PDA

View Full Version : FM Hastalığı :)

Bujsas
24.Haziran.2011, 22:31
Ben bu oyunu bayadır sürekli olarak barcelonayla oynuyorum haliyle büyük,rahat takım oyuncularınıda biliyoruz messi,xavi,villa,iniesta falan her neyse ligde öyle muhteşem ilerliyorum ki artık maçları go on holidayle atlıyorum 3-0 , 4-1 neyse farkla alıyorum şampiyonlar liginde'de harika ileriliyorum 3 sezondur oynuyorum her sene lig garanti gibi 38 maçta 33-34 galibiyetle kapatıyorum ortalama lig kupasınıda rahatlıkla alıyorum. hatta spanish cup finalinide asistana oynattım kazandım.ama şampiyonlar liginde takımım muhteşem gidiyo her turun favorisi olarak geçiyoruz ama yarı finali bana atlatmamaya bana tövbe etmişler :D oyuncular maçta o kadar isteksiz oynuyoki eleniyorum üçtür oyunda daha hırslı oynamak istiyosanız elenmeye gayret edin :D elendikten sonra ekranı kırma noktasına geliyorum ama devam diyorum genel tartışma dedi bende bunu açayım dedim bu arada xavi şundan üzüntü duyuyomuş '' menajerimiz bizle konuşmuyor '' :D acaba ben maça gelince bundanmı isteksiz oynuyolar bana alışamadıkları veya konuşmadığım için

her neyse özetle elensemde,kazansamda fm'yi bırakamıyorum olay bu ama daha hırslı oynamak için elenmek lazım :D

meddah
24.Haziran.2011, 22:44
O değil de, geçen bir arkadaşla oturuyoruz; bunu işten çıkarmışlar bir kaç ay evvel, geçen ayın başında da yeni bir işe başlamış. Önceki işinden çıkarılma gerekçesi, bazı hesap-kitap işlerinde bir kaç hata yapması.
Diyor ki; "şimdi üç kuruşluk bir malın fişini bile üç defa kontrol edip öyle işliyorum; cirosu yüz milyarlarla ifade edilen şirketin ay sonu hesaplarında kuruş hata çıkmıyor".

Demem o ki; daha kusursuz iş yapabilmek için hata yapmak lazım.

mehmetd
24.Haziran.2011, 23:36
Ben bu oyunu bayadır sürekli olarak barcelonayla oynuyorum haliyle büyük,rahat takım oyuncularınıda biliyoruz messi,xavi,villa,iniesta falan her neyse ligde öyle muhteşem ilerliyorum ki artık maçları go on holidayle atlıyorum 3-0 , 4-1 neyse farkla alıyorum şampiyonlar liginde'de harika ileriliyorum 3 sezondur oynuyorum her sene lig garanti gibi 38 maçta 33-34 galibiyetle kapatıyorum ortalama lig kupasınıda rahatlıkla alıyorum. hatta spanish cup finalinide asistana oynattım kazandım.ama şampiyonlar liginde takımım muhteşem gidiyo her turun favorisi olarak geçiyoruz ama yarı finali bana atlatmamaya bana tövbe etmişler :D oyuncular maçta o kadar isteksiz oynuyoki eleniyorum üçtür oyunda daha hırslı oynamak istiyosanız elenmeye gayret edin :D elendikten sonra ekranı kırma noktasına geliyorum ama devam diyorum genel tartışma dedi bende bunu açayım dedim bu arada xavi şundan üzüntü duyuyomuş '' menajerimiz bizle konuşmuyor '' :D acaba ben maça gelince bundanmı isteksiz oynuyolar bana alışamadıkları veya konuşmadığım için

her neyse özetle elensemde,kazansamda fm'yi bırakamıyorum olay bu ama daha hırslı oynamak için elenmek lazım :D

neden benim konuyla ilgilendiğin anlaşıldı:D
1- ben maça çıkıyorum en azından:)
2- her maçı asistana verirsen adam da "menajeri göremiyoruz" demekte haklı olur.
3-maç toplantılarını da asistana mı veriyorsun?yoksa onu ayarlamayıp mı tatile gidiyon?
4-böyle giderse seni veliahtım ilan edeceğim gibi gözüküyor.:)
5-oyunda öyle oluyor gerçekten,hile de bir yere kadar,oyun bir yerde takılır oraya kadar asistana bırakmışsan sonrasını sen getircen.
6-maç toplantısında konuşursan geçer ama maçı tatile getirmeyip kendin oynican yencen sonra
konuşucan.
ben zorlukla yendiğimiz bir maçtan sonra kötüsünüz dedim işler yoluna girdi o başka.

O değil de, geçen bir arkadaşla oturuyoruz; bunu işten çıkarmışlar bir kaç ay evvel, geçen ayın başında da yeni bir işe başlamış. Önceki işinden çıkarılma gerekçesi, bazı hesap-kitap işlerinde bir kaç hata yapması.
Diyor ki; "şimdi üç kuruşluk bir malın fişini bile üç defa kontrol edip öyle işliyorum; cirosu yüz milyarlarla ifade edilen şirketin ay sonu hesaplarında kuruş hata çıkmıyor".

alakayı çözemedim?
saçma yazarsan bende saçmalarım mı demek istedin acaba?

3 defa kontrol ederse atılır doğrudur,öbürleri muhasebeci olduğundan
kaç istenirse sonuç o çıkacaktır:)

hata ola ola düzelecektir demek istedin herhalde ama şirketlerde o hata kaldırılmaz.
biz de fm in saçmalarına katlanamayız.

BleedingMoon
24.Haziran.2011, 23:43

“Kariyerim boyunca 9000′den fazla başarısız atış yaptım, 300′den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı…”

demiş majesteleri.

mehmetd
24.Haziran.2011, 23:54
“Kariyerim boyunca 9000′den fazla başarısız atış yaptım, 300′den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı…”

demiş majesteleri.

kim demiş bunu?

bende başka bir laf diyeceğim benzer.
edison elektriğimi buluyormuş (başka biri başka bişey de bulmuş olabilir orasını tam hatırlayamadım)
fabrika niyetine kullandığı yer patlamış.teselliye gelmişler o da şu tarz bişey demiş:

-yanlışlardan kurtulduk,şimdi neyi yapacağımı biliyorum.

yani hata elbette olacak,bu durumda oyundan çıkılıp bi daha oynanır:D

Sirius Black
25.Haziran.2011, 00:14
Michael Jordan.

Bujsas
25.Haziran.2011, 00:41
Konu başka yerlere gidiyo şimdi dedim ki şimdi kupa kazanırsın diğer kupalarıda alırsın oyunu yalar yutarsın git sivassporla şampiyonlar ligi finaline gel istersen farkla elen o sana yeter olsun be dersin ama büyük takımlarla yarı finalde elenince çok sinir+hırs yapıyo yani büyük takımlarla oynayıp elenmek sonra hırslı bi şekilde oyuna daha bağlanmak keyfli bi olay tartışalım diye açtım burayada bi-ikide soru sordum ama mehmetd hoca hariç cevapları pek çözemedim :D 2.cevabıda düşünüyorum hala

William Rookwood
25.Haziran.2011, 00:54
Bir çok sebebi olabilir. Kayıtlı dosyanı burada paylaşırsan daha iyi yardımcı olabilirim. Basın toplantılarını, hazırlık maçlarını ve diğer maçları asistana bırakmak büyük bir hatadır. Takımı tamamen sen domine etmelisin, tabii başarılı olmak istiyorsan.

Bujsas
25.Haziran.2011, 01:30
yani ben sürekli asistana bırakınca ona alıştılar ben yönetince performanssızlıkmı oluyor gerçekten bu kadar ileri düzeydeyse oyun dikkat ediyim onlara nasıl olsa yenicem diye asistana veriyorum :D

William Rookwood
25.Haziran.2011, 01:37
Evet bu olay gerçekleşiyor. Eğer kendi taktiğini kullanmasını seçmediysen, asistan kendi stratejisinde ki taktiği takıma uyarlıyor. Takım toplantılarını, oyuncu konuşmalarını vb herşeyi asistan yapıyor. Böyle oluncada takımda ister istemez bir uyum sorunu yaşanıyor. Kendi taktiğini sahaya takıma uyarladığında ise bir uyumsuzluk oluyor.

Redrum
25.Haziran.2011, 01:44
kim demiş bunu?

bende başka bir laf diyeceğim benzer.
edison elektriğimi buluyormuş (başka biri başka bişey de bulmuş olabilir orasını tam hatırlayamadım)
fabrika niyetine kullandığı yer patlamış.teselliye gelmişler o da şu tarz bişey demiş:

-yanlışlardan kurtulduk,şimdi neyi yapacağımı biliyorum.

yani hata elbette olacak,bu durumda oyundan çıkılıp bi daha oynanır:D
Yahu o benim bildiğim şöyle bir hikayeydi, atıyorum asistanı Edison'a diyordu ki "Efendim 1000 kere farklı şey denedik başarısız olduk.." Edison da; "Yapmamamız gereken 1000 şekli görmüş olduk en azından şu an başarmaya daha yakınız" gibi bir cevap vermiş. Böyle bir şeydi. Çok güzel hikayedir.

Bhaguandas
25.Haziran.2011, 01:45
oyuncularla konuşmak çok önemli bence sende fm hastalığı yok kolay yoldan başarı yakalama hastalığı var:d zaten fm de barcelonayı seçtiysen baştan kaybettin:d şu ana kadar ki cm&fm oyunlarmda barcelonayı hiç seçmedim kendi adına bişeyler yarat bu benim takımım de ki oyundan daha çok zevk al değişik fantaziler uygula

Sybra
25.Haziran.2011, 01:46
Edison : "Evet, amacımıza ulaşamadık ama hiçbir netice elde edemediğimiz doğru değildir Çünkü aradığımız şeyin bin farklı yapılamama şeklini öğrenmiş olduk."

Konuya gelecek olursak: :D :D

Oyuncular her hangi bir sebepten dolayı üzüldüğünde private chat ile neden mutsuz olduğunu sormalısın.Birçok kişinin profilinde; "Our Doors Are Always Open" gibi birşey yazıyor.(yada buna benzer birşeydi). Orayı da kontrol et, eğer farklı yada ters birşey yazıyorsa sorun bundan kaynaklıdır.
Bunun dışında maç sırasındaki konuşmalarda çok önemli. İyi gazlarsan iyi oynuyorlar. :D

Yardımcı olabilecek konular : http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=97690
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=94783

mehmetd
25.Haziran.2011, 03:56
Konu başka yerlere gidiyo şimdi dedim ki şimdi kupa kazanırsın diğer kupalarıda alırsın oyunu yalar yutarsın git sivassporla şampiyonlar ligi finaline gel istersen farkla elen o sana yeter olsun be dersin ama büyük takımlarla yarı finalde elenince çok sinir+hırs yapıyo yani büyük takımlarla oynayıp elenmek sonra hırslı bi şekilde oyuna daha bağlanmak keyfli bi olay tartışalım diye açtım burayada bi-ikide soru sordum ama mehmetd hoca hariç cevapları pek çözemedim :D 2.cevabıda düşünüyorum hala

bir dost tavsiyesi vermek isterim öncelikle.noktalama işareti hiç kullanmıyorsun,
biraz virgül, nokta falan kullan.tamam ben de bazen unutuyorum ama sonra incelediğimde düzeltiyorum.

beni de editörden ürettiğim takımla oynayıp, 130 anca yeteneği olan takımlara zorlanmak
sıkıyor.bari dedim world super league kurayım (hani şu alttaki nadir ilgilenenlerden olduğun kariyer) orada r.madrid barcelona ile oynayayım onlara zorlanayım.

mehmetd hoca hariç cevapları pek çözemedim :D bu güzeldi :D

2.cevap derken asistan değil mi?yani kendin çık dediğim;
doğru diyorum.
bak bir örnek vereyim.
Fatih Terim hoca GS ye geldi.Oyuncular "vay be büyük hoca onla çalışmak süper olur" diyor
değil mi?

ama hoca antremana çıkmasa,taktikleri,maç konuşmalarını asistana bıraksa,kendi sürekli tatile gitse ne derler?

"adam zannediyorduk,değilmiş;Fatih hoca dedik bağrımıza bastık,
bi de yüzünü görseydik..."

anlatabildim herhalde...

yani ben sürekli asistana bırakınca ona alıştılar ben yönetince performanssızlıkmı oluyor gerçekten bu kadar ileri düzeydeyse oyun dikkat ediyim onlara nasıl olsa yenicem diye asistana veriyorum :D

nasıl olsa yeniceksen oynama oyunu bence; oyunun amacı asistana sürekli bırakmak değil.
kendin birşeyler öğrenmen.

Yahu o benim bildiğim şöyle bir hikayeydi, atıyorum asistanı Edison'a diyordu ki "Efendim 1000 kere farklı şey denedik başarısız olduk.." Edison da; "Yapmamamız gereken 1000 şekli görmüş olduk en azından şu an başarmaya daha yakınız" gibi bir cevap vermiş. Böyle bir şeydi. Çok güzel hikayedir.

ben bu yazıyı okuyunca hatırladım.
takvim yaprakları olur ya;arkasını okur atarız;
onların birinde okumuştum bu dediğimi.

edison elektrik mi ampül mü ne icat etmeye çalışıyormuş.
kendi ufak bir yeri varmış.hani şu geleceğe dönüşteki beyaz saçlı adam gibi ufak bir çalışma yeri varmış.sonra bir gün orayı havaya uçurmuş.diğerleri teselliye gelmişler o da hani "üzülmedim ki"
manasında "hatalarımı gördüm,şimdi yeniden başlayabilirim" demiş. Ve başarılı da olmuş.

Ben dediğim gibi öyle hatırlıyorum ama takvim yaprağı çoktan atıldığından bu kadarını hatırlıyorum.

oyuncularla konuşmak çok önemli bence sende fm hastalığı yok kolay yoldan başarı yakalama hastalığı var:d zaten fm de barcelonayı seçtiysen baştan kaybettin:d şu ana kadar ki cm&fm oyunlarmda barcelonayı hiç seçmedim kendi adına bişeyler yarat bu benim takımım de ki oyundan daha çok zevk al değişik fantaziler uygula

değişik bir takım deneyebilirsin mesela .gs, fb,bjk yada editörden takım gibi.
son kısım harika.
"daha çok zevk al değişik fanteziler uygula" :D derken:D

mehmetd
25.Haziran.2011, 04:08
Edison : "Evet, amacımıza ulaşamadık ama hiçbir netice elde edemediğimiz doğru değildir Çünkü aradığımız şeyin bin farklı yapılamama şeklini öğrenmiş olduk."

Konuya gelecek olursak: :D :D

Oyuncular her hangi bir sebepten dolayı üzüldüğünde private chat ile neden mutsuz olduğunu sormalısın.Birçok kişinin profilinde; "Our Doors Are Always Open" gibi birşey yazıyor.(yada buna benzer birşeydi). Orayı da kontrol et, eğer farklı yada ters birşey yazıyorsa sorun bundan kaynaklıdır.
Bunun dışında maç sırasındaki konuşmalarda çok önemli. İyi gazlarsan iyi oynuyorlar. :D

Yardımcı olabilecek konular : http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=97690
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=94783

5 mesaja aynı anda cevap verilemediğinden ek yapmak zorundayım.

bizim kapılarımız herkese açık derken :confused:

fm 2011 için faydalı linkler verilmiş.denenebilir.

bende fm 2010 olduğundan galipsem memnunum diyorum,diğer şekillerde kızgın yada disappoint diyorum,kısaca böyle.

yalnız linklerle sıkıntının bitmeyeceğini düşünüyorum.şöyle ki;
maçları asistana veriyorsan, kendini taktiksel olarak deneyemezsin.en doğrusu bence kendi taktiğindir. kendi taktiğini oluştur,maç konuşmasını sen yap yani işleri asistana bırakma bence.
taktik önerilerim ise 4-4-2 counter ve 4-1-2-2-1 counter dır. diğer benim uyguladığım taktikler
ise 4*4*2 atak(sevdiğim atak ama uygulamak zorunda olduğum counter) vs.dir
oyunun en iyi taktikleri yani 4-4-2 counter ve 4-5-1 counter taktikleridir bana göre.
bunlar üzerinde biraz değişiklikle kendi maçlarına çıkabilirsin.
iyi oyunlar...

