PDA

View Full Version : Gökhan Gönül

alegz
24.Haziran.2011, 07:10
Çok merak ediyorum..

Acaba FM 2012'de nasıl bir profile sahip olacak? Bu sene ki performansı taraflı tarafsız herkese parmağını ısırttı..

CA'sı 165'den aşağı olmaması lazım... CA 170 sırıtmaz...

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
24.Haziran.2011, 14:42
Maicon 177,Dani Alves 174,Sergio Ramos'un 163 CA olduğu ortamda Gökhan Gönül'ün 170 CA olması biraz aşırı kaçmaz mı ? Ha bende çok beğenirim GG'ü o ayrı...

Bursaspor
24.Haziran.2011, 15:02
CA'sı 165'ten aşağıda olacaktır diye düşünüyorum, Lahm 169, Srna 165, Ramos 164, Sagna 161 iken Cassani 154, Rafinha 154 civarında bir değer alır yani Gökhan maksimum 155-157 alır gibime geliyor, hatta belki 150-155 aralığında da olabilir.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
24.Haziran.2011, 15:03
CA'sı 165'ten aşağıda olacaktır diye düşünüyorum, Lahm 169, Srna 165, Ramos 164, Sagna 161 iken Cassani 154, Rafinha 154 civarında bir değer alır yani Gökhan maksimum 155-157 alır gibime geliyor, hatta belki 150-155 aralığında da olabilir.

Katılıyorum Oğuz Abi'ye...

SAİT71
24.Haziran.2011, 15:23
Bana göre 157-158 CA ortalama olacaktır.

BleedingMoon
24.Haziran.2011, 15:24
yine 150'nin aşağısında olacaktır. ağzıyla kuş tutamıyor çünkü :D bir sağ bek için büyük eksiklik.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
24.Haziran.2011, 15:26
Ben olsam 155-160 arası CA,165-170 arası PA verirdim...

ForCimbom
24.Haziran.2011, 15:29
orta yapması
ilk teması
kararları

170 pa alması için engel teşkil ediyor.
hele 160 ca çok abartı.

Jaswege
24.Haziran.2011, 15:30
Ne kadar saçma bir yöntem. Dani Alves'in bilmem kaç Lahm'ın bilmem kaçmış. Arkadaşlar ona bakarsanız G.Amerika'da falan böyle oyuncular bulunuyor. Oldukça yüksek PA'lara CA'lara sahip. Onların araştırmacıları neden korkmadan veriyolar da bizde böyle bi durum olduğu zaman herkes ayağa kalkıyor anlamıyorum. 2011'de top sürmesinden tekniğine hız hızlanmasından top kapmasına kadar herşeyi zayıf Gökhan'ın. Hakettiği değer bumu sizce? Adam her maç kısa boyuna rağmen kafa toplarına çıkıp top indiriyor. Kafa Vurma değeri kaç: 9. Ya siz yanlış izliyorsunuz ya biz. Alex'e açtığı ortalar, içeri katedip verdiği paslar yabana atılıyor. Bugün Okan Alkan'ın bile orta açma değeri 10'un üzerinde (Tam hatırlamıyorum) Gökhan Okan kadar orta açmayı bilmiyormu? Açamıyor mu daha doğrusu.

alegz
24.Haziran.2011, 18:31
Allah aşkına tutturmuşsunuz bi Srna'dır gidiyor..
Srna'nın Gökhan'dan neyi fazla? Ya da şöyle soriyim ; Gökhan'ın Srna'dan neyi eksik?
Ayrıca onların potansiyeli yüksekse yüksektir yani.. Oyunda Sabri'nin bile potansiyeli G.Gönül'den yüksekti bu sene...
CA'sı 165'den aşağıda olursa gerçekten çok ayıp olur.. Ve umarım bu sene galatasaray takımı gözlemcisi takımı iyi gözlemlemiştir.. Bu sene bizden iyi yapmasın yine o takımı...

MeMo
24.Haziran.2011, 18:38
Srna'nın Gökhan'dan neyi fazla? Ya da şöyle soriyim ; Gökhan'ın Srna'dan neyi eksik?
Ayrıca onların potansiyeli yüksekse yüksektir yani.. Oyunda Sabri'nin bile potansiyeli G.Gönül'den yüksekti bu sene...
CA'sı 165'den aşağıda olursa gerçekten çok ayıp olur.. Ve umarım bu sene galatasaray takımı gözlemcisi takımı iyi gözlemlemiştir.. Bu sene bizden iyi yapmasın yine o takımı...

Bu gerçek mi ? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın.

BaGa TaRKaN
24.Haziran.2011, 18:56
Bu gerçek mi ? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın.

Atıyor İnanma Memocan :zuhaha

Sabri 134'e 142

Gökhan 146'ya 150

MeMo
24.Haziran.2011, 19:00
Atıyor İnanma Memocan :zuhaha

Sabri 134'e 142

Gökhan 146'ya 150

Ayıp valla :D

ForCimbom
24.Haziran.2011, 19:16

srna'yı kaç kere izledin ?

onu geçtim 174 pa lı dani alves'i hiç izlemedin mi?

Gncl1905
24.Haziran.2011, 19:31
Gökhan çok iyi oyuncudur, daha da iyi olacaktır.Fakat şuanda 160 CA etmezl, oyunda Ramos kaçki Gökhan'a 160 veriyoruz.150 civarı CA +10 civarıda PA yeterli olacaktır(+10 fazla gibi durabilir ama bence bu azimle hala kendini geliştirebilir).

alegz
24.Haziran.2011, 19:56
Sabrinin potansiyeli yazmışım pardon..
Özellikleri yazıcaktım. Yani bazı özellikleri Gökhan'dan daha iyi durumda oyunda.. Ama gerçek hayatta öyle birşey söz konusu değil...
Ve ayrıca Srna'yı çok iyi tanırım sağlam bektir.. Hatta dünyanın sayılı beklerindendir şu an. Ama G.Gönül o potansiyele ulaşamaz mı yani? G.Gönül hiç bir zaman Srna olamaz mı?
D.Alves'i de çok izledim rahat ol kardesim :) Uğur Boral zamanında nasıl götürüp getiriyordu bütün Dünya biliyor bunu... Ha tamam kendini Barcelona'da geliştirdi orası ayrı.
Bana Dünya'da 10 tane iyi sağ bek oyuncusu sayabilecek varmı? Ama sayarken, G.Gönül'ü saymayarak sayacak...
Bu sayacağı 10 iyi sağ bek G.Gönül'den iyi olacak...
Bence, S.Ramos'un oyundaki CA'sı düşük... Benim gözümde Dünya'nın en iyi sağ beki S.Ramos'tur...

En iyi bekleri saymam gerekirse sırasıyla ;

1-)S.Ramos
2-)D.Alves
3-)Maicon
4-)Srna
5-)G.Gönül

Ama bu 5'linin ilerleyen yıllarsa sıralaması mutlek suretle değişir kendi aralarında...

ForCimbom
24.Haziran.2011, 20:07
sorun şu;

sadece kendi ligindeki oyuncuları takip edip dünya klasmanında kıyaslayan bir biz değiliz.

hırvat adam srna'nın ramos'tan ne eksiği var diyor,

ingiliz glen johnson'ın ne eksiği var diyor,

ispanyol da karşılaştırdığınız adama bakın diyor.

ki bilmediğimiz daha ne sağbekler var kendi ülkesinde izlenip de sivrilen.

formda olmak ile kalite düzeyi her zaman aynı şey değildir.

TeNaciOUS MidFieLdeR
24.Haziran.2011, 20:08
orta yapması
ilk teması
kararları

hele 160 ca çok abartı.

CA PA yi bilmem ama dediklerinin hepsinde ortalamanin uzerindedir GG. Orta diyorsan alasini yapiyor ki asist sayisi nerdeyse ALexle birdir herhalde yaptigi ortalarla. Ilk temas dersen orda da bi sorun goremiyorum. Kararlari konusunda da pas secimi, yaptigi bos kosular, girdigi kademeler onun kalitesini ortaya koyuyor. Elimizdeki bu degerin farkinda olamamak cok yazik, bu azimle devam ederse istedigi her takimda oynar GG.

alegz
24.Haziran.2011, 21:22
orta yapması
ilk teması
kararları

hele 160 ca çok abartı.

Bahsettiğin herşey bu videosunda fazlasıyla mevcut...

http://www.youtube.com/watch?v=3fNrwsWkt3U

ForCimbom
24.Haziran.2011, 21:37
Bahsettiğin herşey bu videosunda fazlasıyla mevcut...

http://www.youtube.com/watch?v=3fNrwsWkt3U (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3D3fNrwsWkt3U)

buraya bir sabri videosu koyarım, herkesin ağzının suyu akar.

videoyla olsaydı ohoo..

fbdevil190737
24.Haziran.2011, 21:43
buraya bir sabri videosu koyarım, herkesin ağzının suyu akar.

videoyla olsaydı ohoo..

Sen Sabri ile Gökhan Gönül'ü mü kıyaslıyorsun şu anda ?

A.FaruK
24.Haziran.2011, 21:48
O değer aralıklarını pek bilmem ama şu bi gerçekki orta yapamıyor denen adam bence ortanın alasını yapıyor. Bir sağ bek sezonu 3 gol 7 asistle tamamlanıyorsa bu küçümsenmemesi gerekiyor. Bu sezonki performansıyla CA ve PA değerleri hatırı sayılır oranda tabiki abartı bir şekilde olmasada arttırılmalı bencede.

ForCimbom
24.Haziran.2011, 21:48
Sen Sabri ile Gökhan Gönül'ü mü kıyaslıyorsun şu anda ?

arkadaşım nasıl anlıyorsun sen okuduklarını?

yok hayır milan baros'la kıyaslıyorum...

(açıklama: sabri sarıoğlu'nun çoğunlukla dalga geçilen bir futbolcu olmasının bilinmesi paralelinde onu beğenmeyenlere bir video ile -kabaca- fikir değiştirtebileceğimi anlatan bir mesajdı o.)

sarianet
24.Haziran.2011, 21:50
dert etmeyin editör diye bişi var :D

Bhaguandas
24.Haziran.2011, 21:51
öyle her sezon çok iyi çıkış yakalamış adamın pa sını 20 arttırılırsa her sene oyun karışır gökhan 19 yaşında oyuncu değil yani gelişme süreci yok artık,o yüzden pa ların sürekli değişmesi hemde 150 den 170 çıkması çok saçma

fbdevil190737
24.Haziran.2011, 21:53
arkadaşım nasıl anlıyorsun sen okuduklarını?

yok hayır milan baros'la kıyaslıyorum...

(açıklama: sabri sarıoğlu'nun çoğunlukla dalga geçilen bir futbolcu olmasının bilinmesi paralelinde onu beğenmeyenlere bir video ile -kabaca- fikir değiştirtebileceğimi anlatan bir mesajdı o.)

