1 ile 19 arası toplam 19 sonuç

Konu: [12.0.0] Ricardo Quaresma

Default [12.0.0] Ricardo Quaresma

profilini paylaşabilir misiniz?
    Last edited by perpetua : 19.Ekim.2011 at 19:19

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

profili güzel fakat balance i fazla buldum cevikligi ise az buldum 17-18 seviyelerine cekilmeli bence en az ronaldo kadar cevik bir oyuncu ronaldonun degerini bilmiyorum fakat ona yakin olmali... iki mücadelelerde ayakta kalamiyor 10-11 seviyelerine cekilmeli bence.

balance geçen yıla oranla 1 puan arttırılıp strength bir puan düşürülmüş. sanırım ikili mücadelelerde ayakta kalışı güce değil dengeye bağlanmış daha çok. değerlendirme bu yönde yapılmış yani.

adaptability'nin arttırılması yerinde olmuş.

finishing ve passing değerlerindeki düşüşe ise anlam veremedim. ca'yı sabit tutmak için buralardan mı kısıldı bilmiyorum; ama quaresma için 11 passing değeri biraz hakszılık olmuş sanki. pas vermiyor oluşu pas veremiyor olarak değerlendirildi sanırım.

http://www.ressim.net/6/upload/b7572d77.jpg

mesajı yazarken dikkat etmemiştim; u21 milli sayısındaki düşüşün nedeni nedir? yanlış mı girilmişti geçen sene? yoksa bu sene mi bir yanlışlık var?

yaratıcılığındaki düşüş de yine aynı şekilde bu yönde yeteneği var; ama kullanmıyor etkisi mi?

pas geçen serilerde daha iyiydi 13 civarı yapılırsa iyi olur aslında

finishingse tam yerinde olmuş bence. quaresma bitirici bi futbolcu değil bence karşı karşıya çok gol kaçırıyo aceleci davranıp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by tearkan View Post
    balance geçen yıla oranla 1 puan arttırılıp strength bir puan düşürülmüş. sanırım ikili mücadelelerde ayakta kalışı güce değil dengeye bağlanmış daha çok. değerlendirme bu yönde yapılmış yani.

adaptability'nin arttırılması yerinde olmuş.

finishing ve passing değerlerindeki düşüşe ise anlam veremedim. ca'yı sabit tutmak için buralardan mı kısıldı bilmiyorum; ama quaresma için 11 passing değeri biraz hakszılık olmuş sanki. pas vermiyor oluşu pas veremiyor olarak değerlendirildi sanırım.
    Aslında hem pas vermiyor hem de veremiyor olarak değerlendirildi. O yüzden düşük teamwork'ün yanında passing de düşürüldü. Zaten pas vermeyi pek düşünmeyen adamların pas yeteneğinin pek gelişmemiş olması da normal.

Finishing ise hakettiiği değere geldi bence, geçen sene soldan içeri katedip de yağ ağları bile bulamadığı, direk Youla gibi reklam panolarına gönderdiği bir sürü şut var.

Ama Quaresma bu, yüksek flair ile hiç olmadık anda müthiş bir pas veyahut müthiş bir gol atacaktır hala.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by tearkan View Post
    http://www.ressim.net/6/upload/b7572d77.jpg

mesajı yazarken dikkat etmemiştim; u21 milli sayısındaki düşüşün nedeni nedir? yanlış mı girilmişti geçen sene? yoksa bu sene mi bir yanlışlık var?
    Portekiz arastirmacisinin istekleri. Afrikali ve Asyali oyuncular disinda milli mac oynama sayilarini her ulkenin arastirma sefleri, diger arastirma seflerine bildirir ve duzelttirir. Demek ki daha onceki yillarda yanlis girilmis degerler.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Şu anda 12 maç 5 goL 6 asisti var. Muhteşem oynuyor. Ya da ben muhteşem oynatıyorda oLabiLirim
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Crossing 16--->17
    Free Kick 14--->13
    Penalty 14--->13
    Determination 12--->13
    Acc 16--->17
    Agility 16--->17
    Balance 14--->13
    Pace 16--->17
    Stamina 14--->13
    Çok gerçekçi olur bence böyle. Tam karşılığı hatta

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Cok guzel profil elinize sağlık. Yalnız bir nokta var yorumumu paylaşmak istediğim. Quaresma geniş alanda uzayabilen misal keita gibi 20 30 metreyi müthiş bir deparla yarabilen bir oyuncu değil kanımca. Daha çok kısa mesafelerde dar alanlarda hızlanması ve çevikliğiyle patlayabilen oyuncu tanımlaması daha uygun bana kalırsa. 16 pace değeri 14 e düşurulse daha optimized olur bence.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Quote Originally Posted by FoRZa SKiNCLuB_I9o3 View Post
    Crossing 16--->17
    Free Kick 14--->13
    Penalty 14--->13
    Determination 12--->13
    Acc 16--->17
    Agility 16--->17
    Balance 14--->13
    Pace 16--->17
    Stamina 14--->13
    Çok gerçekçi olur bence böyle. Tam karşılığı hatta
    Çok gerçekçi değil,çok abartı olurmuş

Balance ve Agility'nin 1 puan artması gerektiği inancındayım. Passing 11 bence az olmuştan ziyade komik olmuş 13 olmalı bence. Strength fazla olmuş gibi. 10 idealdir bence. Teamwork ise çok abartmamakla birlikte 5-6 olmalı bence en az. 3 çok düşük,bu yıl birazda olsun takımı için oynamaya başladı kanımca.

Tam olarak görüşlerim bunlar Koray abi Q7 hakkında. Umarım yardımcı olunmuştur.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Finishing kesinlikle 2 deger arttırılmalı. Oyunda dağa taşa vuruyor her topu.
    Last edited by GeNç KaRTaL : 27.Ocak.2012 at 15:57 Reason: daha anlaşılır hale getirildi.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Finishing kesinlikle 2 deger arttırılmalı. Oyunda dağa taşa vuruyor her topu.
    Quaresma cok dusuk yuzde ile sutlarini ve girdigi pozisyonlari gole ceviren bir oyuncu profili cizdi simdiye kadar. Gecen yil girdigi pozisyonlarin sadece %9'u gol oldu.

Bir karsilastirma yapacak olursak:
    Alex %31
    Simao %40
    Jaja %38
    Alanzinho %18
    Kewell %26
    Burak Yilmaz %31
    Tita %33
    Stoch %17
    Olcan %42

Quaresma icin pek de ic acici degil bu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Geçen yıl öyle olduguna katılıyorum fakat bu sene daha az şutla daha çok isabet kaydettigini düşünüyorum. Belki mental gelişmeden kaynaklıdır bilemeyecegim fakat oyuna yansıtmak gerek bunu.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Finishing gayet yeterli bence. Fakat ona istinaden Composure 1-2 puan artabilir düşüncesindeyim. 10 düşük kaçmış.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Geçen yıl öyle olduguna katılıyorum fakat bu sene daha az şutla daha çok isabet kaydettigini düşünüyorum. Belki mental gelişmeden kaynaklıdır bilemeyecegim fakat oyuna yansıtmak gerek bunu.
    Pek fark yok. Bu yil da 10 pozisyon, 0 gol. Ligdeki iki golunden birisi penalti, digeri frikik. Toplamda da Maccabi Tel Aviv'e attigi gollerin disinda golu yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Katılıyorum gol konusunda pek etkin bir isim değil Quaresma. Ama takım oyunu 1-2 sayı yükselebilir aslında. Çünkü Almeida flan oynadığı zaman sürekli asist yapmayı düşünüyor. O yönde oynuyor.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Passing ve teamwork 2 puan arttırılmalı diye düşünüyorum bunun dışında flair da 20 olmalı.
    Bu adamın yetenek olarak Messi ve Ronaldo'dan hiç farkı yok hatta fazlası var ayrıca Nani de 20 almış durumda.

Karar Sizin

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Mesaj Yetkileri