1 ile 30 arası toplam 114 sonuç

Konu: NANNAR'dan Türksportal forumlarına Yılbaşı hediyesi !!!

Threaded View

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Default NANNAR'dan Türksportal forumlarına Yılbaşı hediyesi !!!

Arkadaşlar çoğu kardeşimiz beni FM 2009 kariyer bölümünden tanıyor galiba. Önce Galatasaray kariyeriyle 6 sezon tükettik Şu anda da Afyonkarahisarspor kariyeriyle hala sohbete,muhabbete devam ediyoruz siz kardeşlerimle... Öncelikle buraya bu dosyaları koymam için hem özelden hem de genel forumlardan talep olduğu için tamamen kendi yapımım olan taktik ve antreman paketlerimi siz forumdaşlarımla yeni yıl öncesinde paylaşmak istedim...

Taktik ya da antremanı indirdikten sonra sizlerden tek ricam indirdiğiniz paketlerde kullanırken pozitif ya da negatif yorumlarda bulunmanız yönünde olacak. Eksiklikleri dile getirirseniz daha da geliştirme imkanımız olur. Ben bu oyunu yaklaşık 12 senedir oynuyorum ve artık iyi kötü kendim antreman ve taktik yapabildiğime inanıyorum . Umarım program ve taktik işinizi görür...

Yüklediğim taktik paketinde toplam 6 adet taktik bulunuyor ve isimlerinden da rahatlıkla anlaşılır ne durumda kullanacagınız.

Antreman paketimizde ise hem genç, hem de A takımı için programlar mevcut. Yalnız antreman konusunda naçizane 1-2 görüşüm olacak. Program mutlaka önemlidir ancak sizelre yönetimin izin verdiği sayıda mutlaka çok iyi antrenörleriniz olsun... Gençlerin başına da direk "youth coach " olarak 2-3 antrenör koyun. Zaten diğer antrenörler de onlarla ilgileniyor ama "youth coach" lar her zaman onlarla ilgileniyor. Doğru antremanla potansiyelli gençler en fazla 2-3 ay içerisinde yükselişe geçiyorlar benim programla. Zaten kariyerlerimden takip edenler de bilirler antreman paketinin başarısını...

Taktik için de 1-2 yorumum olacak oyuncu seçimleriniz hakkında. Benim taktiklerin hepsinde de aynı korner uygulaması vardır. DC'leriniz güçlü,iyi sıçrayan,iyi yer alan ve iyi kafa vuran adamlar olursa size sezon başına 2 DC'nizden toplam en az 15 gol garantisi verebilirim. Eğer derseniz ki " benim forvetim senin dediğin özelliklerde" o zaman ayarlardan girip DC'lerin kornerdeki görevlerini forvete aktarabilirsiniz...

Takım ayarları hakkında da birkaç söyleyeceğim var... Taktikte amacımız dar alanda kısa paslarla sağlam hücuma çıkmak. Zaten bunun için de enine genişlik dar tutulmuş ve pas stili de kısaya ayarlanmıştır.Temponun orta seviyede tutulmasının sebebi hızlı oyun oynayıp top kaybına sebebiyet vermemektir.Rakip alanda yapılacak olan hafif presli oyunda top çalmalarda takımın avantajına dönecektir.Sert top kapmayla rakip maçlarda yorulacak ve istediği oyunu kuramaycaktır.Kornerler 6 pas alanına atılıyor. Oyuncu ayarlarında göreceksinizki ön direkte bekleyen oyuncumuz olmadıgı içni rakipler genelde ön direği boş bırakıyorlar ve oraya koşu yapan forvet ya da kaleciyi sıkıştıran DC'lerden biri kafayı çakıyor korner atışlarımda çok iddaalıyım

Eğer taktik paketimizden tek forvetli taktiği kullanacagım derseniz ( ben onu tavsiye ederim), forvete koyacagınız oyuncu mutlaka top kontrolü sağlam, fizikli, hızlı ve yaratıcı bir adam olsun... ileriye güçlü ama kalas bir forvet dikerseniz top sizde kalır ama şutlar dağlara taşlara gider özellike DMC mevkisine takım oyunu ve top kabiliyeti iyi birini seçin ki orta alanla defans blogunu iyi iletişime sokabilsin.AMC mevkisi için ise savunmayı çok iyi bilmesede şut özelliği, dribling özelliği iyi olan forvet oyuncusu özelliklerine sahip passing yüksek oyuncuları kullanmanızı tavsiye ederim. sağ ve sol bek oyuna siz istediğinizde ileri koşularla katılabilir ancak taktiğin başlangıcında savunma sağlam kalsın diye ben kullanmıyorum. tek forvetle posizyon az bulunur diye düşünmeyin, GS kariyerimde 6 sezon boyunca ligin en çok atan ve en az gol yiyen takımı oldum. 3-4 sene üst üste 90 + puanlarla şampiyonluk yaşadım... sezonda ortalama 34 maçta 10-12 gol yiyerek sezonu bitirdim. Tabiki bunda kadro kalitesinin de etkisi vardır ama taktiğin hiç mi etkisi yok?

Kullanacak olan tüm kardeşlerime hayırlı olsun,yorumları bekliyorum.... Güle güle kullanın....

LİNKLER

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28967/bilgi/ (NANNAR's Training)

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28966/bilgi/ (NANNAR's Mentality)

ALTERNATİF İNDİRME LİNKLERİ:

TIKLAYIN
    Last edited by nannar : 30.Aralık.2008 at 22:45
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Mesaj Yetkileri