1 ile 11 arası toplam 11 sonuç

Konu: 1 Milyon $'ı Reddetti

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Cool 1 Milyon $'ı Reddetti

Yüzyılın problemini çözdü, 1 milyon dolarlık ödülü reddetti

Dünyanın en zeki adamı olarak kabul edilen Rus matematikçi matematikte imkansız sayılan bir problemi çözdü; ancak, problemi çözene verilecek 1 milyon dolarlık ödülü reddetti.

44 yaşındaki Doktor Grigory Perelman St. Petersburg'da salaş ve bakımsız bir evde inzivaya çekilmiş durumda yaşıyor. Kendisiyle konuşmak için gelenlere "ihtiyacım olan her şeyim var" diyor.100 yıldır matematikçilerin çözemediği "Poincare Conjecture" adı verilen matematik problemini çözen Perelman, çözümü de internet üzerinden gönderdi.

Perelman, 2003 yılında bu tarihi matematik problemini çözdüğünü bildirmişti; problemin çözümünün onaylanması ise yıllar aldı.ABD'deki 'Clay Matematik Enstitüsü'nün koyduğu 1 milyon dolarlık ödülü vermek için kendisine dün ulaşılan Perelman, ödülü istemediğini, meşhur olmak istemediğini belirtti.Perelman "Matematiğin kahramanı falan değilim.

O kadar başarılı bile değilim, herkesin bana bakmasını istemiyorum, tanınmak istemiyorum." şeklinde konuştu.Komşularından biri, Perelman'in dairesini görünce çok şaşırdığını, sadece bir masa, bir sandalye ve bir yatağı olduğunu söylüyor.Apartman sakinlerinin apartmanda yaşayan hamamböceklerinden kurtulmaya çalıştığını ancak Perelman'in dairesindekilerden kurtulamadıklarını da ekliyor.

Kaynak: Milliyet.com.tr

----------------------------------------------------------------

Şimdi ben ne diyim bu adama
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006

Soruyu yazabilecek var mı? Ben çözüp göndereyim, isterlerse üç farklı dilde de anlatabilirim.

Not: Bu ödülün yarısına kafiyim.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

adamdaki mütevaziye bakar mısın
    (/s)

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Rus olduğu nasıl belli Tabi çekmiş Vodkayı çekmiş Vodkayı kafa 1 milyon adamda istermi dolarları

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

İyi bile değilim diyor, hasta galiba yahu.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Adamın ihtiyacı olan her şeyi varmış huzur istiyo sadece Ama bana da garip geldi.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Bir de bunlar yazıyor.Ayrıca adam problemi 2003'te çözmüş.Anca kanıtlayabilmiş (:

"Poincare Conjecture problemi veya Poincare varsayımı olarak bilinen bu problem “Üç boyutlu bir küre deliksiz olan tek üç boyutlu alandır. “ cümlesinden ibaret.

Bunun kanıtını yapan Grigory ise gönderdiği yazıda bunu ispatlamış ve çok ağır bir matematik dili kullanmıştır. Yazılanlar ise bir makaleden çok bir karalamayı andırmaktadır.
    "

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bu olaydan çıkaracağımız sonuç nedir??

fazla zeki olmamak lazım

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Ben çözerim ama benim özel bir isteğim olacak para yerine. Meyhaneciler anladı .

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Fransız matematikçi fizikçi ve filozof Henri Poincarí© 1904´te ortaya attığı önermede "üzerinde delik olmayan her şey bir küredir" diye özetlenebilecek bir yargıda bulunuyor. Bir elmanın üzerine gerilmiş paket lastiğinin şeklini bozmadan ya da elmayı parçalamadan sonsuza kadar büzülebileceğini ancak ortası delik bir simitte bunun mümkün olmadığını delik var oldukça lastiği sınırlayacağını iddia ediyor.
    1904'de Fransız matematikçi Henri Poincarí© tarafından ortaya atılan Poincarí© önermesi gerildiğinde küçüldüğünde burkulduğunda ve büküldüğünde formlarını yitirmeyen nesnelerin geometrik özelliklerini üzerine çalışıyor. Dünya yüzeyinin ince tabakası topolojistler iki boyutlu olarak nitelendiriliyor. Poincarí© önermesi üç boyutlu nesneler hakkında şu yargıya varıyor: Üç boyutlu bir küre deliksiz olan tek üçboyutlu alandır.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ben daha ne demek istediğin anlamadım doğru düzgün adam bunu çözmüş helal olsun

Mesaj Yetkileri