PDA

View Full Version : bu eleştiriden çıkarmam gereken ne?

ilhanmania
06.Haziran.2011, 17:34
oyunda fiorentinayla oynuyorm..2. senedeyim ş.ligi ön elemesinde bordeaux'a elendim.
genelde maçın ardından karşı takımın hocasından şu eleştiriyi alıyorum.

http://img713.imageshack.us/img713/2847/aaansv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/713/aaansv.jpg/)

anladığım kadarıyla oyuncular içeri girmek yerine uzaktan şutu tercih ediyorlar diyor.bu durumdan bende çok şikayetçiyim ama ne yapsam önüne geçemedim bu sorunun..kadrom ve oynadığım taktıgı yazıcam..sızce nasıl bıreysel komutlar ve takım komutları tercıh etmelıyım?

taktik 4 2 3 1
frey
de silvestri(behrami) masiello(yobo) samba(gamberini) f. coentrao(taiwo)

fernandinho (mariga) montolivo (d'agostino)

gervinho(piatti) hazard(jovetic) vargas(mutu)

Gilardino (eren derdiyok,c.vela)

dogancanoz
06.Haziran.2011, 19:12
dostum
oyun felsefesini rigid yap
attacking oynat
tempo yüksek olsun
forvet oyuncuların bitirici gibi duruyor onların hızlarına bakarak birini deep lyng forward olarak ayarlayabilirsin böylece defansın arkasına doğru kaçar eğer yetenekliyse bolca gol atar ( ben bunu ayrıca sağ ayaklı oyuncu için sağ sol için sol yapıyorum daha verimli olabiliyor)
kanat oyuncularına oyun kurucu görevi verme mümkünse onlar sadece winger olarak kalsınlar
bek oynayan oyuncular çok önemli sağ bek e gökhan gönül gerçekten iyi oluyor sol araf için search den bakarsın bu oyuncuların ileriye çıkışlarını otomatik yap ve winger back yap
bir de oyun kurucu oyuncun oldukça yaratıcı ve pas kabiliyeti yüksek bi oyuncu olsun ben sevilla dan rakitic i öneririm sana montolivo ile süper oynarlar. bir de pas yoğunluğunu oynadığın lige göre ayarlamalısın.

umarım faydalı olmuşumdur.

Redrum
06.Haziran.2011, 19:19
Derdiyok'u takımda diğer bütün forvetlere tercih ederim ayrıca.

wolfson
06.Haziran.2011, 19:24
Eren oyunda enfes... BU sorun bende de var. Meseşa Udinesedeki asamoah. Allah'ım tamam süper oynuyor ama ne hikmetse aldığını vuruyo. Sadece bundan bi daha onu almam. UZun şut ayarını hepsinde sıfıra indir. Rigid yap mentaliteyi. Ama baktın pozisyon gelmiyo balanced'e de çekersin

eng1n
06.Haziran.2011, 21:27
oyuncu ayarlarından uzun şutlarını indir oyuncuların. Bir de takım ayarlarından yaratıcılığı arttır daha çok pas falan atsınlar. Bir önerim daha olacak defans da Samba - Gamberini oynarsan iyi olur ben de Fiorentina ile kariyer yapmıştım Samba'yı almıştım Gamberini ile çok iyi ikili olmuşlardı kornerler de sambayı arka direğe koyup ortaları arka direğe açarsan her sezon 15 gol bulur samba.

ilhanmania
07.Haziran.2011, 13:45
oyuncu ayarlarından uzun şutlarını indir oyuncuların. Bir de takım ayarlarından yaratıcılığı arttır daha çok pas falan atsınlar. Bir önerim daha olacak defans da Samba - Gamberini oynarsan iyi olur ben de Fiorentina ile kariyer yapmıştım Samba'yı almıştım Gamberini ile çok iyi ikili olmuşlardı kornerler de sambayı arka direğe koyup ortaları arka direğe açarsan her sezon 15 gol bulur samba.

Evet samba gerçekten arka direkte çok başarılı baya gol attı bende de ilk sezonda.