Sayfa 12 / 41 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 1209 sonuç

Konu: [TSL] Galatasaray Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

luca kadar olmalı bencede ama lukanın ca sanırım 167 dı omer abı oldursen bu rakamı vermezz.....pa da artıs olabılır bence 170-178 arası bısey

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Evet bencede Pa'da artış olmalı.Ca olarakta kendini geliştirdi Arda.Oyunda etkisizliğinden bahsedilmişti ama yinede daha çok ppm eklenmesinde fayda var.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Quote Originally Posted by Sergio_Aguero View Post
    Ardanın pası ve cası en az hırvat luka modric gibi olmalı kanımca
    Abartmayın yahu.Loka Modric denen adamın peşinde Avrupa devleri vardı.Tottenham'dan daha büyük kulübe geçecektir mutlaka...Arda önce kendini göstersin şu Avrupa Şampiyonasında

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

luca modrıcın 4-5 macını ızledım oyle abartıkları kadar yokk.....tabı 4-5 macta gozlemdedıklerım

Quote Originally Posted by bearyn View Post
    Yani "ofansif anlamda" derken rakip kalede çok kolay gol buluyor onu demek istedim. Neyse zaten oyunun hatasıymış. teşekkürler...
    sanırım bu durumda servet'e "Gets Forward Whenever Possible" PPM'i eklenmeli.

Quote Originally Posted by LaVioRtH_cL View Post
    sanırım bu durumda servet'e "Gets Forward Whenever Possible" PPM'i eklenmeli.
    Aslında benim demek istediğimden biraz farklı bir düşünce sonuçta korner görevini biz veriyoruz. Fakat defansta topu kapıp belli bir ivme kazandıktan sonra çoğu zaman 30-40 metre dribbling yaptığı oluyor. Özellikle Alim Sami Sen 'de. Yani dediğin gibi fırsatını bulduğunda mutlaka ileri çıkıyor. Bence de dediğin ppm eklenmeli.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

o zaman onlar luka modricin özelliklerini düşürsünler başkalarına kıyasla oyuncu yükseltilmez bu şekilde bence.
    ömer abi her oyuncuyu hakkıyla yapan biridir önümüzdeki sene ardada artışlar olcak ama ona göre artış olmaz bence.

ardanın c.a.sı 145-150 arası olabilir p.a. gayet normal bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by Sergio_Aguero View Post
    Ardanın pası ve cası en az hırvat luka modric gibi olmalı kanımca
    Deniz ortaya bir sav atmışsın doğru veya yanlış. İddia senin. Peki neden Arda' nın ca ve pa' sı Modric kadar olmalı. Bunu bize anlatırmısın? Ben Modric' i hiç izlemedim. İzlediysem bile çok dikkatli izlemedim. Ama Arda' yı çok izledim. Evet senden cevap bekliyoruz
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Arda Turan
    ca: 140 pa:168

budur..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Modrici sinan engin bile beğenmedi ne olsun Maldonado kadar pas atabilme yeteneği var heralde ardanın..Flair 17 düşük bence..Sadece teknik olarak ele alırsak buda 18-19 civarı olması gerekir..Driblingde aynı şekilde..

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Arda Turan
    ca: 140 pa:168

budur..
    bence bu CA'ya fazla PA vermişsiniz. arda'nın bu kadar gelişme göstereceğini pek düşünmüyorum.

Corriere Dello Sport, genç yıldızın 2008´de patlama yapıp transferde önünün tamamen açılacağını ileri sürdü.
    7.6.2008

Ronaldo ile yan yana
    Adı son dönemde sürekli transfer haberlerinin arasında geçen Arda Turan’a bir övgü de İtalya’dan geldi... Çizme’nin önde gelen spor gazetelerinden Corriere Dello Sport, 2008 Avrupa Şampiyonası’na ilişkin yaptığı değerlendirmede, A Milli Takımımız’ın etkili isimlerinden Arda’ya geniş yer ayırdı. Cristiano Ronaldo, Fernando Torres, Miguel Veloso gibi oyuncuların arasına Cim Bom’un yıldızı da dahil edildi, “Patlama yapacaklar” listesine eklendi.

