Bobo'da Besiktas arastirmasinda basarisiz buldugum 4. oyuncu.Bobo gordugum kadariyla Turkiye Ligi icin fazlaca siradan ve Mehmet Yildiz'dan daha iyi olmayan bir profile sahip.

Bobo nasil bir oyuncu diye sorsaniz , su ozelligi cok iyi diyemem sanirim.Fiziksel ozellikleriyle one cikan bir oyuncu ozellikle oyundaki gibi denge,guc ozellikleri yuzde 85 lerde diger hucumsal ozellikleri yuzde 65-70 lerde bana gore. Yani her ozellikten vasatin ustunde var.

Ozellikle dusuk oldugunu dusundugum ozellikleri Team Work(10) : Bobo takim oyununu bu kadar az oynayan bir oyuncu degil.En azindan 3 puan yuksek olmaliydi.Work Rate : Tamam gorunurde Nobre kadar kesinlikle caliskan degil ama bu verilen deger Sergen Yalcin vari bir futbolcu gibi olmasini saglayacak. Bobo kesinlikle daha fazla calisan yine 3-4 puan yuksegini hakeden bir oyuncu. Belki caliskan gibi gorunmemesi,Concentration ve Determination degerleri yuzundendir.Zaten bu degerler 9 ve 7 .

Ozellikle Teknik,Bitiricilik,Jumping ve Heading ozelliklerini daha fazla hakeden bir oyuncu Bobo. Heading(Kafa şutlarının veya paslarının isabetliligi (teknik beceridir, zıplama ve topla buluşma becerisi degil)) bu demek ise Bobo'nun kafa ile attigi gollere bakacak olursak (Trabzonspor maci,Ankaraspor maci,Ankaragucu maci,2006 senesindeki Galatasaray maci aklima gelenler) topa iyi yukselen ve kafasiyla gercekten cok iyi yonveren bir futbolcu.Ozellikle Nobrenin aldigi degerler Jumping(15) Heading(17) iken, Bobo 16 sar almaliydi.

Gelelim Teknik ve Bitiricilige,Bobo formunda ve fiziki durumu iyi oldugu zamanlarda yada kisaca Konsantrasyonu iyi oldugu zamanlardaki maclarini izlersek ki bu yillardir sezonun son 10 15 macina denk geliyor, Bobonun top saklama ve son vurus konusunda ortalamanin ustunde oldugunu goruruz.Bu da benim gozumde 15 degeri.

Bunlar benim dusunduklerim, katilan veya katilmayan yazar tartisiriz.