PDA

View Full Version : İnanılmaz Derecede Gol Yiyorum

KaRaBükLü KraL
11.Haziran.2011, 13:13
Ya 11.3'ü kuralıdan beri başıma gelmeyen saçmalık kalmadı arkadaşlar.Ya bi takım her maç mı gol yer yahu.En kötü takım tek bi şut atıyo gol oluyo.Benim girdiğim sayısız fırsat çektiğim sayısız şut boşa gidiyo.Bu defansif ayarlar en uygun nasıl olur nasıl gol yemeden bi maç tamamlarız bilen söylerse sevinirim yoksa pcnin sonu kötü:D

nannar
11.Haziran.2011, 13:24
:n: Eğer oyuncularından kaynaklı olmadığını düşünüyorsan bir ara msn'de gel de bir çözüm bulalım.

KaRaBükLü KraL
11.Haziran.2011, 13:29
:n: Eğer oyuncularından kaynaklı olmadığını düşünüyorsan bir ara msn'de gel de bir çözüm bulalım.
Oyuncular aşırı üst düzey değil ama her maçta oyuncudan olmaz heralde:n:Mutlaka bi görüşelim hocam:)

nannar
11.Haziran.2011, 13:30
msn açıyorum,yolla taktiği de bakalım bi.

Zekirdek
11.Haziran.2011, 13:31
Oyun planınızı standart yapınız. 4-4-2 oynayınız. Yararlı olacağını göreceksiniz.

EndoplazmiK RetikuluM
11.Haziran.2011, 13:34
Onu bunu bilmemde 11.3'ten beri yaptığım hiç bi' taktik tutmuyor :n: SBS kafamı mı yedi yoksa genel bi' sorunmu bu :n:

Redrum
11.Haziran.2011, 14:19
Onu bunu bilmemde 11.3'ten beri yaptığım hiç bi' taktik tutmuyor :n: SBS kafamı mı yedi yoksa genel bi' sorunmu bu :n:

Aynen benim de böyle ya. Hayata küstüm.

okumus
11.Haziran.2011, 15:50
En azında kornerlerden yediğin golleri azaltabilirsin ön direğe arka direğe 2 adam koy geri kalanlara da adam markajı ver forvetler dahil olmak üzere.Ayrıca atak frikik ve kornerlerde defansa çakılı 3 oyuncu koy ki kontradan gol yemeyesin.Frikiklere yapabilecek pekte bir şey yok onun için bir önerim yok.Ayrıca defans oyuncuların yavaşsa defans çizgini biraz geri çekebilirsin.

vego
11.Haziran.2011, 16:24
Ben çok memnunum.4-2-3-1'im müthiş işliyor :n:

KaRaBükLü KraL
11.Haziran.2011, 16:28
msn açıyorum,yolla taktiği de bakalım bi.

Bu akşam görüşelim bi atarım berbaer inceleyelim

EndoplazmiK RetikuluM
11.Haziran.2011, 16:36
hocam ben ide alın :(

BaGa TaRKaN
11.Haziran.2011, 23:26
Senin İşin Zor be Bülbülüm :rolleyes:

Ama Öğreneceksin Azmin Yeter Kurban ( :

KaRaBükLü KraL
11.Haziran.2011, 23:40
Senin İşin Zor be Bülbülüm :rolleyes:

Ama Öğreneceksin Azmin Yeter Kurban ( :
Eksiklerimizi gidere gidere öğrencez abi:)Sağolsun yardım eden çıkıyo:)Öğrenmeye açız:zuhaha

EndoplazmiK RetikuluM
12.Haziran.2011, 00:55
Hasan hocam sağ olsun baya baya ayar çekti bize bu akşam :) Sorun falan kalmadı oyun gözüm açıldı :n: Teşekkürler hocam tekrardan :)

bianconeri
12.Haziran.2011, 00:59
takımda hücum oynayacam diye oyuncuların hepsini attack yaparsan çok gol yersin
ben juventus'la oynuyorum ilk sezondayım taktiğim şu şekilde

---------------------buffon----------------------
v.d.wiel---chiellini---bonucci--coentrao
--------------------sissoko----------------------
-----------marchisio-----melo------------------
krasic---------------------------------pepe
---------------------laquinta-------------------

kaleci stoperler defans , bekler ve 3 orta saha oyuncusuda support
sadece ileri 3lü attack ayarladım , 14 maç gol yememe rekorum var
uzun zamandır bakmadım kariyere ama en son mart ayında falan kalmıştım ve toplam ligde 9 gol yemiştim sanırım , bunlara karşın 60 a yakında golüm vardı..

nannar
12.Haziran.2011, 01:01
Hasan hocam sağ olsun baya baya ayar çekti bize bu akşam :) Sorun falan kalmadı oyun gözüm açıldı :n: Teşekkürler hocam tekrardan :)

:) Ah biraz da az konuşsan msn'de seni sevecem de :D Güle güle kullanın ikiniz de taktiklerinizi. Sorunların çözülmesine sevindim.

EndoplazmiK RetikuluM
12.Haziran.2011, 01:18
Her doğru her yerde söylenmez yien :p Gel bakayım sen benim odaya :p :zuhaha

Ronielfayed9
21.Haziran.2011, 23:02
Ben bu defans konusu üzerine ciddi ciddi çeşitli varyasyonlar denedim
En fazla aldığım verim ise " Pozisyon Alma" özellikleri yüksek alan oyuncuları alıp,stoperlere " sıkı markaj" a hayır vermek.
Bir dene derim.

Zafonte
27.Haziran.2011, 17:28
zonal marking bence daha sağlam bi sistem. stoperlere kesinlikle adam adama markaj özelliği vermeyin çok tehlikeli oluyor. dm oyuncunuzla rakibin yaratıcı oyuncusunu marke edebilirsiniz veya beklerle hızlı kanatlarını. eğer stoperlere adam adama markaj verirseniz arkadan gelen kanat oyuncuları tehlikeli olabilir. hatırlayın dünya kupasındaki ingiltere almanya maçını. santrafor alıp götürüyordu defansları markajdayken sağdan ve soldan kateden podolski müller ikilisiyle 4 gol bulmuştu almanya.

nannar
28.Haziran.2011, 09:56
en az gol yemek için şu önlemleri almanız yeterli olur;

- savunma çizgisini geride tutun
-ön libero kullanın ve ona adam markajı verin
-savunma 4 lüsünün hiçbiri sıkı markaj yapmasın ve hepsi de alan markajı yapsın
-orta alanda kullandığınız bir defansif oyuncuya da adam markajı verin. kornerlerde ön ve arka direğe 2şer oyuncu ayarlayın.
-hızlı bek oyuncuları seçmeye çalışın. DC ler de hızlı olursa daha iyi olur ;)
-DC'lerin ileri koşularını sıfıra indirin.

:) bunları yaptıktan sonra hala çok gol yiyorsanız atın çöpe o savunmadaki adamları :n: