1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: Hangisi Daha Zengin; FB mi? GS mi?

Default Hangisi Daha Zengin; FB mi? GS mi?

Merhaba arkadaşlar,

Oyundan soğuduğum için uzun bir ara FM2009 oynamadım. v 9.0.3 çıktığını duyunca FB ile kariyer açtım keşke açmaz olaydım. FB ile 2. seneme girecektim ki ne göreyim FB'nin transfer bütçesi 3 MN $ olmuş her neyse belki başarı yakalayamadığım içindir dedim ki bu seferde En Zenginler Kulüplerde FB 60 MN $ ile 71. sırada olmuş GS ise 75 MN $ ile 59. olmuş.

Bu işte yanlışlık var dedim ve GS'ye girdim 51 MN $ borcu varmış FB'nin ise 60 MN$ borcu var. GS'nin transfer bütçesine bakayım dedim. Kayıtlı oyun editörüyle de baktım 8.5 MN $.

Belki futbolcu satmıştır diye düşündüm ve baktım hiçbir futbolcu satılmamış.

Benim yaptığım transferlerde anormallik var mı diye baktım 10 MN $’lık transfer harcaması yapmışım.

Maaş'ta anormallik var mı diye baktım ve anormallik olmadığı gibi uyuşmazlığın 9 MN $ altında.

Sinirlendim ve hemen oyunu sildim ama sonra çok üzültüm çünkü daha TS ile BJK’nin finansına bakmamıştım…

Şimdi benim merak ettiğim sorular var?

1. FB neden bu kadar zayıf yapılmış.(finans)
    2. GS nasıl oluyorda FB’den finansal olarak üstün yapılıyor.
    3. Gerçekte 19. olan kulüp nasıl oluyor da 71. sırada yer alıyor.
    4. Her sene bir yıldız transfer eden kulübün bütçesi nasıl oluyor da 3 MN $ gibi komedi bütçeye düşebiliyor.
    5. Çok merak ettiğim, kulüplerin finansını kim ayarladı?

Sağlıcakla kalın...
    Last edited by El Barto : 26.Mart.2009 at 17:01

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İlk sene bakarsan daha sağlıklı sonuç elde edersin.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

ABOOO'nun ekledigi link ile gelirlerdeki sorun duzeltilebilir.

Ayrica:
    Gordugunuz liste zenginler listesi ama Deloitte'in olctugu liste ile ayni degil.

Deloitte'in listesi en cok gelir kazanan takimlar listesi. Bu konuda Fenerbahce'nin Turkiye de en tepede olmasi da gayet dogal olur.

Oyundaki liste ise varliklar listesi.

Bu varliklarin icinde antrenman tesisleri var, (ikisi de asagi yukari ayni seviyede ve ayni sehirde oldugu icin degerleri de asagi yukari ayni), stat'in degeri var (iki stat da GSGM'den kiralik oldugu icin ikisinin degeri de sifir) ve de kadrodaki oyuncularin degeri var.

Galatasaray'in daha fazla sayida genc ve uzun sureli kontratlara sahip oyunculara sahip oldugu goz onunde tutulursa, bu oyuncularin daha degerli olmasi da gayet dogal. Bu nedenle de Galatasaray'in bu listede yuksekte gorunmesi de gayet dogal.

Nesil
    2007
    Yer
    Sefaköy Merkez

Bence de kardeş çok iyi yere değinmişsin. Fenerbahçe'ye bu kadar düşük finans çok saçma bence de..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    ABOOO'nun ekledigi link ile gelirlerdeki sorun duzeltilebilir.

Ayrica:
    Gordugunuz liste zenginler listesi ama Deloitte'in olctugu liste ile ayni degil.

Deloitte'in listesi en cok gelir kazanan takimlar listesi. Bu konuda Fenerbahce'nin Turkiye de en tepede olmasi da gayet dogal olur.

Oyundaki liste ise varliklar listesi.

Bu varliklarin icinde antrenman tesisleri var, (ikisi de asagi yukari ayni seviyede ve ayni sehirde oldugu icin degerleri de asagi yukari ayni), stat'in degeri var (iki stat da GSGM'den kiralik oldugu icin ikisinin degeri de sifir) ve de kadrodaki oyuncularin degeri var.

Galatasaray'in daha fazla sayida genc ve uzun sureli kontratlara sahip oyunculara sahip oldugu goz onunde tutulursa, bu oyuncularin daha degerli olmasi da gayet dogal. Bu nedenle de Galatasaray'in bu listede yuksekte gorunmesi de gayet dogal.
    Ömer abi 2 varlık satın aldı Fenerbahçe bu dönemde.
    Gebze'de bir arazi ve şu an Ankara'ya yapımı bitmekte olan sosyal tesislerin bulunduğu alan arazisi.

Ayrıca şu an yapımı olan Fenerbaçe Ülker City arazisi kiralanacak diye düşünülürken ihale ile satın alınmış, arazi hakları Fenerbahçe'de.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Ömer abi 2 varlık satın aldı Fenerbahçe bu dönemde.
    Gebze'de bir arazi ve şu an Ankara'ya yapımı bitmekte olan sosyal tesislerin bulunduğu alan arazisi.

Ayrıca şu an yapımı olan Fenerbaçe Ülker City arazisi kiralanacak diye düşünülürken ihale ile satın alınmış, arazi hakları Fenerbahçe'de.
    Bu varliklarin da oyunda en ufak onemi yok cunku veritabanina girilemiyor.

Bir sure once kuluplerin gayrimenkul degerlerini icerecek bir ek hesap tutulmasi fikrini ortaya atmistim SI'a. Bu gayrimenkul degerleri gerektiginde satilacak (veya satilmis gibi yapilacak ve gayrimenkul hesabindan, nakit hesabina aktarim yapilacakti) ve kulube ek gelir saglayacakti. Tabii cok para kazanildiginda bu gayrimenkul yatirimlarina ekleme de yapilabilecekti, yagmurlu bir gun icin.

Ancak SI simdilik buna benzer bir gelismeyi oyuna eklemeyi dusunmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Isparta

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu varliklarin da oyunda en ufak onemi yok cunku veritabanina girilemiyor.

Bir sure once kuluplerin gayrimenkul degerlerini icerecek bir ek hesap tutulmasi fikrini ortaya atmistim SI'a. Bu gayrimenkul degerleri gerektiginde satilacak (veya satilmis gibi yapilacak ve gayrimenkul hesabindan, nakit hesabina aktarim yapilacakti) ve kulube ek gelir saglayacakti. Tabii cok para kazanildiginda bu gayrimenkul yatirimlarina ekleme de yapilabilecekti, yagmurlu bir gun icin.

Ancak SI simdilik buna benzer bir gelismeyi oyuna eklemeyi dusunmuyor.
    si bunu düşünmemesi de ilginç olmuş çünkü gerçek hayatta bu yatırımları bütün büyük klupler yapıyor çok iyi düşünmüşsün aslında

Mesaj Yetkileri