Sayfa 554 / 578 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564 ... SonSon
16,591 ile 16,620 arası toplam 17312 sonuç

Konu: Galatasaray Sohbet Alanı

Prandelli'nin neden hala ilerde baski yapmak istemesini anlamiyorum. Kapan iste mac boyunca savunmaya sonra Burak, Bruma'yla falan kontra bulmaya calis. Baska bir secenegimiz yok, ilerde iki pas yapamiyoruz. Ancak Dortmund defansi ondeyken arkalarina bir top atip pozisyona girebiliriz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ben hayatımda Galatasaray'da oynamış futbolculardan bu kadar nefret etmemiştim.BAM üçlüsü bile bu kadar tepkimi çekmemişti,kapasiteleri belliydi heriflerin.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Amrabat'ı koyup koymamak konusunda kararsız kaldım zaten. Birinin bu tepkiyi vereceğini biliyordum. İçlerinde para edecek tek oyuncu o. Koymamın nedeni bu.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Maç konusu açılmamış, buradan sorayım. Maçı Star veriyor mu, yoksa şifreli kanalda mı?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Evet Maçı Star Tv Veriyor. Vermese Daha mı Hayırlı Olurdu Acaba?

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Ne maci? Yok oyle bir mac dizi var kanald de onu izleyin bence

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    Küçük ağa izlenir mi hiç? Baby TV izlerim daha ya
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Abdurrahim Albayrak coşmuş yine
    http://www.ligtv.com.tr/haber/o-konu...i-getirdi-oyku
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

mutevazi adam dogruyu soylemis

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Ali Dürüst stayla.

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Küçük ağa izlenir mi hiç? Baby TV izlerim daha ya
    Salı akşamı dizilerini nasıl da biliyor bak fenerli olduğu nereden belli

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Çok iyiydi.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Hahahahaha

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Programa baktım. Medcezir ve Galip Derviş dışında yerli dizi izlemiyorum. Küçük Ağa çok kötü cidden
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Programa baktım. Medcezir ve Galip Derviş dışında yerli dizi izlemiyorum. Küçük Ağa çok kötü cidden
    Şaka yaptim kardeşim benim bu arada kucuk aga hakikaten bayik ama galip derviş I tek gecerim

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Bu takımda gelecek sezon acil revizyona gidilmeli. Geçtiğimiz yıllarda da yapılan her revizyondan sonra şampiyonluk gelmişti. Muslera, Sneijder, Emre Çolak, Bruma, Telles, Koray, Chedjou ve Olcan haricinde bütün oyuncular çöp.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Muslera çok formsuz son dönemde. Ligde oynatılmasa daha iyi olur bence yabancı sınırı acısından. Tarık da mümkünse artık bir daha oynamasın. Dortmund maçında ayakta duramadı. Tüm topları kaptırdı. 3.golde ŞL tarihinin en kötü savunmalarından birini yaptı. Semih'ten de stoper olmaz, olamıyor ne yazık ki. Geçen sene Mancini bunu görmüş onu sağ beke almıştı ve sağ bekte çok iyi top oynamıştı Semih. Bizim ülkede bir inanış var. Bek dediğin hızlı,füleli olmalı gibi bir anlayış. Oysa bakın Ivanovic'e. Adam stoperden devşirme ama bir çıkıyor gol atıyor, attırıyor, karambol yaratıyor. Savunmada da aynı disiplinle işini yapıyor. Semih'de böyle olmalı. Stoper olmak için boyu kısa, hava toplarında da çok etkisiz. Bam güm vuruyor kafa toplarına. Kenardan içeri top kesecek seviyede tekniği de var sağ bek oynadığı maçlarda bunu göstermişti. Chedjou'nun yanında Hakan Balta çok daha iyi olacaktır bence stoperde. Sağbekte Semih, solbekte de Telles oynamalı.

Prandelli de 80.dk ya kadar neyi bekledi ben anlamadım ve oyuna Yasin'i aldı ki şaka gibiydi. Rezalet. gördügüm en kötü teknik adam olabilir.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Semih sağ bekte ne oynuyordu hakikaten. Mancini hocamı özledim vallahi ah Aysal ah.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Revizyona Sneijder ile baslamali.

Sneijder geldikten sonra Galatasaray dususe gecmeye basladi. Zorla ilk 11'de ona yer bulmaya calisildi.

Fatih Terim 4-4-2'den vazgecti
    Mancini'yi Drogba tasidi belli bir sure
    Drogba gitti
    Simdide Prandelli caresiz.

Galatasarayin tek forvet oyniyacak forveti yok suanda, topu ayaginda tutacak, orta sahayi oyuna katacak, kanatlara yer acacak ismi yok.

Burak sadece defans arkasina atilan toplar ile birseyler yapabiliyorki Avrupada ofsayt taktigini iyi ayarlayan takimlara karsi sansi yok.

Umut, defansif ve fizik anlamda tek forvetti yapabiliyor ama sirti donuk oyniyamaz.

Pandev, gereksiz transfer. Niye geldigini bile bilmiyorum.

Sneijderin yetenekleri tartisilmaz ama yabanci kurallari boyle iken Galatasarayinda yerli kalitesi bu seviyedeyken kesinlikle satilmasi lazim.

Ocakta Sneijder gider, sezon sonuna kadar Umut - Burak ikilisi forvet isini gorur.

Belki Selcuk efendide onunde Sneijder yokken kendini toparlamaya bakar ve FT donemindeki ozgurlugunu tekrar kazanabilir takim icerisinde.

Muslera
    Sabri Semih Koray Telles
    Olcan Melo Selcuk Bruma
    Burak Umut

4-4-2'de israr edilmeli, Gerets'in basarili oldugu takimi hatirlayin.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

+

Sunuda eklemeden gecemiyecegim, butun taraftar gruplari yapiyor ama su son donemde GS'in belli bir taraftar grubu daha cok yapmaya basladi.

Su meshale olayi cidden abartildi, 4-5 yiyoruz mactan eve geliyoruz adamlarin zevk aldigi seye bak "gordunuzmu nasilda yaktik stadi"

Aferin, o meshaleden kimse korkmaz takimlari 4-5 tane salladigi surece. Medyada yer almak icin yapilan sacma haraketler, Galatasarayin menfaatini felan dusunduklerinden degil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Selçuk, Burak, Olcan, Yasin, Tarık tamamen vasıfsız ve takıma negatif etki eden, - oynayan oyuncular. İlk 11'de ya da kadroda oldukları sürece bu takım basarılı olamaz. Şansla ancak galibiyet alır bugünü kurtarır. Bir revizyon şart fakat revizyon dediğin şöyle yapılır yapılırsa;

Selçuk + Amrabat + Burak + Olcan + Yasin + Eboue + Engin + Yiğit + Pandev + Hamit + Dzemaili + Aydın herhangi bir şekilde elden çıkarılmalı. Zararına bile olsa -ki bu isimlerin yıllık maaş toplamları 23 Milyon Euro. Burak, Olcan, Selçuk, Eboue, Dzemaili, Amrabat, Pandev, Yasin de bir miktar da bonservis ücreti getirebilecek oyuncular. 14 Milyon Euro belki denebilir. Zira Arap ve Çin ülkeleri kesinlikle denenmeli, iyi paralar koparılmalı. Trabzonspor'un bu sene başında yaptığı satışlara bakabilirsiniz nasıl iyi bonservis geliri elde ettiklerini. Etti mi 40 Milyon Euro. Takımdaki herkesin sözleşmelerini yeniden düzenlersin ve belli bir standarta koyarsın. Yani örneğin; Sneijder yıllık 3milyonEuro alır, Muslera 3alır, Melo2.5alır, Sabri 750k alır, Hakan 750k alır, Yekta 750k alır. Semih500bineuro alır, Telles 500bin alır, Bruma 500k, Emre 500k alır. Tamamen örnek verdim. Belli bir standart olur yani. Buradan da bi 15 milyon Euro kadar yıllık kar sağlarsın. Toplamda 55 milyon Euro yaptı bak. Peki takımda kim mi oynayacak; şöyle olacak kadro.

Muslera
    Semih Koray Hakan Telles
    Chedjou
    Bruma Emre Melo Sneijder
    FORVET.

