Hasan Şaş ülke futboluna adını altın harflerle kazıyan bir futbolcuydu.Galatasaray forması ile ülke futboluna kazanılmış en büyük kupaları armağan eden ; Türkiye Milli Takımı ile de o zamana kadar başarılmış en büyük başarıyı kazanan oyuncuydu.
Kanat oyuncusu tabirini Türk Futboluna gösteren isimdi.Kıvrak çalımları, atletik yapısı, yeri geldiğinde orta yapan , yeri geldiğinde ise içe kat eden bir yetenekti.Basma kalıp kanat oyuncusu değildi.Kendi tarzında bir oyuncuydu ve onu durdurmak gerçekten çok zorlayıcıydı.
Futbolculuk hayatını uzun uzun anlatmak isterdim.Ama ben teknik direktörlük kısmı ile ilgileniyorum.Çünkü sahada her zaman kameralar onu izlerdi ; ama teknik direktör iken bu fazla göz önünde olmadığı zamanlardı.Takımı sadece yedek kulübesinde talimat verirken göz önünde bulunurdu.

Futbola Adanademirspor altyapısında başlamıştı ve bu kulübe sevdalıydı.Ne de olsa ilk göz nuruydu.Profesyonel futbolda olduğu gibi teknik direktörlüğe de ilk mavi-lacivertli ekiple adım attı. 3 Temmuz 2014 tarihinde imzalar atıldı.Devamını ise kendisi anlatıyor ;

Demirspor o yıl lige her zaman olduğu gibi yine iddialı hazırlanıyordu.Önemli hamleler yaptı.
Bunun ilk adımı olarak da futbol direktörlüğüne Samet Aybaba'yı getirerek yaptılar.
Samet Hoca da elini çabuk tutarak önemli isimlere imza attırmaya başladı.
Ama takımın başında bir teknik direktör yoktu.Araştırmaları da yine Samet Hoca yürütüyordu.
Gündemde 2 isim vardı.Yönetim Ünal Karaman ismini dile getiriyordu ,
Samet Hoca da benim nabzımı yokluyordu.Samet Aybaba ile ayrı bir bağımız vardı.
Beni Galatasaray'a öneren kendisiydi.Ve bu sayede beni bugünlere getirmişti.
Sebebini sorduklarında ise ; "Önce BJK'ya teklif ettim.Ne de olsa Beşiktaşlıyım.
Ama onlar kabul etmedi.Aedından GS'ye gittim.Fatih Terim ile görüştüm.
Sonuçta o da Adanalı , Hasan da Adanalı , bende Adanalıyım" demişti.
Şimdi ise teknik direktör olarak ilk tecrübemi yaşamamda bana güveniyordu.
Antrenör olarak tecrübem olsa da teknik direktör olarak daha takım çalıştırmamıştım.
2 Temmuz 2014 tarihinde beni Adana'ya davet ettiler yönetimle birlikte masaya oturduk.
Yaptığım en kısa toplantıydı sanırım.Futbolculuk yıllarımızda GS ile boş mukaveleye imza atardık.Şimdi ise Demirspor ile bunu gerçekleştirmiştik.Yarın hem takım toplanacaktı hem de basın toplantısı vardı.
Günün programını yaparak toplantıya son verdik.Yine Demirspor ile bir maceraya atılıyordum.

Spoiler: İMZA VE HASAN ŞAŞ PROFİLİ 

MERHABA ARKADAŞLAR ;
Kariyerimize ilk adımı atmış bulunmaktayız.Bu kariyerimiz bir önceki kariyerde olduğu gibi biyografi şeklinde olacaktır.Önceki kariyer çıraklık bu kariyer ise ustalık olarak ele alınacaktır.
HERKESE KEYİFLİ KARİYERLER.