Bazı oyuncuların geçmişine bakınca bazı takımların eski isimlerinin yazdığını, yanında da parantez içinde yeni isminin yazıldığını görüyoruz. Özellikle İtalya takımlarında sıkça var bu durum benim gördüğüm. Bunun kriteri nedir acaba? Örneğin bizim ülkemizde Ankaraspor > Osmanlıspor durumu var. Uğur Boral'ın geçmişine bakınca 2003-2004 sezonunda Osmanlıspor'da kiralık olarak oynadığı şeklinde görülüyor. Ama Osmanlıspor'un o sezonki adı farklıydı. Logosunda ise kuruluş yılı olarak 2014 yazıyor (oyunda Ankaraspor'un kuruluş yılı olan 1978 işlenmiş). Benzer durum İBB>Başakşehir için de geçerli. Onların da logosunda kuruluş yılı olarak 2014 yazıyor ama oyunda İBB'nin kuruluş yılı olan 1990 işlenmiş. Efe İnanç'ın geçmişine bakınca 2004-2005 sezonundan 2013-2014 sezonuna kadar Başakşehir'de oynamış olarak gözüküyor. Bunu bir sorun olarak gördüğümden değil de, neden bizde böyle olduğunu, belli kriterlere dayanan bir uygulama mı olduğunu merak ettiğimden soruyorum. Örneğin ben oyunda İtalya Lega Pro C Grubu'nda mücadele eden Juve Stabia takımını yönetiyorum. Bu takımdaki Fabio Caserta'nın geçmişinde 1998-1999 sezonunda Pergocrema takımı var. Hemen yanında parantez içinde ise "şimdi Pergolettese" yazıyor. Pergolettese takımının kuruluş tarihi de oyunda 2012 olarak girilmiş. Wikipedia'dan baktım az önce, takımın tam isminde 1932 geçiyor ve kuruluş yılı olarak "1932, 2012 (refounded)" yazıyor. Bu kulübün durumu bizim kulüplerle tam olarak örtüşmüyor gerçi. O yüzden soruyorum bu durumu.