Yok ben okuduklarımı anlıyorum . Yazdığın mesaj daha çok kıyaslamayı andırdı bana . Neyse fazla uzatmaya gerek yok . Sabri konusunda da Sabri'nin dalga geçilecek futbolcu olduğunu düşünmüyorum . Son Türkiye maçında üst düzey izlenimini verdi .

alegz
24.Haziran.2011, 23:35
Merak etme ben videoya bakarak oyuncuyu tanımıyorum..
G.Gönül'ü 90 dakika izlediniz mi acaba?
CA'sı birden 20 artsa abes kaçabilir evet ama, o zaman sorun Gökhan'ı önceki yıllarda araştıran arkadaştadır...
Ayrıca gelişmekten bahsediyorsunuz da, görende sanıcak Gökhan 30 yaşında..

Maicon'u 5-6 sene önce kim tanıyordu? Adam ne yaptıysa son 5-6 senesinde yaptı...

eng1n
25.Haziran.2011, 00:16
Gökhan çok iyi bir oyuncu ama şimdi 170 CA falan alması için üst düzey bir lig de oynaması gerekiyor. Türkiye Ligi 170 CA için kıstas alınmaz. Oyunda ki beklerin CA değerleri düşük zaten Gökhan onların arasında iyi kalıyor yine de 150-155 idealdir Gökhan için bence.

alegz
25.Haziran.2011, 01:19
FM Kriterlerini bilmediğimden 170 demiş olabilirim...
Ancak dediğiniz gibi öyle kendi liginde Gökhan gibi oyuncular olsaydı emin olun, sağ bek sıkıntısı çeken İspyanya, İngiltere ve İtalya ligindeki takımlar onları havada kapmıştı...
Gökhan'ı da bu sene Barca'nın izletmesi ve adının birçok büyük takımlarla anılması onun ne derece potansiyelinin olduğunun göstergesidir..

Bhaguandas
25.Haziran.2011, 02:00
gökhan gerçekten iyi zaten pa da önemli olan mevkisinin gerektirdiği özellikler eski serilerde bu çok vardı mesela forvet oyuncusu korner ve taç kullanma mutlaka en az 17 olan çok genç yetenekli oyuncular vardı ne işe yarar ki,alegz sende gökhanın pa sının yüksek olması gerektiğini düşünüyosun haklısın ama gökhanın pasına dokunmadan profilde iyileştirmeler yapılabilir bence

alegz
25.Haziran.2011, 02:54
gökhan gerçekten iyi zaten pa da önemli olan mevkisinin gerektirdiği özellikler eski serilerde bu çok vardı mesela forvet oyuncusu korner ve taç kullanma mutlaka en az 17 olan çok genç yetenekli oyuncular vardı ne işe yarar ki,alegz sende gökhanın pa sının yüksek olması gerektiğini düşünüyosun haklısın ama gökhanın pasına dokunmadan profilde iyileştirmeler yapılabilir bence

3-4 kez okuduktan sonra anladım PA'sına dediğini hocam =)

O da olabilir.. Ama mutlaka bir iyileştirme yapılması lazım...
Oyuncu değerini de merak etmiyor değilim.

grkm33
26.Haziran.2011, 03:10
Gökhan Gönül kendi de sölemişti orta açma ve markajda eksiğim var dı ama bu sezon büyük ölçüde kapattım dedi bu eksiğimi.Bencede kapattı artık tam bir bek oldu.

alegz
26.Haziran.2011, 06:01
Gökhan Gönül kendi de sölemişti orta açma ve markajda eksiğim var dı ama bu sezon büyük ölçüde kapattım dedi bu eksiğimi.Bencede kapattı artık tam bir bek oldu.

Aynen.

Gökhan da bu sene büyük bir gelişme oldu.. En azından profilinde bir takım iyileştirilmeye gidilmesse ben artık yavaştan kendimi araştırmacı yapacam :) Editör'den oyuncuların haklarını verip öyle tadına varacam oyunun :icon_smile:

RasAnt
26.Haziran.2011, 17:37
Dünyanın en iyi 3 sağbekinden 1 i güzel bir profil bekliyoruz.Maicon-Alves ve Gökhan Gönül varmı ötesi ?

Börk
26.Haziran.2011, 17:52
Dünyanın en iyi 3 sağbekinden 1 i güzel bir profil bekliyoruz.Maicon-Alves ve Gökhan Gönül varmı ötesi ?

Sergio Ramos,Glen Johnson,İvanovic,Bakary Sagna,Philipp Lahm :)

RasAnt
26.Haziran.2011, 17:55
Sergio Ramos,Glen Johnson,İvanovic,Bakary Sagna,Philipp Lahm :)

İlk 3 ü geçiniz.Sagna ve Lahm GG kalitesinde zaten,3. sıra bu 3 futbolcunun olsun sorun değil :D ama GG ilk 3 te kesinlikle.

Börk
26.Haziran.2011, 17:57
Vallaha ilk 3'de kimin olacağına karar veremem ama birisi Arsenal'in devamlı sağ beki diğeri de Bayern'in.Lahm,Almanya milli takımının vazgeçilmezi gerçekten Gökhan Gönül'den iyi bir oyuncu keza Ramos'da öyle.Maicon , Alves , Ramos , Lahm , Sagna , Gökhan Gönül'dür bence.

fbdevil190737
26.Haziran.2011, 18:03
Sagna , Gökhan'dan iyi değil . Sadece savunması ve fiziği sağlam olduğu için ön plana çıkıyor . Bana göre ilk 5 şöyle ; Maicon , Alves , Ramos , Lahm , Gökhan .

RasAnt
26.Haziran.2011, 18:05
Lahm 2008 euro cupta solbek oynamıştı ozman çok taktir etmiştim ve dünya karması yaptığım her kadroda onu solbeğe koyarım,o yüzden ben onu sadece sağ bek olarak görmüyorum :) Ramos bence ilk çıkış yaptığı gibi değil neredeyse bek özelliklerini kaybetti stoper gibi oynamaya başladı.

Sıraya koymak zor oluyor aslında dediğin gibi :) Sagna-Maicon-Alves-Lahm-GG bu 5 isim gerçekten çok iyi.

William Rookwood
26.Haziran.2011, 18:05
Yuh be arkadaşım naptınız. Gökhan kim Sagna kim, taraftar gözüyle bakılıyor bu duruma. :)

Börk
26.Haziran.2011, 18:06
Zaten savunması ve fiziği iyi olduğu için ön planda.Ön planda olması da iyi olduğunu gösterir.Hızlı,güçlü ve oyunu iki yönlü oynayabilen bir bek.Burada Gökhan mı iyi Sagna mı iyi tartışması yapmak da anlamsız.Ama Gökhan'ın ulaşabileceği CA değeri en fazla Sagna kadar olmalı.

RasAnt
26.Haziran.2011, 18:09
Yuh be arkadaşım naptınız. Gökhan kim Sagna kim, taraftar gözüyle bakılıyor bu duruma. :)

Bunu yazacak kadar bir fark yok arasında arkadaşım :) taraftar gözüyle bakmak manasız bence ki biz o gözle bakmıyoruz yiğidi öldür hakkıını yeme demişler.Alves varken Barçanın gündemine gelen bir bekten bahsediyoruz yaptıkları ortada taraflı tarafsız kimse gökhanı tartışmaz bence.

William Rookwood
26.Haziran.2011, 18:13
Benim gözümde Sabri ile eş değer. :) Tek sorun sakatlık

fbdevil190737
26.Haziran.2011, 18:13

Kardeşim ben Gökhan'ı da Sagna'yı da birçok kez izlemiş biriyim . Bana göre Gökhan , Sagna'dan iyidir belki Sagna savunma ve fizik olarak Gökhan'ın baya bir üstündedir ancak Gökhan'da hücum olarak ( orta açma , dribbling ,içeri kat etme ) gibi özellikleri Sagna'nın iki katıdır . Bunu zaten tek ben söylemem , eminim ki Fenerbahçe taraftarı olmayan futbol izleyicileri de böyle düşünüyorlardır .

fbdevil190737
26.Haziran.2011, 18:15

Flood olacak ama sen Sabri ile Gökhan Gönül'ü eş değer tutuyorsan senin futbol izlenimiden şüphe ederim : D .

RasAnt
26.Haziran.2011, 18:15

Haha sabri reyizle gökhanı kıyaslaman son derece yanlış o bizim reyizimiz sabrisiz bir futbol düşünemiyoruz :D

Börk
26.Haziran.2011, 18:16
Kardeşim ben Gökhan'ı da Sagna'yı da birçok kez izlemiş biriyim . Bana göre Gökhan , Sagna'dan iyidir belki Sagna savunma ve fizik olarak Gökhan'ın baya bir üstündedir ancak Gökhan'da hücum olarak ( orta açma , dribbling ,içeri kat etme ) gibi özellikleri Sagna'nın iki katıdır . Bunu zaten tek ben söylemem , eminim ki Fenerbahçe taraftarı olmayan futbol izleyicileri de böyle düşünüyorlardır .

Tamam da dostum bek olmak hücum yapmak değildir.Sagna kadar defans yapıp onun kadar iyi tackling,marking yapabiliyorsa Gökhan daha iyidir Sagna'dan.Orta açma,dribbling,içeri kat etme özellikleri olan herkes bek oynayamaz.Ama defansif özellikleri ve hızı,fiziği olan birisi bek oynayabilir.

MeMo
26.Haziran.2011, 18:16

Yuh be arkadaşım naptınız. Gökhan kim Sabri kim, taraftar gözüyle bakılıyor bu duruma. :)

fbdevil190737
26.Haziran.2011, 18:23
Tamam da dostum bek olmak hücum yapmak değildir.Sagna kadar defans yapıp onun kadar iyi tackling,marking yapabiliyorsa Gökhan daha iyidir Sagna'dan.Orta açma,dribbling,içeri kat etme özellikleri olan herkes bek oynayamaz.Ama defansif özellikleri ve hızı,fiziği olan birisi bek oynayabilir.

Sana katılılıyorum ancak Gökhan savunma olarak'da sadece marking özelliği ve pozisyon alması düşük bir bek'dir top kapma olarak Sagna'dan aşağı kalacağını düşünmüyorum . Tabi Sagna güç , denge bakımından Gökhan'dan üstündür ancak hücum'da da etkili olamıyorsa da Arsenal seviyesinde değil demektir . O zaman bakarsak Alves'de çok fizikli savunma yönü mükemmel bir bek değildir ancak hücum kapasitesi nedeni ile şu anda Barça'nın sağ beki . :)

fbdevil190737
26.Haziran.2011, 18:27
Fenerbahçeliden başka bir yorum beklenmez, görsem şaşarım. Kimse kendi yoğurduna ekşi demez zaten. Beş paralık adama 10 paralık değer verilir.. (Bkz, Volgan Demirel. :)

Euro 2008'de Tarih yazarken Sağ bekte kim vardı Gökhan mı?

http://www.youtube.com/watch?v=ALXx2you6m8

Biz senelerce Volkan'ı dünyanın sayılı kalecisi yaptığınızı, Gökhan'ı Andre Santos'u Barcelonaya gönderdiğiniz günlerde futbol izleniminizden çok şüphe ettik.

Sen hala Sabri ile Gökhan'ı kıyaslıyorsun ya ne diyeyim . Haklısın Sabri Gökhan'dan iyidir .

