Arkadaşlar iki başarız süren kariyerden sonra yeni bir kariyerle karşınızdayım...

-------------------------

Yıl 1993

Hamburg takımı Beşiktaş ile özel bir maç yapmak için İstanbula gelmişti.Bende o zamanlar15 yaşındaydım.Sakaryaspor alt yapısında futbol oynuyorum.Tam o gün bizim Beşiktaş paf ile şampiyonluk maçımız vardı.O maçı Hamburglu yöneticilerde izlemişler ve beni çok beğenmişler.Kendi aralarında konuşmuşlar ve bu çocuğu bir maç daha izleyelim sonra kararımızı veririrz demişler.Ve o maçtada izlemişler gerçekten büyük bir yetenek ve beni Hamburg takımına kazandırmaya çalışmışlar.Ve bunu da başarmışlar.

Daha sonra Hamburg takımının alt yapısında futbol oynamaya başlamıştım.Almanya'ya ilk geldiğimde gazetelerde "Bir Yıldız Doğuyor" haberleri vardı benim için.Bende mutluydum.Hamburgta mutlu günlerim geçiyordu.Ama birgün şanssız bir şekilde trafik kazası geçirdim.Ve bu kazadan sonra doktorlar futbol oynamamın çok zor olduğunu söyledi.Ve bende hayatımı riske atmamak için futbol hayatımı daha başlamadan sonlandırdım.Türkiye'ye geri dönecektim.Fakat Hamburg yöneticileri benim Almanya'da kalmamı istediler.Bana yardım edeceklerini klüpte bazı görevler vereceklerini söylediler.Bende onları kıramadım ve Almanyada yaşamaya karar verdim.

Yıl 2006

Tam 13 yıl geçmişti.Artık yöneticilerle başkanla kardeş gibi olduk.Ve birgün başkan beni çağırdı yanına.Ali dedi biliyorsun seni çok seviyorum.Ve senin de bizi sevdiğini biliyorum.Sen burda bizle beraber büyüdün.Takımımız için şuana kadar elinden geleni yaptın.Yapmayada devam edeceğinden şüphem yok.Sana bir teklifte bulunmak istiyorum.Artık senin Hamburgta Teknik Direktör olarak görev yapmanı istiyorum..dedi. Ben çok heyecanlandım.Tabikide bu göreve gelmeyi çok istiyordum.Ama daha yaşım küçüktü.28 yaşındaydım.Ve cevabımda olumsuz oldu biraz zaman geçsin sonra düşünürüz dedim.Ve başkan sağ olsun beni anladı.

Yıl 2008

Ve artık 30 yaşına geldim.Başkanla gene uzun uzun konuştuk.Ve bir karara vardık.Hamburg takımının teknik direktörü olacaktım.2+10 yıllık sözleşme imzaladım.Çok mutluydum.İyi bir takımdık.Takımla bütünleşerek başarılar imza atacağımızı düşünüyordum.Ve o gün işe başladım.

---------------

Hedeflerimiz,düşüncelerimiz,taktiğimiz,transferler imiz sizlerle olacak...

okudum ve kabul ettim.