PDA

View Full Version : Form Düşüklüğü

bjk17
26.Haziran.2011, 23:38
Beşiktaş ile oynuyorum.ligte her maçımı 4-5 farklı galibiyetlerle kazanıyordum.Nedense son 3 maçtır maçları 1-0 zar zor kazanıyorum.halbuki kadromda çok iyi.Sizce bunun nedeni ne olabilir?

futureless
26.Haziran.2011, 23:52
Taktiğinde , oyunu aşırı etkilemeyecek bir kaç ufak değişiklik yapmanı tavsiye ederim , zira taktiğini çözüyorlar bir yerden sonra malum.

Lim10
27.Haziran.2011, 06:59
Bunun nedenlerinden biri arkadaşımızın da belirttiği gibi taktiğin çözülmesi.Bunu kendi açımdan örnekleyecek olursam; çift Amc ile oynuyorum, belli bir dönem sonra rakipler çift Dmc'li taktikler ile çıkmaya başlıyorlar örneğin.Ufak değişiklikler etkili olmazsa bir kaç maç farklı sistemlerle de çıkabilirsin, ben bu şekilde kısmen sonuç almıştım.Oyuncu seçimlerinde değişikliğe gitmen de olumlu etki yapabilir.

Bunun dışında birde ligin belli bir döneminde (genelde devre arası civarı), kronikleşen bir form düşüklüğü yaşanıyor takımlarda muhakkak.Neredeyse bütün oyunlarımda benimde başıma geliyor bu.Lig, Avrupa maçları ve Kupada 18de 18 yapan takım, sonraki 5 maçta galibiyet yüzü göremeyebiliyor.Takım konuşmalarını klişeleştirmemeye özen göster.Büyük maçlara ayrı, küçük maçlara ayrı konuşmalar yap.Kaldı ki takımına belli çıtayı atlattıysan bu dönem öyle veya böyle atlatılıyor.

alegz
27.Haziran.2011, 09:06
Benim oyuncularım 1 sezonda toplam 70-80 maça çıkıyorlar.. Ama ne form düşüklüğü ne de başka birşey yaşıyorum.. Antrenmanları ve teknik ekibi çok iyi yönetiyorum bundan dolayı olsa gerek..
Ve ayrıca taktiğimi değiştirmeden 1 sezon boyunca hiç yenilmedim.. Sadece 5 beraberlik aldım koca sezonda(90 maç civarı).

Tabi 6-7 tane maçım 1-0, 2-1 gibi sonuçlarla bitti ama bu da gayet normal.. Günümüz futbolunda oluyor bu.. Takımlar bazen üst üste 1-0 lık gibi sonuçlar alabiliyorlar...

Teknik Kadro toplantılarına sürekli katılın.. Antrenörleri iyi seçin ve antrenmanı da aynı şekilde iyi yönetin...

futureless
27.Haziran.2011, 16:41
Benim oyuncularım 1 sezonda toplam 70-80 maça çıkıyorlar.. Ama ne form düşüklüğü ne de başka birşey yaşıyorum.. Antrenmanları ve teknik ekibi çok iyi yönetiyorum bundan dolayı olsa gerek..
Ve ayrıca taktiğimi değiştirmeden 1 sezon boyunca hiç yenilmedim.. Sadece 5 beraberlik aldım koca sezonda(90 maç civarı).

Tabi 6-7 tane maçım 1-0, 2-1 gibi sonuçlarla bitti ama bu da gayet normal.. Günümüz futbolunda oluyor bu.. Takımlar bazen üst üste 1-0 lık gibi sonuçlar alabiliyorlar...

Teknik Kadro toplantılarına sürekli katılın.. Antrenörleri iyi seçin ve antrenmanı da aynı şekilde iyi yönetin...

Kesinlikle katılıyorum.Bugün bakıyorsunuz Barcelona da afallayabiliyor ama genelde 3-4-5 atıyorlar.Birkaç maç bu şekilde sorunlar yaşanabilir.İşin zevki de burada başlıyor , çözümü üretmenin verdiği haz paha biçilemez :)

Bujsas
29.Haziran.2011, 01:13
Böyle bi programlama harkulade rakip takım taktiği çözmesi oyunlarda bu çok zor yapılan bi kodlama :D sorun herkesin sölediği gibi taktik onu değiştir dostum.

joelrifkin
29.Haziran.2011, 02:17
4 sezondur aynı taktıkle oynuorum son ıkı sezondur sahaya cıkan 11 de aynı. en ufak bır form dusuklugu yasamadım. Sadece lıg macları arasında oynana kupa maclarında yedek takımla cıktıgımda bır sonrakı lıg macına as takımla cıktıgımda cok zor galıbıyet alıyorum. Artık kupa maclarında en fazla 4 oyuncunun yerını degıstırıyorum. ilk yarı istedıgım sonucu almıssam sureklı 11 oynayan 3 oyuncuyu daha cıkarıyorum. bir sonraki maça sorun olmuyor