1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: Tekir Şampiyon Taktik

Threaded View

Default Tekir Şampiyon Taktik

Son göz bebeğim olan bu çalışmayı sizlere sunmaktan dolayı çok mutluyum.Yiğenim bile bu taktiği beyendiğine göre artık yayınlanacak kıvama gelmiş demektir
    Taktiğimizin amacı güzel futbol bol gol, Rıdvan'nın oyun tarzını çok seven biri olarak taktiğimde bir Rıdvan yerine 2 Rıdvan tarzı futbolcu ile sonuca gitmeye çalıştım.
    En önemli özelliği ilerde oynayan klit oyuncuları yani amr vede aml mevki, rakip dc vede mc oyuncularının tam ortasında, bunun avantajı şu klit oyuncularınız daha serbest daha etkili olması.4 lü savunma için göbekten yani aralardan 3 adam (AMR-AML-FC) sokan ender dizilişlerden biri.Tam bir 4-4-2 düşmanı,

Taktiğin Genel Görünümü

Kadro:

GK: Serkan Kırıntılı - Reflex - Elle Kontrol - İletişim - Pozisyon alma - Zıplama ön planda
    DR: Ömer Aysan Barış - Standart beck
    DL: Hayrettin Yerlikaya - Standart beck
    DC: Gustavo Cabral - Hız ön planda Kilit oyuncu
    DC: Zoro - Hız ön planda Kilit oyuncu
    MC: Hüseyin Cimsir - Boy ön planda
    MC: Ricardo Faty - Boy ön planda
    AMR: Yattara - Hız - Top Sürme ön planda Kilit oyuncu
    AML: Nicolae Mitea - Hız - Top Sürme ön planda Kilit oyuncu
    AMC: Gözdeniz Karadeniz - Standart AMC
    FC: Eddie Johnson - Hız ön planda Kilit oyuncu

Öneriler :

1- Taktikte atak oyuncu seçili değil sadece atak oyuncunun koşu yol seçili, yapmanız gereken AMR vede AML mevkisinde oynayan oyuncuları atak oyuncu bölümünde belirtmeniz. FC mevkinde oynayan oyuncuyu kesinlikle atak oyuncu olarak belirtmiyoruz.
    2- 4-1 ile başlayan taktiklerde etkili değil, bu tarz dizilişlerle yani atıyorum 4-1-2-2-1 gibi çıkan rakiplere karşı bir taktik geliştirmenizde fayda var.
    3- Ben hiç defans yapmadım, yani skor koruma amacı hiç gütmedim taktiğin etkisini ölçmek için, nasıl başladıysa öğle bitti maçlar. Sizler böğle yapmayın tabi 2 - 0 öne geçtiyseniz defans taktiğinizi kullanın yada bu benim verdiğim taktikten defans taktiği oluşturun.
    4- Milli maç aralarında yedek takımı hazır tutmak için hazırlık maçları yapın.
    5- Oyuncu rotasyonu ilerde size çok fayda saglar yaparsanız iyi olur.
    6- Diğelim rakip takımdan ilerde oynayan oyuncular hariç biri sarı kart gördü, sizde ozaman ilerde oynayan teknik oyunculardan (ona en yakın olanını mesela) o sarı kart gören kişiye adam adama markaj verirseniz o oyuncuyu oyundan arttırabilirsiniz.
    7- Buzlu vede balçık zeminde top kapmayı biraz sertleştirin.
    8- Defans oyuncunuzun hızlanması 10-11 gibi ise ozaman defans çizgisini 9-10 gibi yapın.
    9- Dc lere adam markaj seçili, onu görüp birinin ismini vererek adam markajı yaptırmayın.

Puan cetveli :

Mac Sonucları :

Unutamadığım Maç :

Öz eleştiri : Taktiğim geride çok boş alan bırakıyor ama geride boş alan bırakmasın diye yaptığım taktiklerde de arkaya adam kaçırıyor . Avrupada başarı gelmedi, Porto ya gücümüz yetmedi, bizim ligimiz için kadrom zaten iyi olduğunda çok zorlanmadan şampiyon oldu.Dediğim gibi avrupada başarı gelmedi ama bu oyuna devam etmiş olsam, birkaç iyi transferle oda gelebilir gibi geliyor bana...

Bakalım sevecekmisiniz çalışmamı, iyi eğlenceler...

Buradan indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/76758261...2007_.tac.html
    Last edited by yorukefe : 15.Aralık.2007 at 18:14

Mesaj Yetkileri