SAİT71
26.Haziran.2011, 20:34
Taraftarlık gözüyle bakılıyor demiş Sabri ile bir tutuyorum demiş.. Hangi takımlısınız bilmiyorumda sizin bu söyleminizle yorumunuz birbiriyle zıt...

William Rookwood
26.Haziran.2011, 20:38
Taraftarlık gözüyle bakılıyor demiş Sabri ile bir tutuyorum demiş.. Hangi takımlısınız bilmiyorumda sizin bu söyleminizle yorumunuz birbiriyle zıt...

Taraftarlık gözüyle Sagna'dan daha iyi deniliyor, Barcelona istiyor deniliyor ilah olarak görülüyor. Esas zıt olan bu. Geçen sene Guiza diğer takımların dalga konusuydu. Guiza çok kaliteli bir futbolcu Türkiyede başarılı olamadı sadece, bu senede Sabri dalga konusu oldu. Sabri ile Gökhan'ı tabi eş değer tutarım. Gökhan'ın ne özelliği var Sabriden her futbolcunun iniş ve çıkışl dönemleri vardır. Gelipte bir Trabzonlu Bursalı Beşiktaşlı desin yorum yazmayı bırakayım.

SAİT71
26.Haziran.2011, 20:43
Barcelona'nın isteyip istememesi ile oyuncunun ne ilgisi var onuda çözemedim... Barça isteyemez mi? Daha öncede oraya oyuncu vermiş bir kulübüz biz. O zamanlarda Rüştü beğenilmiyordu...

Gökhan her yönüyle bu sayılan bekler ile yarışabilir. İyi demiyorum sadece yarışabilir. Atıyorum Barçada sağ bek olmasa Gökhan'ı oraya koyduğunuzda orayı idare edebilir. Ama Sabri için aynı şeyleri düşünemiyorum.

William Rookwood
26.Haziran.2011, 21:05
Ben Gökhan için kötü birşey demiyorum ki? Benim dediğim şu; kimse kendi yoğurduna ekşide olsa ekşi demez tatlı der. 5 yıldızlı futbolcusunu 10 yıldızlı gibi gösterir buda taraftarlığın bağlılığın sevginin simgesidir. Fakat şöyle bir durum var ki, dışarıdan gözüken ile taraftar gözüyle bakılan durum tamamen farklı. Bana bir Beşiktaşlı, Trabzonlu, Bursalı ve ya herhangi bir takıma tutan biri Sabri ile Gökhan kıyaslanmaz şöyle böyle desin güzelce konuşuruz hangi oyuncunun özelliği daha kim daha ön planda vb. Lakin şu durumda her iki takımın taraftarı ve her iki takımın oyuncusu olduğu için ne kadar tartışsakta bir sonuca varamayız

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
26.Haziran.2011, 21:23
Yalnız harbiden Sabri ile Gökhan Gönül'de kıyaslanmaz ki...

William Rookwood
26.Haziran.2011, 21:25
Yalnız harbiden Sabri ile Gökhan Gönül'de kıyaslanmaz ki...

sebep? Ne bakımdan kıyaslanmaz artıları eksileri neler senin gözünde

Sekopej
26.Haziran.2011, 21:36
Konuda çok güzel mesajlar da var ama konuyu okuma zevkini kaçıran çok sevimsiz mesajlar da mevcut. Lütfen, kendi fikirlerinizi karşı tarafa kabul ettirmek gibi bir çabanız olmasın, kendi değerlendirmelerinizi yazın, bunlar üzerinden çıkacak verimli tartışmalarla araştırmacılarımız kendi değerlendirmelerini birleştirip ortaya bir profil çıkarsınlar.

Buna uymayacak şekilde mesajlar atmaya devam ederseniz, araştırma kısmına mesaj yazmanız kısıtlanır.

SAİT71
26.Haziran.2011, 21:37
Niye düşünemiyorsun? Çünkü Fenerbahçelisin tek sorun bu.

Hayır yanılıyorsun! Fenerbahçeli olmamla hiç bir ilgisi yok. Gökhan bu sene takımın en etkili adamlarından birisiydi. Gerçi her sene öyleydi ama bu sene daha farklıydı. Bir kere tükenmeyen enerjisi ile takımın hep ayakta kalan isimlerindendi hatta en tepedeydi. Bunun yanında kritik golleri ile bir çok kez bizi yanmaktan kurtardı. Yaptığı asistler felanda cabası...

Mesela Arda Turan'ında büyük takımlarda oynayabileceğini söyleyebiliyorum. Barca'da Real'de bana göre monte edilse oynayabilecek seviyesi var. Ama ben Arda'yı tutupta Uğur Boral yahut Özer ile felan kıyaslamıyorum...

William Rookwood
26.Haziran.2011, 21:44
Hayır yanılıyorsun! Fenerbahçeli olmamla hiç bir ilgisi yok. Gökhan bu sene takımın en etkili adamlarından birisiydi. Gerçi her sene öyleydi ama bu sene daha farklıydı. Bir kere tükenmeyen enerjisi ile takımın hep ayakta kalan isimlerindendi hatta en tepedeydi. Bunun yanında kritik golleri ile bir çok kez bizi yanmaktan kurtardı. Yaptığı asistler felanda cabası...

Mesela Arda Turan'ında büyük takımlarda oynayabileceğini söyleyebiliyorum. Barca'da Real'de bana göre monte edilse oynayabilecek seviyesi var. Ama ben Arda'yı tutupta Uğur Boral yahut Özer ile felan kıyaslamıyorum...

Tamam iyi diyorsunda, Uğur Boral ve Özer ile zaten kıyaslanmaz. Niye kıyaslanmadığını söylüyeyim bazı yazılarda ki gibi kıyaslanmaz yazıp ortada bırakmıyayım. Bir kere bir oyuncuyu kıyaslarken tek sezonda ki performansı ile değil genel olarak yaptığı işler ile kıyaslanır. Bu sezon ki Arda ile Burak Yılmaz kıyaslanır ve bu kıyaslamadan Burak Yılmaz galip çıkar. Çünkü bu sezon en iyi kanat oyuncusuydu kendisi. Fakat Burak Yılmaz ile Arda Turan'ı genel olarak kıyasladığımızda Arda Turan'ın çok daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şimdi Sabri ile Gökhan'ın kıyaslamasına geçelim.

Sabri bu sezon yaşadığı sakatlıklardan ötürü doğru dürüst forma giyemedi. Sakatlandığı zamanda hemen toparlanmayan bir futbolcudur kendisi. Gökhan elbette bu sezon Fenerbahçe için çok şey yaptı. Sezon kıyaslaması yaparsak elbette ki Gökhan Gönül kazanır. Fakat futbolculuğun geneli ( kariyerinden bahsediyorum ), Sabri ile Gökhan'ın eşit derecede olduğu düşünüyorum genel olarak eşitler. Kondusyonunu yakalamış güçlü bir Sabri, hızıyla süratiyle kolay kolay geçilmez atağada destek verir. Aynı şekilde Gökhan'da. Fakat Gökhan Gönül daha çok atağa destek veren ve ofansif seven bir futbolcu. Sabri onun kadar ofansife gitmeyen ortasaha çizgisinde gelip giden bir oyuncu Sagna'ya daha çok benziyor. Yalnız Sabri internette şutlarıyla ortalarıyla dalga geçilen bir oyuncu değil. Bizde geçen sene Guiza ile çok dalga geçtik ama bu Guiza'nın kötü futbolcu olduğu için değil, şansız olduğu içindi. Ben Guiza'nın çok iyi bir santrafor olduğunu düşünüyorum. Genel olarak Sabri ile Gökhan kıyaslanmaz diyenler, internet ortamında ki dalga konusunu ele alarak söylüyor bunu, maçlarını izlediğinden değil

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
26.Haziran.2011, 21:45
sebep? Ne bakımdan kıyaslanmaz artıları eksileri neler senin gözünde

FM Tabiriyle Technical özelliklerde kıyaslanmaz bence... Bir DR için en önemli tekniksel özelliklere baktığımız zaman; Orta açma konusu herkese malum. Sabri'nin ne kadar isabetsiz,hatta biraz daha ileri gidersek kötü orta açtığını biliyoruz,görüyoruz.Tabi geçen sezonlarında GG'ünde bu konuda başarısız olduğu ortadaydı fakat bu sezon kendini bu konuda çok geliştirdiğini düşünüyorum. Bu sezon bana göre gerçekten geliştirdi Orta bakımından Gökhan. Top kapma konusunda ben Gökhan Gönül'ün bırakın ligimizin,Avrupa'nın en iyi sağbeklerinden biri olduğu kanaatindeyim,fakat Sabri'de böyle top kapma konusunda pek ışık göremiyorum.Keza markaj ve pozisyon alma konularında da öyle. Bir bek için pozisyon alma çok önemlidir fakat Sabri bu konuda çok ama çok zayıf. Galatasaray'lı arkadaşların Sabri'nin arkasına kaçırdığı toplardan sonra ne kadar küfrettiğini bizzat biliyorum. Onun dışında baktığımız zaman fiziksel özellikler olarak pek bi fark göremiyorum gerek hız,gerek güç konusunda pek aşağı kalır yönleri yok birbirlerine. Fakat mental olarakta Sabri'nin GG'den baya geride olduğunu düşünüyorum. Sabri aşağı-yukarı 6-7 yıldır GS A takımında oynuyor ve ilk çıktığı zamanlarda ne kadar potansiyelli olduğu konusundaki haber-ler forumda mevcut. Fakat o bu şansı pek değerlendiremedi ve hala daha yerinde sayıyor. Fakat GG ise Hacettepe'den (bence) maksat elimizde bulunsun diye alınmasına rağmen Bir PSV maçında o zamanın sağbeki Önder Turacı'nın sakatlanmasıyla fırsatı eline geçirdi ve formayı bi daha bırakmadı. Bize ne kadar potansiyelli olduğunu gösterdi. Formayı kaptıktan sonra bırakmamak adına ne kadar kararlı olduğunu gösterdi. Buda onun sağlam bir mental yapıya sahip olduğunu gösterir bence...

*İşte bu yüzden bu iki oyuncu birbiriyle kıyaslanamaz bile dedim. Uzun olduysa kusura bakmayın -ki forumda ilk defa bu kadar uzun bir yazı yazdığımı hatırlıyorum :D
Bu arada bahsi açılmışkende söylemek istiyorum. Bana göre dünyanın en iyi 5 DR'si---> Maicon,Alves,Ramos,Lahm,Sagna'dır. GG'de kesinlikle ilk 10'a girer...

SAİT71
26.Haziran.2011, 21:46
Sanırım yukarıdaki Beşiktaşlı kardeşimizinde görüşü taraftarlık olayıyla ilgisi olmadığını gösteriyor düşüncelerimin. Yani Ben Fenerbahçeliysem o da Beşiktaşlı olarak hemen hemen aynı şeyleri yazmış...

MeMo
26.Haziran.2011, 21:49
Taraftarlık gözüyle Sagna'dan daha iyi deniliyor, Barcelona istiyor deniliyor ilah olarak görülüyor. Esas zıt olan bu. Geçen sene Guiza diğer takımların dalga konusuydu. Guiza çok kaliteli bir futbolcu Türkiyede başarılı olamadı sadece, bu senede Sabri dalga konusu oldu. Sabri ile Gökhan'ı tabi eş değer tutarım. Gökhan'ın ne özelliği var Sabriden her futbolcunun iniş ve çıkışl dönemleri vardır. Gelipte bir Trabzonlu Bursalı Beşiktaşlı desin yorum yazmayı bırakayım.

