Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
151 ile 180 arası toplam 282 sonuç

Konu: Yenilendi - Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Oyuncularına gerekli motivasyonu takım konuşmaları ile verememen olabilir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Yenebileceğim maçlarda You can win today lafını kullanıyorum.Önemli maçlarda da for the fans.

Bu forumdaki ilk mesajım olacak umarım arkası da gelir...

"totaldominasyon"un bir önceki halini işyerinde arsenal ile oynarken kullanmıştım, ilk sezonumu namağlup bitirirken sadece ve sadece 4 maç beraberliğim vardı.Şampiyonlar ligine ise beklenmedik sakatlıklar sebebiyle yarı finalde veda etmiştim.

Bu sistemin en dikkat çekici yanı topla oynama yüzdenize tavan yaptırması.Tabi ki elinizin altındaki oyuncuların sisteme uygunluğu da çok önemli.
    Özellikle kanat oyuncularınızı hız ve özel yetenek değerlerinin yüksek olması çok önemli.sol kanadım van persie ve porto'dan sağ kanadım için transfer ettiğim quaresma bu sistemde sezonu 8 küsür ortalamayla kapattılar.
    Bir de forvet oyuncunuzun uzun şut ve kafa topu değerleri de başarınızı oldukça fazla etkileyecektir.8.0.1 yamasında oynarken 2. transferim inter'den adriano olmuştu ve en azından 3 maçta bir hat-trick yapıyordu.

Taktiği hazırlayan,emek veren ve bize sunan arkadaşa çok çok teşekkür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by spiritfall View Post
    Bu forumdaki ilk mesajım olacak umarım arkası da gelir...

"totaldominasyon"un bir önceki halini işyerinde arsenal ile oynarken kullanmıştım, ilk sezonumu namağlup bitirirken sadece ve sadece 4 maç beraberliğim vardı.Şampiyonlar ligine ise beklenmedik sakatlıklar sebebiyle yarı finalde veda etmiştim.

Bu sistemin en dikkat çekici yanı topla oynama yüzdenize tavan yaptırması.Tabi ki elinizin altındaki oyuncuların sisteme uygunluğu da çok önemli.
    Özellikle kanat oyuncularınızı hız ve özel yetenek değerlerinin yüksek olması çok önemli.sol kanadım van persie ve porto'dan sağ kanadım için transfer ettiğim quaresma bu sistemde sezonu 8 küsür ortalamayla kapattılar.
    Bir de forvet oyuncunuzun uzun şut ve kafa topu değerleri de başarınızı oldukça fazla etkileyecektir.8.0.1 yamasında oynarken 2. transferim inter'den adriano olmuştu ve en azından 3 maçta bir hat-trick yapıyordu.

Taktiği hazırlayan,emek veren ve bize sunan arkadaşa çok çok teşekkür ederim.
    Öncelikle ilk mesajınızı bu konuda görmek bana gurur verdi. Ben de zamanında taktik ararken bu forumla tanışmıştım ve bugün bu forumun müdavimi haline geldik İşte zaman insanı nereden nereye getiriyor...

Yaptığın analiz gerçekten taktik hakkında doğruları anlatıyor. Peki yapabileceğin bir eleştri var mı?
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

ilhan abi ben söyle bir şey soyleyeyim stutgarttla 17.turnuvanın sonlarında kullandım ve basarılıda oldum ama karsı takımda aynı taktıgı kullanıyordu soyle bır elestri soylemek ıstıyorum sankı oyuncular dusuk kalıtede oldugu zaman dusuk bır takımla ornek olarak atalanta livorno gibi takımlarla güzel şeyler yaşayamıyoruz fakat orta ve iyi düzeyli takımlarda bir kaç transferle güzel şeyler yapılabiliyor ama keşke düşük düzeyli takımlardada işleseydi bu taktik.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

802 yamasında benim forvet oyuncum 21 maçta 41 gol attı...ama deplasmnada kazanmak iice zorlaşmış...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu defakini hiç beğenmedim.
    Hiç maç alamıyorum

öncelikle taktik için teşekkür ederim acaba bu taktik sevilla takımına uyarmı ?

