Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 49 sonuç

Konu: ''Yüce Atatürk''e Ceza Gelebilir

Nesil
    2012
    Yer
    Bursa

Default ''Yüce Atatürk''e Ceza Gelebilir

Fethiyespor PFDK'da!

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçında oynanan Fenerbahçe maçının seremonisine "Yüce Atatürk" yazılı tişörtlerle çıkan Fethiyespor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

TFF’den yapılan açıklamada, futbol sahalarının tüm dünyada yalnızca futbol oynanan ve izlenen alanlar olmasının hedeflendiği ve TFF’nin de bağlı olduğu uluslararası spor örgütlerinin, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsediği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Bununla birlikte, Fethiyespor Kulübü’nün Fenerbahçe ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya PFDK’ya sevk edilmiştir. Bu konuda kulüplerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğinden emin olmakla birlikte, yukarıda anılan ilke ve kurallara aykırı davranılması halinde disiplin sürecinin başlatılacağını belirtmek isteriz."

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Rabia işaretlerine falan bir şey yok tabi.

Fethiyespor ceza alırsa keşke bir yardım kampanyası düzenlese. Her takım taraftarı para verip o cezayı öder. Bende dahil olmak üzere. Herkese kapak olsun....
    Last edited by sui generis : 06.Aralık.2013 at 21:51 Reason: bela okumayalım.

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Nerden nerelere geldik.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Eskiden takımlarımızın avrupa maçı haftasında şehitlerimiz olunca siyah bant ile çıkmak istiyorduk UEFA'dan ret yiyorduk. Başka takımların bir futbolcusu ölse onlara izin verilirken bizim takımlarımıza izin verilmiyordu. Şimdi ise ülkemizde Türk bayrağımıza, Atamızın ismine resmine izin verilmiyor aksine ceza veriliyor. Durum ortada. Ancak 3 parmak 4 parmak orta parmak işaretleri falan serbest.

Nesil
    2012
    Yer
    Bursa

Bu görseli de şimdi gördüm paylaşmak istiyorum ;

Fethiyespor futbolcuları , 25 Kasım'da (Tavşanlı Linyitspor maçı öncesi) sahaya bu T-Shirt'lerle çıkmışlar.Helal olsun..

TC vatandaşları Atatürk'e sevgi gösterisi yüzünden ceza alıyor.Bu yapılanlar birilerinin zoruna gidiyor anlaşılan..

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Yorumsuz..

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Gün gelir hesap döner elbet!

Umarım Sadece Bir İddiaa'dır...

Gerçi Böyle Bir Şeyin İddaa Bile Olması Ülke Olarak Nerelere Geldiğimizi Daha İyi Açıklıyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Lesandro Parleo View Post
    Bu görseli de şimdi gördüm paylaşmak istiyorum ;

Fethiyespor futbolcuları , 25 Kasım'da (Tavşanlı Linyitspor maçı öncesi) sahaya bu T-Shirt'lerle çıkmışlar.Helal olsun..

TC vatandaşları Atatürk'e sevgi gösterisi yüzünden ceza alıyor.Bu yapılanlar birilerinin zoruna gidiyor anlaşılan..

Sakin ol gencim bu ne şiddet ? Kimin zoruna gidecek ne var zora gidecekde zoruna gidiyor diyorsun?

"Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğu uluslararası spor örgütleri, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir.

Bununla birlikte, Fethiyespor Kulübü'nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Rabia yapınca sahiplenilmiyor yüce atatürk yazınca mı sahipleniliyor. Öyle bir rastlantı ki hükümetin çıkarına olan hiçbir şeyde problem yok ama aksinde mutlaka onu engelleyecek bir kural buluyorlar.

11. Default

Rabia yapsalar devlet yardımı cepteydi.

Arkandayız Fethiyespor !
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2012
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Sakin ol gencim bu ne şiddet ? Kimin zoruna gidecek ne var zora gidecekde zoruna gidiyor diyorsun?

"Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğu uluslararası spor örgütleri, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir.

Bununla birlikte, Fethiyespor Kulübü'nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

Stadyumlarda futbol dışında birşey olmaması isteniyor , bu doğru bir düşünce fakat aşağıdakilerden dolayı neden ceza gelmedi ???

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Baş Öğretmen yazdıkları için acaba ceza aldılar mı? Almadılar da şimdi Atatürk yazınca mı akıllarına geldi?

Gezi ile alakalı tezahüratlar yapılırken biz bu konulara girmeyeceğiz diyen Lig TV'nin sesi neredeyse tamamen kapatması ama aksi durumlarda görüntü ve sesi kesmemesi (BJK - GS maçını hatırlayın, maç yarım kaldı, her an her fırsatı reklam ile değerlendiren Lig TV, seyirciler sahada gezinirken, hakemin maçı tatil ettiği belli olmasına rağmen görüntüyü kesmeden neredeyse 10 dakika yayında tutmuştu), enteresan olayların döndüğünün kanıtı.

Elbette TFF'den izin almadan takımlar istediği pankartla ya da bu tarz şekilde istedikleri şeyle çıkamazlar, ne yazdığının önemine bakmaksızın, izin alınmadığı için ceza uygulaması yapılabilir.

