Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 134 sonuç

Konu: Kasırga, Uçurur!

Hybrid View

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Default Kasırga, Uçurur!

Bir taktikten ne beklersiniz?
    Bol pozisyon, iyi pres, baskılı oyun, top hakimiyeti?
    ... ya gol?

İşte hepsi burada, pozisyon vermeyin, bol gol atın, oyun kurun, pas kanallarını daraltın.
    Kovulmayın, takımınız güzel futbol oynasın, seyir zevki yüksek maçlar izleyin.

Oynamak mı istiyorsunuz?
    Hemen şimdi?..

Spesifikasyonlar:

* Bir oyuncuyu playmaker yapın, MC'lerin en solundaki idealdir.
    * Bir oyuncu da pasör özellikli olsun, MC'lerin ortasındaki oyuncu olarak yerleştirilecek.Pas ile ilgili özellikeri yüksek olmalı ki çok pas verebilsin, pasları dağıtıcı özellikli oyuncu olarak gözüküyor taktikte.
    * Bir oyuncu da önlibero seçin, MC'nin en sağındaki idealdir, DMC/MC olması iyi olur.
    * Defanslarınız olabildiğince hızlı olsun.
    * Takım konuşmalarına dikkat edin.
    * Bildiğiniz bir uyarı, maç sonu skoru korumak istiyorsanız time wastingi açabilirsiniz (biz bunu pek tercih etmedik ama).
    * Kornerlerden bol gol atıyoruz, stoperleri ve forvetinizi uzun oyunculardan seçmeye özen gösterin.

Bir kaç screenshot:

Takım Taktiği:

Takım Komutları

İndirin, Hemen Şimdi!
    http://rapidshare.com/files/10050384...reN__.tac.html

ps. Yorumlarınızı ısrarla bekliyoruz!..
    Size kesin olan vaadimiz, bol bol atak geliştireceğiniz ilk dakikalar sonrası.
    Taktik önce oyunu domine eder, sonra ele geçirir! ve becerikli bir santraforunuz varsa goller hemen gelir

Coprighted by ABOOO & Eren
    2008@ Turksportal Interactive
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

İlk yorum diğer yaratıcısından olsun

Taktik oyunu önce dengeliyor, sonra da ele geçiriyor ve bunları da erken baskı kurarak değil rakibin pas kanallarını engelleyerek yapıyor.

Yorumları çok merak ediyorum, bir kaç maç oynayarak denerseniz sevinirim.
    Doğum günü hediyesi oldu
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Emeğine sağlık. En kısa sürede deneyip gerekli deneme kısmını geçtikten sonra fikirlerimi belirteceğim.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bir kere taktiğin tanıtımı ilgi çekici...kendisi kim bilir nasıldır...yarın inidrip deneyeceğim ve sonuçları buraya ekleyeceğim...

Thumbs up

Vallahi beyler taktiği denedim çook güzel .
    Beşiktaş ' la başladım hazırlık maçları ve şampiyonlar ligi ön eleme maçlerının hiç birini kaybetmedim ..

Ellerine sağlık Taktik çok Güzel !

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Genel itibariyle ilk bir iki maç zorlansa bile,
    taktik bir kaç maç sonra oturuyor takıma.
    birde arkadaşlar dikkatinizi çekecektir, taktik genellikle dakika 30-35'ten sonra oyunu ele geçiriyor. O dakikaya kadar 1 atak bile yapmasanız bile maç sonuı en az 15 atak olmuş olur ki goller ekstrası.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

İndirdim, deneyelim bakalım Fenerbahçe'yle...

İlgi çekici bir taktik olmuşa benziyor..

İndirme rekorları kırılabilir..

Teşekkürler..

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

bende kendime bir taktik yaptım ve komutlar tamamen aynı sadece dizilişte fark var yine tek forvet ama iki forvet arkası oyuncu var top rakipte iken orta 5 leniyor çok memnunum maçlarda çok atak oluyor oyuna resmen hükmediyorsunuz aslında bende ekleyecektim ama nasıl ekleneceğini bilmediğim için kaldı .Bu taktiğin çok başalı olacağına eminim denemek isteyen arkadaşlara.ha bu arada kolay pozisyon vermiyorsunuz.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Ilk önce paylasim icin tesekkür ediyorum. basdaki resim cok hosuma gitti, bi deneyim dedim. Sonuc olarak Romanya deplasmanindan 3-0 galibiyet.

ilk basta atak gelistirmek zorlandik, ama 2.yarida ilk 15 dakikada 2 gol attik.

