyorlar..
Benim takımdan yolladığım oyuncuları alıp duruyorlar (Serdar Özkan , Ali Turan vs.. gibi) , kaliteli oyuncular almıyorlar.. Bursaspor ve Trabzonspor daha iyi transferler yapıyorlar onlara göre..
Şampiyonlar Lilglinde hiç bi takım gruplara kalamıyor benden başka , eleme turunda elenip gidiyor..Uefa da gruplardan çıkamıyorlar , çıkanlar sonraki turda eleniyor..
Çok başarısız oluyor Türk kulüpleri.. Aynı şekilde ligde de başarılı değiller..8 sezondur oynuyorum ne Beşiktaş ne Fenerbahçe şampiyon olabildi..

Daha önceki serilerde böyle miydi? Şampiyonlar Ligi'ni ben , Uefa'yı Beşiktaş'ın kazandığını hatırlıyorum.. Sonraki sene Fenerbahçe kazanmıştı hatta..

Oyuna daha çok zevk getiriyordu öyle olması

ya bende de bazen oluyo diyorum acaba göndermesemiydim onlar aldığına göre :D
kafa karıştırıyorlar.d

PaVLeNKo
28.Mayıs.2011, 14:54
Bu konu hakkında en iyi örnek Shaktar Donets olmalı bence..Oyun oynarken merak ettim ve yaptığı transferlere baktım Shaktar'ın..Brezilyalı yıldızları topladığını biliyoruz..Sonra yukarıdaki mesajımı güçlendrmek için Shaktar'ın başkanına baktım Pot.ve Şimdiki yeteneği 190,oyuncu alımı 20 yetenek gözlerimi 16 ,bunun yanında Lucescunun özelliklerine baktım oyuncu alımı 13 yetenek gözlemi 16,diğer yandan da 2 tane koç vardı isimlerini net hatırlamıyorum onlarında pot ve şimdiki yetenekleri 150-160 civarında..ve bizim başkanlara ve teknik direktörlere baktım baya bi uçurum vardı..Bende denemek maksadıyla trabzonsporun başkanı ve şenol güneşin yeteneklerinde biraz oynama yaptım sonuç gayet iyi oldu..Trabzonspor devre arasında Mevlüt Erdinç ve jucileyi transfer etti,sezon başlamadan yaptığı transferler sadece vasat oyunculardı..Sanırım bu konuya iyi örnek oldu bu yaklaşımım..

axa
28.Mayıs.2011, 15:20
ya bende de bazen oluyo diyorum acaba göndermesemiydim onlar aldığına göre :D
kafa karıştırıyorlar.d

İşine yaramıyor ki alsalarda :D Ben onların 3-4 katı iyi oyuncular alıyorum , onlar benim takımdan yolladıklarımı..Bazen bunu geçtim , kendi yolladıkları oyuncuları 30 küsür yaşlarında geri alıyorlar..

metinoktay
29.Mayıs.2011, 13:07
konu çok doğru bir yöne parmak basmış. evet genellikle türk ligi oynuyorum. ilk yıl haricinde sonraki yıllarda gs oyuncu alamıyor pek. fener uçuyor. bjk ortalama alıyor. ts zaman içinde bitiyor. bursa sercan hariç diğer oyuncuları hemen satıyor o da düşüyor. emenike bayern e gidip duruyor. :) sanırım 2012'de bunlar düzeltilir zira özellikle fener ve bjk zaten iyi olan kadrolarını çok iyi türk gençlerle sağlamlaştırdı. gs de ünal aysal ve terim ile sağlam ve yıldız oyuncu almaya başladı. trabzon da yeni yapılanmaya girdi. yani 4 büyükler direkt yarış içinde başladı, buna rağmen anadolu kulüpleri oyuncu kaybı yüzünden zayıfladı antep ve kayseri hariç. bu bilgiler ışığında tsl avrupa hedefli bir vizyon oluşturuyor ve oyuna da böyle ilerlemeci bir bakış yansıtılması görüşündeyim.

mad butcher
29.Mayıs.2011, 20:54
http://oi52.tinypic.com/29w79ud.jpg

buyrun evinde viktoria dan, aberdeen den 3 gol yiyen 0 puanlı galatasaray.

konunun başında bahsettiğim 150 pa lı perrara yı 16m e sattılar. yani 100 ca 150 pa lı adamları alıp potansiyeline ulaştırıp satıyorlar o parayada 5m den 3 tane 120 ca lı adam alıyorlar .

teknik direktörleri tugay kerimoğlu , atak 20 , teknik 20 , zihinsel 17 , motive olma 17 , potansiyel yetenek kavrama 13 , diğerleri ortalama 14

scoutlarından biri ; ptansyl kavr. 19 , yetenek kavrama 17
biri ptnsyl kavrama 18 , yetenek 12
diğeri potansiyel kavrama 10 , yetenek kavrama 19.

teknik direktörleri de iyi , scoutları da iyi. ama önüne gelenden 4-5 yiyorlar.

martymcfly
29.Mayıs.2011, 22:18
Galatasaray benim oyunda fena transferler yapmıyor.
Sinan Bolat, Eren Güngör, Selçuk İnan (kira) Serdar Gürler, İlsinho(kira), Mehmet Topal, Lucas Piazon. Farklı sezonlarda aldılar bunları.

BleedingMoon
29.Mayıs.2011, 22:47
son güncelleştirmede arda'nın avrupa'ya transfer olduğunu gördünüz mü hiç?

nikootinn
30.Mayıs.2011, 01:27
Hala galatasaray araştırmacısından bir cevap gelmemesi sizce de garip değil mi ?

PaVLeNKo
30.Mayıs.2011, 11:43
http://oi52.tinypic.com/29w79ud.jpg

buyrun evinde viktoria dan, aberdeen den 3 gol yiyen 0 puanlı galatasaray.

konunun başında bahsettiğim 150 pa lı perrara yı 16m e sattılar. yani 100 ca 150 pa lı adamları alıp potansiyeline ulaştırıp satıyorlar o parayada 5m den 3 tane 120 ca lı adam alıyorlar .

teknik direktörleri tugay kerimoğlu , atak 20 , teknik 20 , zihinsel 17 , motive olma 17 , potansiyel yetenek kavrama 13 , diğerleri ortalama 14

scoutlarından biri ; ptansyl kavr. 19 , yetenek kavrama 17
biri ptnsyl kavrama 18 , yetenek 12
diğeri potansiyel kavrama 10 , yetenek kavrama 19.

teknik direktörleri de iyi , scoutları da iyi. ama önüne gelenden 4-5 yiyorlar.

Transferleri yapan Başkanmı yoksa Menajermi? Önemli olan bu..Yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi burada önemli faktör bana ggöre yetenek gözlemi ve oyuncu alımı puanı..

mad butcher
30.Mayıs.2011, 14:03
transferi kim yaptığını bilmiyorum. başkanın yetenek kavrama 11-12 . ayrıca 2021 yılındaym , oyunun başından beri böyle bir durum söz konusu.

PaVLeNKo
30.Mayıs.2011, 14:20
Başkanın oyuncu alımı özellikleri önemli bu benim tespitim..Benimde başıma geldiği için Süper Ligte ufak tefek oynamalar yapıyorum sonuç eskiye nazaran gayet iyi..

nikootinn
17.Temmuz.2011, 15:20
Yıl 2013 işte galatasaray kadrosu,2 yılda sadece 1 transfer yapılmış...

http://i56.tinypic.com/106ng4n.png

joelrifkin
17.Temmuz.2011, 16:10
Galatasaray ile ilgili sorum tüm serilerde var. Ben Beşiktaş'la dünya yıldızlarını kadroya alırken Fenerbahçe ve Galatasaray'ın aldığı düşük seviyeli oyuncular Süper ligi zevksiz kılıyor. 6 hafta kala şampiyonluğumu ilan eder oldum. Avrupa kupaları olmasa bir dk oynamam Süper ligi. Yine de Fenerbahçe Galatasaray' a göre daha kaliteli topçular alıyor. 25M verip iyi bir topçu alabiliyorlar. Ama Galatasaray 3. sınıf topçular alıyor sürekli. Ben 2 kez Şampiyonlar ligi'ni kazandım. Fernerbahçe sadece o zaman gruplara kalabıldı. Şampiyon oldugum ıcın dırek katıldım, Fenerbahçe' de 2. olduğu için direk katıldı. Ondan sonrakı senelerde play off eşleşmelerini geçemediler. Takımlar Avruğa lginde genel olarak gruptan çıkıyorlar ama ilk turda eleniyorlar. Fenerbahçe bir kez CL de çeyrek final oynadı o kadar

cris king
17.Temmuz.2011, 17:24
yo bende yarıfinale kadar gelmişlerdi avrupa liginde 1 kez takımlarında raul nava,jadson,diego souza,serdar gürler gibi isimler vardı bence beşiktaş aşırı saçmalıyor çok kötü transferler yapıyorlar bugüne kadar 5 m üstüne transfer yaptığını görmedim beşiktaşın ve hep genelde sezonu 8.,5. filan bitiriyorlar...

William Rookwood
17.Temmuz.2011, 17:35
Galatasaray'ın şöyle rahat bir lig aldığını görmedim bu seride, gerçekten büyük rezalet.

Fenerbahçe genelilkle Aykut Demir, Promise Isaac, Mehmet Eren Boyraz'ı alıyor bende.