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Taktıkte zaten bu defalık denilecek bir olay yokki. İncelersen yeni bir taktik değil , sadece beklerin alan daraltması azaltılmış ve 2-3 ince nokta daha. Takımına uymamıştır bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Bu defakini hiç beğenmedim.
    Hiç maç alamıyorum

Bence sen yalan söylüyorsun. İki taktiğime de kısa sürelerle bu tarz mesajlar atıyorsun. Sen FM oynamayı biliyor musun?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Niye yalan söyleme gereksiniminde bulunayım?
    2006'dan beridir bu oyunu oynuyorum.
    2007'de zaten senin taktiğini kullanmıştım başarılı olduğun söylemiştim.
    Şimdi Fenerbahçe,Chelsea gibi takımlarda da Eskişehirspor,Şekerspor gibi takımlarda da denedim bu iki taktiği başarılı olamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Eleştir, ama yapıcı eleştirmelisin. Biri emek harcayıp birşey sunuyorsa sadece kötü olmuş demek onu üzer. Neresi kötü olmuş, nasıl kötü olmuş, ne yapsam daha iyi olur, bunları yaz ki sinirlenmesin emek sahibi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamam İlhan abi
    Olur böyle şeyler kendi adıma özür dilerim ben.
    Taktiklerini tekrar deniycem

Öncelikle taktiğe çok önem verilmiş bu yüzden tebrik ediyorum.Ancak bu taktiğin ben önceki versiyonlarında da başarılı olamamıştım orta düzey bir takımla.Şimdi de en son berilen def.total versiyonunu kullandım ilk maçımda deplasmanda heerenven e 4-1 yenildim kullanmaya devam edip bilgileri yazacağım..

Takımım Groningen oyunda kullandığım versiyon 8.0.2
    KAdrom;

----------------------Costil---------------------
    Angulo---Kruiswij---Rusol-------Voboril-
    -----------------Ropotan---------------------
    ---------------Marin----Dica------------------
    ---A.Jansen-----------------------Pryor----
    ----------------------Jo-------------------------

takımımda dica nın yerine düşündüğüm isim piatti ancak sakat olduğu için oynatamadım.Sağ mc de sıkıntım var daha defansif bir oyuncu almayı düşünüyorum..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Kadroma son olarak takviyeler yaptım ve oynadığım karşılaşmalar ile aldığım sonuçları yazacağım..

Heerenven 4-2 Groningen
    Groningen 2-1 Heracles
    Groningen 2-0 NEC
    Ajax 4-1 Groningen
    Groningen 1-0 Excelsior
    Az 2-1 Groningen
    Palermo 1-0 Groningen
    Groningen 1-0 Utrecht
    Groningen 2-1 Palermo
    De Graafschaap 1-2 Groningen
    Groningen 1-2 Twente

Oynadığım karşılaşmalarda skor olarak bazen ezilsem bile rakipten daha çok şut ve de daha isabetli şutlar atıyorum..Ancak rakibin 2 kaleyi bulan şutu gol olunca da bir şey yapamıyorum.Ancak taktikle deplasmanlarda ve de güçlü hücum hattı olan takımlara karşı çaresiz kalabiliyorum.Yapmam gereken neler war başka??

Kadromda değişikliklerde oldu..

----------------------Luciano------------------------
    Angulo-----Kruiswijk-------Sankoh------Voboril--------
    ---------------------Kere-----------------------------
    -------------Ropotan------Piatti----------------------
    U.Yıldırım-------------------------------Pisiculichi------
    -----------------------Jo-----------------------------

Hollanda standartlarında ii bir kadro..ama başarı daha önemli ligde 9. sıradaym
    Last edited by lepreachun : 09.Mart.2008 at 20:52 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Total Dominasyon (FM 08’in en iyi taktiği)

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.

İlgilenen arkadaşlar bilirler, FM 08’de maç motoru büyük değişikliklere uğradı. Önceki maç motorunda bulunan pek çok hata giderildi. Bu hatalardan bildiklerimizi sıralayalım:
    - Target Man: Jumping, strength, balance gibi özellikleri üstün olan forvetler target man yapıldığında atılan bütün hava toplarını kazanıyorlardı ve klasik flick-on organizasyonları ile çok rahat gol atılabiliyordu. Ayrıca atılan kafa pasları bazen gerçek dışı biçimde uzak mesafelere hızla ulaşabiliyordu.
    - Kırmızı kartlar: Maçın en absürt dakikalarında olmayacak biçimde atılan dirseklerden veya tokatlardan dolayı fazlaca kırmızı kart çıkıyordu.
    - Uzun ve direkt pasların isabet yüzdesi oldukça fazlaydı.
    - Kaleci ile karşı karşıya pozisyonlar saçma biçimde kaçabiliyordu.

Bunun gibi pek çok şey sayabiliriz aslında. Bunlar SI forumlarında da sıkça dile getirilmiş hatalar zaten. Bu sene bu hataların çoğu giderildi ve maç motoru daha gerçekçi bir görünüme kavuştu. Yine de hatalar var sayabileceğimiz, ancak geçen seneye gore daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Global futbol anlayışının artık 4 savunmalı ve 1 forvetli sistemlere döndüğünü söylemek mümkün. Defans-orta saha arasındaki iyi yardımlaşma, toplu hücum – toplu savunma yani oyunu iki yönlü oynayabilmek artık çok önemli duruma geldi. Rakipler orta sahalarını kalabalık tuttuklarından mecburen siz de kalabalık tutmak zorunda kalıyorsunuz. Doğru yerde doğru biçimde alan daraltmak, enerjiyi ekonomik harcamak glabal futbol anlayışının olmazsa olmazları oldu artık.

Plan-programsız hücum etmek olabildiğince çok forvetle oynayıp hurra hücum etmek artık işe yaramıyor,çünkü artık zayıf takım sayısı çok çok azaldı.
    Bu taktikte, yani total dominasyon taktiğinde, gerçek hayattaki Milan’ı göreceksiniz. Kısa paslarla kurulan oyunla topa sahip olacaksınız. Atılan paslarla rakibin başını döndüreceksiniz. Ve sonunda, kilit oyuncularınızla rakibi çözeceksiniz. Beklerin oyuna katılımı maksimum olacak. Savunmayı da katı yapacaksınız. 5’li orta saha bloğunuzu aşmak için rakibiniz didinecek, ancak aşamayacak. Yani total manada rakibi ekarte edeceksiniz. Rakibi DOMINE edeceksiniz.

Gelelim dizilişimize. Ekran resmimiz altta:

Gördüğünüz gibi 4-3-3’ün değişik bir türevi bu taktik. İleri 3’ün İkisi kanatlara yayılmış durumda. DR ve DL, aynı zamanda MC’ler hem hücumda hem de savunmada etkin rol üstleniyorlar. O yüzden bu oyuncuların stamina özelliğinin 13 ve üzerinde olmasına özen gösterelim. Ama olmasa da çare yok.
    Hangi pozisyonda hangi özellikteki futbolcuları oynatmanız gerektiğini öğrenmek için Rehberler bölümüne bir göz atın. Bir de unutmadan, forvetinizin ya hızı ya da off the ball özelliği iyi olsun mutlaka. Off the ball özelliği iyi ise hıza bakmayın, yani takmayın o kadar. Doğru zamanda doğru yerde olsun yeter.
    Bir de, MC oyuncularınız uzaktan çok şut çekecekler. Long shots ve concentration özellikleri iyi olsun. Onun dışında koyun herkesi yerine ve izleyin.