Taktigi begendim, bakalim Ilhan abinin Total Dominasyon kadar ün yapacakmi

İlk yarı senin taktikle oynadım 2. yarı kendi taktiğime döndüm Bi önceki maçtaki gibi fark yememek için

Anladığım kadarıyla defans zaafları var. dünyanın en iyi defans oyuncuları lazım tackling hız ve kafa markajları 17 + olmaları lazım yoksa ağır sonuçlar alınabiliyor küçük takımlarda işe yaramıyor . Ama ileri dizilişi güzel .Defansa çözüm lazım Çok açık veriyor küçük takımlar

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Fizik eksikliği olan takımlar tek forvet oynamamalı, oyunu toparlayan ortadaki üçlü, soldaki MC 30, diğer ikisi 50şer pas ortalamaları ile oynuyorlar.

Defansı çok geri çekersen hiç çıkamazsın, oyunu oynayan oyuncular sonuçta, oyun üstünlüğü sendeymiş zaten.Bence oyuncularda da biraz suç var, bir kaç maç daha denedikten sonra yazarsan iyi olur, bazen ne yaparsan yap kazanamazsın.

Rakibin 9 şutuna karşılık 13 şut atıp yenilmek de başlı başına bir olay zaten.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Yok büyük takımlarda çok işe yarara benziyor . Sonuçta hepsi zihinsel olarakta yetenekli oluyor topçuların ama mesela betise beni sorunlu bir dönemde getirdiler hani böyle zamanlarda işe yaramıyor. Herşey mükemmel oldugu zamanlarda iyi .Total dominasyonda tam tersi mesela Deplasmanda harika kendi sahanda takım uyuyor . Çok defansif

Bu arada benim ilk atağım 2. yarıda oldu .

Yaw bide kritik durumdayım ligde tehlikeye atmayayım başka bir oyun açtığımda tam denerim. Ama şey gibi ben bi taktik önermiştim Sitede de var .110 küsür golle şamppion felan oldum rezil ediodum takımları . Ama mesela oynadığım ligden azıcık az kalitede bi takımla oynuyorsam işe yaramıyor defansı rezil ediolardı . Anlican ben aha buldum taktiği derken küçük takımlarla rezil oluyordum 3-3 4-4 bitio maçlar .

Büyük takımlarda zaten extra bişey yapmadan herhangi bi taktiğe hemen uyum saglıyorlar eminimki bu taktikte çok iyi olacaktır . Ama küçük takım işte sorun orda

Bu taktik işte benim dedim. fırtına gibi esioduk ama küçük takımlarda oynayamıyosun % 20 -30 şansın oluyor
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=55247
    Last edited by kocari : 21.Mart.2008 at 13:38

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bu taktik defansı ileride kuracağı için. Hızlı forvetleri olan takımlar karşısında çok zorlanacaktır. Eren ve Cengiz' e öncelikle emekleri için teşekkür ediyorum. Ben nacizane kendi fikrimi belirtiyorum. Ağır forvetler karşısında son derece başarılı bir taktik olabilir ama dediğim gibi hızlı forvetler karşırında çok pozisyon verebilir.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

2 renkdaş yapmış kesin indirip denememiz lazım.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Bizim size kesin olan vadimiz oyuna hükmedeceğinizdir. 3-2lik Madrid-Betis maçında da zaten hükmeden taraf betis olmuş.
    Ayrıca sizden ricam yardımcı antrenör'e seçtirmeyin kadroyu. Oklara ve rotasyona göre kendi oyuncularınızı kendiniz seçin.

Ayrıca Total Dominasyon gibi her taktikte, deneyeceğiniz her takıma uymaz.
    Güçlü AMR ve AML ile bitirici bir FORVET hattınız olmalı ki taktik tam olarak işe yarayabilsin.

Ayrıca Burak Abi, hızlı forvet konusunda haklı olabilirsin fakat bu hızlı forvet DM'ye geçecek orta sahanın ona gelecek pasları kesmesi veya 2 kişi tarafından markaja alınması ile durdurulabilir gibi geliyor bana.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

Teşekkürler ama defansımda Servet ve Emre var.Pace ve acceleration çok düşük.Defansif çizgiyi biraz geri çeksek problem olur mu?

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Eğer defans çizgisini biraz geriye çekersen, oyunun mental açıdanda biraz defansifleşmesi gerekir.
    Yani defansı geride kurmak istiyorsan Atağa yönelik yerine biraz daha ORTALAMA bir hale getirirsen problem olmaz.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Deneyeceğim..Olumlu yada Olumsuz Görüşlerimi belirtirim..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Tanıtım güzel. Deneyebilirim

Her şey ortada benim daha bir şey söylememe gerek yok.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Skordan çok MAÇ VERİLERİNE dikkat ederseniz daha iyi olur. Bu arada sen Porto'sun sanırım aksi mi yoksa?

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Skordan çok MAÇ VERİLERİNE dikkat ederseniz daha iyi olur. Bu arada sen Porto'sun sanırım aksi mi yoksa?
    Evet Porto Eren.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Ben Beğendim...Tavsiye Ederim...

Nesil
    2005
    Yer
    konya

benim taktiğim 4-4-2 bu taktik gerçekten oyunda sanki kilit taktik gibi ama bu taktiği de 5 li defansla çok iyi durdurup dağıtabiliyosun takımı beşiktaş bu taktikle çok canımı sıktı bobo nobre holosko çok iyi oyuyolar bu taktikte ben de nasıl durduracağımı aradım ve sonunda 5 li defans 3 orta saha 2 forvet resmen darma duman oldular

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Burada ben Nürnberg'im.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

RoNNiE91'in sonucuna göre taktikte sorunlar var gibi..

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Ben bu sonucun taktikten kaynaklandığına inanmıyorum.
    AMC'ye geçen piatti iyi bir adam.
    Ayrıca MC'de oynayan Emiliano Armenteros oyunun en iyi oyuncularından biri. Orta sahanda bu iki isim varken bu kadar golü yemen imkansız. Özellikle bu taktikle. Olası bir bug söz konusu olabilir.
    Çünkü kanatlarındaki Alex ve Escudero isimleride çok kaliteli. Ayrıca sağ bekte miguel ve dc'de bulunan Wolf'ta gayet iyi adamlar.Forvetinde ise Vagner Love ismi var. Zaten bir çok oyuncunun kadrondaki, nurnberg'in orjinal kadrosunda olmadığını biliyorum.
    Tamamen bir tesadüften ibaret olduğuna inanıyorum tekrar tekrar. Çünkü kadron çok kaliteli.
    Rica etsem maçın kaydını atabilir misin?

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Quote Originally Posted by EreN View Post
    Ben bu sonucun taktikten kaynaklandığına inanmıyorum.
    AMC'ye geçen piatti iyi bir adam.
    Ayrıca MC'de oynayan Emiliano Armenteros oyunun en iyi oyuncularından biri. Orta sahanda bu iki isim varken bu kadar golü yemen imkansız. Özellikle bu taktikle. Olası bir bug söz konusu olabilir.
    Çünkü kanatlarındaki Alex ve Escudero isimleride çok kaliteli. Ayrıca sağ bekte miguel ve dc'de bulunan Wolf'ta gayet iyi adamlar.Forvetinde ise Vagner Love ismi var. Zaten bir çok oyuncunun kadrondaki, nurnberg'in orjinal kadrosunda olmadığını biliyorum.
    Tamamen bir tesadüften ibaret olduğuna inanıyorum tekrar tekrar. Çünkü kadron çok kaliteli.
    Rica etsem maçın kaydını atabilir misin?
    Türkiye'de bir hazırlık kampı düzenledim.Altay ve Beşiktaş ile oynayacağım.O maçların skorlarını da yazarım.Umarım dediğin gibi şanssızlıktır Eren abi

Burakcim gercekten aldigin sonuc inanilmaz,yani 5 forvet,5 defans oynayasan yine yenersin Karsiyakayi.Bu taktigi ben de kullandim,genelde iyi tepkilerim oldu.Yani hic fm oynamayi bilmeyen birisi bile böyle bir fark yemez.

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri