1 ile 24 arası toplam 24 sonuç

Konu: Arsenal'de Yeniden Yapılanma

sakary Ali Misafir

Default Arsenal'de Yeniden Yapılanma

Arsenal'de Yeni Yapılanma

Arsenal yönetimi taraftar temsilcileri ile yaptığı görüşmelerin sonucunda yeniden yapılanmaya gitme kararı aldı. Toplantıda hazır bulunan Arsene Wenger'in ise bu yeniden yapılanmada kendisinin bulunmayacağını, tam anlamıyla yeniden yapılanma olması için yeni bir menajerin şart olduğunu belirtti.

Arsene Wenger'in istifasının ardından yönetim kurulu yeni menajer için araştırmalarını sürdürürken genç ve uzun yıllar kulube hizmet edecek bir menajer arıyorlardı. Arsene Wenger ise çok garip bir şekilde yönetime bir isim sunmak istediğini ve bu isme kendisinin kefil olacağını söyledi.

Arsenal yönetimi ile görüşen Arsene Wenger yönetimi biraz olsun ikna etmeyi başarmıştı. Ardından yönetim ile toplantıya katıldım ve kulüpte nelerin değişmesi gerektiğini, şu ana kadar uygulanan yapının fazla değişmeden kupalar kazanabilecek bir sistem oluşturma çabasında olacağımı belirttim.

Tüm bunların sonucunda Arsene Wenger'in de katkılarıyla daha önce sadece Arsenal küçük yaş gruplarında çalışmama rağmen, 1 yıllık sözleşmeyi kapabilmiştim. Yıllık ise net €2.500.000 kazanacağız. Yönetimin benden bozulmamasını istediği 3 şey vardı; Topa sahip olan, ve atak futbolu oynayan bir takım ve alt yapı sistemini aktif bir şekilde kullanmak.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Başarılar hocam.

Nesil
    2010
    Yer
    istanbul

başarılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Başarılar Ali . Bekliyordum böyle bir kariyer
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başarılar hocam, Swansea'ye arada bir kıyak geç te küme düşmesin bizimkiler

sakary Ali Misafir

Eldeki Oyuncularla Yollar Ayrıldı

Daha takımla anlaşır anlaşmaz yeniden yapılanmaya nasıl gideceğimi biliyordum diyebilirdim. Takımda bulunan ama bazı nedenlerden dolayı kadroda düşünmediğim Theo Walcott, Andrey Arshavin, Andre Santos, Gervinho, M Chamakh gibi oyuncularla yollarımızı ayırdık. Tüm bunlar sonucunda kasamıza €54.000.000 gibi bir para girdi.

Danny Welbeck Arsenal'de

Man Utd'nin genç yıldızını tam €30.000.000 karşılığında transfer ettik. Arsenal tarihinin en pahalı transferine imza atmış olduk. Welbeck şimdi olmasa bile gelecek yıllar adına çok büyük işler yapacağına eminiz.

Danny'den başka sol beke iyi bir isim aldık. Newcastle'dan Davide Santon ile sözleşme imzaladık. Kendisinin takımda önemli bir isim olacağına inanıyoruz.

Tüm bunların dışında bir isimle daha anlaşmayı planlıyoruz. Dortmund'dan Sven Bender ile. Bender'in bir sakatlığı bulunduğu için bu transferi transfer sezonun sonuna doğru yapacağız.

Santi Cazorla 8 Ay Yok!

Her şey iyi gidiyor gibi gözükürken ilk kötü haber Cazorla'dan geldi. Bu sene takımda ilk sezonunu geçirecek olan Cazorla 8 ay sahalardan uzak kalacak. Kendisinden ciddi bir şekilde yararlanmayı düşünüyorduk ancak büyük şanssızlık oldu.

2012-2013 Arsenal Kadrosu

Pekte kötü bir kadromuz olmadı. Bu kadroya ekleyebilirsek bir orta saha oyuncusu daha ekleyeceğiz. Bu isim muhtemelen Sven Bender olacak. İlk yılımızın zor geçeceğini biliyoruz. Takımı 4-3-1-2 düzeniyle oynatmayı düşünüyorum. Buna göre planlarımızı yaptık. Wilshere ve Cazorla'dan uzun süre yararlanamayacak olmamız sıkıntı verici.

Hücum hattından ise nasıl bir verim alacağımız muallak. Welbeck'ten geldiği gibi olağan üstü bir performans beklemiyoruz. Giroud neler yapacak merak konusu. İşin kötüsü bu oyunculara alternatif olacak bir isim kadroda yok. Alex-Chamberlain'i bu bölgede kullanmaya çalışacağım.

Kalede ilk alternatifimiz Szczesny olacak. İlk sezon ki performansına göre, eğer sezon sonunda yeni sözleşmeyi alabilirsek kaleci durumunu yeniden gözden geçireceğiz.

Savunmada ise sağlıklı oldular mı, Sagna - Koscielny - Vermaealen - Santon 4'lüsünü kullanacağız. Tabi sıkışık trafikte beklerde Jenkinson ve Gibbs'te sık sık forma şansı bulacaktır.

Genel olarak hedeflerimize baktığımızda ise zor bir sezon bizi bekliyor. Ligteki hedefim Şampiyonlar Ligi biletini almak. Net olarak bizden güçlü iki ekip var. Manchester temsilcileri. Chelsea - Liverpool'un durumunu kestirmek güç. Arkada iyi ekiplerde var. Zorlu bir mücadele olacaktır.

Şampiyonlar Liginde ise hedefimiz daha keskin. En az çeyrek finali hedefliyoruz. Önceliğimiz grubumuzu lider bitirmek ve sonra iyi bir kurayla Çeyrek Final şansımızın olacağını düşünüyorum. Çeyrek Final'den sonrası ise elimizden geldiği kadar.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Theo Walcott dursaydı en azından başlık biraz itici olmuş ama sunumun çok iyi

Başarılar.

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

başarılar dostum

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

Başarılar Hafız.. Bi de fantezi transfer olarak Türkiye ligi açıksa Büyük Kaptan'ı transfer eder misin

Nesil
    2010
    Yer
    istanbul

Hocam Arsenal para basıyor , al Neymarı 12-13 sezon sol kanat problemin olmaz , gelmeye de çok hevesli Arsenale

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Kardeşim hepsi güzel olmuş iyi temizlik yapmışsın ama Walcott duraymış iyi olacakmış.Neyse her şartta güvenim tam senin oyun bilgine vs.takım da güzel uçurursun

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Başarılar İyi Şanslar.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

sakary Ali Misafir

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Theo Walcott dursaydı en azından başlık biraz itici olmuş ama sunumun çok iyi

Başarılar.
    Walcott iyi bir oyuncu ama yeni bir takım kurmak için iyi bir hamle bence. Kalsa kendisinden çok fazla yararlanabileceğimi sanmıyorum.

Quote Originally Posted by benzema35 View Post
    başarılar dostum
    Teşekkürler.

Quote Originally Posted by sitte View Post
    Başarılar Hafız.. Bi de fantezi transfer olarak Türkiye ligi açıksa Büyük Kaptan'ı transfer eder misin
    Türkiye Ligi açık, 2.Lig açık, Sakaryaspor'u her an takip ediyorum ancak Levent'i yeşil-siyah o formadan ayırmak olmaz.

Quote Originally Posted by romelon View Post
    Hocam Arsenal para basıyor , al Neymarı 12-13 sezon sol kanat problemin olmaz , gelmeye de çok hevesli Arsenale
    Neymar aslında iyi bir tercih olabilirdi ancak hiç bulaşmadım kendisine. Şimdilik o kadar bonservis bedeli verecek gücümüz yok bir oyuncuya.

Quote Originally Posted by KaRaBükLü KraL View Post
    Kardeşim hepsi güzel olmuş iyi temizlik yapmışsın ama Walcott duraymış iyi olacakmış.Neyse her şartta güvenim tam senin oyun bilgine vs.takım da güzel uçurursun
    Dediğim gibi Walcott'dan yararlanabileceğimi düşünmedim, sezon sonuna kadar kovulmadan kalayım, yeni sözleşmemi alayım sonrasına bakarız

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Başarılar İyi Şanslar.
    Teşekkürler.

--------------------------

Barclays Premier League Başladı !

Barclays Premier League 1.Hafta | Arsenal 2 - 1 Fulham

Sezonun ilk karşılaşmasına kendi sahamızda Fulham karşısında çıktık. Maçtan önce kadro seçimi konusunda büyük sıkıntılar yaşadık. Karşılaşmadan önce Milli Maçlarda Ramsey ve Diaby'nin sakatlık geçirip hazır olamaması, üstüne Rosicky, Bender, Cazorla, Wilshere, Frimpong'un zaten oynamayacak durumda olmaması nedeniyle orta sahanın ortasında Gibbs - Arteta - Djourou 3'lüsüyle mücadele ettik.

Karşılaşmaya gelince pek istediğimiz oyunu yansıtamadık. Zamanla sahada istediklerimizi yapmaya başlasakta ikinci yarının başında golü kalemizde gördük. Bu gole Giroud ile hemen cevap vermemiz maçı kazanmamızdaki kritik noktaydı. 88.dakikada hücumcuarımızdan verim alamadığımız bu günde 16'lık yeni transfer Bennett ile galibiyeti aldık.

Barclays Premier League 2.Hafta | Reading 1 - 0 Arsenal

Galibiyetle başladıktan sonra ilk hafta Chelsea karşısında 6-0 mağlup olan Reading'e konuk olduk. Fulham maçına oranla çok daha derli toplu bir oyun ortaya koyduk. Ancak hücum anlamında Giroud'un sakat olması, Welbeck'ten istediğimizi alamamız sonucu çok etkisiz kaldık. 55'te golü kalemizde gördükten sonra oyun olarakta bozulduk ve ilk mağlubiyetimizi yaşadık.

Şampiyonlar Liginde Gruplar Belli Oldu

3. torbadan da Juve'yi çekmesek çok çok iyi olacaktı ama buna da şükür. Zenit'te çok tehlikeli bir durum. Önceliğimiz Emirates'te 9 puanı alıp grup liderliğine gitmek.

Sven Bender Arsenal'de

B Dortmund'un orta saha oyuncusunu transfer ettik. Bu transfer için Dortmund'a €17.500.000 ödedik. Takıma güç katacak bir isimle anlaştık.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Gervinho iyi oynuyordu kalabilirdi welbeck çok pahalı değil mi ? ? Biraz daha paraya Neymarı alabilirdin geliyor Arsenale birkaç sezon sonra arjantinden boca nın alt yapılarına bak süper oyuncular var başarılar ..

Başarılar, takipteyim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.Grup zorlayacaktır.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Başarılar,transferini tanımıyorum,Reading maçı olmamış grub dişli ama çıkarız.

sakary Ali Misafir

Barclays Premier League 3.Hafta | Everton 0 - 0 Arsenal

Barclays Premier League 4.Hafta | Arsenal 1 - 1 Aston Villa

UEFA Champions League Group A Matchday 1 | FC Nordsjælland 0 - 6 Arsenal

Barclays Premier League 5.Hafta | Arsenal 3 - 2 Newcastle

Capiral One Cup 3st Round | Arsenal 3 - 0 Leicester City

Barclays Premier League 6.Hafta | Man Utd 5 - 1 Arsenal

Görüldüğü gibi pek istediğimiz bir ay geçmedi bizim adımıza. Taktiksel olarak sıkıntı çok karşılaşma oldu. Everton deplasmanında aslında iyi oynadık diyebileceğimiz bir karşılaşmaydı ancak golü bulamadık. Villa karşısında ise kötüdüydük. Ardından Şampiyonlar Liginde Danimarka temsilcisini farklı geçtik. Ligte Newcastle karşısında mükemmel bir futbol ortaya koyduk ve 3-0 öne geçtik. Her ne kadar 2 gol yesekte şu ana kadar ki en iyi futbolumuzdu. Lig kupasında Leichester'i saf dışı bıraktık. Ligte ise çok acı bir mağlubiyet yaşadık ManU karşısında.

Man Utd vs Arsenal

MANU kötü olmuş

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

United ne kadar kötü olsada Şampiyonlar ligindeki güzel başlangıç moral olmuştur biraz.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Ben de en son lig maçında Manu'ya 5-1 yenilmiştim nedir bunlardan çektiğimiz : )
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Başarılar,transferler güzel ama kadro bozulmuş sanki.

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Kariyer sahibi iki hafta boyunca mesaj atmadığından, konu kapatılmıştır.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Mesaj Yetkileri