Böyle demişsin Rokwood.Beşiktaş'lı bir arkadaş da gelip açıklamış fikrini bırakacak mısın yorum yazmayı ?

Ha bana sorarsan hiç gereği yok insanların fikirlerini küçümsemeyi bırakıp herkesin fikrine saygı gösterdiğin sürece.

William Rookwood
26.Haziran.2011, 21:50
Ben kimsenin fikrini küçümsemiyorum, taraftar gözüyle bakıp ilah olarak göstermeyin diyorum. Dışarıdan görünen durum ile içeriden görülen çok farklı boyutta. Benim orada ki yorumum, diğer takımların taraftarı gelsin böyle yorum yapsın yorum yapmayı bırakırım anlamında. Beşiktaş taraftarı arkadaşımız neden kıyaslanmayacağını düzgün bir biçimde açıklamış ortadan bırakmadan, bir sorun yok. Ben hemen hemen Galatasaray'ın her maçını izlerim, fakat yukarıda yazılanlar yoruma katılmadığımı söylüyorum çünkü en az 1 kaç maç izlenipte yapılmış bir yorum.

KanaKe
26.Haziran.2011, 21:54
gökhan dünyada ilk 3 e giremez ilk 10 a belki girer fenerbahceli arkadaslarin bu kadar abartmasinida anlayamiyorum 150 ca ya sahip zaten bildigim kadari ile buda gökhan icin gayet yeterli.. lahm ile ramos ile felan kiyaslanmis yahu ramosu zaten gecin kiyaslanmasi mümkün degil ama sizin begenmediginiz lahm hem sag bek hemde sol bek oynuyor gökhanin aksine iki ayaginida cok iyi kullaniyor gökhanin sol ayagiyla bir sutunu yada pasini ortasini bana gösterin deyinki oda solunu iyi kullaniyor... lahmin cok macini izledim ofansif olarak belki gökhan ondan daha iyi olabilir fakat savunma anlayisi gökhandan kat be kat daha iyi adam ve alan markajini cok iyi bilen bir oyuncu.. tamam türkiye almanya macindan kalan bir gicikliginiz var adama karsi ama bu kadarda düsürmeye gerek yok lahm bugün dünyada ilk 5 e girer ama gökhan giremez... bu arada gökhanin bu adamlarla kiyaslanmasi ne kadar absurd ise sabrinin gökhanla kiyaslanmasida o kadar absurddur.. sabri gökhanin 10 da 1 i etmez ikisininde sergiledikleri oyun ortada..

William Rookwood
26.Haziran.2011, 21:57
gökhan dünyada ilk 3 e giremez ilk 10 a belki girer fenerbahceli arkadaslarin bu kadar abartmasinida anlayamiyorum 150 ca ya sahip zaten bildigim kadari ile buda gökhan icin gayet yeterli.. lahm ile ramos ile felan kiyaslanmis yahu ramosu zaten gecin kiyaslanmasi mümkün degil ama sizin begenmediginiz lahm hem sag bek hemde sol bek oynuyor gökhanin aksine iki ayaginida cok iyi kullaniyor gökhanin sol ayagiyla bir sutunu yada pasini ortasini bana gösterin deyinki oda solunu iyi kullaniyor... lahmin cok macini izledim ofansif olarak belki gökhan ondan daha iyi olabilir fakat savunma anlayisi gökhandan kat be kat daha iyi adam ve alan markajini cok iyi bilen bir oyuncu.. tamam türkiye almanya macindan kalan bir gicikliginiz var adama karsi ama bu kadarda düsürmeye gerek yok lahm bugün dünyada ilk 5 e girer ama gökhan giremez.

Sonunda bana katılan biri çıktı. Ben abartılan bir olayı tartışmaktan gocunmam

DaveJones
26.Haziran.2011, 22:04
Gökhan Gönül Sergio Ramos ile neden karşılaştırılamazsa Sabri de aynı nedenden Gökhan Gönül ile karşılaştırılamaz. Yeni sezon içinde 155 civarı CA uygun olur bence.

chuckTR
27.Haziran.2011, 15:45
Gökhan 3 sezondur çizgisini hiç bozmadı devamlı yükselişte. Bu seneki şampiyonlukta ve geçen sene son hafta Bursaya kaptırdığımız şampiyonlukta çok önemli bir payı vardı. Televizyonlardaki çoğu yorumcu ( Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı, Fenerlisi) avrupanın en iyi takımlarında oynayabilecek bir oyuncu olarak görüyor Gökhanı. İlk 4-5 sağ bek arasına girebilecek bir isim. Bazı arkadaşlar Sabri ile kıyaslamış. Sabrinin GS'ye verdiği katkı ortada Gökhan'ın FB'ye verdiği katkı ortada :) Ayrıca EURO 2008'de Gökhan sakattı o yüzden Sabri oynamıştı.

sui generis
27.Haziran.2011, 16:06
benim arda'dan duyduğum gururu bazı arkadaşların gg'de görmemesi beni üzüyor açıkçası. yukarıda sayılan 5 sağ bek var onlardan sonra gg gelir bana göre. bunu barça görmüşken biz hala gg ile sabri arasında fark göremiyorum diyorsak durumumuz vahim bence.

ForsakeN
27.Haziran.2011, 16:31
Gökhan Gönül Sergio Ramos ile neden karşılaştırılamazsa Sabri de aynı nedenden Gökhan Gönül ile karşılaştırılamaz. Yeni sezon içinde 155 civarı CA uygun olur bence.

Konuya noktayı koyan yorum olmuş bence.

Ben bir Fenerbahçeli olarak nasıl Arda'yı çok seviyorsam,Ersan'ın futbolunu beğeniyorsam diğer arkadaşların da aynı şekilde davranmasını isterim. Rakip takım oyuncusu diye bir futbolcuyu yerden yere vurmak iyi birşey değil.

malpince
01.Temmuz.2011, 23:44
tamam sorun yok sabri gökhandan iyi... :D cidden mi bunu savundu ondan şüpheliyim şuan..

William Rookwood
02.Temmuz.2011, 01:51
Ben Gökhan Gönül'ün Barcelona haberini ilk kez Fanatik gazetesinde gördüm, Andre Santos ile beraber

areas
02.Temmuz.2011, 02:20
Barça nerede gördü var mı resmi bir kanıt resmi bir belge. Yalan yanlış haberler, koskoca Barcelona Gökhan Gönül'ü almaya mı gelicek :n:

Aziz Yıldırım'ın bir açıklaması vardı sanırım Lig TV yada Ntv Spor'a Barcelona Gökhan'ı izlemek için bizden bilet istedi diye

ForsakeN
02.Temmuz.2011, 02:30
Barça nerede gördü var mı resmi bir kanıt resmi bir belge. Yalan yanlış haberler, koskoca Barcelona Gökhan Gönül'ü almaya mı gelicek :n:

ilahi :n: Çok komikmiş bu arkadaş

William Rookwood
02.Temmuz.2011, 02:36
ilahi ! Çok komikmiş bu arkadaş

Neden? :(..

futureless
02.Temmuz.2011, 03:28
Rookwood kardesim ; İBB maçında ortaya çıkmış olmakla birlikte , sadece o maçla kalmayan bir izleme söz konusu.Sadece Gökhan değil biliyorsundur , Andre'yi de izlediler.Yanlış hatırlamıyorsam Barcelona'dan iki farklı scout farklı zaman ve maçlarda olmak üzere 6 kez bu iki oyuncuyu izledi geçtiğimiz sezonda..

Gökhan Gönül'ün CA değerine gelince ; ilk olarak şu tartışmalara atfen diyebilirim ki bir kere Sergio Ramos , Dani Alves ve Maicon tartışmasız ilk üçtedir.Gökhan bana göre ilk 5'e giremez ancak 10'a rahatlıkla girer.Formda olduğu için böyle diyenler var ama şu da düşünülmeli . bu adam yıllardır bu formda..Sadece bir kaç şey koyuyor , formsuz olduğunu görmedim ben Gökhan'ın.CA'sı nın azalması söz konusu olamaz zaten , artabilir ancak 10-15 değer birden değil.Son sezon gösterdiği performansla +5 CA yı haketmiştir kanaatimce.

furkan58
02.Temmuz.2011, 03:59

Gece gece güldüm ya :D

Batuhandemirel
02.Temmuz.2011, 04:27
Dmytro Chygrynskiy'yi aliyolarsa gokhan gonul'u de izlerler, bir futbolcuyu izletmelerinin nesi garip ki izliyorlar diye dunden almaya razilar demek degil

sui generis
02.Temmuz.2011, 10:03
Real'de bizim Sabri'yle Servet'i izlemek için gelmiş Adnan Polat açıkladı :0:

aziz yıldırım açıkladı diyorlar. lig tv kamerası maç içinde adamı gösterdi sen hala gırgır peşindesin. seni ciddiye almak hata zaten.

William Rookwood
02.Temmuz.2011, 13:37
aziz yıldırım açıkladı diyorlarr. lig tv kamerası maç içinde adamı gösterdi sen hala gırgır peşindesin. seni ciddiye almak hata zaten.

Valla ben hiç duymadım ama doğru olabilirde

sui generis
02.Temmuz.2011, 13:50
Diyorlar, hmm. Kim diyor LİG TV'mi? Çok iyi bir kaynak zaten hemen inanalım. Bir Fenerliyi karşıma alıp konuşmak başlı başına hata onlara göre bütün futbolcuları ilahtır. Geçen günde Lig TV'de gördüm diyorlardı, Barcelona Mehmet Güven'i izlemeye gelmiş hatta başkanı elinle göstermiş bu Barcelona diye. Sonra anlaşıldı ki, adam Barcelona Kulübünden değil, İspanya'dan maç izlemek için gelmiş normal bir taraftar olarak :n: :n: Bizim halkımızda Barcelona kulübünden geliyor sanıp havalara girmiş

Bu yorumda futbolun tuzu, biberi :) ne yapcan :D

ozaniel
02.Temmuz.2011, 15:59
Çok büyük takımların scout bağlantıları çok geniş oldukları için her seçeneği gözden geçirmeleri normal, Gökhan Gönül kanattan devşirme olduğu için tarz olarak da uygun ama bir kere izlemiş olmak ile takibe alıp oyuncuya ilgi görmek çok farklı şeyler.
Bence Türkiye'de adam gibi sağ bek olmadığı için Gökhan Gönül Dünya üzerindeki sağ beklerle karşılaştırılırken biraz abartılıyor. Gökhan yeni çıkış yapan bir oyuncu değil, Dünya'nın en iyi 10 sağbekinden olsa en kötü ihtimalle Tottenham, Valencia, Napoli seviyesinde takımların teklifte bulunması gerekir, Dünya'nın en iyi 10 sağbekinden biri onlar için kaliteli bir oyuncu olmaz mıydı?

William Rookwood
02.Temmuz.2011, 16:02
Türkiye'de hiç sağ bek çıkmıyor diyebiliriz. Belki yetenekli futbolcularımız vardır biz önem vermiyoruz

Night_Mare17
02.Temmuz.2011, 16:20
Andre Santos'u izlemek için gelmişti scoutlar.

di canio
02.Temmuz.2011, 17:09
Tartışmayı uzatmanın manası yok sanırım. İsteyen hangi gözle bakmak istiyorsa baksın Gökhan Gönül'e. Bana göre Sergio Ramos'tan da, Dani Alves'ten de iyidir. Benim baktığım göz takıma bağlılık, hırs, mücadele ve karakteri önemsiyor. Saydığım, hatta yukarıdaki mesajlarda sayılan isimler önem verdiğim bu kriterleri Fenerbahçe için sergilemezler. O yüzden o isimlerin bir önemi yok benim için. Ha olur da gelirler ve beni yanıltırlarsa amenna :) Gökhan Gönül'ün kimseyle kıyaslanmaya ihtiyacı yok. İlla ki rakip takımların oyuncuları ile kıyaslama derdine düşmeyenler verir hakkını sanırım.

Prowler84
04.Temmuz.2011, 18:15
Çok merak ediyorum..

Acaba FM 2012'de nasıl bir profile sahip olacak? Bu sene ki performansı taraflı tarafsız herkese parmağını ısırttı..

CA'sı 165'den aşağı olmaması lazım... CA 170 sırıtmaz...

Hangi özelliklerini eksik buluyorsun somut örnekler versen? 165-170 gibi uçuk değerler olamaz ama artması gereken özellikleri elbet olabilir. Bunlara değinirsen daha faydalı bir iş yapmış olursun.

zemlinskis
06.Temmuz.2011, 12:26
Profili daha iyi yapılabilir . Türkiye ile oyunda 2020 yılına geldim. Futbolu bırakana kadar milli takımda iyi oynadığı maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez . Onun için PA ' sının biraz daha yükseltilmesi kanaatindeyim.

QaaN-07
09.Temmuz.2011, 23:22
Adamı Sabri'den beter etmişsiniz,yazık harbiden ya.
Bu adamın markajı nasıl 11,top sürüşü ve tekniği nasıl 13,ilk dokunuşu 10 olur ya
Hız hızlanma 15,16 yapılmış zaten yuh !

Redrum
21.Temmuz.2011, 15:59
CA ya göre tartışmak çok saçma. Sabrinin CAsı daha düşük ama oyunda GGden her türlü daha iyi. Ben Galatasaray taraftarıyım fakat şu açık ki Gökhan kötü yapılmış. CA değil problem. Pozisyon alması berbat bir kere. Bu adam bu kadar kötü mü gerçekte? Hayır yani "bu adama pozisyon alma da verirsek çok iyi olur abartılı olur" düşüncesiyle yapılmışsa bu, bence yanlış yapılmış.

sui generis
21.Temmuz.2011, 16:05
bu profille hiçbir zaman maç kurtaramıyor, kurtaramaz da zaten..

Jaswege
22.Temmuz.2011, 14:50
Böyle susturacağını mı zannediyorsun, komik. :icon_biggrin: Konu uzamasın diye yazmayı bıraktım sabaha kadar burada tartışırım. Türkiye'de sağ bek olmadığı için özellikleri fazla abartılıyor. FM'de ki profili layiğiidir

Evet doğru söylüyosun. Bizde ondan bahsediyoruz Türkiye'de Gökhan gibisi yok. O yüzden de profilinin düzeltilmesi lazım ;)

kalemci
22.Temmuz.2011, 14:57
Gökhan benim Türkiye'deki en sevdiğim 2-3 oyuncudan biridir.Ama özelliklerinde pek fazla bi farklılık yok gerçeğe göre çok iyi yansıtılmış sizin dediğiniz gibi olsa alvesten farkı kalmaz zaten Gökhan bile diyor gerçekte Barca'ya niye gidiyim Alves var diye :) sadece strength +1 ve dribbling +1 arttırılabilir.

Dinozzo21
22.Temmuz.2011, 15:16
Fenerbahçe kariyerimde 7. yılıma girdim Gökhan Gönül'ü full oynatıyorum iyi bir antreman programı da uyguluyorum hiç bir büyük sakatlıkta geçirmedi buna rağmen vasatı geçtiği maç sayısı yok denecek kadar az. Onun kademe hatalarından yediğim gollerinde haddi hesabı yok.. Bence oyundaki özellikleri pek olmamış. Dayanıklılık,Top sürme ve pozisyon alması artırılmalı diye düşünüyorum..

barahir
22.Temmuz.2011, 17:40
Birisi bana PES 2011'deki Gökhan'ın overall 'ını yazabilir mi? Ve sağbekler arasında overall sıralamasını? İlginç bi nokta var orda..

William Rookwood
22.Temmuz.2011, 18:30
86'ydı sanırım. Ama PES bazı oyuncuların Overallerini çok abartıyor mesela Mehmet Batdal oyuna başlar başlamaz Türkiye ilk 11'nde..

barahir
23.Temmuz.2011, 14:56
86'ydı sanırım. Ama PES bazı oyuncuların Overallerini çok abartıyor mesela Mehmet Batdal oyuna başlar başlamaz Türkiye ilk 11'nde..

Peki güncellemelerden sonra Mehmet Batdal yine ilk 11 mi? bilmediğim için soruyorum..

William Rookwood
23.Temmuz.2011, 16:31
Peki güncellemelerden sonra Mehmet Batdal yine ilk 11 mi? bilmediğim için soruyorum..

Sanırım evet. Mevlüt ve Semih'den daha fazla şans buluyordu hatta

Osmanli12
24.Temmuz.2011, 16:39
Bence ca sı 162 fln olursa balon olur 157 iyidir.

A.FaruK
24.Temmuz.2011, 21:38
Benim yaptığım kariyerde 31-32 yaşında Fenerbahçe serbest bırakıyordu ve o profillide aşırı düşüyordu. Yine söylüyorum hatırı sayılır bi iyileştirme yapılabilir.

CeNTeR_TR
25.Temmuz.2011, 02:55
Sabri ile Gökhan'ı tabi eş değer tutarım.

:n:(aa)(dd)

Sabri = Gökhan Gönül diyorsunuz heralde ( ? )

Yani bu bir fikirdir tabi ama bende mesela Turgut Doğan Şahin ile Messi'yi eş değer de tutuyorum hatta Turgut Doğan Şahin 1 adım önde Messi'den ama bunu çoğu kişi kabul etmiyor.İlk defa benim görüşümde birisini buldum demekki bakış açılarını baya baya farklılaştırmak gerekiyor.

Gökhan'ın ne özelliği var Sabriden her futbolcunun iniş ve çıkışl dönemleri vardır.

Sabri Sarıoğlu 4 orta 1 Şut izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=HPftA3CXJwo

Sabri Sarıoğlu Orta Yapacak izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=XGnoYm_Xtbk&feature=related

Sabri Sarıoğlu Mükemmel Geri Pas izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=9vFurP0MAVg&feature=related

Bir kaç video ile de Gökhan Gönül'ü izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=3fNrwsWkt3U

Gökhan Gönül varken Sabri'nin esame listesinde adı geçerse işte bu taraftarlıkdır :)

William Rookwood
25.Temmuz.2011, 03:18
:n:(aa)(dd)

Sabri = Gökhan Gönül diyorsunuz heralde ( ? )

Yani bu bir fikirdir tabi ama bende mesela Turgut Doğan Şahin ile Messi'yi eş değer de tutuyorum hatta Turgut Doğan Şahin 1 adım önde Messi'den ama bunu çoğu kişi kabul etmiyor.İlk defa benim görüşümde birisini buldum demekki bakış açılarını baya baya farklılaştırmak gerekiyor.

Sabri Sarıoğlu 4 orta 1 Şut izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=HPftA3CXJwo (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DHPftA3CXJwo)

Sabri Sarıoğlu Orta Yapacak izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=XGnoYm_Xtbk&feature=related (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DXGnoYm_Xtbk%26feature%3Drelated)

Sabri Sarıoğlu Mükemmel Geri Pas izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=9vFurP0MAVg&feature=related (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3D9vFurP0MAVg%26feature%3Drelated)

Bir kaç video ile de Gökhan Gönül'ü izleyelim ; http://www.youtube.com/watch?v=3fNrwsWkt3U (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3D3fNrwsWkt3U)

Gökhan Gönül varken Sabri'nin esame listesinde adı geçerse işte bu taraftarlıkdır :)

Haha :n:

Esas bu taraftarlıktır. Sen oraya Sabri'nin kötü videolarını koymuşsun acaba neden bir tane iyi videosunu koymadın merak ediyorum?

Messi ile Turgut'u kıyaslamasışsın, sen Sabri'yi ne zannediyorsun acaba hayatında hiç Galatasaray maçı izledin mi çok merak ediyorum? Türkiyede sağ bek olmadığı için Gökhan Gönül çok abartılıyor fakat, sizin o taraftar gözüyle abarttığınız kadar iyi değil. Sabri'nin şuana kadar çıktığı önemli maçların yarısına bile çıkmadı o gökhan gönül :) İzle öyle gel öyle yorum yap.

Vallahide sizin gibi futbolcuları abartan ve taraftar gözüyle bakan insanlardan bıktım usandım. Gökhan Gönül kaç maça çıktı Fenerbahçe maçına ne yaptı? Bana koyda göster bakayım, Avrupa sahnesinde ne katkı sağladı. Son 2 yılda parlama yapmış bir futbolcu.

Sabri Anderlect golü hatırlarsın belki ;) http://www.youtube.com/watch?v=P0pwMW8ETuo

Avrupa sahnesinde ki maçı kurtaran golü ; http://www.youtube.com/watch?v=1ytVplLgP2U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_hRwfKVT3mg

Umarım aradaki farkı anlamana yardımcı olabilmişimdir. :)

Formda bir Sabri sağ kanadı komple alır götürür, bu sene çok fazla izlyeceksiniz o anları.;)

Not : Neden bütün Fenerbahçeli taraftarlar işine gelmeyince dalgaya vuruyor acaba, buda ilginç bir nokta araştırmak lazım. :)

goosfraba
25.Temmuz.2011, 03:37
unutulan birşey var.

her futbolcunun tabikide inişli çıkışlı zamanları olacaktır.

gökhan gönül son 2 yıldır çıkışta ve buna göre bir profile ulaşması gerekiyor.

her yıl performansına göre özellikleri zaten değişir.

yoksa her yıl neden football manager araştırması yapıyoruz ki? verelim stabil bir özellik ona göre oynasın. football manager bu değildir.

bir oyuncunun şu ana kadar ne yaptığı değil, nasıl oynadığı önemlidir.

kaç maça çıktığı şöyle önemlidir. araştırmacıların bir fikir edinebilmesi için en az yarım sezon oynaması gerekir. ama gökhan 2007'den beri as ve hiç kesilmedi. yani yeteri kadar izlenildi.

galatasaray ise son yıllarda sağ beksizlikten sabri'yi oynatıyor ve bana kalırsa oraya yabancı oyuncu düşünmüyorlar sınırlamadan dolayı.

ama bu sene o konuda brezilyalı bir sağ bekin konuşulması, istenmesi manidardır. sabri'nin yetersiz görülmesinin kanıtıdır.