Şimdi gelelim takım komutlarına:

Zaten her oyuncunun bireysel komutlarının hepsi ayarlanmış olduğundan bunlarda önem arzedenler width, tempo ve defensive line. Oyunu dar alana yıkıyoruz. Yavaş tempo ile rakibi uyutup topa sahip oluyoruz, defansı ilerde kurup kordinasyonu koparmıyoruz.

Bu taktikte rakipten daha çok pozisyon bulacağınızdan emin olun. Topa da genelde daha çok sahip olacaksınız. Gerisi artık şansınız. Şans da yanınızda olursa maç kaybetmezsiniz. Ben şu anda Beşiktaş ile kariyer yapıyorum ve 103 maç yenilmedim ligde. Onun dışında Valencia ile denedim ve şampiyonluğa gidiyorum. O da benim şansım. Beşiktaş ile Avrupa’da ŞL’de 1 final, 1 yarı final ve 1 de çeyrek finalim var. Biraz istatistik ekran resimleri koyalım:

E linki de verelim artık:

Link

Maç öncesi ve sonrası konuşmalara ve antremanlara da özen gösterin. Sadece bu taktikle de iş bitmez.

Sorusu olan, övmek isteyen, beni seven sevmeyen herkes buyursun, yazsın.

ilk önece şunu söyleyeyim ilhan arkadaşım..verdiğin taktiğe az sonra değineceğim ama kurduğun kadro da dikatimi çekti..şöyleki burada taktik paylaşımı yapan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum bizleri bilgilendiriyorlar ama bazen öyle kadrolarla çıkıyorlarki karşımıza zaten aklı başında hangi taktik olursa olsun başarılı olur dersiniz..yani taktiğin öne çıkması için kadronun kalitesi taktiğin önüne geçmemeli..dikkatimi çekti...ne forvetin bobo ne sağ kanat oyuncuların öyle anormal adamlar değiller..tabi kötü futbolcularmı hayır..ellbette iyi oyuncular..ama öyle muhteşem diye bir piattiyi birde ottl sayabilirim..tabi bunu derken forvetine villayı defansa barzagli yi ortaya fabregasları ve benzerlerini alıp sonra iyi taktik yaptım diyenlere kıyasen söylüyorum bunları...

öncelikle taktiğini fenerbahçe ile denedim..kaddrom açıkcası seninkinden biraz daha iyidi..forvet çok önremli olduğu için söyleyeyim..eddie jonsonu kullandım..kanatlarda uğur boral ve mehmet topuzla oynadım..orta ikilim rakitic ve banega (daha ne olsun) defansta ise fenerin bugünkü defansı hiçbir değişiklik yok (zaten rakitce 19 banegaya 9 mlyon dolar..verdikten sonra defansa takviye yapacak parada kalmadı)

aslında kadromu niye saydım insanlar merak edebilirler ilhan ama az önce yukarıda yazdıklarımdan ötürü çok abartılı kadroların taktiğin doğruluğu hakkında iyi bir fikir vermeyeceğini düşünüyoum...

gelelim taktiğe ve sonuçlarına işyerinden yazdığım ve evimde internet bağlantısı şuan olmadığı için maç sonuçlarını ve taktiğin etkilerini gösteremiyorum anlatmakla yeticeğim arkadaşlarımın bana inanacağını düşünüyorum çünkü şuan için başka çarem yok lhan..

herneyse taktiğe geçelim..

lk etapta taktik bana iyi sonuç vermedi ama böyle olacağından zaten emindim..nihayetinde takımın alıştığı sistem olan 4-1-3-2 den dönüş hemen kolay olmadı ..özellikle defansın ileriye çıkmasının zararlarını açıkca gördüm maç motorunda senin bu taktiğinin olmazsa olmazlarından biride hızlı ve pozisyon bilgisi iyi defans oyuncuları eğer böyle defasn oyuncuları yoksa ..bu tip oyuncuları satın alıncaya veya yetiştirinceye kadar bu taktiği askıya almak belki en doğrusu..

ama zamanla sıkıntılı skorlarla maç kazanmaya başladım 3-4 maça toparlandığımı söylemek isterim..
    defanstan dmc ye gelirsek zaten burada benim suçum var kadronun bir çoğunu elden çıkarınce işim selçul ile genç ferhat bikmaza kaldı..ama şunu söyleyeyim..defansa yardımı az ve çok genç olmasına karşın ilerleyen yıllarda ferhat bu bölgenin bankosu olacak şuan için hala sabrediyorum param olunca belki iyi bir dmc alırım yada sözleşmesi bitenlerden kaptırırım belki bekliyorum ama dediğim gibi benim kadromda ki DMC zayıflığı taktiği de olumsuz etkiledi hiç şüphesiz..ama şuda bir gerçekki senin taktiğinin en sevdiğim ve üstüne tanımadığım mevzuu uzaktan şutlarla izlenmesi çok zevli maçlar yaratması..özellikle ferhat bu nedenle çok yerinde oldu..gol oluyor olmuyor ama çok keyifli oluyor izlemesi...

dedğim gibi gerek defansın öne çıkması gerekse DMC nin genç ve tecrübesiz olması ilk başlarda kötü etkiledi takımı ve beraberlikler malübiyetler aldım ama şimdilerde toparlandım şu aralar sıkıcı galibiyetler almakla meşgulüm sıkıcı galibiyetlerden kastım 1-0 2-1 gibi ...gerçi artık sadece senin taktiğin değil..günümüz futbolu böyle ...

ileriye gelince rakitic ile banega bu bölge için bulunmaz nimet nimetten ötesi adeta...benim taktik konusunda bir ufak tavsiyem olacak orta saha oyuncuları için örneğin hucum yönü daha kuvvetli olan rakitice ben ön alan çizgisi çektim ve forvet arkasına daha fazla çıkmasını sağladım..hani diyorumya 1-0 dan sıkılınca ..daha fazla gol atmış değilim henüz ama oyuncumun etkinliğinin arttığını söyleyebilirim...

kanatlarda hemen hiç sorunum yok diyeceğim yani ofasif anlamda yok..ama geriye top kaçırdıklarında zor durumda kaldığımı söyleyebilirim..solda roberto carlosun olması rahatlatıyorda..önder turacı bu taktik için biçilmiş kaftan değil açıkcası...

taktiğim herkesin malumu en belrgin noktası topa sahip olma konusunda gerçekten acayip derecede top ayağınıza yapışıyor adeta..bir arkadaş bu taktiği FM nin hilesine benzetmiş yani hile dememiş günahını almayayım ama öylesine etkili sonuç veriyorki hile sanırsınız demiş bende katılıyorum buna..nedir anlamadım maçın büyük çoğunluğunda top sizde kalıyor..aslında içim hep cızzz ediyor bu taktik kadar başarılı top yüzden olacak ama çift forvetle oynayacaksın..şimdilerde onu düşünüyorum..taktik tam br otursun onu bulmaya çalışacağım..bu oranda top sizde kalacak ama çift forvet olacaksınız..ilhan sende bir uğraş sana zahmet oluyormu bakalım...

şimdi özetle iyi ve ktü noktalarını belirteyim kanımca..

öncelikle iyiler..

top ayağınızda çok fazla kalıyor...

çok şut atıyorsunuz..

ilk haftalar geçince (en azından benim takımda) rakip takımı adeta boğuyor bunaltıyorsunuz..

kötü yönlerine gelince..

defansınız çok fazla değil ama yinede önde kurulduğu için muhakkak defans oyuncularınızın pozisyon bilgisi ve çabukluğu iyi olsun yoksa gol yemeniz kaçınılmaz..

iyi şut atıyorsunuz ama çok fazlası gol olmuyor aslında doğru olanıda bu her şut girecek değilya ama gole çok ihtiyacınız varken oyuncunuz güzel bir pas atacak yerde kaleye etkisiz bir vuruş yapınca saç baş yolabilirsiniz..

birde bana göre bir zararı aslında taktiğin getirdiği bir sonuç..tek forvetle oynuyorsunuz oysaki en çok para eden oyuncular forvetler..yani çok fazla forveti parlatıp para kazanmanız zorlaşıyor..tamam durun hemen itiraz etmeyin..kanat adamı da iyi para orta sahada ama ben diyorumki iyi para eden kaliteli forvet sayısı aynı ölçülerdeki kanat oyuncusundan daha fazla..bu yönüyle iyi paraya forvet satıp yerine yine gönderdiğiniz kadar kaliteli ucuz forvet bulabilirsiniz ama türkiyede meslea sağ kanatta mehmet topuzu bir satın yerine ancak yabancı oyuncu bulabilirsiniz..forvet ise maşallah bereketli..

tüm bunların sonucun da taktiği biraz daha geliştirmek için tavsiyelerim ise...

ortada ki MC lerden birine çizgi ile amc görevi vermek fena fikir değil...

kanat adamlarada aynı çizgi çekilebilir...soldaki için sağa veya sağdaki için sola..tabi bu illaki faydalı olur diyemicem ama benim açımdan rakitic için faydalı oldu yaniii....

defanslara kısa çizgiyle geri görevi verin biraz daha gömülsünler...özellikle taktiği ilk denerken..

forvetiniz muhakkak bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiyle oynamalı..aslında oynamalı derken oynasa size çok faydası olur...tabi finishingi ve sğukkanlılığıda iyi olmalı zaten bu taktik veya başka taktik bu özellikler her forvete lazım..bu taktik için ayırıcı özellik ise benim gördüğüm kadarı ile dayanıklılık...ne kadar iyi olursa o kadar iyi....

ilhan çokk uzadı uykun geldi özür dilerm arkadaşlardan ama burada gerçekten FM yi domine edebilecek bir taktikten bahsediyoruz..ama bir ufak eleştrmide mazur gör..ben daha önce shamur diye bir arkadaşım için de yazmıştım sanada yazmak zorundayım...

takım taktiklerinden elbette bir kısmı diğerlerinden daha efektif daha iyi sonuçlar veriyor...hepsi aynı olsaydı zaten tartik anlayışı olmazdı..ama hiçbr zaman bir taktik diğerlerinden her koşulda daha iyidir..bu sizi ezer geçer..falan...bence bu konuda biraz daha alçak gönüllü olmakta fayda var..çünkü taktik sende yazmışsın sahada dizilişle yok pas verme şut attırma komutu vermeden çok çok daha fazlası..taktiklerin mükemmelliğini belirleyen takımın yapısına uygun olmasından geçer...

benim gördüğüm kadarı ile senin taktik FM de şuana kadar rasladıklarımdan en iyilerinden biri ama muhakkakki taktik konusundaki son nokta değil...

ama şurası muhakkakki sabırlı bir FM sever için harika bir taktik olduğunu belrtmeden geçemeyeceğim.....

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

zaten ilhan iki maçtır deli gibi eziyor karşı takımı...

duran toplara çare bulmazsa çok da ezecek gibime geliyor...

şaka bir yana kariyerimde tek kullandığım taktik total...forvetim deli gol atıyor...tabi kaliteli olmasıda bir avantaj...

Bu taktiği denedim bir süre sonra taktik çözülü veriyo ve Akıllı takımlar AMRL nin arkasını iyi kullanıp direk defans ile başbaşa kalıyo .. dediğim ilk başlarda iyi ama çözüldükten sonra bi işe yaramıyo..

