Quote Originally Posted by cyclone11 View Post
peki bu defence oyuncularının adama anında mudahale etmelerini nasıl saglayacagım benim defence oyuncularım rakip forvetle kaleye kadar giriyor hic bisi yapmiyor.önce düsündüm benim defence oyuncularım cok mu kötü acaba ama gs ninkiler de kötü deil yani.ama en kötü takım bile barostan ilk müdahale ile alıyorr
oyunu anahtar pozisyonları göster (key) seçeneğinde izleyince haliyle oyuncularınızın yaptıkları müdahaleleri göremiyor olabilirsiniz. rakip takımlar bırakın da o kadar atak yapsınlar di mi hatta hızlı ve top sürebilen futbolculara karşı sürekli pres vermek (closing down always) çok mantıklı değildir, bu oyuncular bir çırpıda oyuncunuzdan sıyrılabilir. yanında koşu yapması, yani bir nevi alan markajı daha mantıklı.

formasyondan öte bazı takımlar ters geliyor olabilir. 2010 versiyonunda Lens ile kariyer yaparken 3 lig şampiyonluğu, şampiyonlar liginde yarı final gibi basarılar elde etmeme rağmen Lille'i bir kere bile yenemedim. 4-3-1-2 oynuyorlardı. son sezon allem ettim kallem ettim onlara özel bir taktik geliştirdim. 3-3-3-1 gibi bir şey anca böyle kazandım.

yalnız şu da bir gerçek bu versiyon 4-4-2'nin yeniden geri dönüşü gibi geldi bana. 4-4-2 oynayan takımlar süpriz sonuçlara imza atıyor, özellikle defansif oynayanlar.

rakibi durdurmaya çalışmak da bir çözüm olabilir. 4-4-2 oynayan rakibinizin önceki maçlarını analiz edin. orta ikilide pas trafiğini yöneten adamı bulun. (biri daha defansif oynar genelde) bu adama sürekli pres hatta tight marking verin. rahat oyun kurmasını engelleyin. kanat beklerinin oyuna ne kadar katıldıklarına bakın. Örneğin sol bek ya da her ikisi birden hücuma çok katılıyor, sürekli ortalar yapıyor olabilir. duruma göre siz de beklerinizi defansif konumda ayarlayın. hedef santrafor ile oynuyorlarda bu santrafora tight marking verin, ikinci forvetin etkisini azaltmak için DMC oynatın. Seçenekler çok fazla