‘İtalya’ya gelebilir’
    Gazete, Avrupa 2008’deki beklentilerin yanı sıra konuya farklı bir bakış açısıyla da yaklaştı. Arda Turan’ın da forma giyeceği dev turnuvayı yaklaşık 300 üst düzey futbol menacerinin de izleyeceğine dikkat çeken Corriere Dello Sport, “Arda Turan, fizik gücü düşük olmasına rağmen çok iyi bir top kullanma yeteneğine sahip. Bu yetenekte oyuncular İtalya’dan pek çıkmıyor. Şampiyona sonrası o da İtalyan kulüplerinden birine transfer olabilir” yorumunu yaptı.

İtalyanların bu yorumu herhalde Arda için düşünenleri biraz daha olsa yatıştırır hala Ardanın çok fazla yükselmeyeceğini söylüyorsunuz İtalyanlar bile adamdan birşeyler bekliyor biz Türkler sanki çok yıldızımız varya ardayı beğenmiyoruz

Quote Originally Posted by LaVioRtH_cL View Post
    bence bu CA'ya fazla PA vermişsiniz. arda'nın bu kadar gelişme göstereceğini pek düşünmüyorum.
    CA'yı bilmem ama Arda'nın tecrübeli ve iyi bir teknik direktörle çok daha fazla gelişeceğini düşünüyorum. Bence potansiyeli çok yüksek bir oyuncu. Her sene zayıf olan yanlarını geliştiriyor. Hız, kondisyon, şut çekme, bitiricilik, oyun zekası gibi...

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

arda 3-4 sene ıcınde 170 lerı bulurr .....nıhattan sonra ılk 170 ı bulan oyuncu arda olurrr

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arda 1-2 sene sonra bence Nihat'ı geçer..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

nihatın c.a. sını fazla buluyorum ben yeri değil ama ben ona bir profil yapsam heralde bitiriciliğine 19 vermezdim.

arda nihatı gerçekte geçebilir ama oyunda dağlar kadar fark var.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Fazlamı buluyosun ? İspanya LaLiga'da 115 gol atmş oyuncunun profili nasıl olur ? Bu oyuncu Türkiyede olsa herkes şu anda özellikleri artsın derdi

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

8.0.0 daki profiline bak o profile yakın biraz daha iyisi. benim gözümde.
    8.0.0. da 155 c.a.
    8.0.2 de 170 c.a
    160-162 c.a. bence yeterlidir.

ayrıca nihat 178 maçta 76 gol atmış la ligada yanlışın var.mesela fernando torresin bitiricliği 16 yken ben nihata 19 vermem ama sen verirsin o ayrı tartışmam.

benim burda bahsettiğim nihatın kalitesi değil.zaten yeride değil bir kaçtene fazla bulduğum özellikler var.tabi sana göre az bana göre fazla.nihatın kalitesini bende biliyorum en iyi lejyoner zaten.uzatmıcam.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

nıhatın harıka bıtırıcılıgı var ole cok gol kacırdıgını gormedım gırerse pozısyona atıyo

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Nihat ispanyada 115 gol filan atmadi...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by YusufT View Post
    Nihat ispanyada 115 gol filan atmadi...
    İspanya'da 6.sezonunu geçiren temsilcimiz bu süre içinde fileleri 138 kez havalandırdı!

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=42&go=109815

Bişey söylersem boşuna söylemem

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fernando Torres çok pozisyona giriyor çok atıyor bunun Bitiricilikle alakası yok ama Nihat az pozisyona girip çok gol atan bir oyuncu yani bulduğunu atıyor buda bitiriclikle alakalı. Ayrıca burası Galatasaray Araştırması başlığı değil mi bize ne Nihat'tan...
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    İspanya'da 6.sezonunu geçiren temsilcimiz bu süre içinde fileleri 138 kez havalandırdı!

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=42&go=109815

Bişey söylersem boşuna söylemem
    iyide ordaki haberde yanlış yazıyor.

2001/02111

2002/033523

2003/043214

2004/052313

2005/06327

2006/0790(diz sakatlığı)

2007/083418

176 maç 73 gol sade lig 6.sezonda

ayrıca bitiriclikle gol sayısının alakasını hala anlayamadım.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Lionel Andres Messi View Post
    iyide ordaki haberde yanlış yazıyor.

