PDA

View Full Version : Takımı yönetemiyorum

Bujsas
22.Haziran.2011, 22:10
Arkadaşlar ben oyuncuları çok iyi seçip transferi yaparım ama küçük takım alayım alt ligden çıkarayım diye heves ediyorum ve ya orta takımları alıyorum. transferleri halletik işte taktiğide koyuyorum ama özelliklere ben gelişigüzel bakarım mesela 2 tane DL adam var profile genel bakarım daha çok kim yetenekli ise onu oraya koyarım üstüne üstlük mevkilerden en uygun yerlerine yerleştiririm ama bir takım geliyor mesela aston villaydım everton geldi 3-0 aldı gitti direnemiyorum anlıcağınız yendiklerimide zar zor yeniyorum nerede hata yapabilirm kadro derseniz iyi güzel takım mentalitesini ayarlarken mi hata yapıyorum,taktiktemi anlayamıyorum bende istiyorum küçük takımları çıkarıp 1.ligde oynatmak :D

genelde 4-1-2-1-2 taktiğini diamond şeklinde kullanırım hücum oynarım ama küçük takımları oynatamıyorum arkadaşlar bi el atın neler yapabilirim ???

STRATOVARIUS
22.Haziran.2011, 22:23
taktik zamanla oturur, sabret..., yeni kadronun birbirine alışması zaman alır, sabret... yabancılar uyum sorunu yaşıyor olabilir, sabret ve oyuncularınla bireysel olarak ilgilen, boş zamanlarda hazırlık maçı ayarla, ilk 11 e giremeyenleri küçük maçlarda mutlaka oynat, bunlar taktiğinde ısrar etmen durumunda zamanla oturur, dizilişini değiştirmeyi de deneyebilirsin bjk ile almadığım kupanın kalmadığı 4-2-3-1(amr-aml-amc) taktiği ile aynı kariyerde gençlerbirliğini adam edemedim. 4-1-3-2(1 dm 3 mc) oynattım, ilk beşi zorladılar...

Bujsas
22.Haziran.2011, 22:31
sabret diyosunda her takımmı karşımda rahat oynar bazen güzel gidiyo adamlar bi atak geliyo gol maç dönüyo hemen taktik değiştiriyorum hemen bu seferde maç tamamen gidiyo artık hazırlık maçına giriyorum yenilirsem direk exit game. barcelonayı rahatça herkes yönetir benim sorunum ufak takımları oynatamıyorum gittim blue squareden aldım gene hüsran,italya c2 gene hüsran taktik tamam transfer tamam oyuncular tamam ama ortada futbol yok hangi mevkiide eksikler var onları zaten göremiyorum maç içinde.

lofthei
22.Haziran.2011, 22:37
Valla hakikaten zor iş. 2. Lig takımını bir üst lige çıkarmaya çalışırken ben de her zaman zorlanırım, ligin en kaliteli oyuncuları sende oluyor ama bazı takımlar gelip onları rezil rüsva edebiliyor. Buna hala bir çözüm bulamadım.

Bujsas
22.Haziran.2011, 22:40
senin zorluk nasıl acaba ben mesela nadiren maç kazanıyorum 90+ gol yiyoruz hep

önerileri bekliyorum arkadaşlar ??

okumus
23.Haziran.2011, 00:23
Kardeş yenilmenin asıl nedeni bence taktiksel anlayış.Ofansif oynamanın dezavantajı avantajından yüksek rakiplerini zor kolay diye ayırt etmeden hepsine hücum oynarsan düşme potasında ki takımlarda bile sıkıntı yaşarsın.Her rakibi senden güçlü gibi düşünerek taktik ayarlarsan bence bu sorunu aşarsın.Söylediğin gibi karşı takım çok rahat oynuyor çok gol atıyor diyorsun o zaman karşı takımı dar alanda oynamaya zorlamalısın pas hatasına zorlamalısın.Ben genelde kötü takımlarda
4-1(Dm)-2(mc)-2(amr-aml)-1 şeklinde kontra atak futbolu oynayarak başarılı olmuşumdur.Bir de transferi çok fazla yaparsan illa ki takım hem taktiğe hem de birbirine alışana kadar sıkıntı olacaktır.Aynı taktikte oynarsan daha çabuk alışırlar.Daha fazla öneri istersen yardımcı olmaya çalışırım.

mehmetd
23.Haziran.2011, 00:34
mesela 2 tane DL adam var profile genel bakarım daha çok kim yetenekli ise onu oraya koyarım üstüne üstlük mevkilerden en uygun yerlerine yerleştiririm anlıcağınız yendiklerimide zar zor yeniyorum nerede hata yapabilirm kadro derseniz iyi güzel takım mentalitesini ayarlarken mi hata yapıyorum,taktiktemi anlayamıyorum bende istiyorum küçük takımları çıkarıp 1.ligde oynatmak :D

genelde 4-1-2-1-2 taktiğini diamond şeklinde kullanırım hücum oynarım ama küçük takımları oynatamıyorum arkadaşlar bi el atın neler yapabilirim ???

1-öyle bu işler sadece profille kalsa iyi,fm 2006 da bi adam kiraladım 1 maç oynamadan gitti,tüm özellikleri de yüksekti oysa.genie scout u boşuna yapmıyorlar.+asistana sor;
en iyi profile sahip adam maçta oynaması gereken adam olmayabilir.

2- ben de zar zor yeniyorum,o normaldir.kadro da süper oysa.

3-rakibin taktiğinden olabilir,ev maçı/deplasmana göre farklı taktik oynaman gerekebilir.
taktiği-oyuncuları sürekli değiştirirsen olabilir.

4-küçük takımla hücum oynama bence özellikle de rakibin daha iyiyse;
bence counter oyna,işe yarıyor,
bende senin gibi hücum istiyorum oynamak,elimde de süper bir kadro var;
ama gelgelelim bu fm e ters.illa counter oynicaz!

5-4-4-2 yada 4-5-1 öneririm.4-1-2-2-1 counter gibi mesela.1.yi ben seviyorum,2.yi ise fm.

Bujsas
23.Haziran.2011, 00:37
dediğin gibi oda olabilir zaten ön libero illa olucak bende ama ben ortadaki iki adamı sağ sola koyuyorum kanatlardan etkili olalım diye ama bu sefer forvetler beceriksiz çıkıyo tek forvet oynuyorum bu sefer adam yine bişey yapamıyo yada bu oyunun bana bi sorunu var.

TeNaciOUS MidFieLdeR
23.Haziran.2011, 00:38
Gorevinden istifa et hocam. Baska mesgaleler bul kendine derim.

Bujsas
23.Haziran.2011, 00:41
1-öyle bu işler sadece profille kalsa iyi,fm 2006 da bi adam kiraladım 1 maç oynamadan gitti,tüm özellikleri de yüksekti oysa.genie scout u boşuna yapmıyorlar.+asistana sor;
en iyi profile sahip adam maçta oynaması gereken adam olmayabilir.

2- ben de zar zor yeniyorum,o normaldir.kadro da süper oysa.

3-rakibin taktiğinden olabilir,ev maçı/deplasmana göre farklı taktik oynaman gerekebilir.
taktiği-oyuncuları sürekli değiştirirsen olabilir.

4-küçük takımla hücum oynama bence özellikle de rakibin daha iyiyse;
bence counter oyna,işe yarıyor,
bende senin gibi hücum istiyorum oynamak,elimde de süper bir kadro var;
ama gelgelelim bu fm e ters.illa counter oynicaz!

5-4-4-2 yada 4-5-1 öneririm.4-1-2-2-1 counter gibi mesela.1.yi ben seviyorum,2.yi ise fm.

tüm yazılara baktım galiba benim sorunum bu oyunu basit görmem basit derken zorluk anlamında değil sadelik gibi aslında detaylara dikkat etmek gerekiyo galiba sol kanatın crossingi,taktiğin nasıl kullanılcağı falan ben onlara bakmıyorum kim daha iyiyse o ama küçük takımlarda yapıyorum bu hatayı reali alınca zaten bakmıyorum bile isimleri görüp koyuyorum

mehmetd
23.Haziran.2011, 01:12
tüm yazılara baktım galiba benim sorunum bu oyunu basit görmem basit derken zorluk anlamında değil sadelik gibi aslında detaylara dikkat etmek gerekiyo galiba sol kanatın crossingi,taktiğin nasıl kullanılcağı falan ben onlara bakmıyorum kim daha iyiyse o ama küçük takımlarda yapıyorum bu hatayı reali alınca zaten bakmıyorum bile isimleri görüp koyuyorum

sana bişey diyeceğim.
son maçta birkaç taktiksel değişiklik denedim ve maç 5-2 bitti.
allttaki kariyerimde de yazdım.belki de olmayacak işlerdi ama tuttu.

ama t.midf. a da katılıyorum.biraz kafanı dinlemek te iyi oluyor.
başka takımlar,ligler,başka oyunlar.

ama bu oyunda ben ne yaptım?

yetenekli olan dc me oyun kurucu defans görevi verdim,maçta korner golü de attı.(korner taktiği yok)

kötü oynayanları başka mevkiye aldım tabi değiştireceğin mevki gerek.

amr yi gizli forvet dedim,zaten aslında forvetti.

4-1-2-2-1 yani gk-dr-dl-dc-dc-dmc-mc-mc-aml-amr-st olarak çıktım.
tek forvete poacher görevi verdim zira uyuyordu hatta ilk yarı kafasına atın dedimde 2.yarı onu düzelttim koşu yoluna atın dedim 9.2 ile bitirdi 3 gol attı maçta.

2.mc yi top kapan adam dedim.bunların dışında varsayılanları uyguladım.

aslında yaptıklarım mantıklıydı ama ilk kez denedim ve 5 gol attık.

demekki 4-5-1 ve bazı değişiklikler işe yarıyor oyunda.

taktik önemli ama isme aldanma.ben de fm 2006 yı ilk oynadığımda kim yıldız onu alıyordum
sonra scout lar işi değiştirdi tabii. :D

Bujsas
23.Haziran.2011, 23:37
dediklerinizi yaptım sabrettim ilk başlar yenildim taktik değiştirdim oyuncuları kullandım hepsini,saolun işe yaradı gene yeniliyorum ama yenildiğimden 2-3 kat fazla yeniyorum championshipde 46 maçta 23 galibiyetle 4.bitirdim bakalım play-off da nolcak :D anlıcağınız işi çözdüm tekrar saolun

bu arada bi sorum daha var ben nerde genç adam bulsam ben adama teklif yaptıktan sonra bana inat yapar gibi tüm klüpler adama teklif sunuyo bu oyunun bi kuralımı acaba :D

mehmetd
24.Haziran.2011, 00:41
dediklerinizi yaptım sabrettim ilk başlar yenildim taktik değiştirdim oyuncuları kullandım hepsini,saolun işe yaradı gene yeniliyorum ama yenildiğimden 2-3 kat fazla yeniyorum championshipde 46 maçta 23 galibiyetle 4.bitirdim bakalım play-off da nolcak :D anlıcağınız işi çözdüm tekrar saolun

bu arada bi sorum daha var ben nerde genç adam bulsam ben adama teklif yaptıktan sonra bana inat yapar gibi tüm klüpler adama teklif sunuyo bu oyunun bi kuralımı acaba :D

evet,oyunun kuralı o.:D hiç kimse teklif sunmaz,sonra sen bir teklif yaparsın,
teklifler üst üste geliyor.kaçırmak istemiyor da olabilirler :confused: ama bizim teklifimizi neden beklerler o başka. :(

bu arada oyuncum 9.2 değil 9.6 ile oynamış:D

Amasya_Spor
24.Haziran.2011, 02:40
Herhalde sabretmek 1. şart ve o da bende yok. :D