PDA

View Full Version : Bu Nasıl Oluyor

achillesgg
17.Haziran.2011, 01:06
Futbolun kuralları mı değişti benim mi haberim yok anlamadım eskişehirspor u yönetiyorum 3. yüm 2. gaziantepsporla puanlarımız eşit averajımızda eşit haliyle ikili averaja kalması gerekiyor
ilk maç
es-es:3
g.ant:1
ikinci maç
g.ant:0
es-es:0
nasıl benım onumdeler ya ligin bitmesine 1 hafta kaldı maçlarımızı eşit skorlarla kazanırsak ne olacak hem alfabetik açıdan bile e harbi g nin önünde bu nasıl federasyon mahmut özgener istifa :p

okumus
17.Haziran.2011, 01:28
hem alfabetik açıdan bile e harbi g nin önünde bu nasıl federasyon mahmut özgener istifa :p

Çok iyiymiş.Sizle aynı puanda başka takımında eşitse 3'lü puan tablosu oluşturulur

achillesgg
17.Haziran.2011, 03:18
neyse bari sezon öyle bitmedi 2. oldum son maçta berabere kaldılar yoksa fifa lık olacaktık :D

europeanconquer
17.Haziran.2011, 03:22
İkili averaj kendini sene sonunda gösteriyor diye biliyorum ben :)

Chinatown
17.Haziran.2011, 12:34
Bu normalde de garip, sanırım başka kuralı var. Mesela bu sene;

Gaziantep 0-3 Bursaspor
Bursaspor 1-4 Gaziantep

olmasına rağmen son haftada eşit puanla girilirken Bursaspor öndeydi. Ama ikili avaraj tam tersini söylüyordu o zaman da.

Bursaspor
17.Haziran.2011, 13:37

Gaziantep 0-3 Bursaspor
Bursaspor 1-4 Gaziantep

olmasına rağmen son haftada eşit puanla girilirken Bursaspor öndeydi. Ama ikili avaraj tam tersini söylüyordu o zaman da.

Bursaspor ve Gaziantepspor 'un ikili averajları eşitti. Maçlarda rakibine kaç gol fark attığına bakılıyor, her iki takımda 3 fark yaptığı için genel averajda üstün olan Bursaspor öndeydi.

İkili averaj şöyle uygulanıyor.

1 - Önce kendi aralarındaki maçlardaki puan üstünlüğüne bakılır.
2 - Puan eşitliği varsa aralarındaki gol averajına bakılır. (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)
3 - Eşitlik devam ediyorsa, genel averaja bakılır.
4 - O da eşit ise daha fazla gol atan üstündür.
5 - Yine de eşitlik bozulmuyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstündür.

malpince
17.Haziran.2011, 14:52

Gaziantep 0-3 Bursaspor
Bursaspor 1-4 Gaziantep

deplasman ev farkı gözetilmez, ikili averajda :)