PDA

View Full Version : RapidShare ve Fileserve.com kapatıldı!

El Barto
27.Mayıs.2011, 20:07
MHP'li avukatların başvurusu üzerine Ankara 14. Sulh Ceza Mahkemesi 16 Mayıs’ta skandal kasetleri içeren bazı sitelere erişim yasağı getirilmesi kararını vermişti.

Bu kararla ilgili yazı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na dün gitti.

Ankara 14. Sulh Mahkemesi ise bu sitelere "müstehcenlik" içerdiği gerekçesiyle yayın yasağı getirdi.

Rapidshare.com veya rapidshare.de adreslerine Türkiye'den girmeye çalışan kullanıcılar, artık siteye erişim sağlayamıyor. Rapidshare'in sayfasına giren kullanıcı, mahkeme kararını gösteren yazıyla karşılaşıyor.

İşte mahkeme kararı: ANKARA14. SULH CM'nin, 02/05/0201 tarih ve 2011/411 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (rapidshare.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

RAPIDSHARE YALNIZ DEĞİL
Rapidshare ile birlikte bir diğer dosya paylaşım sitesi Fileserve.com'a da aynı karar neticesinde yasak getirildi.

BTK'dan Rapidshare açıklaması!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, MHP'deki kaset iddiasına ilişkin Ankara 14. Sulh Ceza Mahkemesinin kararı üzerine iki internet sitesine erişimin engellenmesi hakkında ''Sitelere URL bazında erişim engelleme olanağı olmadığından alan adından erişimleri engellenerek adli mercilerin kararının icrası sağlanmıştır. Ancak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca ilgili sitelere özdenetim çerçevesinde karara konu internet URL adreslerinin yayından çıkarılması yönünde bildirim de yapılmasına rağmen yayınlar çıkarılmamıştır'' açıklamasında bulundu.

BTK'dan yapılan yazılı açıklamada, Ankara 14. Sulh Ceza Mahkemesinin kararı gereği ''www.rapidshare.com'' ve ''www.fileserve.com'' internet siteleri linklerinde yer alan yayınlarla ilgili olarak 5651 sayılı ''İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun'' 8. maddesinin 1-a fıkrasının 5 numaralı bendinde belirtilen müstehcenlik suçunu oluşturduğu hususunda yeterli şüphe sebepleri bulunduğu belirtilerek, URL bilgileri kararda yazılı siteler hakkında erişimin engellenmesi kararı verildiği kaydedildi.

Açıklamada, ''Bahsi geçen karara ilişkin mahkeme teknik olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığını bilgilendirmiştir. İlgili mahkemenin 26 Mayıs'ta Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına ulaşan yazısında kararın uygulanmasının ifade edilmesi üzerine, belirtilen sitelere URL bazında erişim engelleme olanağı olmadığından alan adından erişimleri engellenerek adli mercilerin kararının icrası sağlanmıştır. Ancak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca ilgili sitelere özdenetim çerçevesinde karara konu internet URL adreslerinin yayından çıkarılması yönünde bildirim de yapılmasına rağmen yayınlar çıkarılmamıştır'' ifadesine yer verildi.

SAİT71
27.Mayıs.2011, 20:09
İyi hayırlı uğurlu olsun. Bari toptan interneti yasaklasakta kurtulsak...

maNga 33
27.Mayıs.2011, 20:11
yakında internetide kapatacak bunlar

BaFraLı
27.Mayıs.2011, 20:13
İyide kardeşim sizin skandal videolarınızı rapidshare mi ortaya çıkarttı onlar mı çekti ? Saçmalığa bak yahu. Rapidshare nedir ? Dosya upload- dosya indirmeye aracılık eden bir site. Diğeride öyle. Kapatmanın amacı, mantığı nedir arkadaş ya.

uAburak89
27.Mayıs.2011, 20:13
Şaşırdık mı ? Kesinlikle hayır...

Suicider
27.Mayıs.2011, 20:19
İyide kardeşim sizin skandal videolarınızı rapidshare mi ortaya çıkarttı onlar mı çekti ? Saçmalığa bak yahu. Rapidshare nedir ? Dosya upload- dosya indirmeye aracılık eden bir site. Diğeride öyle. Kapatmanın amacı, mantığı nedir arkadaş ya.

Aynen katılıyorum.Saçmalıktan başka birşey değil.Anca bizim ülkemizde oluyor böyle şeyler.

El Barto
27.Mayıs.2011, 20:24
Ben giriyorum siz de girin. :)

World Hollow o1
27.Mayıs.2011, 20:26
Hatunu sen ye bizim siteler kapansın iş mi bu yahu...!!!

urwrdskkn
27.Mayıs.2011, 20:30
Hatunu sen ye bizim siteler kapansın iş mi bu yahu...!!!
vallahi doğru hatunları yerken iyi ama iş ayıpa dönünce sen benim siteyi kapat oldu canım başka istediğin......

Facx
28.Mayıs.2011, 11:56
kapandığına eminmisiniz bende normal bi şekilde giriyo :D

DenizlispoR
28.Mayıs.2011, 13:03
Normal girenlerde DNS vardır .

Benim için önemli değil , torrentz'i bulduktan sonra başka site kullanmamaya başladım :D.

SAİT71
28.Mayıs.2011, 15:34
Bende genelde hotfile kullanıyorum oraya ellemesinlerde :D

Revolution
28.Mayıs.2011, 16:17
Allah akıl filir versin.

fm26mer
29.Mayıs.2011, 07:27
Bu sitelere para verip premium alan insanlar da var. Onların halini düşünemiyorum.

ForsakeN
29.Mayıs.2011, 12:33
E bu videolar internet aracılığı ile yayınlandı. Ülkede interneti de yasaklayın yahu , ne bekliyorsunuz !

Universal
30.Mayıs.2011, 22:50
Şu forumda gözünüzü seveyim izin verin siyasete. :)

Şaka bir yana, Almanya, Hollanda gibi ülkeler yasaklamıyor, dava açıyor tazminatı çatır çatır alıyor, sonra mağdur olanlara ödeme yapıyorlar. Herkes memnun. Türkiye'de yasaklanıyor, çat bi dns değiştiriyorsun hiçbir şey olmuyor. Böyle olmaz bu işler.