Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 65 sonuç

Konu: Turksportal yeni yabancı kuralı yaması çıkaracak mı?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Question Turksportal yeni yabancı kuralı yaması çıkaracak mı?

Miles Jacobson twitterdan yaptığı açıklamada bu kuralların ancak FM 2016'da eklenebileceğini duyurdu.

Turksportal yetkilileri gerçeğe olabildiğince yakın olacak şekilde bir yama çıkaracak mı?

Ona göre daha az güvenilir olan 3. kişilerin çıkardığı yamaları kullanarak başlayalım bari oyuna, malum bu db meselesi direkt yeni oyun açmamızı gerektirdiğinden böyle bir plan olup olmadığını öğrenmek çok önemli bizler için.

Ayrıca piyasadaki yamaların çoğunda sadece bu kural değişiklikleri değil yanında bir sürü kendi kafalarına göre değişiklikler yaptıklarını da görüyoruz dolayısıyla o yamalara güvenerek oynamak cidden sıkıntılı bir durum.

2. Default

ya biz bu oyuna para veriyoruz bu oyundan para kazanan insanlar oturup yama yapmıyorlar olacak şeymi tamam 16 yı da alacağız ama şimdi yapsanız nolur yani neyse inş yaparlar

Quote Originally Posted by SanAntonioSpurs View Post
    ya biz bu oyuna para veriyoruz bu oyundan para kazanan insanlar oturup yama yapmıyorlar olacak şeymi tamam 16 yı da alacağız ama şimdi yapsanız nolur yani neyse inş yaparlar
    Ekle oyuna, 2016'dan sonra geçerli olacak şekilde aktif olsun. 2016 oyunu için de hazır olmuş olur hem değil mi? Hem müşterilerin de memnun olur, sevgisi artar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bir yandan da haklılar, çünkü bize özel bir şey değil bu oyun çıktıktan sonra gelen yamalarda save gameleri etkileyecek değişiklikler yapmıyorlar. Başka liglerde de kurallar değiştiğinde bir sene sonraki fmde yansıtıyorlar.

Bu durumda resmi araştırmacılarımız bizlere bir güzellik yapsalar, olabildiğince gerçekçi (editörün şu anki haliyle yapılabilecek şekilde) bir yama hazırlasalar biz de gönlümüz rahat oyuna başlasak çok güzel olacak.

5. Default

Aslında bir yama yapılabilir oyunun orjinal ara transfer yamasından sonra hiç bir şey eklemeden sadece kural eklenerek bir yama çıkartılabilir bence en profesyoneli olur.

Kesinlikle paramızın karşılığını alamıyoruz.

Açıkçası normal oyunu bıraktım, classic oynuyorum daha hızlı oluyor.
    Ama bu classicde 5+3+1 bile düzgün geçirilememiş.maksimum 5 yabancıya izin veriyor.
    Bu yüzden Türkiye ligi oynuyamıyorum.

Mantık olarak sanırım ocak sonunda güncelleme yayınlayacaklar bunuda ekleyip 2016 sezonunda geçerli kılacak şekilde ayarlamaları gerekir.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Azıcık bile olsa bu heriflerde müşteri memnuniyeti diye bi şey olduğunu düşünmüyorum artık. Piyasadaki tek oyun benimki kral benim havasındalar. Bari biz yapalım bi şey..
    turksportal...

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

FM rakipsiz thats why konu kilit.

Nesil
    2014
    Yer
    Tekirdağ

Forum yönetimi kurala en yakın bir güncelleme yayınlarsa çok güzel olur

Yabancı sınırını editörle kaldırmak sıkıntı değil fakat kadro kayıt kuralları falan beceremedim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Konu SI değil burada arkadaşlar, sorduğumuz soru [MENTION=4751]perpetua[/MENTION] 'nın bizim için böyle bir veritabanı dosyası oluşturup oluşturamayacağı.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Miles Jacobson twitterdan yaptığı açıklamada bu kuralların ancak FM 2016'da eklenebileceğini duyurdu.
    Garip. Bu duyuruyu nerede yapti?

Nesil
    2003

Simdi okudum yazdiklarini.

Bir yanlis anlasilma var herhalde. Miles'in dedigi, kayitli oyunlarda kurallarin degismesi mumkun degil.

Ama yeni oyun kurarak yeni yabanci kurali kullanilabilecek (FMC'de ne olur bilmiyorum ama FM'de kural tam olarak yansimis olacaktir).

Quote Originally Posted by perpetua View Post

Bir yanlis anlasilma var herhalde. Miles'in dedigi, kayitli oyunlarda kurallarin degismesi mumkun degil.

Ama yeni oyun kurarak yeni yabanci kurali kullanilabilecek (FMC'de ne olur bilmiyorum ama FM'de kural tam olarak yansimis olacaktir).
    Yani 15.3 Resmi Güncelleştirmesi ile oyunda 2015-16 sezonundan itibaren yeni yabancı sınırlaması ile oynayabileceğiz?

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Ya aga yapan yok herhalde yeni yamayı? 2 ay bekleyemem 15.3ü. Ne güzel bitti güzdönemi.
    turksportal...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Matteo Ferrari View Post
    Yani 15.3 Resmi Güncelleştirmesi ile oyunda 2015-16 sezonundan itibaren yeni yabancı sınırlaması ile oynayabileceğiz?
    Eger benim bilmedigim bir sey yoksa, evet aynen oyle olacak.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    Ya aga yapan yok herhalde yeni yamayı? 2 ay bekleyemem 15.3ü. Ne güzel bitti güzdönemi.
    Yamayi yapmasi kolay ama gercekteki gibi yapmak mumkun degil. Televizyon gelirlerini editor ile gercekteki gibi yansitamiyoruz (ornegin sampiyonlarin aldigi prim).

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yamayi yapmasi kolay ama gercekteki gibi yapmak mumkun degil. Televizyon gelirlerini editor ile gercekteki gibi yansitamiyoruz (ornegin sampiyonlarin aldigi prim).
    Siz şu anda editörün yettiği seviyede kendinize göre en gerçekçi ve oynanabilir olacak şekilde bir yama çıkarsanız bizler için, biz de onunla oynasak çok çok iyi olur aslında. Ne dersiniz?

Nesil
    2003

Zaten yapan arkadaslar var. Onlarin yaptigindan daha iyisini yapabilecegimi sanmiyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bence siz yanlış anlamışsınız, gayet net şekilde büyük kural değişikliklerini patchlerle değiştiremeyeceklerini çünkü bunun save gameleri bozacağını söylüyor, bir başka kişiye verdiği yanıtta da opsiyonel patchler çıkarmalarının mümkün olmadığını söylüyor.

"As I had a barrage of identical messages from Turkish fans of our games - we don't change majors rules in patches as it breaks saved games."

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Zaten yapan arkadaslar var. Onlarin yaptigindan daha iyisini yapabilecegimi sanmiyorum.
    Dediğim gibi sadece bu kuralları değiştiren bir yama yok şu anda, yapanlar genelde birçok başka şeye el atmışlar ve ben oyunun resmi araştırmacıları dışında birisinin yaptığı yamayı kullanmaya çok sıcak bakmıyorum, kaldı ki söylediğim gibi diğer kritik şeylerin de değiştirilmesi beni rahatsız ediyor.

miles attığı tweetlerde kayıtlı oyunları bozacağı için büyük değişiklikler yapılamayacağını söylemiş. attığı mentionlara baktım, gerçek hayatta nasıl ki 2016'da aktif olacak bu kural, oyunda da yeni sezonda göreceksiniz bu değişikliği demiş.
    yani -çok büyük süpriz olmassa- yeni güncellemede yabancı kuralı değişmeyecek. en azından resmi olanlarda. dışardan yapanlar çıkar mutlaka.

Nesil
    2003

Bence siz yanlış anlamışsınız, gayet net şekilde büyük kural değişikliklerini patchlerle değiştiremeyeceklerini çünkü bunun save gameleri bozacağını söylüyor, bir başka kişiye verdiği yanıtta da opsiyonel patchler çıkarmalarının mümkün olmadığını söylüyor.

"As I had a barrage of identical messages from Turkish fans of our games - we don't change majors rules in patches as it breaks saved games."

Neyse, yama cikinca gorecegiz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

we don't change majors rules in patches as it breaks saved games."

Kayıtlı oyunlardaki kuralları etkileyecek bir değişiklik yapmayacağız yazıyor

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

yeni oyunlara yansıyacak anlamı da çıkıyor yalnız buradan yani değişiklik kayıtlı oyunları etkilemez ama yeni açılacak oyunlara yansıyabilir...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Beyler belli ki yeni güncelleme de yabancı kuralı olmayacak. Burdan ah vah demekle düzelmez bu durum. hem sega nın forumuna hem de twitterden miles a yazmamız lazım sıklıkla. o zaman isteklerimiz dikkate alınacaktır diye düşünüyorum

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by oldsaid View Post
    Beyler belli ki yeni güncelleme de yabancı kuralı olmayacak. Burdan ah vah demekle düzelmez bu durum. hem sega nın forumuna hem de twitterden miles a yazmamız lazım sıklıkla. o zaman isteklerimiz dikkate alınacaktır diye düşünüyorum
    Emin ol bu yaklasim ise yaramayacaktir. Hatta tepki cekecektir.

Sadece yamayi bekleyin.

Emin ol bu yaklasim ise yaramayacaktir. Hatta tepki cekecektir.

Sadece yamayi bekleyin.
    Elden başka bişey gelmiyor ama. Onlar farkedemiyor belki ama bizim için bu yabancı kuralı fm den aldığımız zevki 10 a katlayacak bi kural. Sırf bunun düşüncesiyle bile şuan oyunu oynayamıyorum. Eğer bunu da çözemeyeceklerse gerçekten hayalkırıklığına uğrayacağım.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Beyler kural yeni cikti daha hele bi soluklanin sakin olun ne diye foruma miles'a yazicaz. Yeni patch cikinca kural eklenirse oynariz eklenmezse bazi arkadaslar yama yapiyor onunla oynariz.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

ben miles ile twitter'da atışmıştım bir ara tartışmaya gerek yok bence de
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

tivitin devamını paylaşmamışsınız. onu da okuyup yorum yapmanız daha faydalı

"So major rule changes that are announced and in-active until future seasons are added in future game versions, not patches."

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri