1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: Spor Toto Kupası başlıyor

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Default Spor Toto Kupası başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Kupası, 14 Nisan'da başlıyor. Kupada, Spor Toto Süper Lig'in 34 haftalık Lig Grubunu 9-18 sıralarında bitiren takımlardan kupada oynamak isteyen 8 tanesi yer alacak.

Karşılaşmalar 4'er takımdan oluşan 2 grupta çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Maçlar Lig TV'den canlı olarak yayınlanacak.

A Grubunda MKE Ankaragücü, KDÇ Karabükspor, Orduspor ve Samsunspor yer alırken, B Grubunda da Gençlerbirliği, Gaziantepspor, Kayserisporve Medical Park Antalyaspor yer alacak.

Maçlar sonunda gruplarını birinci sırada bitiren takımlar, TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız sahada Final müsabakası oynayacak ve kazanan takım Spor Toto Kupası Şampiyonu olacak. Final maçında; seyirci hasılatı, gider ve hisseler kesildikten sonra, kalan net hasılatın yüzde 60'ını galip takım, yüzde 40'ını da mağlup takım kazanacak. Spor Toto Kupası'nın Finalinin yeri ve zamanı daha sonra paylaşılacak.

Müsabakalarda tüm TFF Talimatları ve Spor Toto Süper Lig Statüsü ile Uluslararası Oyun Kuralları uygulanacak.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Maksat spor olsun zaman boşa geçmesin.
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Olayın trajikomikliğini falan geçtim de bu nasıl bir ifadedir ya? "34 haftalık Lig Grubunu 9-18 sıralarında bitiren takımlardan kupada oynamak isteyen 8 tanesi yer alacak."

Kazanana ne veriyorlar, baklava mı?

Steam ID: fotosuki

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

O zaman 34 maçlık ligi boşuna oynadık. Böyle saçma birşey var mı ya ?
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Para kazanıyorsun artık burada.

10 takım katılması gerekiyor ancak 2 takım katılmamak için başvurmuş ve 8 takıma düşmüş.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Bir de Yayla Kupası organizasyonu bekliyoruz Y.D. ve ekibinden. Onu da bir düşünsünler bence. Sonra da; 'Sıvadık, Üstüne Tüyü Dikiyoruz Kupası' iyi gider. Ortam şenlensin en azından, futbolcularımız boş kalmasınlar. 3 korner de bir penaltı olsun ve ana kural seçilsin bu organizasyonlarda!

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Of ne angarya be abi izlemesi ayrı oynaması ayrı.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bi bitmediniz.....temmuz ayından beri futbolu bir şeye benzetmeye çalışıyolar allahtan avrupa liglerini izleyebiliyoruz da ligin falan ne olduğunu biliyoruz

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Bu durumda Yıldırım Demirören yönetiminin bir yanlışı yok. Yıldırım Demirören yönetimi, bir önceki yönetimin bıraktığı açıkları yamamaya çalışıyor. Bu sistem açıklandığında da ilgili konuya yazdım. İlk 8 dışındaki takımların müthiş bir boşluğu oluşuyor. Bunu bir önceki yönetim ya farkedemedi ya da önemsemedi, bilemiyorum. Ama önümüzdeki sezonun Eylül başında başlayacağını hesap edersek 5 aylık bir arar bir futbolcu için, bir sporcu için çok çok fazla. Eskiden Mayıs sonunda biter Ağustos başında başlardı. Bana göre o bile fazla ama ülke ikliminde mecbur kalınıyor, 2-2,5 aylık bir ara olurdu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Birde şu açıdan bakın..

Ligde ve kupada başarısız olmuş takımın oyuncuları tatile girecek ve 4 ay gibi çok uzun bir süre oyuncular idman maç vs. gibi işlerden eksik kalacak bir nevi çok güzel oldu hem oyuncuların maç tempoları devam etmiş olacak hemde kulüplere ve taraftarlarına ayrı heycan olacak.

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Bu durumda Yıldırım Demirören yönetiminin bir yanlışı yok. Yıldırım Demirören yönetimi, bir önceki yönetimin bıraktığı açıkları yamamaya çalışıyor. Bu sistem açıklandığında da ilgili konuya yazdım. İlk 8 dışındaki takımların müthiş bir boşluğu oluşuyor. Bunu bir önceki yönetim ya farkedemedi ya da önemsemedi, bilemiyorum. Ama önümüzdeki sezonun Eylül başında başlayacağını hesap edersek 5 aylık bir arar bir futbolcu için, bir sporcu için çok çok fazla. Eskiden Mayıs sonunda biter Ağustos başında başlardı. Bana göre o bile fazla ama ülke ikliminde mecbur kalınıyor, 2-2,5 aylık bir ara olurdu.

Okumamıştım bunu hemen hemen aynı yazmışız..

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Muhtemelen genç oyuncuların daha fazla şans bulduğu bir organizasyon olur. Bu açıdan da gayet güzel olur benim için.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bir önceki yönetim zaten bu uygulamayı düşünüyordu, Demirören'in getirdiği bir durum değil yani, o sadece düşünüleni uygulamaya koydu.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Samsun

34 Hafta sonunda Şampiyon belli olmadı..
    34 Hafta sonunda Avrupa Ligi'ne gidecek takımlar belli olmadı..

Hepsi 1-4 / 5-8 arası play-off oynuyor. Bunun sonucunda bu takımlar belirlenecek.

Ama 34 Hafta sonunda küme düşen 3 takımda belli oldu..

Türk futbolu bitermişmiş.. Bittik Okey'e dönüyoruz haberleri yok...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

10 takımlı olsa biz bu nasıl yaparız acaba diye düşünecekleri için 8 takıma indirmişler diye düşünüyorum. Öyle değilse bile Manisaspor zaten morali bozuk olduğu için katılmıyor olabilir ama Mersin İdman Yurdu neden katılmıyor acaba ?

Parayı yine Lig TV kazanacak, bu saatten sonra amaçsız bir kupayı oynatmanın da izletmenin de bir mantığı yok.

Neden sürekli 1962-1963 Milli Lig sezonuna bakıp aynı düzenlemeleri bu sezona uyguluyorlar anlamak gerçekten güç.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Lusage View Post
    34 Hafta sonunda Şampiyon belli olmadı..
    34 Hafta sonunda Avrupa Ligi'ne gidecek takımlar belli olmadı..

Hepsi 1-4 / 5-8 arası play-off oynuyor. Bunun sonucunda bu takımlar belirlenecek.

Ama 34 Hafta sonunda küme düşen 3 takımda belli oldu..

Türk futbolu bitermişmiş.. Bittik Okey'e dönüyoruz haberleri yok...
    Çok güzel bir konu bu ya bravo gerçekden, çok iyi tespit.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Bursaspor View Post
    10 takımlı olsa biz bu nasıl yaparız acaba diye düşünecekleri için 8 takıma indirmişler diye düşünüyorum. Öyle değilse bile Manisaspor zaten morali bozuk olduğu için katılmıyor olabilir ama Mersin İdman Yurdu neden katılmıyor acaba ?

Parayı yine Lig TV kazanacak, bu saatten sonra amaçsız bir kupayı oynatmanın da izletmenin de bir mantığı yok.

Neden sürekli 1962-1963 Milli Lig sezonuna bakıp aynı düzenlemeleri bu sezona uyguluyorlar anlamak gerçekten güç.
    Sadece Lig Tv değil. Kupaya adını veren kurum da fazlasıyla kazanacak.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

saçmalıklar silsilesi

Mesaj Yetkileri