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

abi valla harika ötesi bir taktik olmuş

cok deıstım ama bundan sasmam

bi taktik baki'ye gol attırıyorsa, iyi taktiktir

arkadaslar bayernle ilk sezon aşagıdakı taktıkle acık ara şampıyon oldum ve kısıtlı kadroyla uefayı aldım.Ama aynı taktıkle 2.sezon ilk yarısı bitti şampıyonlar lıgınde zorla grupdan 2.cıktım.Ligde ise 5.yim liderle arada 9 puan fark var resimler aşagıda nasıl bi taktık ve mentalite onerırsınız oyuncularda kalıtelı oyuncular yanı.Veya oyuncu onerılerınız olurmu 20m 25m civari oyuncular.
    versiyon 8.0.1

kanatları yanlış yapmışsın bence, ribery ve schweinsteiger in yerini değiştir
    ama tabi sadece bununla alakalı değildir. istersen ilk sayfadaki taktiği indir.
    uygun oyuncuların var

Deneyelim Sagolasın Bejk İle Napcam Bakayım

bende arsenalda kulanıyorum süper taktik

Nesil
    2007
    Yer
    i bilmiyor..

Her kariyerimde bu taktikleri kullanıyordum bugüne kadar farklı bir taktik keşfettim ama oyun tarzıma uygun olmadığından tekrar bu taktiğe geçiş yaptım , Total Dominasyon Summer'ı da çok merak ediyorum doğrusu , ne zaman çıkar İlhan abi ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok teşekkürler abi..Hemen indiriyorum.

taktik cok guzel gercekten onceki versiyonu da guzeldi forumda gordugum en başarılı taktik dogrusunu soylemek gerekirse ama buna milan demek pek dogru olmaz Cunku Milan 4-1-2-1-2 ile başladı (shevchenkolu donem) ve cok başarılı oldu.Ama en son (gecen sezon yani), 4-1-3-1-1 ile 4-1-2-2-1 i kullandılar bu iki taktik arasındaki farklılık ronaldonun sakatlıkları seedorf ile pato arasındaki secimler etkiledi.Bunlar hep eldeki futbolcuya gore yapılmış dizilişler aslında Fm ile gercek futbol arasındaki fark biraz burada var.Gercek futbolda dizilişler cok cok onemli değildir zira zaten cizgiyi cok kullanan bir oyuncudan gattuso gibi içeriye dogru oynayan bir oyuncu verimi alamazsınız.Daha acık soyleyeyim mesela Arda ve Sabri'yi 4-3-1-2 de kullanırsanız o 4-4-2 diamond gibi bişeye donusur zira bu oyuncular kaleye ortadan gitmeyi fazla sevmezler hep kanatlara kaçar ayaklarıNeyse konuyla alakasız oldu ama taktik için teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    türkiye

bu en iyi taktik şu en iyi taktik lafları da moda olmuş bu oyunda.en iyi taktik diye bişey yok,takıma en uygun taktik vardır..

ayrıca bu da yetmez rakip takıma göre de sürekli değişiklikler yapmak gerekir..

Quote Originally Posted by Delirium View Post
    bu en iyi taktik şu en iyi taktik lafları da moda olmuş bu oyunda.en iyi taktik diye bişey yok,takıma en uygun taktik vardır..

ayrıca bu da yetmez rakip takıma göre de sürekli değişiklikler yapmak gerekir..
    iyi yorum...
    Last edited by gencerker : 12.Temmuz.2008 at 19:19

anlaşılan benden başka herkes başarılı olmuş bu taktikle...Juve yi aldım buffon fabio aurelio fazio colloccini salihamidzic makoun banega defour del piero(nedved) camoranesi trezeguet kadrosuyla kovulmayı başardım

aslında iyi gidiyodum ama o haftaya kadar lıgde 22 gol atan trezeguet sakatlanınca 5 hafta inanılmaz düşüşe geçtim i**uinta pek etkili olamadı.az gol yiyodum ama kucuk takımlara bile atamıyordum.taktikte en ufak bir değişiklik bile yapmadım antrenmanları da tug 's training ayarladım lıgde 6. ken gelen inter maglubıyetı uzerıne kovuldum cagliariye yeni sezon için yelken actım versiyonum 8.0.2 acaba taktik ondan basarısız olmus olabilir mi?ben beceremedım desem kadro ortada her turlu motivasyon unsurunu medyayı kullandım ama bı turlu olmadı.

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Mesaj Yetkileri