1 ile 6 arası toplam 6 sonuç

Konu: gol sorunu

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Default gol sorunu

merhaba arkadaşlar benim bi sorum var klasik 4-1-2-2-1 taktiğiyle oynuyorum
    1-top bir türlü forvetime ulaşmıyor yada ulaşsa da forvetim ceza sahası dışında oluyor ve uzaktan şut çekmek zorunda kalıyor
    2-kanattaki 2 oyuncum da topu aut çizgisine kadar sürüyor fakat açtıkları ortalar hep defans oyuncusuna çarpıp dışarı gidiyor
    3-Nasıl bir korner taktiği kullanmalıyım?şu an kullandığım:en güçlü oyuncum yakın direkte dur diğer güçlü oyuncu yakın direğe saldır diğer güçlü oyuncu ise kaleciyi sıkıştır ve korneri yakın direğe ortalıyorum.anca 3-4 maçta bir korner golü atabiliyorum
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Nesil
    2005
    Yer
    34

9.3'ü yükledinmi?

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Arkadasim taktik ve antrenman odasindaki taktikleri deneyebilirsin. Yada nannar in hazirlamis oldugu rehberi okuyup nasil taktik olusturacagini ogrenebilirsin.

Rejber icin Tikla

Yada benim taktigimi deneyebilirsin (Reklamlar)

Taktigim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

tamam bir de dediğiniz gibi deniyim bu arada 9.3 yüklü yardım için teşekkürler

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Takım komutları ve oyuncu komutlarından kaynaklanıyordur kesinlikle. Taktiksel sorundan dolayı böyle bir performans alıyorsundur.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=73714

Burada ki taktiği denemeni öneririm..

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by juanov View Post
    merhaba arkadaşlar benim bi sorum var klasik 4-1-2-2-1 taktiğiyle oynuyorum
    1-top bir türlü forvetime ulaşmıyor yada ulaşsa da forvetim ceza sahası dışında oluyor ve uzaktan şut çekmek zorunda kalıyor
    2-kanattaki 2 oyuncum da topu aut çizgisine kadar sürüyor fakat açtıkları ortalar hep defans oyuncusuna çarpıp dışarı gidiyor
    3-Nasıl bir korner taktiği kullanmalıyım?şu an kullandığım:en güçlü oyuncum yakın direkte dur diğer güçlü oyuncu yakın direğe saldır diğer güçlü oyuncu ise kaleciyi sıkıştır ve korneri yakın direğe ortalıyorum.anca 3-4 maçta bir korner golü atabiliyorum
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
    Öncelikle kullandığın taktik, vasat ve altı takımlar için kontratağa dayalı bir sistemken büyük takımlar için ise genellikle standart oyun sistemi oluyor. Yani orta düzey bir takım ve kadro ile oynuyorsan gol konusunda pek fazla bir üretkenlik beklememen gerekir. Ancak Barcelona gibi bir takımın varsa o zaman 2 Mc 2 Kanat ve 1 Forvetin aktif olarak hücuma katıldığı Dmc'nin ise zaman zaman destek verdiği bir sisteme dönüşüyor. Kendi sahandaki maçlarda da iki bek oyuncunda hücuma etkili bir şekilde destek verebilir.

İkinci olarak takımına uygun bir forvete sahip olman önemli. Defansif bir sistemde ya fiziği güçlü top saklayabilen ve takım arkadaşlarının hücuma katılmasına zaman kazandıran Pivot Santrafor tarzı, yada hızlı, iyi top süren, boş alanlara kaçan ve bitirici (Gerçekteki Milan Baros tarzı) bir forvetin olmalı, bu sana kalmış. Ofansif sistemde ise bu bahsettiğim ikisinin karışımı (mesela Adebayor, Ibrahimovic gibi...) bir forvetin olması gerekir. Sürekli markaj altında kalacağı için hem top saklayabilen hem teknik yani çok üst düzey bir forvet olması gerekir.

Kornerler konusunda ise bende nannar arkadaşımızın tavsiyelerini uygulayarak müthiş bir verim aldım. Deniz arkadaşın verdiği linkte açıklaması var.

Son olarak; bu sitede forum konu başlıklarını takip ederek aradığını bulmak çok kolay. Sorduklarının hepsinin tatmin edici cevapları taktik ve antrenman odasında var. Umarım yardımcı olabilmişimdir..

Mesaj Yetkileri