özetle, sabri'nin ne zaman ne yapacağı belli olmayan, savruk ve dengesiz bir oyun yapısı varken, gökhan'ın dengeli oyunu fenerbahçe taraftarına güven veriyor.

William Rookwood
25.Temmuz.2011, 03:40
unutulan birşey var.

yoksa her yıl neden football manager araştırması yapıyoruz ki? verelim stabil bir özellik ona göre oynasın. football manager bu değildir.

kaç maça çıktığı şöyle önemlidir. araştırmacıların bir fikir edinebilmesi için en az yarım sezon oynaması gerekir. ama gökhan 2007'den beri as ve hiç kesilmedi. yani yeteri kadar izlenildi.

galatasaray ise son yıllarda sağ beksizlikten sabri'yi oynatıyor ve bana kalırsa oraya yabancı oyuncu düşünmüyorlar sınırlamadan dolayı.

ama bu sene o konuda brezilyalı bir sağ bekin konuşulması, istenmesi manidardır. sabri'nin yetersiz görülmesinin kanıtıdır.

özetle, sabri'nin ne zaman ne yapacağı belli olmayan, savruk ve dengesiz bir oyun yapısı varken, gökhan'ın dengeli oyunu fenerbahçe taraftarına güven veriyor.

Bende onu demiştim diğer mesajlarda

Bir oyuncunun ne yaptığı oldukça önemlidir. Mesela oynadığı oyunla ülkesine dünya kupasını getirmesi mi önemli yoksa 34 maça çıkıp 7 asist yapması mı? Buda tartışılır. Şuan da gündeme çıkan bi Eboue transferi var. Oda hem sağ kanatta hemde Sabri'nin sakatlığını ele alarak yapılacak olan transfer.

Gökhan'ın formunu sürekli uzun tutması, az sakatlanması ve istikrarlı olması büyük avantaj. Çünkü bu tür özellikler her futbolcuda olmaz ve birazda karakter meselesidir. Ben şuana kadar Sabri Gökhan'dan daha iyi demedim sadece neden bu kadar çok fark varmış gibi davranıldığını merak ettim hepsi bu. Her iki futbolcuda aynı özellikle. Atağa ve defansa destek veren, süratli top kapan bek oyuncuları. Fakat son zamanlarda Gökhan'ın Sabri'den daha iyi performans sergilediğine kanaat getirebilirim.

sui generis
25.Temmuz.2011, 10:04
sabri yle gökhan ı eşdeğer tutmak... sokağa çıkın 100 kişiye sorun sabri mi gökhan mı diye hatta gökhan 5 sabri 10 sabri eder mi diye 99 kişi eder 1 kişi etmez der. o da siz olursunuz heralde.

CeNTeR_TR
25.Temmuz.2011, 12:13

Esas bu taraftarlıktır. Sen oraya Sabri'nin kötü videolarını koymuşsun acaba neden bir tane iyi videosunu koymadın merak ediyorum?

Messi ile Turgut'u kıyaslamasışsın, sen Sabri'yi ne zannediyorsun acaba hayatında hiç Galatasaray maçı izledin mi çok merak ediyorum? Türkiyede sağ bek olmadığı için Gökhan Gönül çok abartılıyor fakat, sizin o taraftar gözüyle abarttığınız kadar iyi değil. Sabri'nin şuana kadar çıktığı önemli maçların yarısına bile çıkmadı o gökhan gönül :) İzle öyle gel öyle yorum yap.

Vallahide sizin gibi futbolcuları abartan ve taraftar gözüyle bakan insanlardan bıktım usandım. Gökhan Gönül kaç maça çıktı Fenerbahçe maçına ne yaptı? Bana koyda göster bakayım, Avrupa sahnesinde ne katkı sağladı. Son 2 yılda parlama yapmış bir futbolcu.

Sabri Anderlect golü hatırlarsın belki ;) http://www.youtube.com/watch?v=P0pwMW8ETuo

Avrupa sahnesinde ki maçı kurtaran golü ; http://www.youtube.com/watch?v=1ytVplLgP2U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_hRwfKVT3mg

Formda bir Sabri sağ kanadı komple alır götürür, bu sene çok fazla izlyeceksiniz o anları.;)

Not : Neden bütün Fenerbahçeli taraftarlar işine gelmeyince dalgaya vuruyor acaba, buda ilginç bir nokta araştırmak lazım. :)

Dün akşamdan beri çok yazıştık bu konu altında çoğu mesajımız senin bir lafın yüzünden silindi.Yönetimden ricam bu mesajımı silmesinler çünkü tartışıyoruz (:

Ben taraftar değilim (::) ben sporseverim bu aradaki farkı anlayabilirsen benim ne demek istedğimi hatırlayabilirsin.

Gelelim Sabri , Gökhan muhabbetine seneler boyunca Alex - Hagi kıyaslaması yapıldı istatistikler ortaya koyuldu kim daha üstün Alex genel başarılar ortaya koyuldu kim daha üstün Hagi peki bu kime göre neye göre Fenerbahçeli ve Galatasaraylı arkadaşlara göre.Bu konuda herkes tartışır emin ol buna..Çünkü herkesin savunacak bir tarafı vardır inceden ufakdan.

Ama Gökhan Gönül , Sabri konusunda senden başka bana forum içerisinde 3 kişi daha bul samimi olabilecek gerçtekden helal olsun diyebileceğim.Çünkü yukarda ki son mesajda yazıldığı gibi bu iki oyuncuyu kıyaslamak gerçekten Hakan Şükür ile Umut Bulut'u kıyaslamak gibi birşey.

He birde şöyle bakalım olaya evet Türkiye'de bir sıralama yaparsak sağ bek oyuncuları arasında şöyle bir sırlama olabilir ;

Gökhan Gönül , Sabri Sarıoğlu - Serkan Balcı buda Türk futbolunda sağ bek olmadığı için Sabri'nin esame de adının olmasına sebep olur.

SyNdRoMe23
25.Temmuz.2011, 12:20
Bana göre sabri ile gökhan gönülü'ü aynı cümlede kullanmak bile çok doğru değil.

Sabri'nin hırslı olmasından ve hızından başka hiç bir özelliği yok bence. adam dağlara taşlara vuruyor. yüz defa vurunca da biri güzel gol oluyor. herkes alıp onu kullanıyor.

Jaswege
25.Temmuz.2011, 13:21

Sabri Anderlect golü hatırlarsın belki ;) http://www.youtube.com/watch?v=P0pwMW8ETuo (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DP0pwMW8ETuo)

Avrupa sahnesinde ki maçı kurtaran golü ; http://www.youtube.com/watch?v=1ytVplLgP2U&feature=related (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3D1ytVplLgP2U%26feature%3Drelated)

http://www.youtube.com/watch?v=_hRwfKVT3mg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3D_hRwfKVT3mg)

Ya ne diyosun Allah aşkına şakamısın sen ?

Sabrinin Anderletch'e attığı gole bak birde Gökhan'ın şu golüne bak;
http://www.youtube.com/watch?v=wIaLrGe2Ntk

Gökhan Gönül şuana kadar ne yapmış demişsin; Ne mi yapmış al. 8 Kişiyi çalımlamış. Bu adam tekniğinin kaç olması lazım. Ki bundan bir sonraki pozisyonda da aynı şekilde gol attı. Unutmasın kimse bunları (!)

http://www.youtube.com/watch?v=Cn8m4eWMXpM

Sen Sabri'yi kaç kere izlediniz diyosun. Sen Gökhan'ı kaç kere izledin de konuşuyosun ? Avusturya maçında attığı gol de var onuda ekleyim. Milli takımda Sağ bek kim Gökhan? Yedeği kim Sabri? Asıl biz bıktık sizin taraflı yorumlarınızdan. Sabri'nin şutlarından ötürü top toplayıcılar görevi bırakma noktasına geldi (!)

Fearless Coward
25.Temmuz.2011, 13:24
Öyle demeyin arkadaşlar Sabri kendi kalesine hiç yoktan gol atmıyor :D Sabri'nin hatalarını bulmak kolay buda benden sizlere Gökhan'ın hatası :D Sabri ile zaten dalga geçenleri anlamıyorum bu adam ne çok kötü ne çok iyi zaman zaman saçmaladı zaman zaman da maç kurtardı çok çok iyi oynadı...Eğer çok çalışıp çabalarsa Gökhan'dan formayı kapabilir bence...

http://www.youtube.com/watch?v=8IIP2qvmaMI

CeNTeR_TR
25.Temmuz.2011, 13:29
Kaan bunu ortamı yumuşatmak için koyduğunu biliyorum dün gece konuştuk bunu :)

Gökhan Gönül ile Sabri kıyaslaması yapmak Gökhan'a hakaret Sabri'ye övgüdür.

Biri çıkıp şimdi idda etse Özer Hurmacı > Arda Turan demedik laf bırakmaz kimse (: O yüzden gerçekçi olalım.Bırakında taraftar gözlüğünü objektif yaklaşın :)

futureless
25.Temmuz.2011, 14:17
Yanlış anlaşılma oluyor bence bu tartışmada.Söylenen şeyler ters gelince veya abartılı gelince bu sefer taraftarlık duygusu ön plana çıkıyor futbolcuyu yargılarken.Galatasaraylı kardeşlerimin de Gökhan'ı beğendiklerini düşünüyorum.Ayrıca konu amacından çok farklı yerlere gelmiş durumda.Bence bundan sonra bir oyuncuyu ( burası için Gökhan ) oyun içi özellikleri konusunda değerlendirirken kimseyle kıyaslamayalım.Burada hepimiz futboldan anlıyoruz sonuçta.Gerçekte üstüste 5 maçını izleyin atıyorum , 10 maçını izleyin zaten en azından teknik özelliklerinin ne olduğunu ( oyuna göre ) kafanızda tasarlarsınız.

Gökhan'ın en önemli özelliği devamlılığıdır bana kalırsa , hep belli bir düzeyin civarında dolaşmıştır form olarak.Ayrıca ters kademeye de çok iyi girdiğini düşünüyorum.

Sonuç olarak , oyunda biraz daha "fark yaratan" bir profile sahip olmalı , pozisyon alması , top sürme ve ilk dokunuş özellikleri birer puan artabilir.Fiziksel özellikleri yerinde diye düşünüyorum.

SAİT71
25.Temmuz.2011, 14:51
Tr'de sağ bek yok ondan abartılıyormuş. Tr'deki her mevkide oynayan adamları ele aldığımızda bile genel olarak çoğu maçta oynayan belli bir form düzeyinin altına inmeyen kaç adam vardır ki? Aklıma bu konuda ilk G.G geliyor. Adam sakat olduğunda bile ne kadar performans ile oynuyor. Dani Alves'i getirsen bu konuda Gökhan'ı geçemeyecektir. Ona kalırsa Tr'de adam gibi hiç bir mevkide oyuncu yok. İyi olanları o mevkide adam yok ondan çok iyi görünüyor deyip kestirip atalım. Düz mantığında bu kadarı olur...

Zekirdek
25.Temmuz.2011, 14:56
Gökhan ile Sabri kıyası falan filan geçelim bunları. Herşey gün gibi ortada.

William Rookwood
25.Temmuz.2011, 15:26
Ya ne diyosun Allah aşkına şakamısın sen ?

Sabrinin Anderletch'e attığı gole bak birde Gökhan'ın şu golüne bak;
http://www.youtube.com/watch?v=wIaLrGe2Ntk (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DwIaLrGe2Ntk)

Gökhan Gönül şuana kadar ne yapmış demişsin; Ne mi yapmış al. 8 Kişiyi çalımlamış. Bu adam tekniğinin kaç olması lazım. Ki bundan bir sonraki pozisyonda da aynı şekilde gol attı. Unutmasın kimse bunları (!)

http://www.youtube.com/watch?v=Cn8m4eWMXpM (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DCn8m4eWMXpM)

Sen Sabri'yi kaç kere izlediniz diyosun. Sen Gökhan'ı kaç kere izledin de konuşuyosun ? Avusturya maçında attığı gol de var onuda ekleyim. Milli takımda Sağ bek kim Gökhan? Yedeği kim Sabri? Asıl biz bıktık sizin taraflı yorumlarınızdan. Sabri'nin şutlarından ötürü top toplayıcılar görevi bırakma noktasına geldi (!)

Hadi ya? Gökhan'ın yaptığı kademe hataları açtığı hatalı ortalardan top toplayıcılar bıktı artık(!) İyi futbolcu olmak çalım atmakla mı oluyor,? Aydın Yılmaz'da çok iyi çalım atıyor o zaman oda çok muhteşem oyuncu? Sen daha bir futbolcu nasıl analiz edilir onu öğren.

Ne kadar konuşursak konuşalım aynı noktaya geliyoruz. Adam orada Hakan Şükür ile umut'u kıyaslamaya benzer diyor.

Açıkca söylüyorum
; Gökhan'ın Sabri'den üstün olduğu özellikler devamlılık, formunu koruması, istikrar ve az sakatlanması biraz daha atağa destek vermesi. Bu atağa destek verme olayıda hem oyuncuya hemde teknik direktörün taktik anlayışına bağlı. Yani geçen sezon Daum'lu Fenerbahçe'de Gökhan Gönül ne kadar etkili oldu oda tartışılır. Bana burada iki çalım atmış gol atmış şunu yapmış bunlarla gelmeyin.

Ha birde Alex ile Hagi kıyaslanmış. Alex Türkiye çapında attığı gollerle katkı sağladı. Hangi Uefa ve Şampiyonlar ligi maçında Alex'in maç kurtardığı görülmüş? Hagi ise dünya çapında bir futbolcu ve takımına UEFA'yı getiren kişi. Ha ikisininde kendine has özellikleri var ve hemen hemen aynı futbolcular, fakat gerçekçi olmak gerekirse aralarında fazla fark olduğunu zannetmiyorum. Sizde bu saçma düşüncelerinizden sıyrılın ve gerçekçi düşünün.

C.Ronaldo Messi ile nasıl kıyaslanıyorsa, Sabri'de Gökhan Gönül ile kıyaslanır iki futbolcuda aynı mevkide oynayan ve aynı özelliklere sahip oyuncu.

CeNTeR_TR
25.Temmuz.2011, 15:30
Şimdi bu olay şuna benzer nası bir Galatasaraylı Fenerbahçeli olamazsa tıpkı bir Fenerbahçelide Galatasaraylı olamaz.

Kısacası düşünceler değişmez.Çünkü o düşünceler değişmez.

Hagi Alex kıyaslaması yapmadım , Umut Hakan örneği verdim yine kıyaslama yapmadım (: Artık nasıl anlamak istersen öyle anla kaldı ki anlayacağını pek sanmıyorum.

Serdar Özkan > C.Ronaldo + Messi bu bana göre böyledir sana göre değildir.

Dikkat edersek sana göre bana göre o yüzden uzatmayalım boşverelim.

Trabzonspor
25.Temmuz.2011, 16:24
Bence de Serkan Balcı hem Gökhan hem de Sabri'den iyi bir bek...:director::icon_biggrin:

Jaswege
26.Temmuz.2011, 02:41
Hadi ya? Gökhan'ın yaptığı kademe hataları açtığı hatalı ortalardan top toplayıcılar bıktı artık(!) İyi futbolcu olmak çalım atmakla mı oluyor,? Aydın Yılmaz'da çok iyi çalım atıyor o zaman oda çok muhteşem oyuncu? Sen daha bir futbolcu nasıl analiz edilir onu öğren.

Ne kadar konuşursak konuşalım aynı noktaya geliyoruz. Adam orada Hakan Şükür ile umut'u kıyaslamaya benzer diyor.

Açıkca söylüyorum
; Gökhan'ın Sabri'den üstün olduğu özellikler devamlılık, formunu koruması, istikrar ve az sakatlanması biraz daha atağa destek vermesi. Bu atağa destek verme olayıda hem oyuncuya hemde teknik direktörün taktik anlayışına bağlı. Yani geçen sezon Daum'lu Fenerbahçe'de Gökhan Gönül ne kadar etkili oldu oda tartışılır. Bana burada iki çalım atmış gol atmış şunu yapmış bunlarla gelmeyin.

Ha birde Alex ile Hagi kıyaslanmış. Alex Türkiye çapında attığı gollerle katkı sağladı. Hangi Uefa ve Şampiyonlar ligi maçında Alex'in maç kurtardığı görülmüş? Hagi ise dünya çapında bir futbolcu ve takımına UEFA'yı getiren kişi. Ha ikisininde kendine has özellikleri var ve hemen hemen aynı futbolcular, fakat gerçekçi olmak gerekirse aralarında fazla fark olduğunu zannetmiyorum. Sizde bu saçma düşüncelerinizden sıyrılın ve gerçekçi düşünün.

C.Ronaldo Messi ile nasıl kıyaslanıyorsa, Sabri'de Gökhan Gönül ile kıyaslanır iki futbolcuda aynı mevkide oynayan ve aynı özelliklere sahip oyuncu.

Çalım atmak iyi futbolcu olmak mı diyorsun bi önceki mesajında bana Sabri'nin attığı golü izlettiriyorsun. Uzaktan gol atmak iyi futbolcu olmak mı ? 3. Ligde adam santradan gol attı. Dünya klasındamı şimdi o ? Bence sen biraz futbolu öğren sonra gel tartışalım. Size kalsa 120 PA verceksiniz adama. Sabri yıldız Gökhan futbolcu değil tamam mı. Konu kirlenmesin daha fazla.

William Rookwood
26.Temmuz.2011, 02:48
Çalım atmak iyi futbolcu olmak mı diyorsun bi önceki mesajında bana Sabri'nin attığı golü izlettiriyorsun. Uzaktan gol atmak iyi futbolcu olmak mı ? 3. Ligde adam santradan gol attı. Dünya klasındamı şimdi o ? Bence sen biraz futbolu öğren sonra gel tartışalım. Size kalsa 120 PA verceksiniz adama. Sabri yıldız Gökhan futbolcu değil tamam mı. Konu kirlenmesin daha fazla.

Senin koyduğun videoda Gökhan havadamı uçuyor? Önceki mesajlarıma bak istersen benim öyle bir iddiaam hiç bir zaman olmadı. Sadece arasında çok fark varmış ki gibi gösterilmesine tepkiliyim sadece.

goosfraba
26.Temmuz.2011, 07:17
önemli olan bu videolar değil. sizlerin geçen sezon boyunca bu oyuncuları canlı izlemiş olmanız önemli. :u:

ozaniel
26.Temmuz.2011, 09:51
Eğer Gökhan'ın en önemli özelliği devamlılığı ise o zaman CA'sı değil istikrar özelliği artmalı. Gökhan'ın zaten oyunda zihinsel özellikleri ve hücum özellikleri Sabri'ye göre çok daha iyi. Ama World-Class bir oyuncu olacak kadar da iyi değil zihinsel özellikleri.

Redrum
26.Temmuz.2011, 13:31
unutulan birşey var.

Burada söylediğimiz şey de oyunda fenerbahçe menajeri olanlarla hiç güven vermiyor Gökhan Gönül. Vasat bile oynamıyor çoğu maç.

Ayrıca konu sabri vs. gökhan'a döndü müdahele edin lütfen.

Heroon
26.Temmuz.2011, 13:33
bence gökhan ın özellikleri çok iyi bana göre tek eksiği 30 undan sonra özelliklerinin dibe vurması bende şuan 31 yaşında ve hız 12 hızlanma 13 e kadar düştü

William Rookwood
26.Temmuz.2011, 19:06
Eğer Gökhan'ın en önemli özelliği devamlılığı ise o zaman CA'sı değil istikrar özelliği artmalı. Gökhan'ın zaten oyunda zihinsel özellikleri ve hücum özellikleri Sabri'ye göre çok daha iyi. Ama World-Class bir oyuncu olacak kadar da iyi değil zihinsel özellikleri.

Aynen. Diğer sayfada bir karşılaştırma koymuştum. Zihinsel özellikleri Sabri'ye göre çok daha iyi. Sabri'nin fiziği ağır basıyor biraz

Bursaspor
26.Temmuz.2011, 19:10
Daha önce de dediğim gibi CA olarak 150-153 arası bir değer alabilir, PA olarak da 155 civarında bir değer alabilir diye düşünüyorum.

FenoMachine
03.Ağustos.2011, 12:32
Gökhan gönül çok teknik bir oyuncu değil evet arasıra ani hareketleri oluyor evet fakat adam en ufak bir tehlike bırakmıyor bölgesinde hırslı hem ofansif hem defansif oynuyor yani ben ca en düşük
150 pa endüşük 160 olması gerektiğini düşünüyorum hiçde tartışılıcak bir oyuncu değil karakter on numara devamlılık on numara bunun yerine 170 ca lı oyuncu alsan bunun kadar iyi olmaması gerekiyor.

zemlinskis
28.Ağustos.2011, 00:58
Gökhan Gönül berbat yansıtılıyor oyuna . Profile tamamen çekidüzen verilmeli . Sene boyuncu berbat performans gösteriyor .

attirson
28.Ağustos.2011, 01:03
Kötü oynuyor ama satış degeri olarak normal rahat 12-15 arası satıyorum .

RasAnt
28.Ağustos.2011, 02:17
170 pa worldwide demek zaten gökhan için ca 155 pa 165 verilmeli

goosfraba
06.Eylül.2011, 23:21
milli takımda aranan en çok oyuncu şu an bence. profili gerçeği yansıtmıyor. bu seride iyileştirileceğini düşünüyorum.

Fearless Coward
06.Eylül.2011, 23:24
Gökhan'ı aramıyoruz bence...Daha çok Orta saha arıyoruz...

SAİT71
07.Eylül.2011, 00:02
Bence tam tersi, Gökhan'ı arıyoruz adamlar sürekli sağdan bindiriyorlar... Sağ açığında sabit kalmaması önemli tabi...

Tatanga17
07.Eylül.2011, 00:34
Oyunda Sabri Gökhan'dan daha iyi performans sergiliyor şuana kadar gözlemlediğime göre :D

SAİT71
07.Eylül.2011, 00:36
Takımın sağ tarafı paspas oldu. Evet Sabri iyi ortalar açtı mücadele etti ama yediğimiz atakların hepsi sağ taraftan geldi.

Jaswege
07.Eylül.2011, 00:55
Sabri bir bek değil, kanat oyuncusudur bana göre. Defansif yönünün zayıf olduğunu çok net bir şekilde gördük. Gökhan Gönül hem ofans da hem defansda bu kadar iyiyken bu profil zaten ayıp ona.

Tatanga17
07.Eylül.2011, 00:58
Takımın sağ tarafı paspas oldu. Evet Sabri iyi ortalar açtı mücadele etti ama yediğimiz atakların hepsi sağ taraftan geldi.

Fm'den bahsetmiştim :D

Tatanga17
07.Eylül.2011, 00:59
Sabrinin gerçek mevkisi zaten sağ açık mecburiyetten dolayı sağ beke alınmış bir futbolcu

SAİT71
07.Eylül.2011, 01:00
Hmm yukarıda milli maç yorumları vardı, o yorumuda milli maç için kabul ettim... :)

Sabri ofans olarak sağ açığın yerini doldurdu, ama defansif olarak çok eksik kaldık. Sabri çok net ben ofansta yardırırım Fatih hoca mesajı verdi...

Fearless Coward
07.Eylül.2011, 01:20
Sabri zaten AMR,MR oyuncusu onu DR yapanlar utansın...

Redrum
07.Eylül.2011, 01:42
Oyunda Sabri gerçekten daha iyi. GG'nin pozisyon alması 9 mu 10 mu ne. Bu kadar mı berbat bu adam?

Night_Mare17
07.Eylül.2011, 01:45
GG'nin pozisyon alması geliştirilebilir fakat gerçekte çok sakatlanıyor neredeyse hiç bir milli maçta da oynayamıyor , sakatlanma ihtimali yükseltilmeli .

futureless
07.Eylül.2011, 01:51
Sakat sakat oynama özelliği oyuna eklenirse Gökhan'ın sakatlığı yükseltilsin kabul :D Milli maçları bilmem de kulüp için baya sakat sakat oynadı.Tam performansla hem de.

Tatanga17
07.Eylül.2011, 01:52
sakatlanma olayı abartılıyor bence örneğin barosu iki hazırlık maçında oynatıyorum 4-5 ay sakat bunun bir orta çizgisi yok sanırım aynı şey gökhan içinde olabilir şuandaki durumu iyi fakat tekniksel özellikleri artmalı diye düşünüyorum

Tatanga17
07.Eylül.2011, 01:54
Sakat sakat oynama özelliği oyuna eklenirse Gökhan'ın sakatlığı yükseltilsin kabul :D Milli maçları bilmem de kulüp için baya sakat sakat oynadı.Tam performansla hem de.

o zaman cesaret yükseltilmeli :D

goosfraba
07.Eylül.2011, 01:54
2007 - 2008

STSL - 24
T. Kupası - 4
ŞL - 8

2008 - 2009

STSL - 29
T. Kupası - 7
ŞL - 10

2009 - 2010

STSL - 30
T. Kupası - 5
Avp. Ligi - 8

2010 - 2011

STSL - 30
Avp. Ligi - 2
T. Kupası - 2
ŞL - 1

herhalde sakatlığı her milli maça denk geliyor olsa gerek.

Tatanga17
07.Eylül.2011, 01:56
sakatlanma olayı abartılıyor bence örneğin barosu iki hazırlık maçında oynatıyorum 4-5 ay sakat bunun bir orta çizgisi yok sanırım aynı şey gökhan içinde olabilir şuandaki durumu iyi fakat tekniksel özellikleri artmalı diye düşünüyorum

şu yazıda sakatlık durumu düzenlenirse baros gibi 4-5 ay sakatlanabilir o özellik kurcalanmasın demek istedim yanlış anlaşılmasında :D

SAİT71
07.Eylül.2011, 02:08
Bu tür maçların sezon öncesine denk gelenleri çok oluyor. Sezon içinde çok yıpranınca, hazır olmayan vücut sakatlanıyor. Bugün bakınca bir çok oyuncumuz bu sebeple sakatlanıyor bana kalırsa.

zemlinskis
07.Eylül.2011, 02:08
Kesinlikle profil baştan aşağı yenilenmeli . Çok kötü performans gösteriyor oyunda.

Night_Mare17
07.Eylül.2011, 03:21
herhalde sakatlığı her milli maça denk geliyor olsa gerek.

herhalde (::)

Heroon
22.Eylül.2011, 11:19
Ben baska bir konuya değinmek istiyorum Gökhan nedense 31-32 yasından sonra özellikle fiziksel özelleri çok düşüyor bende 32 yasında ve hız hızlanma 10-11 gibi bir seydi sanırım, bu yaslarda bir oyuncunun elbette fiziksel özellikleri düser ama Gökhan'ın adeta çakıldı. Ben iki defa fb ile bu kadar ilerledim ve gökhan'ın özellikleri 30 dan sonra özellikleri hep hızlıca düstü.

Prowler84
23.Eylül.2011, 11:34
Ben baska bir konuya değinmek istiyorum Gökhan nedense 31-32 yasından sonra özellikle fiziksel özelleri çok düşüyor bende 32 yasında ve hız hızlanma 10-11 gibi bir seydi sanırım, bu yaslarda bir oyuncunun elbette fiziksel özellikleri düser ama Gökhan'ın adeta çakıldı. Ben iki defa fb ile bu kadar ilerledim ve gökhan'ın özellikleri 30 dan sonra özellikleri hep hızlıca düstü.

Ben de geçmiş serilerde Nihat Kahveci'yi 34 yaşında Sariyer forması altında gördügümde şaşırmıştım ama Nihat tam da o yolda ilerliyor aslında :) tabi bu sorun o dönemki oyun kodunda yapılan değişiklikten kaynaklanan bir sorundu. Bir sonraki yıl düzeltildi.

Gökhan'a gelirsek sanırım ambition ve profesyonellik özellikleri orta seviyelerdeydi. Bu nedenle o yaşlarda belli düşüşler yaşıyor olması normal. Aksini düşünüyorsan editörden profesyonelligini arttırabilirsin bu sayede daha uzun süre etkili olabilir.

Cengo
23.Eylül.2011, 14:30
GG'nin pozisyon alması geliştirilebilir fakat gerçekte çok sakatlanıyor neredeyse hiç bir milli maçta da oynayamıyor , sakatlanma ihtimali yükseltilmeli .

Milli takım kamplarında darbeye dayalı kısa süreli sakatlıklar yaşadı. Tamamen talihsizlik.

Fenerbahçe'de sık sık sakatlandığını söyleyemem.

Heroon
24.Eylül.2011, 10:30
Ben de geçmiş serilerde Nihat Kahveci'yi 34 yaşında Sariyer forması altında gördügümde şaşırmıştım ama Nihat tam da o yolda ilerliyor aslında :) tabi bu sorun o dönemki oyun kodunda yapılan değişiklikten kaynaklanan bir sorundu. Bir sonraki yıl düzeltildi.

Gökhan'a gelirsek sanırım ambition ve profesyonellik özellikleri orta seviyelerdeydi. Bu nedenle o yaşlarda belli düşüşler yaşıyor olması normal. Aksini düşünüyorsan editörden profesyonelligini arttırabilirsin bu sayede daha uzun süre etkili olabilir.
Gökhan bildiğimiz kadarıyla antrenmanlarını kaçırmayan düzgün bir yaşantısı olan bir oyuncu ambition u bilemem ama en azından professonalism i yüksek olması gerekir diye düşünüyorum da elbette 30 yaşını geçen oyuncuların özellikleri düşmeye aşlar ama bende 32 yaşında bütün fizklsel özellikleri 10-11-12 civarı bu bence anormal bir düşüş

Heroon
24.Eylül.2011, 10:30

Gökhan bildiğimiz kadarıyla antrenmanlarını kaçırmayan düzgün bir yaşantısı olan bir oyuncu ambition u bilemem ama en azından professonalism i yüksek olması gerekir diye düşünüyorum elbette 30 yaşını geçen oyuncuların özellikleri düşmeye aşlar ama bende 32 yaşında bütün fizklsel özellikleri 10-11-12 civarı bu bence anormal bir düşüş

BleedingMoon
24.Eylül.2011, 15:02
yurt dışına gitmesin diye ambition'ı düşük tutulmuş :) doğrudan bağlantısı var mı?

DaveJones
24.Eylül.2011, 15:04
Büyük takıma gitmek istiyorum diye huzursuzluk çıkarmıyor ambition düşük olunca. Bir nebze doğru ama professionalism ile ambition düşük olunca ilerleyen yıllarda özellikleri dibe vuruyor.

ozaniel
24.Eylül.2011, 22:29
Bence fazla sakatlık geçirdiği için fiziksel özellikleri fazla düşüyor. Profesyonellik değeri 15 ve bayağı yüksek bir değer, daha yüksek olması da dengesiz olur. Ambition değeri yükselirse profili de düşmesi gerekir çünkü o profille Avrupa'ya şimdiden gitmiş olması gerekirdi.
Editöre göre sakatlanma değeri çok yüksek değil ama omzunda kronik bir sakatlık gözüküyor, büyük ihtimalle o kadar sakatlanmasına o neden oluyor.

perpetua
25.Eylül.2011, 00:27
Gökhan bildiğimiz kadarıyla antrenmanlarını kaçırmayan düzgün bir yaşantısı olan bir oyuncu ambition u bilemem ama en azından professonalism i yüksek olması gerekir diye düşünüyorum elbette 30 yaşını geçen oyuncuların özellikleri düşmeye aşlar ama bende 32 yaşında bütün fizklsel özellikleri 10-11-12 civarı bu bence anormal bir düşüş

32 yasina gelen bir oyuncunun fiziksel ozelliklerinin bu seviyede olmasinda anormal bir durum yok bence.

En guzel ornek Tuncay. 21-22 yasinda her yere kosturan Tuncay nerede, 29 yasinda fiziksel olarak dusmus Tuncay nerede. Ustelik Tuncay da cok iyi bir profesyonel.

O noktaya gelene kadar oyuncu icin fiziksel ozelliklerinin dususunu, zihinsel ozelliklerin yukselisi ile kapatabilmesi onemli. Her yere kosusturan bir oyuncu gidiyor, yerine daha bilincli oynayan ve tecrubesi ile yararli olan bir oyuncu ortaya cikiyor.

Prowler84
26.Eylül.2011, 11:46
yurt dışına gitmesin diye ambition'ı düşük tutulmuş :) doğrudan bağlantısı var mı?

Gökhan'ın kendi deklerasyonları da o yönde olduğu için ambition'ı düşük tutuluyor. Yurt dışı önceliği olan bir oyuncu değil. Ambition yüksek tutulursa Fenerbahçeyi sevdiği halde kariyeri için yeterli görmeyecektir. Daha büyük bir takımda oynama hayaliyle sürekli mutsuz olurdu. Bu da pek gerçekçi olmazdı.