Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
391 ile 420 arası toplam 530 sonuç

Konu: EURO 08 | 3.Maç | Türkiye Cumhuriyeti - Çek Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by TR.CaPTaiN View Post
    Volkan'ın yaptığı çok büyük bir hatadır fakat efsane Zidane bile dünya kupası finalinde küfüre dayanamayıp kafa atıyorsa sabretmek kolay değil demektir.
    Zidane bir kaleci degil maçın son dakikalarıda degil.Oyuncu degiştirme hakkıda vardı Fransa'nın.Volkan hem öndeyiz gol yiyebiliriz tutmus yaptıgı harekete bak valla ayıp yahu.Tuncay kaledeyken ya gol yeseydik.Penaltılara gitseydi volkan ne yapacaktı
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    Zidane bir kaleci degil maçın son dakikalarıda degil.Oyuncu degiştirme hakkıda vardı Fransa'nın.Volkan hem öndeyiz gol yiyebiliriz tutmus yaptıgı harekete bak valla ayıp yahu.Tuncay kaledeyken ya gol yeseydik.Penaltılara gitseydi volkan ne yapacaktı
    Anlatmak istediğim olayın teknik boyutu değil. Zidane gibi efsanevi bir oyuncunun bile küfüre dayanamamasıdır.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by TR.CaPTaiN View Post
    Anlatmak istediğim olayın teknik boyutu değil. Zidane gibi efsanevi bir oyuncunun bile küfüre dayanamamasıdır.
    İşte o zaman profesyonel olucaksın tepki göstermiceksin.Eğer Profesyonel futbolcuysan.Kaldı ki Zidane bunu bi kere yaptı .Volkan bir çok kere yaptı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ya hep volkana küfür ediyolar artistiik hareketler yapıyor olacağı o..Lincolnede aynısını yaptı..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar çok özür dileyerek söylüyorum:
    Biri sizin yakınınıza hemde çok yakınınıza küfür etse sizin tepkiniz ne olurdu?
    Valla ben Jan Koller gibi ayı biri olsa bile o adama tekme tokat dalarım.Maç çıkışı bir daha dalarım.

Quote Originally Posted by Karizma_Aykut View Post
    Valla Sinema Filmi olsa çok saçma derdik..Ama demek ki gerçekte de oluyormuş..
    Aynen ya!! Böyle bir film olsa, düşünsenize biri bize filmi anlatıyor "Kırmızı takım 1-0 geride, ikinci yarıya çok iyi başlıyorlar. O sırada stoperleri sakatlanıyor ve orda ki boşluktan pozisyonlar buluyor, Beyaz takım. Kırmızı takım oyuncu değişikliğine hazırlanırken stoper olmadığı yerden bir gol yiyorlar (Fatih Terim bu sırada 'three minutes, three minutes' diye bağırıyor 4. hakeme). 75. dakika da fark bire iniyor. Bu sefer de Kırmızı takım bir hatadan dolayı gol buluyor (ilahî adalet). Sonra Kırmızı takım bir gol daha atıyor 3-2 oluyor. Bu arada Kırmızı takımın kalecisi kırmızı kart görüyor vs. vs."

Biz de heralde, ya bir git falan derdik.

Diyecek birşey yok yani. Bize böyle bir maç, böyle bir sevinç yaşattıkları için minnettarım onlara. Gollerden sonra nasıl bağırdığımı ben bile bilmiyorum. Bu arada bizim mahalle gollerden sonra sanki stad gibiydi. Öyle bir gol sesi yükseldi ki, sonra da Türkiye diye bağırdılar ki bir an stadda sandım kendimi.

Düzenleme: Ya biz bir işi de zora sokmadan yapamayacak mıyız?

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Arkadaşlar çok özür dileyerek söylüyorum:
    Biri sizin yakınınıza hemde çok yakınınıza küfür etse sizin tepkiniz ne olurdu?
    Valla ben Jan Koller gibi ayı biri olsa bile o adama tekme tokat dalarım.Maç çıkışı bir daha dalarım.
    O maç esnasında sinirlerine hakim olucaksın.O zaman sen profesyonel olamassın bir çok kere ülkeni ve takımını yakarsın.Çok yazık Volkan'ı savunmanız...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Öncelikle müthiş galibiyetimize gölge düşürmek istemem ama iğneyi kendimize batırmamız ve hatalarımızı görmemiz lazım.İlk yarı yaptığımız hatalar:

*Rakibe hiç basmadık.Çok rahat oynattık bunun sonucunda da bol bol şut attılar.
    *Orta sahamız ile defansımız arasında kopukluklar vardı.
    *Sürekli uzun toplarla ileriye çıkmaya çalıştık sanki uzun boylu bir oyuncumuz varmış gibi hadi bundan geçelim rakibin ne kadar uzun boylu olduğunu unutmuş gibi.

İlk yarı bu hataları yaptık 2.yarıda oyuna başladığımızdaki oyun oynamamız gereken oyundu.Havadan oynamadık ve 3 golü de yerden bulduk zaten böyle bir takıma karşı havadan oynayamazdık 2.yarıda yaptığımız doğrular:

*Havadan oyunu bırakıp yerden iyi bir şekilde organize olarak oynamamız.
    *Sabri-Hamit'in yer değiştirmesi bu çok önemliydi.
    *2.yarı bu maçı alabiliriz inancımızın olması ve hırsımız.

Sonuç olarak 2.yarıdaki oyunumuzu Hırvatistan maçına yansıtırsak maçı alırız.Fakat Volkan keşke kırmızı görmeseydi.Aurelio'nunda eksikliğini hissedebiliriz ama Topal iyi oynarsa hissetmeyiz.Hamit'i umarım artık sağ bek oynatmaz Fatih Terim sağ açığa geçince ne kadar etkili olduğunu gördük.Ama gerçekten bu mutluluğu yaşamak her takıma ve taraftara nasip olmaz.Turnuvada maç çeviren tek takımız hemde 2 maç üst üste isteyince yapabiliyoruz.İnşallah Hırvatistan'ı da yenip yarı finale çıkarız.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Biz işte böyle bir milletiz, bi maçta göklere çıkardığımız adamı bir maçta yerin dibinede sokarız

Medyamızda bunu yapıyor, bizde bunu yapıyoruz. Bu yüzden futbolumuz fazla ilerleyemiyor zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tamam yaptığı kötü birşey ama yani ben kendime hakim olamam.Volkan'ın buna yapmaması lazımdı haklısın.Ama yani sen sakin kalabilecekmiydin böyle bir olay gelse başına?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Volkan'ın hareketi çok gereksizdi. Top cıkmış, pozisyon bitmiş ne gerek var o harekete? Küfür ettiyse etti. Her macta oyuncular birbirlerine kim bilir ne küfürler ediyor , cıkıp vurmuyo kimse kimseye. Hemde öndeyken yapıyorsun bunu. Demek Volkan ın küfüre karsı bi zaafı var. Bunun için kendini tutabilmeli, Önceki sayfalarda Burak Duran ın dediği gibi gerekirse psikolojik destek alsın.

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Quote Originally Posted by Alicanfmfan View Post
    İşte o zaman profesyonel olucaksın tepki göstermiceksin.Eğer Profesyonel futbolcuysan.Kaldı ki Zidane bunu bi kere yaptı .Volkan bir çok kere yaptı
    Zidane profesyonellik abidesi fakat maç esnasında onların hissettiklerini hissetmemiz mümkün değil. Aslında Volkan'ın o sinirle topun dışarı çıkmasını beklemesi bile bana göre mucizedir.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Biz işte böyle bir milletiz, bi maçta göklere çıkardığımız adamı bir maçta yerin dibinede sokarız

Medyamızda bunu yapıyor, bizde bunu yapıyoruz. Bu yüzden futbolumuz fazla ilerleyemiyor zaten.
    Yahu mustafa gelip igneleme yapıyorsun.Tamam güzel kurtarıslar yaptı övdük bu maçta 2 topumuzu içeri çeldi ona ne diyecegiz neyse onada bir şey demiyorum.Gerçekten müthiş bir kaleci ama sen ülkeni yakıyorsun yahu öyle bir anda kk görerer profesyonellik bambaşka bişey

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şimdi Volkan'ı savunacak şeyler yazmak isterdim ama ondan sonra takımcılık yaptı deniliyor, formanızı çıkarın yorum yapın deniliyor o yüzde gerek yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bunları tartışacağımıza dünkü destansı zaferi konuşmak daha iyi bence

Arda 2-1 yapınca o maçın döneceğini hissettim ömrümde tanık olduğum nadir mucizelerden biri.

Arda'yla gurur duyuyorum.Çeyrek finale çıkmamızdaki en büyük sebepti.Diğerleride elinden geleni yaptı helal olsun !

Volkan'ı falan tartışmayı bırakalım bence, galibiyetin tadını çıkarmaya devam edelim.

Ben Gökhan Gönül'ün olmamasına az üzülmedim ve şimdi anlıyorum ki boşuna üzülmemişim. Birincisi; Gökhan Gönül çok ama çok beğendiğim bir oyuncu sakatlanınca, hem onun bu şampiyona da kendini bütün dünyaya gösterememesi açısından, hem de milli takımımız açısından çok üzüldüm. Ayrıca top ayağına geldiğinde en rahat olduğum oyuncu milli takımımızda Gökhan Gönül'dü. Eğer Gökhan olsaydı, sağ açıkta Hamit oynayacaktı ve gördük ki dün, Hamit sağ açıkta müthiş işler yapabiliyor. Düşünsenize bir de hem Gökhan, hem de Hamit'li bir milli takımı. İkisinin de savunma yönü çok iyi, hücum yönü süper. İşte ben böyle bir kanadı, böyle bir takımı izleyemediğim için hâlâ üzülüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Şimdi Volkan'ı savunacak şeyler yazmak isterdim ama ondan sonra takımcılık yaptı deniliyor, formanızı çıkarın yorum yapın deniliyor o yüzde gerek yok.
    Savunulacak bir tarafı yoktu bu maçta zaten;
    Tamam be Mustafa uzamasın. Kaleye Neuer gibi biri lasım demi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Tamam oyuncularımızı tartışalım artık.Defansta sakatlıklar kervanına Emre de katıldı 3 Emrede sakat.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fatih Terim yeni oyuncu davet etcekmiş galiba.
    Turnuva sırasında oyuncu cağrılabiliyosak daha önce niye yapmadık

Topuz'u çağıralım geri hala ihtiyacımız var.
    Bide stoper çağıralım.

Quote Originally Posted by Ouzy View Post
    Volkan'ı falan tartışmayı bırakalım bence, galibiyetin tadını çıkarmaya devam edelim.

Ben Gökhan Gönül'ün olmamasına az üzülmedim ve şimdi anlıyorum ki boşuna üzülmemişim. Birincisi; Gökhan Gönül çok ama çok beğendiğim bir oyuncu sakatlanınca, hem onun bu şampiyona da kendini bütün dünyaya gösterememesi açısından, hem de milli takımımız açısından çok üzüldüm. Ayrıca top ayağına geldiğinde en rahat olduğum oyuncu milli takımımızda Gökhan Gönül'dü. Eğer Gökhan olsaydı, sağ açıkta Hamit oynayacaktı ve gördük ki dün, Hamit sağ açıkta müthiş işler yapabiliyor. Düşünsenize bir de hem Gökhan, hem de Hamit'li bir milli takımı. İkisinin de savunma yönü çok iyi, hücum yönü süper. İşte ben böyle bir kanadı, böyle bir takımı izleyemediğim için hâlâ üzülüyorum.
    Galatasaraylı olduğumu belirtiyim bu arada. Sonra yanlış anlaşılmasın.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Aslında film yarım kaldı arkadaşlar. Volkan'ın kırmızı kartından sonra yediğimiz bir gol ve maç penaltılarda. Kalede Tuncay ve ilk 3 penaltıyı kurtarıyor.

Fatih Terim yeni oyuncu davet etcekmiş galiba.
    Turnuva sırasında oyuncu cağrılabiliyosak daha önce niye yapmadık

Topuz'u çağıralım geri hala ihtiyacımız var.
    Bide stoper çağıralım.
    Milli takımlar, keyiflerine göre oyuncu çağıramıyorlar. Bildiğim kadarıyla, eğer oyuncun turnuvayı kapatırsa UEFA size onu çıkarıp başka birini sokma hakkı tanıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Ben Volkan'ın yaptığı harekete hiç bir şey diyemiyorum.Bu kişilikle alakalı bir şey.Adam asabi bir adam,Ergün Penbe'nin ensesine vurup,ekmeğini alsan ağzını açmazdı.Bu işler böyle,adama kızmamak lazım.Orada zaten kırmızı kartlık hareket olduğuna inanmıyorum.Volkan'a da Koller'e de sarı kart göstermek gerekirdi.Yardımcı görmüyor mu acaba,olay önünde oluyor.Adam kendini atıyor.O itme dünyanın hiç bir yerinde kırmızı kart değil.O kadar maç izliyoruz,böyle pozisyonlar çok oluyor.Hakem art niyetli olduğunu maçın başında Servet'e olan tutumundan belli etti zaten.M.Topal'a kart gösterdiği pozisyondan kaç tane oldu maçta?Aurelio'nun ilk itirazında kart gösterdi.E.Güngör'ü kafa topuna çıkarken faul yaptı diye uyarıyor.Nerde görülmüş böyle bir şey,adam zaten tecrübesiz.Birde ilk topa çıkışında uyarıyorsun,o adam daha nasıl top oynasın.İkinci gole zaten söylenecek bir şey yok.Stopersiz eksik oynuyoruz,adam oyuncu değişikliğine izin vermiyor...

Bütün bunları yaptı,yinede yıkamadılar bizi,baktı işi işten gidiyor,son hamle olarak Volkan'ı attı.Ama oda olmadı,ama yinede Allah belanı versin hakem,en önemli iki oyuncumuz cezalı senin yüzünden...

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Aslında film yarım kaldı arkadaşlar. Volkan'ın kırmızı kartından sonra yediğimiz bir gol ve maç penaltılarda. Kalede Tuncay ve ilk 3 penaltıyı kurtarıyor.
    Doğru. Birileri unutmuş o bölümleri eklemeyi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Berkay Tetik, sana bir cevap veriyim kardeşim.
    1.si senin ailene küfür eden kişi, senin ailenin değil de kendi durumunun aynasını gösterir. O bir pisliğe düştü diye biz de aynı pisliğe bulaşmamız gerekmez. Bırakın onun içinde yüzsün..
    2.si de işin başka bir boyutu. Sen profesyonel futbolcusun. Kariyerinin en önemli maçındasın. Onların oyununa geliyosun, onların isteğini yapıyosun. Yapmaman gerekir.
    Neyse artık tecrübesizlik diyelim. Rüştü oynar bidahaki maça sorun olmaz kalede. Topal-Ayhan bir yıl boyunca götürdü gs ortasahasını(mehmet demirkol). Olmadı Emre'miz de var.

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Bizim grubu rekor puanla bitiren yunanistan'a da nispet yaptık.

Türkiye'nin Çek Cuhmuriyeti'ni yenerek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselmesi, Yunan basınında geniş yer buldu.

Dini bayram nedeniyle gazetelerin bugün çıkmadığı Yunanistan'da, haber içerikli internet siteleri, Türkiye'nin organizasyona veda etmek için çok erken olduğunu gösterdiğini kaydettikleri haberlerinde, ay-yıldızlıların kendine güveni olan, cesur yürekli ve takımına güvenen bir dolu oyuncuya sahip bir takım olduğu görüşünde birleştiler.

Siteler, ''Nereye varılıp varılamayacağını kimse bilemez. Ancak Çekler'i yenmek yürek istiyordu. Yalnızca yürekli olmak da yetmezdi. Terim paniklemeyi engelleyen isim oldu. Düşünceleri berrak, oyunları hızlıydı'' yorumunda bulundular.

Türkiye'nin oyunda üstünlük kurmayı başardığını ve mücadele etmekten vazgeçmediğini ifade eden Yunan internet siteleri, ay-yıldızlıların görülmeye değer bir çizgide yollarına devam ettiklerini vurguladılar.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in özellikle 2. yarıda kurduğu takımı ''saldırgan'' olarak niteleyen yayın organları, dizginleri ellerinden bırakmamaktaki başarılarını bir kez daha ortaya koyduklarını kaydettiler.

Fatih Terim'in takımdaki düzeni ile adeta resital verdiğini ve satranç tahtasında karşı takımı mat eden taraf olduğunu yazan yayın organları, Nihat Kahveci'nin ise takım kaptanı olmaktan öte ekibini sırtlayan oyuncu olduğunu belirterek, karşılaşmanın ''en değerli oyuncusu'' olduğu görüşünde de birleştiler.

AA
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Bugün Eurosport 22:30'da, maçın tekrarını veriyor. Baştan sonra izleyeceğim, vallahi.

Volkanin yaptigi hareket hicbir profesyonel futbolcuya yakismayacak takimi satacak bir harekettir bunu herkes kabul etsin. Volkanin bugune kadar yaptiklarina birsey diyen yok ama bu hareketi yanlis. Bu olayi Fener-Galatasarya-Besiktas kavgasina donusturmenin manasi yok.VOLKAN HATALIDIR bunun savunulcak bir yani yok daha fazla uzatmanin manasi yok. Uzatana uyari verilecektir

Ya bir de Nihat'ın top ağlara gittikten sonra top taşıyan görüntüsü var. İkinci gol olduktan sonra mı topu hemen santraya getiriyor? Sevinirken hiç dikkat edemedim valla. Eğer öyleyse maçın özet görüntülerine bununla beraber, Tuncay'ın yan hakeme bayrağı getirişini, Arda'nın topu kale vuruşu yapmak için Cech'e koşup vermesi ve tabii ki Fatih Terim ile Müfit Erkasap'ın "Three minutes." diye bağırışlarını koymak gerekir.

Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon

Mesaj Yetkileri