2001/02 11 1

2002/03 35 23

2003/04 32 14

2004/05 23 13

2005/06 32 7

2006/07 9 0(diz sakatlığı)

2007/08 34 18

176 maç 73 gol sade lig 6.sezonda

ayrıca bitiriclikle gol sayısının alakasını hala anlayamadım.

rakamlar birbirine yapışık çıkıyor
    Last edited by Lionel Andres Messi : 08.Haziran.2008 at 23:49 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Neyse arkadaşım tamam ben yanlış biliyomuşum konuyu dağıtmaya gerek yok

Quote Originally Posted by BlackEagle19o3 View Post
    Abartmayın yahu.Loka Modric denen adamın peşinde Avrupa devleri vardı.Tottenham'dan daha büyük kulübe geçecektir mutlaka...Arda önce kendini göstersin şu Avrupa Şampiyonasında
    Fatih Terim'in Tuncay sevdası devam ederse gösteremeyecek bence.

Arda gerçekten çok iyi gelişim gösteriyor. Nihat kadar olabilir mi bilmem ancak benim umudum o yönde. Nihat kadar uç adamı oynamaya yatkın değil, daha çok forvet arkası/sol açık olarak oynar Arda.

Nesil
    2003

Ben Aykut Erçetin'e değinmek istiyorum biraz. Mondragon'un yedeği olduğu dönemlerde kupa maçlarında falan şans buldukça kendisini izleme fırsatımız oluyordu. Bu maçlarda iyi kurtarışlar yapıyordu, güven veriyordu ama hakkında tam bir fikir sahibi olamıyorduk tabi sürekli maç oynamadığı için.

Bu sene sürekli olarak forma şansı buldukça kendisini daha yakından tanıdık:
    Bire bir pozisyonlarda başarılı, refleksleri bence çok iyi, yan toplarda falan hava hakimiyeti düşük, yumrukla topu uzaklaştırma eğilimi de pek yok gibi ve kendine güvensiz, defans oyuncularıyla iletişimi de iyi değil, uzaktan şutlarda falan genelde doğru yerlerde duruyor. Sert şutları fazla sektirmiyor. Genelde kontrol ediyor.

Genel olarak çok sakin, pasif bir kaleci gibi geliyor bana ve zayıf yönlerinin sebepleri de bunlar gibi. Bunun dışındaki kalecilik özellikleri iyi.

Galatasaray araştırması için yorumun ise; bire birlerde bir miktar artış, reflekslerinde ciddi bir artış bekliyorum. Hava hakimiyeti, defans oyuncuları ile iletişimi, ceza sahası yönetimi gibi özelliklerinde ise bir miktar daha düşüş olabilir

Nesil
    2007
    Yer
    Kastamonu

gsnin yeni stadının adı galatasaray ali sami yen sport(yazamadım tam )komplexleri olarak görünüyor benim bildiğim kadarıyla stadın adı aslantepe olacak...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

arda tipindeki bir oyuncu için oynadığı bölge itibariyle orta sahanın AML-AMC-AMR bölgelsinde natural bölgesi olduğunu ayrıca MR-ML-MC-içinde accompolish (etkili) olarak düzenlenebileceğini düşünüyorum.

arda çok yönlü oyunculardan orta sahanın ileriye dönük her bölgesinde rahatlıkla oynuyor...

CA ve PA tarışmalarına daha önce değinilmişti zaten ama yine alevlenmiş..

ben şuan yeterli ama ilerleyen yıllar için en büyük artış ypabilecek oyuncu olarak onu görüyorum bakalım gelecek ne gösterir.

özellikle bir kıyas çok hoşuma gitti..luka modric meselesi..benimde aklıma hemen valon behrami geldi..yanılmıyorsam bu adam FM de süperstar 190 na yakın PA almıştı..ama sahada hiçbişey göremedik..belki kötü bir günüydü..ama 190 pa lık adamda azcık bişeyler olur yani kötü bile olsa belli eder...ben zaten bu udinese lazio-parma araştırmacılarını bir bulsam yakalarına yapışacağım..bu kadar üfürme araştırmacılık olmaz yani..takımları FM de ca lar pa lar havalarda uçuyor...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Mesajlar View Post
    gsnin yeni stadının adı galatasaray ali sami yen sport(yazamadım tam )komplexleri olarak görünüyor benim bildiğim kadarıyla stadın adı aslantepe olacak...
    Yeni stadın adı henüz belli degil.Geçici olarak Aslantepe Ali Sami Yen Sports Complex olarak girildi yani spor kompleksi olarak genel adıyla girildi oyuna.Ama Fm 09 için Aslantepe Ali Sami Yen olarak kısaltılması taraftarıyım.Stadın isim hakkı satıldıgında karsımıza çıkacak ismi merakla bekliyoruz

Sayfa 12 / 41 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon

Mesaj Yetkileri