Lakin, öyle keyfi ve kasti işler yapılıyor ki artık, Atatürk'ü seviyorum demeye korkar olduk, vatan haini ilan edilmemek için.

Böyle bir ceza gelirse eğer iddia edildiği gibi, sanmıyorum nerede o dirayetli başkanlarımız, tüm takımların her maç öncesi bu şekilde yazarak sahaya çıkmalarını beklerdim ama hiç sanmıyorum hele ki menfaatin yüksek olduğu bu seçim dönemlerinde güce karşı durmak, oldukça yürek isteyen bir durum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post

Ceza????

Kabul edin artık....

Hem t-shirtlerde sadece tek harf yer almış. Bir resim veya simge yok sadece harf var. Buna ne tür bir ceza verilebilir ki?

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Van için sahaya atılan atkılara ceza veren zihniyetten de ancak böyle bir şey beklenirdi zaten. Bu işin sonu nereye varacak bakalım bu kafayla?!

Yanındayız Fethiyespor!

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Böyle bir şeyin söz konusu olması dahi büyük bir saçmalık! ne hallere gelmişiz yahu.. Rabia işaretleri yapanlara, başbakanı destekleyenlere bir şey yok. Ulu Önder ile ilgili bir şeye hemen ceza gelebilir vs vs. Eğer böyle bir şey olursa kimsenin buna sessiz kalacağını ve tahammül edeceğini zannetmiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

tff saçmalıklarından biri alıştık artık yd resin saçmalıklarına

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bence stadlarda siyaset yapılmasının bir mazuru yok. Gezi için de bağırılabilir, Rabia'da yapılabilir ya da ne varsa artık. Sadece direk olarak parti probagandası falan yapılmasın yeter. Hee buna yasak diyorsan bile Atatürk'ü bu yasağın dışına taşıyacaksın. Hem yapılan da bir şey değil Atatürk yazılı olarak saha çıkmanın ne sorunu var yani. Sırf Gezi diye bağırılmaması için kural getirdiler ancak ellerinde patlıyor işte. Çok garip ülkeyiz çok.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gittiğimiz yol yol değil cidden. Çok yazık.

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    tff saçmalıklarından biri alıştık artık yd resin saçmalıklarına
    Federasyonun'un saçmalıklarından biri diyorsun yani.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Ceza alacağımı bile bile küfür etmek istiyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Bazılarının zoruna gitmiş anlaşılan. Yanındayız Fethiyespor!

''PFDK, YÜCE ATATÜRK tshirtleri nedeniyle Fethiyespor'a ceza vermesi durumunda cezanın ödenmesi ile ilgili kampanya başlatacağız.'' -12 Numara

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Federasyonun bir kararı oldugunu düsünmüyorum kesinlikle yukardan gelmistir bu emir.Bu terör saldırılarında şehit olan askerlerimizin ismi yazılı olan bir t shirtle cıkmıstık o dönemler maça o zaman ona da ceza lazım milletçe sahiplendigimiz şehitlerimizi kendimize mal ettik.İnanılır gibi degil ya nedir bu hazımsızlık.Böyle yaptıkça iyice baglıyorlar insanları Atatürk'e ve cumhuriyete.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yalnız Mandela'yla karşılaştırılması yanlış bana göre. Adamın yeni öldü sonuçta ve Afrikalılar için önemli bir isim orada siyasetten farklı bir şey var.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Hsyn53Yvz View Post
    Bunu yapanın zeka yaşı kaç acaba? Bu nası bi saçmalık, Galatasaray düşmanlığı yapacağım diye.......

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by Homer J.S View Post
    Bunu yapanın zeka yaşı kaç acaba? Bu nası bi saçmalık, Galatasaray düşmanlığı yapacağım diye.......
    Galatasaray düşmanlığından önce , Dünya ile alakası olmayan ve bu Dünya'da yaşayamayan birisi olması lazım.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by MuraTBudaN View Post
    Galatasaray düşmanlığından önce , Dünya ile alakası olmayan ve bu Dünya'da yaşayamayan birisi olması lazım.
    Yoruma kesinlikle katılıyorum ancak bunu yapan kişi onu bile düşünemeyecek kapasitede olduğundan bu şekilde yazdım mesajı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Suat Kılıç: Atatürk'ün adı, bu toplum için çok önemlidir. TFF bu konuyu gündeminden çıkartmalıdır
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Suat Kılıç: Atatürk'ün adı, bu toplum için çok önemlidir. TFF bu konuyu gündeminden çıkartmalıdır
    Bu ülkede yalan söylemek ve kendini öne çıkartmak kolay iş.İşlerine gelince 'ayyaş' şimdi önemli.Bunların kullandıklarından kullanmak istiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by HooijDonk07 View Post
    Bu ülkede yalan söylemek ve kendini öne çıkartmak kolay iş.İşlerine gelince 'ayyaş' şimdi önemli.Bunların kullandıklarından kullanmak istiyorum
    Aynen bence de "kesinlikle ceza verilmeli" demeliydi katılıyorum sana.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri