PDA

View Full Version : Avrupa'daki başarısızlık

doncarlo
09.Haziran.2011, 18:57
Merhaba arkadaşlar ben Fm kariyerimde Fenerbahçe'yi yönetiyorum ve 2013 yılındayım.Süper Lig'te ve Türkiye Kupasında aldığım başarılara rağmen Avrupa'da bir türlü başarıyı yakalayamıyorum.Örnek vermek gerekirse;

Şampiyonlar liginde karşıma çıkan Bayern'i hazırlık maçında Allianz Arena'da 7-2 gibi bariz bir skorla malup ederken gelip gruplarda Bayern yine aynı stad'ta bana 5 tane atıyor.Açıkçası nasıl böyle oluyor anlamış değilim.Bu durum 1 değil 2 değil nasıl yapsam ne yapsam anlamıyorum.

Bu sorunu nasıl aşabilirim ?

eng1n
09.Haziran.2011, 20:09
Taktiğini Avrupadaki takımlara göre değiştirebilirsin veya oyuncularının important matches özelliği düşüktür yani önemli maçlar özelliği. Bu arada Hazırlık maçı pek ölçü olmaz yedek takımla falan çıkıyor takımlar genellikle.

Bir de bu olay Bayern gibi takımlara karşı mı oluyor yoksa Cluj,Zenit, PSG falan da mı yeniliyorsun ?

doncarlo
09.Haziran.2011, 20:12
Oyuncularımın hepsi neredeyse dünya sınıfı futbolculardan oluşuyor ve gözlemcilerde oyuncularda öyle bir özellik saptamıyor.Acaba daha değişik bir sebebi olabilir mi ?

Düzenleme: Genelde aşağıdaki kadro ile maçları oynuyorum;

-------Volkan-----
Gökhan Ryan Shawcross Oğuzhan ( Regen ) Atila Turan

Jem Karacan Mudingayi

Lucas Neymar

Lukaku Emenike

mehmetd
09.Haziran.2011, 20:49
Merhaba arkadaşlar ben Fm kariyerimde Fenerbahçe'yi yönetiyorum ve 2013 yılındayım.Süper Lig'te ve Türkiye Kupasında aldığım başarılara rağmen Avrupa'da bir türlü başarıyı yakalayamıyorum.Örnek vermek gerekirse;

Şampiyonlar liginde karşıma çıkan Bayern'i hazırlık maçında Allianz Arena'da 7-2 gibi bariz bir skorla malup ederken gelip gruplarda Bayern yine aynı stad'ta bana 5 tane atıyor.Açıkçası nasıl böyle oluyor anlamış değilim.Bu durum 1 değil 2 değil nasıl yapsam ne yapsam anlamıyorum.

1-taktiğini çözmüş olabilir
2-fm ya;sen 5 farklı yenince karşı takımda illa 5 farklı yenecek:)
örneğin benim oyunda 3 farklı yenersem 3 sakat veriyorum;)

doncarlo
09.Haziran.2011, 21:00
Bu olay sadece bir kaç maç dahilinde gelişmediki.Her yıl aynı sorun oluyor.Az öncede Atletico'dan 5 yedim :).Sonrasında ise kendi sahamda olan maçta asistan menajerimi yolladım 3-0 almışısz maçı.Bendemi sorun var yahut bu oyununun bir bugumu ?? Çok garip :)

sarianet
09.Haziran.2011, 21:05
ben fenerbahçeyle ilk sezonda şlde yarı final oynamıştım. atak oynattığım taktiği avrupa maçlarında defansif yapıyordum sadece.

vego
09.Haziran.2011, 21:06
Tempoyu artır.

doncarlo
09.Haziran.2011, 21:08
Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkür ederim.

mehmetd
09.Haziran.2011, 21:32
Bu olay sadece bir kaç maç dahilinde gelişmediki.Her yıl aynı sorun oluyor.Az öncede Atletico'dan 5 yedim :).Sonrasında ise kendi sahamda olan maçta asistan menajerimi yolladım 3-0 almışısz maçı.Bendemi sorun var yahut bu oyununun bir bugumu ?? Çok garip :)

bende 4 maç üstüste inter- mourinho yu yenemedim hep 1-1 fm 2010 oynuyorum
sinir oldum oyunu bırakacaktım bide asistana vereyim dedim aynı taktikle 3-0 yendi.

+ 3-0 la da karşı takım tur atladığından da olabilir ama asistana bırakmak ara sıra çok faydalı oluyor özellikle de editörden üretilmiş asistansa:D

okumus
09.Haziran.2011, 22:23

Türk takımlarını sürekli takip ediyorum avrupa kupasını kazanan daha görmedim ama yarı final oynadıkları çok oluyor oyundan kaynaklanıyor olabilir

Zekirdek
09.Haziran.2011, 23:45
İlk on bir oyuncularını Avrupa maçlarından önce dinlendir.

Redrum
09.Haziran.2011, 23:46
Çok ofansif oynuyorsun. Ben belki de 10. kariyerimde artık başarmıştım, Galatasaray ile, 4. sezon ŞL almıştım ve ondan sonraki her yıl en az yarı final oynamıştım. Yenilmeyi bırak gol bile yemiyordum, ne gruplarda ne sonrasında. Takımım iyiydi aslında ama tek sebep bu değildir. 4-4-2 oynuyordum. İki taktik yapmıştım kendime, bir 4-4-2 Control, bir 4-4-2 Attack. Control olan da strateji kontrol, press fazla, ve adam markajı yapıyordum. Ayrıca MClerden biri de defansifti. Ve bunu ŞL maçlarında kullanıyordum (ve ligde çok zorlu maçlarda). Anlayacağın dengeli taktik, defans, önemli. Bence tabii. Senin o takım o kadar ofansif ki. Ayrıca o iki MC kesinlikle taşıyamaz orayı. AML AMRli oynuyorsun hadi eyvallah taktiktir, önde basıyorsundur vs. ama bence, onlar MClerle aynı hizada olmalı, olmasa bile Jem Karacan ve Mudingayi orayı kaldıramaz. Ben ŞL şampiyonu olduğumda orta saham, Selçuk İnan ile Fernandinho idi. Daha sonra ise Kwadwo Asamoah'ı aldım ve dert kalmadı.

demirsporlu
10.Haziran.2011, 00:37
oyununda toplam kaç lig açık??

ozaniel
10.Haziran.2011, 02:35
Bence de sorun ofansif oyun düzeninde, Türk takımlarının çok üstünde olduğun için rahat yeniyorsun ama Avrupa'da sana denk veya senden üstün takımlarda sökmüyor hücum.

Chinatown
10.Haziran.2011, 03:10
-------Volkan-----
Gökhan Ryan Shawcross Oğuzhan ( Regen ) Atila Turan

Jem Karacan Mudingayi

Lucas Neymar

Lukaku Emenike

bu takımın sağlam defanslı bir avrupa takımına karşı başarısız olması gayet doğal. Çok ofansif bir kadro ve geri 6'lı bana kalırsa defansif açıdan yeterli değil.

doncarlo
10.Haziran.2011, 09:52
@ Redrum : Önerileri dikkate alıdım ve M'vila'yı kadroma dahil ettim.

@ demirsporlu : 12 lig açık ayrıca içlerinden 8 ligin alt ligleride açık.

- Yorumlarınız için teşekkür ederim bundan sonra Avrupa maçlarına yahut derbilere kontrollü bir taktik ile başlayacağım.