PDA

View Full Version : Daha iyi türk regenler ??

man_in_black21
08.Haziran.2011, 19:01
Arkadaşlar daha önceki fm serilerinde editörden oynama yaparak daha iyi türk regenlerin çıkmasını sağlayabiliyordumm. 2011 için bunu yapabiliyormuyum? biliyorsanız nasıl yapabilirim söylermisiniz?

Jaswege
08.Haziran.2011, 20:36
Gençlik tesislerini maximum değere çekerseniz alttan potansiyeli yüksek oyuncular daha fazla çıkar.

nikootinn
09.Haziran.2011, 01:17
O hileye girer ama oyunun zevki kaçar,ben pek tercih etmiyorum yani

nannar
09.Haziran.2011, 01:22
hileye gerek yok.Benim İtalya liginden Catanzaro'mda bile türk regen çıktı ve hala oynuyor takımda Emrah :D

Dooki
09.Haziran.2011, 11:06
Bilmez miyiz hocam, 100.sayfaya geldi kariyerin ama hala bi' Emrah almış başını gidiyor, öve öve bitiremedin :n:

PaVLeNKo
09.Haziran.2011, 12:04
Arkadaşlar daha önceki fm serilerinde editörden oynama yaparak daha iyi türk regenlerin çıkmasını sağlayabiliyordumm. 2011 için bunu yapabiliyormuyum? biliyorsanız nasıl yapabilirim söylermisiniz?

2011 de Editörden ve yardımcı programlardan bunu yapabilirsin..Öncelikle Gençlik Tesisleri minimum 18 ve üstü olmalı,antrenman sahası yine belirttiğim gibi 18 ve üstü..Diğer yandan iyi oyuncuların gelmesini sağlayan en önemli faktörlerden biriside Koçlar ve Genç Takım Koçları'nın özellikleri gayet iyi olmalıdır..Bunun içinde Türkiye Ligi için yerli antrenörleri tercih etmende fayda var..Diğer türlü yabancı koçların ve gözlemcilerin altyapıdan gelen oyunculara etkisi pek yok fakat uzun yıllar Türkiyede ise o zaman faydası olabilir..Dikkat ederseniz oyuncu altyapıdan ilk çıktığında sevdiği kişi veya favori personeli hep genç takım koçları ve koçlardır..

mehmetd
09.Haziran.2011, 15:30
2011 de Editörden ve yardımcı programlardan bunu yapabilirsin..Öncelikle Gençlik Tesisleri minimum 18 ve üstü olmalı,antrenman sahası yine belirttiğim gibi 18 ve üstü..Diğer yandan iyi oyuncuların gelmesini sağlayan en önemli faktörlerden biriside Koçlar ve Genç Takım Koçları'nın özellikleri gayet iyi olmalıdır..Bunun içinde Türkiye Ligi için yerli antrenörleri tercih etmende fayda var..Diğer türlü yabancı koçların ve gözlemcilerin altyapıdan gelen oyunculara etkisi pek yok fakat uzun yıllar Türkiyede ise o zaman faydası olabilir..Dikkat ederseniz oyuncu altyapıdan ilk çıktığında sevdiği kişi veya favori personeli hep genç takım koçları ve koçlardır..

şimdi benim ant. 18 gençlik 16 ama 140 civarı en yüksek çıkıyor,
ben bunun trnin rep. ve 130-149 aralığının Tr de ilk 11 oyuncusu olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
+bende hiç genç koçu yok çünkü dediğim tüm oyuncuları üste parasını verip gönderiyorum,
hiç oyuncu olmayınca koça da gerek yok ayrıca f.team coach+genç koçu alacağıma direk koç alıp ikisini de çalıştırmasını tercih ederim ama rakibim 3 first team 3 de genç koçu alır martta o başka.

Yerli antrenörlerde pek iş yok,malum;tr ligini seçtiğimden çok çıkıyor da yetenek olarak 4,5 pek çıkmıyor.

yalnız son cümlen dikkatimi çekti,cevat güleri aldığımda alt yapı oyuncuları favori personeli yapmıştı fitness koçunu gene gönderdiğim 1 türk'ü de favorisi yapan olmuştu.o açıdan genç oyuncu çıkmıyor da olabilir zira hem genç koçu yok,koçların da çoğu yabancı ama 2 asistanım da türk bu arada ve ca pa ve şimdiki-yet. gözlemleri de iyi,bi de şöyle MİNİMUM 170 pa genç çıksa...

PaVLeNKo
09.Haziran.2011, 16:25
Hocam Türkiye Liginde 3-5 kulüp hariç diğer kulüplerin tesisleri ve antr.sahaları çok düşük..Data ya dokunmadan oynadığım bir oyunda 2023 yılında Pot'u 180 olan 1 tane oyuncu çıktı..Bende denemek maksaydıyla Türkiye Ligini baştan aşağı değiştirdim hatta 2.liglere kadar inerek takımların antr.sahalarını,gençlik tesislerini ve mevcut koçlarını belli bir düzeye çekip yeni bir oyun başlattım sonuçlar gayet olumluydu..Ortalama altyapıdan Pot'u 150 olan bir çok oyuncu çıktı..Hatta her sezon en az bir tane 170 ve üstü çıkmaya başladı..Bunun yanında özellikle koçların ve genç takım koçlarının "adam yönetimi ve genç oyuncu alımı,potansiyel yetenek gözlemlerinin"yüksek olması kaliteli oyuncuların çıkmasını sağladığını gördüm..Mevcut oyunumu da buna göre ayarladım ve gayet memnunum..Unutmadan gözlemcilerin genç oyuncuları çıkardığını düşünmüyorum çünki yabancı bir gözlemci ülkeni en az 5 yılda tanıyor yani araştırmasını ancak o zaman bitiriyor fakat bu zamana kadar gözlemcilerin genç yetenekleri altyapıdan çıkarabildiğini görmedim..

