Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
301 ile 330 arası toplam 363 sonuç

Konu: FM2008 8.0.2 Yayında - Yenilendi 20/2/2008

ben hala 8.01 beta2 yamasını kullanıyorum kayıtlı oyunumu destekleyecekmidir bu yama?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Home reputation su sekile ayarlandi:

Surekli A milli oyuncu: Home Rep = CA + 20
    Arada sirada A milli oyuncu: Home Rep = CA + 10
    Genc milli oyuncu: Home Rep = CA + 5

Home rep'e gore oyunculari siralarsaniz da seviyelerin oldukca mantikli oldugunu gozlemlersiniz. Ancak yapimcilarin da kabul ettigi bir sorun var ve bu da home rep'in milli takim secimlerinde yeterince kullanilmamasi. Fm 2009 icin duzeltilecekmis.

Ayrica ozellikle son zamanlarda bizim milli takimimizda gozlemledigimiz surekli gerceklesen kadro degisimi milli takim'i tam olarak yansitmayi daha da zorlastiran bir sey.

Mesela Fatih Terim normalde 4 tane'den fazla DC cagirmaz bir mac kadrosuna. Ancak oyunda 5 adet cagiriliyor ve bu nedenle Ali Turan cagiriliyor (Emre Asik'in Home Rep'i daha yuksek olmasina ragmen).
    Bende Tümer ve E.Aşık ı F.Terimin favori personelleri yaptım sonra baktım kadrodalar
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ya bende Arda Turan takımın gelecek vaadeden oyuncu sınıfında ve Galatasaray tarafından kiralık listesine konuyo, yine Beşiktaş'ta Tello kadro oyuncusu bunların sebebi nedir acaba?
    Last edited by estustbjk : 19.Şubat.2008 at 19:43 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Tümer Metin Larissa'da kiralık gözküyo ve sezon sonu Fenerbahçe'ye geri dönüyor...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Tümer Metin Larissa'da kiralık gözküyo ve sezon sonu Fenerbahçe'ye geri dönüyor...
    Tumer zaten kiralik gitti Larissa'ya.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

valla bende kurdum yamayı ama yeni oyun açmadım kayıtlı oyunumdan devam ediyorum crash dumps hatası yüzünden oynayamıyordum artık sorunum çözüldü mutluyum yamada emeği geçen herkese teşekkürler şu amatör küme takımımla premier lige bi çıkayım sonra yeni oyun açarım belki bu finans sorununa gelince halledilmesi iyi olmuş ama bu kadar fazla seyirci göze hoş gelmiyor merak ettiğim ben denemedim ama çok fazla seyirci geldiği söyleniyo stat ne kadar ki de o kadar kişi geliyo eğer statda büyütüldü ise 2 sene sonra gsnin yeni statada geçmesi de eklenmiş galiba oyuna 200000 kişilik statdan 50000 kişilik stada mı geçiyor gs bunu pek anlamadım ama finans sorunu halledildiği için teşekkür ediyorum sonuçta bu tamamen si nin suçu... biraz dikkat etmeliler bence

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Ya bence genel olarak bizim takımlarımızın ve oyuncularımızın seviyeleri Avrupa'da ki denklerine göre daha düşük örneğin Hakan Yakın'ın süper ligi domine edebilmesi imkansız değilse bile baya bi zorken FM de çok sık olabilen bişey...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

alman milli takımının oyuncularının isimleri değişik bu 2007'de vardı..nasıl çözebiliriz bunu???

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar oyuncuların özelliklerinin editörde gözüktüğünden daha fazla ya da az çıkmasıyla alakalı SIdeki konuyu takip ediyorum. Ve orada PAUL bunun araştırmacıların kullandıkları programla alakalı olacağını söyleyen birşeyler söylüyor. Yani anladığım kadarıyla araştırmacı programa göre doğru girdiğini düşünüyor ama CAsına göre özelliklerini az ya da çok giriyor. Bu yüzden editörde yazan özellikler CAyı yansıtmadığı için oyun kendi içinde bir ayarlama yapıyor. Araştırmacı arkadaşlarımız bunu teyit edebilir mi acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Bu seferki mac motorunda da macı cevirmek çok güç mağLup oynuyorsan yada karşı taraf beraberLiğe razı ise...
    bir sezona yakın seviLLa iLe oynadım..En az 10 maçı 85- 90 + da aLdım ya kornerden geLen goL ya öLü top yada penaLtı vs yani oyunu karşı alana yıkmak,şişirerek uzun pasLa cokLu forvete dayaLı falan naparsanız yapın macı çevirmeniz çok zorLaşıo.Benim gözLemim bu..Eski Cm seriLeri geLio akLıma onLarda yani oyuna müdahaLe ettik mi çeşitLi varyasyonLarLa risk aLarak,falan bi şekiLde aLıp koparıyorduk macı..Bu versiyonda bu cok zor haLe geLmiş ha oLmuyor değiL ama dediğim gibi çok az.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Arkadaşlar oyuncuların özelliklerinin editörde gözüktüğünden daha fazla ya da az çıkmasıyla alakalı SIdeki konuyu takip ediyorum. Ve orada PAUL bunun araştırmacıların kullandıkları programla alakalı olacağını söyleyen birşeyler söylüyor. Yani anladığım kadarıyla araştırmacı programa göre doğru girdiğini düşünüyor ama CAsına göre özelliklerini az ya da çok giriyor. Bu yüzden editörde yazan özellikler CAyı yansıtmadığı için oyun kendi içinde bir ayarlama yapıyor. Araştırmacı arkadaşlarımız bunu teyit edebilir mi acaba?
    Bu durumun en garip olan tarafi ise, sadece bazi oyuncular bundan etkilenmesi. Herhalde bazi oyuncular icin CA-RCA uyumundan kaynaklanan sorun olmus olabilir editörde ve böyle ise hata oyundan degil editörden dolayi olmustur. Arastirmacilar CA-RCA uyumunu sagladiklarini düsünseler bile, editörde olan bir hata nedeniyle bazi oyuncular icin uyum saglanmamistir ve oyun özellikleri ya artirir yada düsürür. Acikcasi benim de kafami karistirdi bu olay.
    Last edited by Deza : 20.Şubat.2008 at 18:37

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Deza View Post
    Bu durumun en garip olan tarafi ise, sadece bazi oyuncular bundan etkilenmesi. Herhalde bazi oyuncular icin CA-RCA uyumundan kaynaklanan sorun olmus olabilir editörde ve böyle ise hata oyundan degil editörden dolayi olmustur. Arastirmacilar CA-RCA uyumunu sagladiklarini düsünseler bile, editörde olan bir hata nedeniyle bazi oyuncular icin uyum saglanmamistir ve oyun özellikleri ya artirir yada düsürür. Acikcasi benim de kafami karistirdi bu olay.
    Bu çoğu insanın kafasını karıştırmış durmda. Problemin neden kaynaklandığı tam olarak bell değil Paulun dediklerinden anladığım kadarıyla araştırmacılar için yeni bir editör yapılacakmış ama şimdi değil yeni oyun için FM 2009 için. FM 2008de istediklerini bir türlü tam olarak yapamadılar.

Nesil
    2003

SI 8.0.2'nin yeni sürümünü çıkarttı. Anladığım kadarı ile Türkiye liglerindeki finans sorunu düzeltilmiş.

Test ettikten sonra düzelme konusunu daha detaylı anlatırım.

Bu arada konunun ikinci mesajındaki link'ler yenilendi.

Yeni 8.0.2'yi yükledikten sonra daha önce indirmiş olabileceğiniz finances_fix.edt dosyasını silmeyi unutmayın.
    Last edited by perpetua : 21.Şubat.2008 at 05:05

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Yeni 802 herkese hayırlı ve uğurlu olsun

Umarım göze çarpan hatalar düzelmiştir. SI'ın 803 değil de updated 802 olarak yayınlaması ilginç doğrusu.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Yaptigim testlere gore en azindan Fenerbahce'nin buyuk para kaybetmesi ortadan kaldirilmis.

Ancak Galatasaray'da sorun cok az duzeltilmis. Ilk sezon hala 16 milyon YTL kaybediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

son hali bu yeni yama olcak galiba bi daha düzenleme şansı olurmu ki..

Nesil
    2003

5 milyon YTL'lik bir eksik var su anda.

Yeni stat yapilana kadar sampiyonlar ligine surekli girebilirseniz sorun olmaz..

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Yeni 802 herkese hayırlı ve uğurlu olsun

Umarım göze çarpan hatalar düzelmiştir. SI'ın 803 değil de updated 802 olarak yayınlaması ilginç doğrusu.
    Sanırım cm2 de yaşanılan 10 tane güncelleme paketi çıkarttıkları günlerde ağızları yandı ondan böyle
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yeni stat yapilana kadar sampiyonlar ligine surekli girebilirseniz sorun olmaz..
    Galatasarayda mı 5 milyon YTL eksik var? Daha önceki mesajında GSde 16M olduğunu söylemişsin de? Eğer 5 ise idare edilir ..

her zamanki gibi savundugum oyuncu özellikleri beni yine pek tatmin etmedi.Ugur boralın tekniği 12 gözüküyor.Sanırım dün akşamki sevilla maçını izleyince bu değeri veren kişiler mahçup olmuştur.Ugur boral bence cok daha iyi özellikleri ve değerleri hak ediyor.Sizcede öyle olması gerekmezmiydi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Sanırım cm2 de yaşanılan 10 tane güncelleme paketi çıkarttıkları günlerde ağızları yandı ondan böyle
    2005 için sanırım 505 bile çıkmıştı, 2006 için 603 çıkmıştı. Sanırım yeni trend bu ama bu SI'ın karizmasını kurtarmıyor.

Ayrıca yanlış okumadıysam PaulC bu yüksek ve düşük çıkan oyuncu özellikleri konusunda topu araştırmacılara atmış:

The researcher side of this is getting looked into. I know you are supposed to see a preview of what the game is going to do in your editor and it looks like this maybe isnt matching up with the game for certain players.....
    Ancak burada gözden kaçan şey şu sanırım. Kendi ülkemiz için 802'yi sadece araştırma şefleri önceden test edebildi ve Hüseyin Çimşir, Gökhan Gönül gibi oyunculardaki farklılığı test edebilmek ve bunu SI'a belirtip düzelmesini sağlamak imkansızdı.
    Last edited by Ilhan : 21.Şubat.2008 at 12:40
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

simdi Galatasaray'in finansal problemi devam ediyormu? ve ne kadar transfer bütcesi var ilk basta? Simdiden cevapiniz icin tesekkür ederim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

yani Galatasaray daki sorun daha sürüyor mu=?? Bir de ben 802 nin öteki sürümüyle actıgım Türkiye Ligi kariyerime bunu yükleyip devam edebilir miyim ???

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by peluk View Post
    2005 için sanırım 505 bile çıkmıştı, 2006 için 603 çıkmıştı. Sanırım yeni trend bu ama bu SI'ın karizmasını kurtarmıyor.

Ayrıca yanlış okumadıysam PaulC bu yüksek ve düşük çıkan oyuncu özellikleri konusunda topu araştırmacılara atmış:

Ancak burada gözden kaçan şey şu sanırım. Kendi ülkemiz için 802'yi sadece araştırma şefleri önceden test edebildi ve Hüseyin Çimşir, Gökhan Gönül gibi oyunculardaki farklılığı test edebilmek ve bunu SI'a belirtip düzelmesini sağlamak imkansızdı.
    PaulC, araştırmacıların kullandıkları editörlere girilen veriler ile kendi sistemleri arasında bir takım yanlışlıklar olduğunu ve bunun için araştırmacılara yeni editör yapılacağını belirtti. Anladığım kadarıyla araştırmacı CA RCA değerlerini dengelediğini zannediyor fakat oyuna aktarım yapıldığında bu değerler farklı gözüküyor. (Araştırmacı editörlerinde RCA ve oyuncu değerleri hesaplayıcısı) Buda oyunda mevkilere göre farklılıkların oluşmasına sebep veriyor olmalı. Bazı oyuncuların verilri yükselirken bazılarında düşüş yaşanması bununla paralel olabilir.

Ekstradan yamanın hazırlanıp araştırmacılara dağıtılması yama çıkmasından 2 gün öncesinde meydana çıkan bir mevzu ve bu süre zarfında araştırmacıların testi yapıp gördüğü eksikleri hataları firmaya geri bildirimde bulunması ve düzeltilmesi malesef bu süre zarfında imkansızdı. Durum böyle olunca ortaya bu şekilde eksik ve hatalar çıktı. Fakat bu durumu önümüzdeki çalışmalarda yaşamamak için çözüm arayışlarındalar.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    yani Galatasaray daki sorun daha sürüyor mu=?? Bir de ben 802 nin öteki sürümüyle actıgım Türkiye Ligi kariyerime bunu yükleyip devam edebilir miyim ???
    İlk problem aşıldı ve şimdi bu sorun yok. Sadece yeni stadyumuna geçene kadar biraz sıkıntı yaşanıyor. Kariyerine devam edebilirsiniz sorun çıkmaz.

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    simdi Galatasaray'in finansal problemi devam ediyormu? ve ne kadar transfer bütcesi var ilk basta? Simdiden cevapiniz icin tesekkür ederim.
    Finansal problem çözüldü.

Quote Originally Posted by Valheru View Post
    her zamanki gibi savundugum oyuncu özellikleri beni yine pek tatmin etmedi.Ugur boralın tekniği 12 gözüküyor.Sanırım dün akşamki sevilla maçını izleyince bu değeri veren kişiler mahçup olmuştur.Ugur boral bence cok daha iyi özellikleri ve değerleri hak ediyor.Sizcede öyle olması gerekmezmiydi?
    Oyuncu özellikleri geçmiş yıllardaki araştırmalara göre çok daha yerinde ve dengeli. Uğur Boral için ise Fenerbahçe Araştırma başlığında tartışabiliriz. Ama genel olarak bir oyuncuyu tek maç ile değil genel olarak bir sezona yayılmış şekilde inceleyip karara bağlamak çok daha iyi olacaktır.

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Galatasarayda mı 5 milyon YTL eksik var? Daha önceki mesajında GSde 16M olduğunu söylemişsin de? Eğer 5 ise idare edilir ..
    Yapılan transfer harcalamaları vb. bazı şartlar bütçeye etki ediyor. Son testte 5m gibi bir zararla kapatıldığı için bencede çok büyük bir sorun teşkil etmiyor. Yeni stadyuma geçtikten sonra düzelecektir.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

teşekkurler artık daha iyi olcak oyun

bu yamanın cıkması iyi oldu biri rapit linkini verebilirmi bide yükledikten sonra yeni oyuna başlamamız mı gerekiyo teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Ben eski 8.0.2'yi indirmiştim, şimdi tekrar indirip yeni oyuna mı başlamam gerekiyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

Quote Originally Posted by conistorm View Post
    bu yamanın cıkması iyi oldu biri rapit linkini verebilirmi bide yükledikten sonra yeni oyuna başlamamız mı gerekiyo teşekkürler
    FF.Com Link:
    http://files.filefront.com/fm2008+80.../fileinfo.html

RS.Com Link:
    http://rapidshare.com/files/93869455...2_boxed-pc.rar

indirmekte sıkıntı çeken arkadaşlar burdan indirebilirler..

Yau nasıl sorun olmaz!!

Fenerbahçenin sorunu çözülünce türkiyenin sorunu çözülmüşmü oluyor?

Adamlar sorun çözmek için yama çıkarıyor,çıkardıkları yama sorun çıkarıyor!,o sorunu çözmek için yeni yama yayınlanıyor fakat ordada sorunun çözülmediği ortaya çıkıyor!!!!
    e yuuhuhhh yani
    hatta oohaaa

yeni bir yama daha yapmasınlar lütfen.Bu seferde Başka bir şeyi bozarlar onu düzeltmek için uğraşırlarken başka bir şeyi bozarlar bu böyle bir kısır döngü halinde gider!.

adam gibi bir yama yapmayı becerilirlerse!!yeni bir düzeltme gelsin artık.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ha bu arada ben hala 8.01 beta2 yamasını kullanıyorum.Yeni yama benim kayıtlı oyunumu desteklermi?
    Last edited by sardokar : 22.Şubat.2008 at 16:00 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Yeni yama kayitli oyununu destekler ama SI her zaman tum degisikliklerin en iyi sekilde calismasi icin yeni oyun baslatilmasini onerir. Mac motoru gibi oyunun icin olucak en onemli degisiklikler hemen etki gosterir.

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 910111213 SonSon

Mesaj Yetkileri