bu isimler oynayacak mesela. Örnek verdim tamamen. Hatta bence Dany ön libero olarak muhteşem bir top kapıcı, örümcek adama dönüşebilir o mevkiide. Yabancı sınırı problem mi oldu koyacaksın kaleye Sinan'ı. Bruma'nın yerine, Sinan Gümüş'ü, Forvet'e Hüseyin Altuğ Taş'ı, Berk İsmail'i, Telles'in yerine Sabri'yi, Melo'nun yerine Furkan'ı devam edeceksin. Zaten Melo'nun temposu düşüyor. Satmamız lazım bir an önce o da ayrı konu. Ama bunları yapacaksın. Bunları yapmazsan revizyon da yapmış olmazsın ve hiç bir şeyi de kurtaramazsın. Bak Beşiktaş'a; Olcay Şahan, Oğuzhan Özyakup, Veli Kavlak şu anda takımda banko 11 çıkan bu adamları duymuşmuydu Türk futbolu 2-3 sene öncesine kadar. Beşiktaş buldu bu adamları getirdi, eğitti, geliştirdi ve üçü de banko milli takım oyuncusu. Gökhan Töre, Kerim Frei, Necip Uysal, Pedro Franco gibi genç ve gerçekten de yetenekli isimlere değinmiyorum bile. O kadar kaliteli bir yerli kadrosu kurdular ki fazlalıklardan kurtularak devam ederlerse gerçekten iyi bir takım olacaklar. Örnek alınmalı.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

''problem sneijder'' sözünün altına bende imzamı atarım. daha öncede söyledim, sneijder ve drogba gelmeden bu takım çeyrek finale çıktı.

sırf gösteriş yüzüne bu takım bu kadar dibe battı. problemler zinciri o ocak ayında başladı galatasaray için. selçuk ve burak'ın düşüşleri de sırf bu yüzden. apaçık ortada artık bu.

prandelli'yi falan bir kenara bırakıp, sneijder'i göndermek lazım en başta. pandev,dzemaili geldiği gibi gönderilmeli.

bugün mourinho gelip 4-4-2 sürmeye kalksa sahaya, sneijder yüzünden hiç bir hoca buna cesaret edemez. bu büyük problem.

bruma,emre,olcan,yasin gibi hızlı kanatlarınız varsa değerlendirmek en doğrusu.

bu arada semih konusuna şöyle dahil olacağım; stoperde sağ iç, sol iç çok farkediyor mu fazla bilgim yok fakat semih sağ içte daha yararlı oluyor nedense. chedjou pas dağıtım görevi alırken, semih'e süpürücü rolü kalıyor. yanlış gözlemlemişte olabilirim ama semih'in chedjou'nun görevini alması lazım tekrar. chedjou'yu ön liberoda-orta sahada, kasımpaşa'nın donk'u kullandığı gibi kullanması daha mantıklı galatasaray'ın. en azından ligde. defansın önünde hem pas dağıtacak hem top kapıp,atak kesecek. büyük + bir takım için bu defansif açıdan. bu özellikler mevcut. chedjou yabana atılmayacak kadar teknik bana göre.

valla herkes atlıyor. sorun savunmada arkadasım. hem de takım savunması değil. sorun arka 4'lü.
    takım koşuyor, koşmuyor değil mücadele de ediyor. fakat arka 4lü ne savunma cizgisi ayarlayabiliyor ne de fizik üstünlük kurabiliyor. bildiğin eziliyorlar. taraftara sorsan chedjou süper niye çünkü teknik bir de böyle bir iki hamle yapıyor ya gösterişli olduğu için iyi stoper gibi geliyor. yoksa adamın stoperlikle uzaktan yakından alakası yok. melo'yu stoper oynatıyoruz ya işte chedjou aynı o performansı veriyor. ama sorsan süper niye pas atıyormuş yok teknikmiş. öperim tekniğini subotic cok mu teknik sokratis çok mu teknik ? daha bir sürü stoper var dünyada. chedjou ortasahadan bozma bir stoper.
    zayıf semih bile bazı pozisyonlarda chedjou'dan daha saglam gozukuyor yahu.
    bir de bu ezik ikilinin sagına soluna tarık veysel'i koyuyorsun mesela hepten bitiyor iş.
    şampiyon olmak uzun süreli istikrar sağlamak arka 4lü+kaleci performansından geçer.
    bana kalsa hem chedjou hem semih ikisini de kesmek lazım da en azından şimdilik birini kesip yanına düzgün futbolu bilen fiziği hava topu iyi bir stoper koymak lazım.
    aslında herkesin de değindiği gibi bu olayı mancini sezon sonuna doğru çözmüştü.
    semih chedjou hakan balta sabri 4'lüsü ile.

he ayrıca bu hezimetlerin bir sebebi de çok önde savunma yapıyor olmamız. önde savunma işte pres yapılacak kazanılan top set olarak dolaştırılacak vs. prandelli'nin oynatmaya çalıştığı oyun bu. bunun da çok etkisi var bu kadar kolay gol yenmesinde. çok önde yakalanıyoruz.
    Last edited by davidvilla : 05.Kasım.2014 at 10:19

İnşallah grupta sonuncu oluruz da lige odaklanırız. Başka bir halt yiyecekleri yok zaten avrupa ile zaman kaybetmeye gerek yok.

Nesil
    2007

Sorun her mevkide artık

Takımda genel olarak bir düşüş var, özgüven kaybı mı denir yeterince motive olamamak mı denir ne derseniz deyin. Muslera bile çok basit goller yiyor ki sarsılmaz kalemiz olarak görürdük. Artık bir maç değil 2 maç değil Muslera basit goller yiyor devamlı. Semih'in ne yaptığı belli değil vs. vs. Doğru bir sistemle kazanma alışkanlığı edinmeye başladığımız zaman kendilerine gelirler biraz. 4-4-1-1 umut doğurdu içimde açıkçası. Evet 4 gol yedik ama 4 golden en az 3'ü direk bireysel hata. Defansif anlamda fena değildik(bireysel kötü performansları saymazsak) hücum kısmını çözmemiz gerek. Ufak rötuşlarla neden olmasın.

İkinci olarak sorunun direk tek bir oyuncuda veya mevkide olduğunu düşünmüyorum. Hele direk Sneijder olduğunu hiç düşünmüyorum. FT'nin ilk sezonundan sonra oyun olarak düştük zaten Sneijder vs. gelmeden önce. Nedeni pasa dayalı oyunculardan Amrabat, Burak, Umut gibi pas kalitesi daha düşük adamların gelmesi bence. Bir de Hamit geldi Engin yerine ki o da olmadı o ağırlıkla. Zaten sistem Sneijder Drogba'dan önce de işlemiyordu. Sneijder gelince fiziksel olarak kötüydü zaten yarım dönem zorla oynadı adeta. Ancak geçen yıl ve şu anda takımın en tehlikeli ismi. O gitse kim gol atacak, kim tehlike yaratacak? Burak ile Umut ile Hamit ile vs. 4-4-2'nin de işlemediğini FT'nin 2. sezonunun ilk yarısında gördük zaten bilmiyorum ben mi yanlış hatırlıyorum da pek iyi oynamıyorduk. Belki kanatlara Olcan + Bruma'yı(ya da Emre Çolak) koyup adam gibi bir forvet alıp(yıldız mıldız olmasına gerek yok az buçuk tek forvet oynamayı bilsin ayağında top tutabilsin servis yapabilsin vs.) Sneijder ile 4-4-1-1. Sezon sonunda da Sneijder iyi bir teklife satılıp 4-4-2'ye dönülebilir. Sneijder ve Melo ile sözleşme uzatılmamalı. Tutar mı tutmaz mı bilemem ama denemek lazım. Tabi muhtemel bunların hiçbiri olmayacak. Sneijder satılır biz de Umut+Burak ile 4-4-2 oynarız artık.

Şu güya bizde olan Scouting sistemi de bir işe yarasın artık. Tüm dünyada adam gibi bir forvet bulamayıp Pandev'i alıyorsan zaten bir işe yaramıyorsun demektir.
    Last edited by Gncl1905 : 05.Kasım.2014 at 15:32

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bize bi Nonda bi de Keita lazım
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Bize iyi bir antrenör lazım..Bunun yanında 2019 a kadar sözleşme isteyen Sneijder den kurtulmak lazım..

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Resmen rezillik, henuz hic maca cikmayan Eboue bile Reus`a yakin bir ucret aliyor.Bu adam Sampiyonlar Ligi`nde bile kullanilabilirdi, Turkiye Ligi icinse ne gerek vardi Sabri`yi kadro disi birakip Tarik`a 5,5+Maas baglamaya.En kotu donemde Selcuk, Burak ve Hakan`a yapilan zamlari saymiyorum bile.Tamam, belki Unal Aysal yonetimi iyi niyetle futbolcu zamlarina maas yapti fakat ne yazik ki iyi niyet karin doyurmuyor.Cok buyuk bir planlama hatasidir bu.

Sarı-Kırmızılı Kulüp yıllık toplamda, Beşiktaş'dan 30 milyon Euro, Fenerbahçe'den ise 15 milyon Euro daha fazla teknik adam ve futbolcularına ödeme yapıyor.

http://www.transfermarkt.com.tr/gala...ew/news/177808

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Hahaha sorun Sneijder'miş

Hangi maçı izliyonuz siz ya
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Mesaj Yetkileri