mehmetd
09.Haziran.2011, 16:47
Hocam Türkiye Liginde 3-5 kulüp hariç diğer kulüplerin tesisleri ve antr.sahaları çok düşük..Data ya dokunmadan oynadığım bir oyunda 2023 yılında Pot'u 180 olan 1 tane oyuncu çıktı..Bende denemek maksaydıyla Türkiye Ligini baştan aşağı değiştirdim hatta 2.liglere kadar inerek takımların antr.sahalarını,gençlik tesislerini ve mevcut koçlarını belli bir düzeye çekip yeni bir oyun başlattım sonuçlar gayet olumluydu..Ortalama altyapıdan Pot'u 150 olan bir çok oyuncu çıktı..Hatta her sezon en az bir tane 170 ve üstü çıkmaya başladı..Bunun yanında özellikle koçların ve genç takım koçlarının "adam yönetimi ve genç oyuncu alımı,potansiyel yetenek gözlemlerinin"yüksek olması kaliteli oyuncuların çıkmasını sağladığını gördüm..Mevcut oyunumu da buna göre ayarladım ve gayet memnunum..Unutmadan gözlemcilerin genç oyuncuları çıkardığını düşünmüyorum çünki yabancı bir gözlemci ülkeni en az 5 yılda tanıyor yani araştırmasını ancak o zaman bitiriyor fakat bu zamana kadar gözlemcilerin genç yetenekleri altyapıdan çıkarabildiğini görmedim..

bi dakka yeni bişey mi öğreniyorum burada,gözlemciler mi genç oyuncu çıkarıyor altyapıdan?
ben adam alma ile görüş belirtme ile sınırlı sanıyordum;yeni gelen oyuncuları gözlemci mi buluyor,alt yapı koçları/asistan men. mi?benim asistanım da koçlarım da iyi ama hiç genç koçu yok ve çıkmıyor doğru dürüst oyuncu;fm 2006 da da fm 2010 da da free çıkıyordu hep;free alır,altyapıya gelen oyunun oyuncularını fm 2006 da free,fm 2010 da üste parar vererek gönderiyorum.

bu arada oyunum editörden benim kurduğum takım yanlış anlama olmasın o yüzden, ben de 18 e 16 girmiştim.

+fm 2006 da yada 2010 un ilk oyunlarında sadece ben ve rakibimi eklediğimde çıkıyordu,ama fm 2010 da bu oyunumda ilk senedeyim,henüz yetenekli türk çıkmadı seneye belki çıkar tabi seneye oyun hata vermezse.

yani sonuçta oyunda türk iyi oyuncu çıkıyordu da;hiçbiri benden çıkmıyordu;benim altyapıdan oyunun ürettiklerini gönderiyor,free oyuncuları alıyorum.bjk den en az bi 170 küsur pa kaleci çıkmış,alt yapıdan as takıma yedek kaleci kalmadığından MECBUREN çıkarmışlardı,benim teklifimi de kabul etmemişti oyuncu,bikaç oyuncu da 2.ligden bulmuştum ama benden sadece evren can diye fm 2006 da 183 pa bi forvet çıktı yedek,o kadar.onu da zaten alt yapıdan çıkan ender oyuncu olduğundan tutmuştum zira 185 in altını gönderiyorum:) (takım editörden kurulu)

PaVLeNKo
09.Haziran.2011, 16:55
Hocam ben gözlemcilerin ancak yerli olurlarsa etkisinin olabileceğini düşünüyorum..Çünki bütün herseyi ile komplike bir kulüpsün en iyi hoca,en iyi antrenman sahası,en iyi gözlemci vs hal böyle olunca en iyi oyuncuların sana gelmeme ihtimali ortadan kalkmış olur..

enesx86
09.Haziran.2011, 16:58
birde almanyadan çıkan türk regenler var. ordaki alt yapılar iyi olduğu için iyi türk regenler çıkabiliyor ama bu seferde türk milli takımını tercih etmiyorlar ve türk takımlarına da genç yaşta gelmiyorlar işte bu duruma çok gıcık oluyorum. adam türk ama alamıyorsun :)

mehmetd
09.Haziran.2011, 17:27
birde almanyadan çıkan türk regenler var. ordaki alt yapılar iyi olduğu için iyi türk regenler çıkabiliyor ama bu seferde türk milli takımını tercih etmiyorlar ve türk takımlarına da genç yaşta gelmiyorlar işte bu duruma çok gıcık oluyorum. adam türk ama alamıyorsun :)

onlar da real madrid e gidiyor:D

Hocam ben gözlemcilerin ancak yerli olurlarsa etkisinin olabileceğini düşünüyorum..Çünki bütün herseyi ile komplike bir kulüpsün en iyi hoca,en iyi antrenman sahası,en iyi gözlemci vs hal böyle olunca en iyi oyuncuların sana gelmeme ihtimali ortadan kalkmış olur..

gözlemcilerin yerli olması konusundaki fikrinin türk oyuncu kısmına katılmakla birlikte zaten yerlinin en iyisi de bende ama yabancı oyuncuyu genie scout harici türklerle bulamazsın o yüzden 3 türkle anlaşma yapılacağına 3 yabancı alıyorum,şu an genie ye rağmen 10 scout um var türk dahil her biri başka ülkeden;italyan,ingiliz,ispanyol,türk,portekiz,avu sturyalı bile var.:)