Sybra
25.Haziran.2011, 04:29
bizim kapılarımız herkese açık derken :confused:

Özne His doors olmalıydı(His doors are always open to his players) pardon, menajer profilinde private chat ile ilgili bir bölüm var.(Üstte) Altında ise His doors always open to his players yazıyor.(Bende öyle yazıyor)

BaFraLı
25.Haziran.2011, 09:41
Oyun gerçekten hastalık yahu. Yapımcısına her oyunda sövmeme rağmen 1 gün sonra açıp tekrar oynuyorum.

Bujsas
25.Haziran.2011, 09:54
hayır ben tatile çıkarken tabiki mevcut taktikleri ve takım seçimini uyguluyorum zaten oyunuda en güçlü takımla domine etmemek için alt yapıdan adamlar çıkartıp oynatıyorum el clasicoda ve de yarı finallere falan gelince kupalarda oyuna kendim giriyorum :D

nannar
25.Haziran.2011, 10:15
FM oynamak bir sanattır ve siz bu sanatı icra etmeye üşendikçe ortaya da bir sanat eserinin çıkmaması doğal :)

Bhaguandas
25.Haziran.2011, 12:18
değişik bir takım deneyebilirsin mesela .gs, fb,bjk yada editörden takım gibi.
son kısım harika.
"daha çok zevk al değişik fanteziler uygula" :D derken:D

mesela ben beşiktaşla yaptığım bi kariyerde takımda sadece kardeşleri oynatıyodum:d oyuncunun özelliği önemli değil sadece 1 kardeşi olması onu almama yetti.Takımn kalitesi çok düştü ama takımda kardeşlik olur iyi takım oyunu oynarız dedimde kardeşler birbirini kıskanmaya bana şikayet etmeye başladı:d birine formunu düzelt dedim,takım bir oldu tüm oyuncularda managerine olan güveni kaybetti yazıyodu çokta umrumda:d benim kendime güvenmem yeter.bi çok fantazi denedim hemde aşırı takıntılı oynamaya çalıştım mutlaka fm 2012 çıkmadan bi kariyer açıcam..

sarianet
25.Haziran.2011, 12:19
fenerbahçe ile bş sezon sekme ile üç sezon yarı finalde elendim şampiyonlar liginden:D
hırs yapmak gerekiyor
büyük takım önemli değil önemli olan oyundan zevk almak

jesmatador
25.Haziran.2011, 13:04
Konudan Hiçbişe Anlamadım :D

sarianet
25.Haziran.2011, 14:01
Konudan Hiçbişe Anlamadım :D

aklıma şey geldi bi mecliste leyla ile mecnun hikayesi uzun uzun konuşulmuş
neyse mevzu bağlanacak sorular falan varmı deniliyor
bi kişi kalkıyor ve
şey diyor
her şeyi anladım da bu leyla mecnunun nesi oluyodu demiş :D

William Rookwood
25.Haziran.2011, 14:06
hayır ben tatile çıkarken tabiki mevcut taktikleri ve takım seçimini uyguluyorum zaten oyunuda en güçlü takımla domine etmemek için alt yapıdan adamlar çıkartıp oynatıyorum el clasicoda ve de yarı finallere falan gelince kupalarda oyuna kendim giriyorum :D

Böyle yaparsan takım başarısız olur. Oyuncu ile teknik direktör çizgisini çok iyi ayarladılar son yıllarda. Mesela geçen sene bir futbolcu mutsuz olduğunda herkes mutsuz oluyordu. Neyse ki bu sene bu sorunu düzelttiler.