1- Kadir Keleş sol açık ve forvet oyuncusu değil , Defansif orta saha oyuncusu . Yani AML-ST yerine Dmc-Mc mevkisinde oynaması gerekiyordu.

2-Barış Memiş forvet arkası oynamıyor, açıkta oynuyor. Yani AMC yerine AML-R mevkisinde oynaması gerekiyordu , ve 2 ayağınıda kullanabiliyor.

3-Musa Büyük 1 ay önce sakatlıktan tamamen çıktı ve 2-3 maçtır yedek kulubesinde . Şubat ayında çıkan bir yamada Musa'nın 5-6 ay sakat gözükmesi bana göre bir hata. Madem bu güncellemelerde transferler fln yer alıyorsa Musa'nın bu çıkan güncellemede sakat olmaması gerekiyordu .

4-Sayed Moawad 6 aylığına kiralanmıştır ve eğer memnun kalınırsa belirli bir ücret karşılığında transfer opsiyonu Trabzonspor'da dır. Ama oyunda kiralık gözükmüyor normal kadro oyuncusu olarak gözüküyor.

Tomas Jun olayında ise evet Beşiktaş'ta oynadığı dönem gözükmüyor.2005-06 sezonunda Trabzonspor'da 22 maç oynamış 1 gol atmış gözüküyor. Ama Jun Trabzon formasıyla gol atamadı . O attığı tek golü Beşiktaş formasıyla atmıştı.

Futbolcular bakacak olursak içler acısı bir tablo çıkıyor ortaya . Çağdaş'ın şutları , Şu ligin en hızlı ve hızlanan oyuncusu Gökdeniz'in birçok oyuncaya göre daha yavaş olması , Yattara'nın frikikleri, Ömer rıza'nın teknik özelliklerinde nerdeyse 2 haneli rakamın olmayışı vb..

Özet olarak Trabzonspor araştırmacısı başına gelen olaydan dolayı ben ve benim gibi yıllardır Trabzonda yaşayan ve Trabzonspor'u A'dan Z'ye takip eden birinden yardım isteselerdi eminim ki bu hatalar ortaya çıkmazdı.. Avrupa'yı bırakın Türkiye liginde bile başarılı olmak çok zor. Bazı arkadaşlar Fenerbahçe ile ilk senede şampiyonlar ligi şampiyonu olmak çok zor derlerken , Trabzonspor ile ilk 10'a girmek başarıdır heralde bu oyunculara adanan rakamlarla..