Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 111 sonuç

Konu: Sivasspor

Nesil
    2003

Default Sivasspor

Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Ömer abi Sivas'lı Bilica hakkında görüşün nedir. Her hafta maçlarını izliyorum ve çok dikkatimi çekmeye başladı.

Nesil
    2003

Arastirmacisi olan takimlari cok dikkatle izledigimi soyleyemem. Ancak fizigi saglam ve caliskan olmasi zaten ligimizde yararli bir oyuncu olmasina yetecektir. Daha detayli cevabi Onur bu konuya goz attiginda cevap verir saniyorum.

Bilica geçen sezon Feyenoord'dan kiralanan sakin ve pasif bir oyun tarzı olan Saidi'nin yerine alınan takımın futbol anlayışına çok daha uygun bir stoper. Fiziği iyi, çalışkan, takım oyununa yatkın, aggression'u yüksek ki bu açıdan biraz Lugano'ya benziyor, ilk topa basan, forveti önde karşılayan, hareketli bir stoper. Hareketli olması nedeniyle pek soğukkanlı olduğunu söyleyemem. Bu tip özelliklerini oyuna yansıtacak şekilde üzerinde değişiklikler yaptım, bir sonraki yama da çok daha etkili ve iyi bir Bilica olacak. Geçen sezon M.Ali'nin forma giymediği maçlarda uzun mesafeli duran topların başına şut çekmek için Murat Sözgelmez ve Abdurrahman geçiyordu, bu sezon B.Uygun bu görevi ona veriyor ki bana kalırsa fena da vurmuyor. İleriki günlerde frikik golü de izleyebiliriz Bilica'dan.

Anadolu takımlarının oyuncularına düşük özellikler verilmesi gerçekten hoş değil.
    Lütfen Mehmet Yıldız'ı artık Türkiye'nin en iyi santroforlarından biri haline getirin.
    Bitiricilik var,kafa var,penaltı var,güç zaten en iyisi,denge muhteşem, asist desen onu da yapıyor,top saklıyor.

Abdurrahman Fener'de oynuyor olsaydı şimdiki haline göre çok daha iyi yapılırdı.
    Yani FM deki özelliklere baktığımızda bu takımın ancak orta sıralara hatta düşmemeye oynayan bir takım olması lazım ama 2 senedir zirveye oynuyorlar.
    Bu arada Bülent Uygun'un özelliklerinin de artması gerektiğini düşünüyorum.
    Yıldız olmak kolay değil, ışık saçmak için önce yanmak gerek.

"PAS VEREBİLECEĞİNİZ BİR ARKADAŞ"

Mehmet yıldız çok bitirici olduğu için değil, çok kuvvetli olduğu için bu kadar iyi bir futbolcu. Farkındaysan Ümit Karan gibi fantazi golleri yok, fiziği sayesinde savunmayı ekarte edip gol atıyor.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by crespo009 View Post
    Ömer abi Sivas'lı Bilica hakkında görüşün nedir. Her hafta maçlarını izliyorum ve çok dikkatimi çekmeye başladı.
    Ciddi bir İtalya tecrübesi var (3 sene), Sivas için üstdüzey bir isim, Sivas'ı küçümseyebilirdi bile.Dengeli, kuvvetli iyi bir stoper.4 büyükler dahil her takımda ilk 18de yer bulur.

Quote Originally Posted by hhkahraman View Post
    Anadolu takımlarının oyuncularına düşük özellikler verilmesi gerçekten hoş değil.
    Lütfen Mehmet Yıldız'ı artık Türkiye'nin en iyi santroforlarından biri haline getirin.
    Bitiricilik var,kafa var,penaltı var,güç zaten en iyisi,denge muhteşem, asist desen onu da yapıyor,top saklıyor.

Abdurrahman Fener'de oynuyor olsaydı şimdiki haline göre çok daha iyi yapılırdı.
    Yani FM deki özelliklere baktığımızda bu takımın ancak orta sıralara hatta düşmemeye oynayan bir takım olması lazım ama 2 senedir zirveye oynuyorlar.
    Eleştiri Fenerbahçe'ye mi, yoksa Abdurrahman mıdır?
    Last edited by Cengo : 17.Aralık.2008 at 23:38
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by hhkahraman View Post
    Finishing: 14
    Heading: 13
    Penalty Taking: 13
    Strength: 17
    Balance: 17
    Techinque: 14
    Creativity: 14
    Passing: 14
    Teamwork: 12

Bu değerlerin hangisi kötü? 902 için strength'i 18 yapmayı düşünüyordum ama Ömer Abi'nin de tavsiyesiyle strength değil balance'ı yükseltip 19 yapmaya karar verdim. Çünkü dengesi gücüne göre çok daha ön planda. Top saklaması için tekniği olan 14 zaten olabilecek en iyi nokta Mehmet Yıldız için. Dribbling ise 13. E daha bu adamdan topu ancak faul yaparak kapabilirsiniz oyunda da. Kaldı ki gerçekte de öyle. Bitiricilik, kafa ve penaltı için değerler gayet iyi seviyede. Creativity 14, passing 14 ve teamwork 12 (902'de 14 olacak) ve bu haliyle asist yapmaması için hiçbir neden yok. Bu değerlerle Mehmet Yıldız'a senede TSL'de 20'ye yakın gol, ve 10 civarında asist yaptıramıyorsanız ya oyun planınız farklıdır, Mehmet Yıldız'a farklı görevler veriyorsunuzdur ya da affınıza sığınarak söylüyorum, kusura bakmayın ama Mehmet Yıldız'ı oynatmayı beceremiyorsunuzdur.

Bence çok talihsiz bir düşünce bu. Biz bu işi yaparken oyuncuların hangi takımda forma giydiklerine göre değil, sahada ne derecede becerileri olduğunu ölçüp değerlendirme yapmaya çalışıyoruz.

Genel olarak Sivasspor'lu oyuncuların teamwork, workrate ve consistency değerlerine ve Bülent Uygun'un Sivasspor üzerinde uyguladığı oyun karakteristiğini çok daha iyi yansıtmaya özen göstererek yeniden değerlemeler yaptık Ömer Abi'yle. 902'de bir yandan çok daha dirençli, daha takım oyunu oynayan, paylaşımcı, istikrarlı bir rakip olan Sivasspor'a karşı oynayıp puan kaybedince çok da üzülmeyeceksiniz; diğer yandan da Sivasspor teknik direktörü iken yukarı sıraları zorlamak için maç önceleri taktiksel anlamda kafa yormanız ve oyuncu seçimlerinde çok daha dikkatli olmanız ve zorlanmanız gerekecek çünkü Sivas puanları gerçekte de takır takır, leblebi gibi değil 4 büyükler dışındaki diğer takımlardan da tırmalayarak topluyor.

CA 130-PA 145. 902'de CA 135 olacak. 901'deki Terim 160, Aragones 150, Zico 150, Lucescu 150, Feldkamp 147, Güneş 145, Skibbe 142, Yanal 140, E. Sağlam 135, Denizli 130, Kocaman 125 CA gibi değerlerin arasında hiç de düşük bir değer değil bence 135. Diğer yandan teknik direktörlük becerilerini etkileyen non-technical değerleri de 14-18 arasında değişiyor. Hangi özellikleri acaba düşük?

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Eleştiri Fenerbahçe'ye mi, yoksa Abdurrahman mıdır?
    Ne Fenerbahçe'ye ne de Abdurrahman'a.Benim eleştirim genel duruma.Özellikleri gereksiz büyütülen bazı ünlü oyuncuların yanında küçük takımlarda oynayan oyuncular hak ettikleri değerleri alamamakta.Bu Avrupa'da da böyle.

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Finishing: 14
    Heading: 13
    Penalty Taking: 13
    Strength: 17
    Balance: 17
    Techinque: 14
    Creativity: 14
    Passing: 14
    Teamwork: 12

Bu değerlerin hangisi kötü? 902 için strength'i 18 yapmayı düşünüyordum ama Ömer Abi'nin de tavsiyesiyle strength değil balance'ı yükseltip 19 yapmaya karar verdim. Çünkü dengesi gücüne göre çok daha ön planda. Top saklaması için tekniği olan 14 zaten olabilecek en iyi nokta Mehmet Yıldız için. Dribbling ise 13. E daha bu adamdan topu ancak faul yaparak kapabilirsiniz oyunda da. Kaldı ki gerçekte de öyle. Bitiricilik, kafa ve penaltı için değerler gayet iyi seviyede. Creativity 14, passing 14 ve teamwork 12 (902'de 14 olacak) ve bu haliyle asist yapmaması için hiçbir neden yok. Bu değerlerle Mehmet Yıldız'a senede TSL'de 20'ye yakın gol, ve 10 civarında asist yaptıramıyorsanız ya oyun planınız farklıdır, Mehmet Yıldız'a farklı görevler veriyorsunuzdur ya da affınıza sığınarak söylüyorum, kusura bakmayın ama Mehmet Yıldız'ı oynatmayı beceremiyorsunuzdur.
    Öncelikle içten açıklamaların için teşekkürler. Amacım size kafa tutmak değil sadece kendi fikirlerimi aktararak faydalı olmaya çalışmak. Bence finishing 1-2 puan arttırılabilir. 13 heading Mehmet için düşük.Bu adam TSL'nin en güçlü adamlarından biri.Güç daha da artırılmalı. Teknik,pas, ve yaratıcılık bence de gayet iyi.Ancak Sivas gibi bir takımın 2 sezondur başa güreşmesinde takıma abiliği ve kaptanlığıyla etkisi çok büyük bunun yanında sahada da inanılmaz çalışkan bir oyuncu.Bunların da work rate ve influence özelliklerine yansıtılması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca FM konusunda geyet iyiyim ve oyuncuları da iyi kullanırım.

CA 130-PA 145. 902'de CA 135 olacak. 901'deki Terim 160, Aragones 150, Zico 150, Lucescu 150, Feldkamp 147, Güneş 145, Skibbe 142, Yanal 140, E. Sağlam 135, Denizli 130, Kocaman 125 CA gibi değerlerin arasında hiç de düşük bir değer değil bence 135. Diğer yandan teknik direktörlük becerilerini etkileyen non-technical değerleri de 14-18 arasında değişiyor. Hangi özellikleri acaba düşük?
    Feldkamp'ın 147 olduğu yerde Bülent Hoca 250 bile alırŞaka bir yana Trabzonspor kadrosuyla aynı puana sahip olmayı başaran daha ötesi lider olan Bülent Uygun daha yeni 135 olacakken Ersun Hoca 140(ki bu değer bence doğru).Bu şartlarda yukarıda dı geçen hiç bir hoca Sivas'ı daha iyi yerlere taşıyamazdı.Bu yüzden bence Bülent Uygun 135 ten de daha fazlasını hak ediyor.PAsı ise çok daha iyi olmalı çünkü şu anda çok fazla gelecek vaad ediyor.Tabii ki son ayarlamalar sizin insiyatifinizde.Kolay gelsin.

Öncelikle, üslubum o şekilde anlaşıldıysa kusura bakmayın, sen nasıl kafa tutarsın demek istemedim. Sadece, yanlış ya da eksik olduğunu belirttiğin şeylere nedenleriyle açıklayıp cevap vermeye çalıştım.

Mehmet Yıldız'a devam edelim. Finishing'i, heading'i arttıralım diyoruz da neye göre? Bir de nedenlerini örnekler vererek açıklarsak çok daha tutarlı olacak. Yoksa genelde kurulan bu tarz cümlelerin araştırmaya hiçbir katkısı olmuyor. Sadece yükseltelim talebinden öteye gitmiyor. Profildeki parlak mavili rakamların sayısı çok olmayınca yıldız oyuncunun ambalajı bize kötü görünüyor, gözümüzde oyuncu yıldız oyuncu olmuyor ve böyle ince elenip sık dokulan, kafa patlatılıp hazırlanan profiller bizi görsel açıdan tatmin etmiyor sanırım. Bu "düşük yapılmış, 1-2 puan yükseltelim" taleplerini artık buna bağlıyorum ben. Sadece size karşı söylediğimi algılamayın lütfen, forumun genelindeki hava malesef böyle.

Gücü konusunda ise daha evvel yazdım. Dengesi gücünden çok daha önde. Zaten 17 ve 19 olunca yıkılması zor bir adam olacak. 17 düşük bir değer değil aksine lig üstü bir değer. Influence 14, Hayrettin'in 13, M.Ali'nin ise 15. Sivasspor'da kaptanlık yapması için 14 yeterli bir değer. Workrate konusunda ise inanılmaz çalışkanlığına katılmıyorum, topu ayağında tutup rakiple güreşmesi çok çalışkan olması için yeterli bir neden değil. Mehmet Yıldız; top rakipte iken pres yapmaz, alan daraltmaz, dışarı çıkmakta olan bir uzun topu çizgide yakalayabileceğine pek inanmaz, bunun için çoğu zaman gayret gösterme zahmetinde bulunmayıp hızını kullanmaz. Sonuçlanmayan ataklardan sonra takım geriye hızla dönüp yerleşirken Mehmet Yıldız yürüyerek pozisyonunu almaya döner, bunun yüzünden geçen sene her maç birçok defa anlamsız yere ofsayta düşerdi. Bu sene B.Uygun mental açıdan Mehmet Yıldız'ın çok üstüne düşüyor; en azından bu tip ofsaytta kaldığı pozisyonlarda topa hareketlenmemesi ve pasifte kalması gerektiğini, geriden hızlanan birisinin topu kapıp atak yaratabileceğini sonunda öğretti.

B.Uygun'a gelirsek; B.Uygun kıçında donuyla gezerken Feldkamp Kaiserslaurten'le Uefa kupasını kovalıyordu Şaka bir yana Ersun Yanal kariyerini A.Gücü ile ilk dördü zorlarken parlattı ve G.Birliği'ne geçip 2003'te ligde liderlik kovalarken üçünclükte kaldı, takımını Avrupa'da UEFA 4. turunda Valencia'ya karşı çatır çatır oynattı. Bu ona Milli Takım teknik direktörlüğü yolunu açtı. V.Manisa ile kısa soluklu ve istikrarsız da olsa keyifli lig liderlikleri yaşadı. Şimdi ise Trabzonspor'la yine yukarıya oynuyor. Bülent Uygun ise henüz yolun daha başında. B. Uygun'u karşılaştıracaksak bir önceki mesajımda yazdığım isimlerden sadece E. Sağlam ile kıyas yapabiliriz. Kocaman'dan ise zaten bir-iki adım daha önde. Diğer isimler ise tecrübe ve kariyerleri ile B.Uygun'dan çok daha öndeler. PA konusunda ise evet, 145 bence de az, şefi 150-155 gibi değerler için ikna etmek gerekecek
    Last edited by onurphaned : 19.Aralık.2008 at 02:22

Mehmet Yıldız'a devam edelim.

B.Uygun'a gelirsek; B.Uygun kıçında donuyla gezerken Feldkamp Kaiserslaurten'le Uefa kupasını kovalıyordu Şaka bir yana Ersun Yanal kariyerini A.Gücü ile ilk dördü zorlarken parlattı ve G.Birliği'ne geçip 2003'te ligde liderlik kovalarken üçünclükte kaldı, takımını Avrupa'da UEFA 4. turunda Valencia'ya karşı çatır çatır oynattı. Bu ona Milli Takım teknik direktörlüğü yolunu açtı. V.Manisa ile kısa soluklu ve istikrarsız da olsa keyifli lig liderlikleri yaşadı. Şimdi ise Trabzonspor'la yine yukarıya oynuyor. Bülent Uygun ise henüz yolun daha başında. B. Uygun'u karşılaştıracaksak bir önceki mesajımda yazdığım isimlerden sadece E. Sağlam ile kıyas yapabiliriz. Kocaman'dan ise zaten bir-iki adım daha önde. Diğer isimler ise tecrübe ve kariyerleri ile B.Uygun'dan çok daha öndeler. PA konusunda ise evet, 145 bence de az, şefi 150-155 gibi değerler için ikna etmek gerekecek
    Açıkçası ben M.Yıldız'ı Sivasspor'un Bülent Hoca'dan sonraki en önemli parçası olarak gördüğüm ve arkadaşları üzerinde de saha içinde çok etkisi olduğundan 14influence ı az buluyorum.(Steaua'nın kaptanı Radoi 20).Her ne kadar başka liglerle karşılaştırılmamamız istense de Radoi ile Mehmet arasında 6 puan fark olacağını düşünmüyorum.M.Yıldız'ın diğer özellikleriyle ilgili ayrıntılı bir yorum yazacağım daha sonra.
    Bülent Hoca'ya gelince açıkçası F.Terim 160 CA ile devam ediyor.Tam kapasite de değil.Bülent Uygun'un Fatih Hoca'nın başarılarını tekrarlaması çok zor ama madem ki PA vaad ettiği geleceğe göre veriliyor.Fatih Hoca'nın ilk yıllarına göre çok daha sağlam bir giriş yaptı Bülent Hoca.Göztepe ve A.Gücü
    tecrübelerini yaşayan Terim biraz da Galatasaray ve Milli Takım kaptanlıklarından da tanındığı için Piontek'in yanına stajyer olarak verildi.O bu şansı çok iyi kullandı. Kendi oluşturduğu jenerasyonuyla Akdeniz Şampiyonası ve UEFA yı aldı.Süper Kupa ve Dünya 3.lüğünde de inanılmaz payı oldu.Uzatmak istemiyorum çok fazla ama Bülent Hoca'nın girişinin en hafif ifadeyle Fatih Hoca'dan aşağı kalır yanı yok.(Lig itibarıyla)Bence bu 155 ten de yüksek bir oranda oyuna yansıtılmalı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sezer Badur'un crossing ve freekick'inin artırılması gerektiğini düşünüyorum. Mehmet Yıldız'ın mental özelliklerinin artacağını umuyorum. Musa Aydın'dan oyunda hiç bir şekilde verim alamıyorum. Arka kanat dahil sağ kanadın her tarafında oynattım aldığım verim çok düşük... Uzun şutları ve topsuz alanı artırılmalı bence.

Ayrıca Sivasspor kadrosunda bulunan tüm oyuncuların konsantrasyonları gerçekten çok yüksek. Bunda da iyileştirilme yapılması gerektiğine inanıyorum.

Nesil
    2006

bu ca lara katilmam mumkun degil. bana gore lucescu ile zico nun ca lari ayni olmamali lucescu degilmi inter de calisan. lucescu degilmi galatasarayi ve besiktasi sampiyon yapip da galatasarayi sampiyonlar liginde besiktasi ise uefada ceyrek finale cikaran. zico birtek fenerbahcede basarili oldu bu da yeterli degil bana gore lucescu ile ayni kapasiteye sahip demek icin.

birde mustafa denizli nin ertugrul saglamdan ersun yanaldan ve skibbeden dusuk almasini da dogru bulmuyorum. skibbe nin gecmisi denizliye gore daha alt seviyededir . denilzinin ertugrul saglamin ve yanalin altina dusmesi komik bana gore. ertugrul saglam daha 4-5 senelik teknik direktor . yanal ise 1-2 takimda ki basarisi disinda bir basarisi yok. bulent uygun keza oyle. mustafa denizli nin basarilarini alta yazicam bence bir kez daha dusunun.

gs yi ilk kez avrupada ceyrek final oynatan adam.
    gs ile turkiye ligi sampiyonlugu,
    fenerbahcenin tarihindeki tek yerli sampiyon yapan td.
    turkiye teknik direktorluguyle dunya kupasindaki basarinin zeminini fatih terim ile hazirlayan ve turkiyeye euro 2000 de ceyrek final oynatan adam.
    turkiyede bircok kisiye gore fatih terim ile birlikte gelmis gecmis en basarili teknik direktorden biri.

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    Sezer Badur'un crossing ve freekick'inin artırılması gerektiğini düşünüyorum. Mehmet Yıldız'ın mental özelliklerinin artacağını umuyorum. Musa Aydın'dan oyunda hiç bir şekilde verim alamıyorum. Arka kanat dahil sağ kanadın her tarafında oynattım aldığım verim çok düşük... Uzun şutları ve topsuz alanı artırılmalı bence.

Ayrıca Sivasspor kadrosunda bulunan tüm oyuncuların konsantrasyonları gerçekten çok yüksek. Bunda da iyileştirilme yapılması gerektiğine inanıyorum.
    Bu hususların çoğu ile ilgili birçok değişiklik ve geliştirme 902 yaması için hazır.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ridvanv View Post
    bu ca lara katilmam mumkun degil. bana gore lucescu ile zico nun ca lari ayni olmamali lucescu degilmi inter de calisan. lucescu degilmi galatasarayi ve besiktasi sampiyon yapip da galatasarayi sampiyonlar liginde besiktasi ise uefada ceyrek finale cikaran. zico birtek fenerbahcede basarili oldu bu da yeterli degil bana gore lucescu ile ayni kapasiteye sahip demek icin.

birde mustafa denizli nin ertugrul saglamdan ersun yanaldan ve skibbeden dusuk almasini da dogru bulmuyorum. skibbe nin gecmisi denizliye gore daha alt seviyededir . denilzinin ertugrul saglamin ve yanalin altina dusmesi komik bana gore. ertugrul saglam daha 4-5 senelik teknik direktor . yanal ise 1-2 takimda ki basarisi disinda bir basarisi yok. bulent uygun keza oyle. mustafa denizli nin basarilarini alta yazicam bence bir kez daha dusunun.

gs yi ilk kez avrupada ceyrek final oynatan adam.
    gs ile turkiye ligi sampiyonlugu,

fenerbahcenin tarihindeki tek yerli sampiyon yapan td.
    turkiye teknik direktorluguyle dunya kupasindaki basarinin zeminini fatih terim ile hazirlayan ve turkiyeye euro 2000 de ceyrek final oynatan adam.
    turkiyede bircok kisiye gore fatih terim ile birlikte gelmis gecmis en basarili teknik direktorden biri.
    Aynısı Fenerbahçe'de Zico'nun yaptıkları.
    Zico'nun Japonya Milli Takım deneyimi var, Dünya Kupası'na taşıdı o takımı.
    Japonya Milli Takımı ile Asya Kupası'nı aldı.

Küçümsemeden önce biraz kariyerine de göz atmak lazım.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Bu arada Sivasspor büyük takım refleksi olan iyi oynamadan maç kazanmayı da öğrenmiş.Takımın Gençlerbirliği maçındaki en pasif 2 adamı muhteşem goller atarak takımlarını galibiyete taşıdılar.

Nesil
    2006

Aynısı Fenerbahçe'de Zico'nun yaptıkları.
    Zico'nun Japonya Milli Takım deneyimi var, Dünya Kupası'na taşıdı o takımı.
    Japonya Milli Takımı ile Asya Kupası'nı aldı.

Küçümsemeden önce biraz kariyerine de göz atmak lazım.
    ben zicoyu kucumsemedim yanlis anlamissiniz dikkat ettiyseniz lucescu ile ayni ca ya sahip olacak kadar kaliteli olmadigini soyledim. bu ileride lucescu kadar olamayacak anlamina gelmemelidir. sizinde dediginiz gibi denizli en az ziconun yaptiklari kadar kariyeri vardir ama turkiyede son 2 sene basarili olmus teknik adamlarin gerisinde olmasi dusundurucudur.

ayrica ben ziconun kariyerini fenerbahceye gelmeden oncede biliyordum simdide biliyorum sizde sanki kariyerini hic bilmiyormusum gibi konusmayin o zaman.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

ben zicoyu kucumsemedim yanlis anlamissiniz dikkat ettiyseniz lucescu ile ayni ca ya sahip olacak kadar kaliteli olmadigini soyledim. bu ileride lucescu kadar olamayacak anlamina gelmemelidir. sizinde dediginiz gibi denizli en az ziconun yaptiklari kadar kariyeri vardir ama turkiyede son 2 sene basarili olmus teknik adamlarin gerisinde olmasi dusundurucudur.

ayrica ben ziconun kariyerini fenerbahceye gelmeden oncede biliyordum simdide biliyorum sizde sanki kariyerini hic bilmiyormusum gibi konusmayin o zaman.
    Zico kaliteli hocadır, aldığını haketti, oynattığı futbol, oyun zekası, takıma taktik kurgusu vermesi konusunda çok ince işler yaptı, futbolculuğundan kalan engin futbol bilgisini kullandı.Fenerbahçe'nin 4lüsü zaten kaliteydi ama takıma çektiği ince ayar, oyunculara göre oynattığı komple futbolla önemli bir hoca oldu.Zico yerine Luce olsaydı başarısız olabilirdi.

Zico'nun adaleti vardı, gerektiğinde keskindi.Bıçak gibi kesip atarsa herkes kendi hatasından dolayı olduğunu bilirdi (Önder hariç), babacandı, futbolculara ağabeylik yaptı, tatlı-sert hocaydı.

Size göre kalite nasıl tariflenir bilmiyorum, 10 sene t.d.lük yapıp Inter'in başına geçirmek midir bilmiyorum ama Luce daha fazlası değil.Zico gelişime de açık, yükselebilir, verdiğim CA konusunda da en ufak bir şüpheye dahi düşmüyorum..

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Mehmet Yildiz benim oyunumda 2. senemde 10 milyon € gibi bir astronomik rakama Ajax'a transfer oldu sizce bu normal mi ?

SI'nin oyun koduyla alakalı bir olay, bunun gibi birçok abartılı transfer örneği söz konusu.

Ajax olmaz da Rubin Kazan olabilir mesela :P

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Jay CutLer View Post
    Mehmet Yildiz benim oyunumda 2. senemde 10 milyon € gibi bir astronomik rakama Ajax'a transfer oldu sizce bu normal mi ?
    Hollanda'nin bizden oyuncu alma ihtimali yok denecek kadar az cunku transfere para sadece genc ve daha sonra pazarlayabilecekleri oyuncular icin harciyorlar veya Hollandali oyuncular icin harciyorlar. Oyun daha akilli olana kadar bu tip seyler olmaya devam eder.

Nesil
    2006

Zico kaliteli hocadır, aldığını haketti, oynattığı futbol, oyun zekası, takıma taktik kurgusu vermesi konusunda çok ince işler yaptı, futbolculuğundan kalan engin futbol bilgisini kullandı.Fenerbahçe'nin 4lüsü zaten kaliteydi ama takıma çektiği ince ayar, oyunculara göre oynattığı komple futbolla önemli bir hoca oldu.Zico yerine Luce olsaydı başarısız olabilirdi.

Zico'nun adaleti vardı, gerektiğinde keskindi.Bıçak gibi kesip atarsa herkes kendi hatasından dolayı olduğunu bilirdi (Önder hariç), babacandı, futbolculara ağabeylik yaptı, tatlı-sert hocaydı.

Size göre kalite nasıl tariflenir bilmiyorum, 10 sene t.d.lük yapıp Inter'in başına geçirmek midir bilmiyorum ama Luce daha fazlası değil.Zico gelişime de açık, yükselebilir, verdiğim CA konusunda da en ufak bir şüpheye dahi düşmüyorum..
    tabiki bu sizin dusunceniz saygi duyuyorum ben sadece kendi fikrimi belirttim luce konusunda. fakat denizli konusunda hala israrliyim bana gore turk teknik direktorleri ele alirsak denizlinin kariyerine basarilarina saygisizlik ediliyor. mustafa denizli fatih terim ile birlikte en yuksek ca ya sahip iki teknik direktorden biri olmalidir bu tartisilamaz bir gercektir.

tabiki bu sizin dusunceniz saygi duyuyorum ben sadece kendi fikrimi belirttim luce konusunda. fakat denizli konusunda hala israrliyim bana gore turk teknik direktorleri ele alirsak denizlinin kariyerine basarilarina saygisizlik ediliyor. mustafa denizli fatih terim ile birlikte en yuksek ca ya sahip iki teknik direktorden biri olmalidir bu tartisilamaz bir gercektir.
    Mustafa Denizli büyük başarılar kazanmıştır.Bu doğru;Şampiyon Kulüpler Kupası Yarı Finali, Türkiye Ligi Şampiyonlukları,Almanya'da ülkemizi temsili,Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek final(ki bence o kadroyla finale çıkılmalıydı),Şampiyonlar Ligi grubunda sıfır çekmek gerçekten gerçekleştirilmesi çaba isteyen, yetenek isteyen başarılar. Ancak CA geçmişteki başarılardan ziyade şu andaki kapasiteyle alakalı.Son yıllarda Denizli,İran gibi bir ülkede bulunmuş,V.Manisaspor'da başarısız bir deneyim geçirmiştir.Yorumculuk yapmıştır.Bu yüzden verilen 130 luk değer yüzde yüz isabetlidir.

mehmet yıldızın süreklilik özelliği kaç acaba? bu sezon gayet iyidi ve 2-3 maç dışında her maç verimli oynadı.atmasada attırdı,sürekli 90dk sahada kaldı(sanırım bir maç sahadan alındı sadce)gayet güzel işler yaptı saha içinde,kaptanlığına gelince verilen değer gayet ideal..mr kettiğim şey süreklilik(consistency) özelliiği kaç acaba. bu seneye bakılırsa 15+ bi oyuncu mehmet yıldız

Sheriff Misafir

Mehmet Yıldız
    Consistency: 17

Nesil
    2005
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Mehmet Yıldız
    Consistency: 17
    teşekkürler.peki bi artış söz konusu olurmu? bnm gözümdede 20lik bi oyuncuda..ama 17de fena değil

Bu sürekliliği sağlamasında en büyük pay B.Uygun'un. B.Uygun geçen seneden beri çok üzerine düşüyor Mehmet Yıldız'ın. Gol atamadığı, attıramadığı ve takım iç sahada önde değilse oyuna küsüp çabuk oyundan düşüyor. Özellikle B.Uygun'un ve takım arkadaşlarının motivasyonu onu oyunda tutuyor, oyuna asılmasını sağlıyor. 20 çok iddialı bir rakam bana göre, 17 zaten iyi bir değer; eğer oyunda gerçek hayattaki Mehmet Yıldız'ın verimini alamıyorsanız, yani 3 maç oynayıp 2 maç yatması gibi ya da forvet hattında Balili ile Tum'u ilk onbirde tercih edip M.Yıldız'ı yedek soyundurmak zorunda kalıyorsanız, 1 puanlık bir artış gözden geçirebiliriz ama gerek var mı emin değilim.

Sheriff Misafir

Bende 17 değerinin çok iyi bir değer olduğunu düşünüyorum.

consistency 20 olduğunda her maç iyi oynamayacak ztn. yanlış hatrlamıosam Ömer abi(perpetua) açıklamalarda 20 olursa %80lik bi orandan bahsetmişti. ki kaldıki m.yıldız 10 maçın 8inde gayet iyi oynuor. bunun için 20 dedim. ama tabikide 17 kötü değil ama 18 hatta 19 olması biraz daha ideal olurdu kanımca...

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri