1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: Kart Görmemek İçin Ne Yapmalı ?

Question Kart Görmemek İçin Ne Yapmalı ?

Arkadaşlar dakka 70 3-0 öndeyiz veya türkiye kupasında gruptan çıkmayı garantiledik son maçımızı oynuyoruz.Yani bunun gibi işin formaliteye döküldüğü anlarda oyuncuların kart görüp cezalı duruma düşmemesi için ne gibi taktiksel değişiklikler yapılmalı ?

Benim aklıma şuan için Tackling i easy yapmak ve yakın oyunu ve markajı tercih etmemek ..Defans oyuncuları için çizgiyi geriye çekmek böylece kontra yemeyip son adamların kart yemesine engel olmak geliyor..sizlerin düşünceleri nelerdir..

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

DüşünceLerin dogru defansı geriye çekersen maçı kendi sahanda kabuL etmiş oLursun bu yüzden oyuncuLarın daha fazLa fauL yapacaktır defansı geri çekme bence

Formalite maçlarda as oyuncularımı oynatmam. Sende dene. Hem sakatlanmazlar. Hem yorulmazlar hemde kart görme riski azalır.

Tamam da normal bir maçda farkı yakalarsak ne yapmamız gerekiyor ben bunu soruyorum.Sen farklı bir boyuta taşıdın olayı

Boyut farklı değil. Mesajda formalite maçlar diye okudum onun için söyledim. Normal maçlarda tackling i easy yap. Agresif olmayan oyuncuları oyuna al

Nesil
    2008
    Yer
    İstanBul

zaman geçirme ful yaparsan eminimki 90dakikada 1 sarı kart en fazla o da

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Quote Originally Posted by fyagiz View Post
    Formalite maçlarda as oyuncularımı oynatmam. Sende dene. Hem sakatlanmazlar. Hem yorulmazlar hemde kart görme riski azalır.
    Fakat yedek kadroyla çıkıncada yenilme ihtimalin %75 oluyor yenilirsende klüp güvenine baktınmı yönetim üzülmüş oluyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

topa girmeyi sert yapma. birde onu dene son anlarda...

Quote Originally Posted by isimsiz View Post
    zaman geçirme ful yaparsan eminimki 90dakikada 1 sarı kart en fazla o da
    Zaman geçirmeyle bağlantısını biraz açarmısın ?

Ayrıca ne olursa olsun zaman geçirme full yapılmamalı.Diyelimki 1-0 öndesiniz ve kupa finali oynuyorsunuz ya da tam tersi 1-0 geridesiniz.Zaman geçirmeyi full yapınca taçlar saçma sapan kullanılıyor frikikler kısa pasla falan kullanılıyor.Eğer en sola dayarsanızda bu sefer çok acele vuruşlar yapılıyor bir bakıma telaş anı gibi bişey oluyor.O yüzden en sağda ve en solda olmamalı...

Ama şu kartla olan ilişkisini hala kavrayamadım
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by cemir05 View Post
    topa girmeyi sert yapma. birde onu dene son anlarda...
    Topa girmeden kastın top kapma (Tackling) mi ?
    Last edited by muzoadux : 05.Eylül.2008 at 11:00 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

ben bu durumlarda top kapmayı hafif yapıyorum pasları dogrudan yapıyorum ve anlayısı defansif yapıyorum benim sahamda durmadan pas atıyolar ve top bende kalıyo kart görme ihtimali çok azalıyor

Nesil
    2007
    Yer
    Nilüfer / Bursa

pasLarı kısa yapıp genişLik oLayını dar yaparsan kendi yarı sahanda daha fazLa top yaparsın mentaLiteyi de ortaLamanın biraz aşagısına çekere tam def oLmadan oynarsan kart yeme ihtimaLin düşer bence.

anlayışı normale getirip top kapmayı hem team,hem player hemde opposition ayarlarından easy e getir,zaman geççirmeyi 15-18 arası bişeler yap..böyle yapınca oyuncular skoru korumak için biraz stres yapacaklardır bu yüzdende oyundaki çok hırslı oyuncularını kenara alıp onların yerine daha sakin ve hızlı oyuncuları sokabilrsn(gençler) böylece hem gençler tecrübe kazanır hem kart görme riskin azalır hemde %90 oranında istedğin skorlar maçı bitrrsn

Ya bunları zaten uyguluyoruz ben daha farklı şeyler bekledim.Neyse yorumlarınız için saolun başka düşüncesi olan arkadaşlarda varsa paylaşmalarını rica ediyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Talking

Quote Originally Posted by muzoadux View Post
    Topa girmeden kastın top kapma (Tackling) mi ?

evet o...

onu söyledik zaten Yinede saol

Quote Originally Posted by muzoadux View Post
    Ya bunları zaten uyguluyoruz ben daha farklı şeyler bekledim.Neyse yorumlarınız için saolun başka düşüncesi olan arkadaşlarda varsa paylaşmalarını rica ediyorum
    birazda hakeme bağlı kardeşim,bazıları hemen kart gösteriyo bazıları bi kaç defa uyarıyo..şans tamamen. ama öğrenirsen bi yolunu banada söle

Mesaj Yetkileri