Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 109 sonuç

Konu: Genie Scout & 48 ay taksitli transfer hile mi?

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

48 ay bence hiledir ,Stutgart kariyerimde 48 aylık transferler ve karına satışlarla 100+ milyon sterlin gibi bir bütçeye ulaşmıştım .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben bu 48 ay taksit olayını gerçekteki gibi yapmaya çalışıyorum takıma bakıyorum 2 tane transfere mi ihtiyacım var bu oyuncuları almam için 4.5 M € civarı bir paraya ihtiyacım varsa ve benim bütçem 3 M € bende işte bütçemin 2.5 M € nakit harcıyorum geri kalan 48 ay taksit.

Genie Scout yerine FMRTE deki mini scout öneririm arkadaşlara illa scout kullanmak istiyorsanız. Mini FMRTE açıyorsunuz o kenarda açık kalıyor. Kendi arayıp bulduğunuz oyuncuların PA sı görünüyor.Herhangi bir arama yapamıyorsunuz sadece ekrandaki oyuncunun PA sı görülüyor.

bence hile falan değil arkadaşlar bu 48 ay taksit olayı. çünkü, bakıyorum napoli 70 milyon euro luk transfer yapıyor. sonra benimde bir oyuncuma teklifte bulunuyor bir de bakıyorum taksit 48 demekki diğer aldığı 70 milyon euro luk transferide taksitle yapıyo demek ki .

hayır napolide 2. sezondayım 52m bütçe verdiler. neresi hile değil %10 olayı çok saçma bence bütün parayı göstermen gerekiyor önce 10m€ ile 100m€ luk bi transfer saçma tabi ama 10m€ ile 10m€ yaparsan sorun olmaz. ben 48 ay taksit olayını kullanmıyorum 10m transfer bütçesi varsa alacağım oyuncu 12mse kullanırım ama onu da peşin veririm zaten bu 48 alanlar genelde save-load da yaapr onun için parayı yerine koymak zor olmaz onlar için.

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    hayır napolide 2. sezondayım 52m bütçe verdiler. neresi hile değil %10 olayı çok saçma bence bütün parayı göstermen gerekiyor önce 10m€ ile 100m€ luk bi transfer saçma tabi ama 10m€ ile 10m€ yaparsan sorun olmaz. ben 48 ay taksit olayını kullanmıyorum 10m transfer bütçesi varsa alacağım oyuncu 12mse kullanırım ama onu da peşin veririm zaten bu 48 alanlar genelde save-load da yaapr onun için parayı yerine koymak zor olmaz onlar için.
    o save load olayıda zaten nasıl birşeydir ya. yakın arkadaşım yapıyor onu neden oynuyosun madem. kazanana kadar sil baştan sil baştan öyle öyle şampiyonlar ligini alıyorsun ne zevki kaldıki.
    10 kusur senedir oynarım 1 kere uefa finalinde save load yaptım kupayı aldım sonra bütün isteğim gitti hemen kapamıştım o kariyeri

Genie Scout olayını hiç kullanmadım ne işe yaradığını da bilmiyorum açıkçası

48 ay taksit bana da hile gibi geliyordu aslına bakarsanız ama 2011 ilk kariyerimde fransa 3.ligden sc bastia ile uğraşıyorum...parasızlık derdini çözmek üzere iş yapabilecek ve başka kulüplerin ilgilendiği bir iki oyuncumu satılığa çıkardım...fransa 1 liginden takım geliyor değeri 250k euro olan adama 48 ay taksit önerdi hem de sıfır peşinat

yapay zeka bunu kullanıyorsa bize de haktır bence

bence bu 48 ay olayı hile fln değil bana göre çünkü oyun oraya o seçeneği koymuşsa gerçektede olan birşeydir bu demektir ayrıca parayı kızılay ödemiyor sonuçta azar azarda olsa biz ödüyoruz ayrıca klübü razı etmeklede iş bitmiyor bugüne kadar ben pek taksit olayını kullanmadım çok çaresiz kaldığım zamanlarda bile son çare oldu ne kadar hile olmadığını düşünsemde onaylamadığım birşey oyunun gerçekçiliği açısından genie scout'u ise bgne kadar hiç kullanmadım hiç bir seride çünkü yine diyorum hileden başka birşey değil genie scout olayı onun yerine iyi gözlemciler bulmaya çalışmak onlarla anlaşmak oyunun kendinden veya kendi insiyatifinizle bazı oyunculara güvenmek çok daha zevkli ve gerçekçi olur ben newcastle kariyerimde pa'lara göre gayet mütevazi bir takım kurmuştum ve o takımla 4. bitirdim ligi takım oyunu,uyum,taktik ve oyuncuları iyi kullanma sayesinde olay gerçektede böyle cereyan etmezmi arkadaşlar....

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Genie Scout neysede 48 ay taksite hile demek kadar saçma birşey olamaz. Sanki gerçek hayatta bütün transferler nakit yapılıyor. Bakın 4 büyüklere kaç transferi peşin para.

gerçek hayatta bu işleri bankadan para çekerek yapıyor büyük kulüpler. hangi kulüp taksitle oyuncu aldı kanıtın var mı? 48 ay olayı tamam ancak %10 çok saçma, 10m parayla 100m lik transfer yapıyosun.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

gerçek hayatta bu işleri bankadan para çekerek yapıyor büyük kulüpler. hangi kulüp taksitle oyuncu aldı kanıtın var mı? 48 ay olayı tamam ancak %10 çok saçma, 10m parayla 100m lik transfer yapıyosun.
    En yakın olarak Misimovic transferi taksitle yapılıyor. Sana kanıtlamak için araştırma yapmam çünkü değmez. 10 M parayla 100 M'lik transfer yap bakalımda görelim. Atıp tutuyorsun valla o %10'luk kısmı nasıl buldun merak ettim.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Örnek Q7'nin bonservisi 7.3m euro 36 ay taksit

@Rainmaker

o dediğin banka teminatıdır.bir klup banka ile anlaşıyor x oyuncusu için 10 lirayı 48 ayda ödüyor sonra klübümüz bankaya 12 lira ödüyor

Şu sıralar transfer konusunda itibarımız epey sarsılmış her yabancı klüp 500.000 euroluk transferler için bile banka teminatı istiyormuş.

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Genie Scout neysede 48 ay taksite hile demek kadar saçma birşey olamaz. Sanki gerçek hayatta bütün transferler nakit yapılıyor. Bakın 4 büyüklere kaç transferi peşin para.
    Peşin olsa 1 oyuncuyu bile zor alırlar...Örneğin Beşiktaş bu seneki transferlerii....

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

ben 48 ay taksıtı sonuna kdr kullanırom fm2005den berı o save load yapmadım yapmamda bukdr basıte ındırmek cok sacma sonucta ekonomıyı bozarsak ılerde cezasını yıne bız cekerız karıyerlerım hep uzun soluklu olmustur bı yere kdr taksıt cok mantıklı artık bu konuyu tartısmanın anlamı yok kurallar ıcerısındedır hıle fılan kesınlıkle degıldır sonucta o para kasadan cıkıyor hanı 50 gol sonra 100 mılyon dolar fılan boyle seylere bende karsıyım ama taksıt kesınlıkle hıle degıldır.

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    En yakın olarak Misimovic transferi taksitle yapılıyor. Sana kanıtlamak için araştırma yapmam çünkü değmez. 10 M parayla 100 M'lik transfer yap bakalımda görelim. Atıp tutuyorsun valla o %10'luk kısmı nasıl buldun merak ettim.
    evet evet atıp tutmak o 48 ay taksiti yapmak için transfer fiyatının %10'unun senin kulübünde olması gerekiyor, bunun yükseltilmesi gerekiyor. o senin dediğin taksitle yapılanlar için banka teminat gösteriyor yani bir nevi bankaya borçlanıyorsun.

@cenk1905 ben bir genelleme yaptım tabii ki yapmayan da vardır. 4 yılda o oyuncuyla yakalayacağın başarıların haddi hesabı yoktur ama fiyatını 48e bölerek ay ay ödüyorsun zaten bir maç kazanınca ligine göre ortalam bi 250-300k euro alıyorsun. oyunu çok basit hale getiriyor.

48 aylık transfer hile değildir, ancak 10 milyon transfer bütçen varken 40 milyonlık transfer yapmaya gerçekte yönetim izin vermez. Sonuçta uzun vadeli planları var ve bu şekilde transfer yapmak uzun vadeli planları baltalar.

FM'de malesef yönetim bu konuda herhangi bir engelleme yapamıyor. Ancak tüm transferleri öyle yapmak gerçekçiliği öldürüyor. Ancak abartmadan ve yerinde yapılırsa gayet normal bir şey. Yerinde kullanarak takımımın finansını negatif değerlerden oldukça yüksek pozitif değerlere taşıyabildim, "Financial Control"ü 1,5 senede %100'e çıkardım.

Dediğim gibi hile olup olmamasını sağlayan şey insanın kendisidir.
    SI-GAMES'e Anlat Derdini

transfer yapmadım bir dahaki sezon 52m bütçe verdiler, benim wage'de %100 financial'da %100 media %92

Nesil
    2006

Anketini açmıştım katılmak isteyen olursa:

http://forum.turksportal.net/vb/show...ewpost&t=86460

48 ay için hile olmaz, sonuçta o para cebimizden çıkıyor.

Genie Scout için ben kullanıyorum ve oyundan zevk alıyorum istediği kadar hile olsun, umrumda değil.

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Anketini açmıştım katılmak isteyen olursa:

http://forum.turksportal.net/vb/show...ewpost&t=86460

48 ay için hile olmaz, sonuçta o para cebimizden çıkıyor.

Genie Scout için ben kullanıyorum ve oyundan zevk alıyorum istediği kadar hile olsun, umrumda değil.
    aynen katılıyorum

şu 3 sayfayı okudum da sanki fm yi ilk defa bugun oynamaya başlamışım gibi hissediyorum arkadaş fm genıe scout nedir ? birde şu korner taktiği ne onu cok merak ettım ama 48 ay taksit olaını zaten kullanıyordum , birde 30 maç sonra 50 mılyon € deyip 29 maç oynatma olayını da bılıyordum da o bir kere basımı yaktı 40 maç sonra 20 mılyon € oderım deyıp oyuncu almıstım tokatspor a sonra bır mesaj geldı ıste su takıma 20 mılyon odendı dıye e 39 maç sonra oynatmayacaktım ama unutmusum oynatmısım adamı kulüp borç batagında

Quote Originally Posted by bobobobo View Post
    şu 3 sayfayı okudum da sanki fm yi ilk defa bugun oynamaya başlamışım gibi hissediyorum arkadaş fm genıe scout nedir ? birde şu korner taktiği ne onu cok merak ettım ama 48 ay taksit olaını zaten kullanıyordum , birde 30 maç sonra 50 mılyon € deyip 29 maç oynatma olayını da bılıyordum da o bir kere basımı yaktı 40 maç sonra 20 mılyon € oderım deyıp oyuncu almıstım tokatspor a sonra bır mesaj geldı ıste su takıma 20 mılyon odendı dıye e 39 maç sonra oynatmayacaktım ama unutmusum oynatmısım adamı kulüp borç batagında
    Selam, korner taktiği hakkında bilgi vermek isterim. Korner kullanımı yüksek bir oyuncuya korner kullandırın, zıplama ve kafa vurma özellikleri yüksek oyuncuları, attack far post, challenge goalkeeper ve near post flick on olarak dağıtın. Kornerlerden gol bulma tehlikesi artıyor böylece.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    48 ay değilde Genie Scout kesinlikle hiledir bence..
    48 ay taksit meselesi hile değildir..
    Quote Originally Posted by BHARISH View Post
    Valla tek şey diyeyim. 48 ay taksit olayı hile diyen ve param yoksa almam diyen arkadaşlar var.

Yani mesela kredi kartları da hayatın bir hilesi oluyor sizin için.
    bu iki yoruma katılıyorum.genie cin demektir zaten,hilenin babası yani,48 ay ise kredili satışa girer,hile değildir.

Quote Originally Posted by gorkem35 View Post
    Bu takımlar bişey değil ben neler gördüm neler. Dzeko lar Hulk lar Diego lar Hamsik ler Zapata lar Hepside Tr ye gelmiş
    gelmişse gelmiş,ne olur sanki,gelsinler de oynasınlar işte,sizde alın o zaman,almayın diyen mi var,yani sonuçta bu bir oyun,onlar da oynuyor.haa bununla yani genie scout a bakıp alma,oyundan çıkma,korner bug kullanma(bunu yapmam) yapıp sonra ben başardım derlerse o olmaz. sonuçta oyundan onlar öyle zevk alır,sen öyle alırsın.

Quote Originally Posted by gorkem35 View Post
    Genie Scout yerine FMRTE deki mini scout öneririm arkadaşlara illa scout kullanmak istiyorsanız. Mini FMRTE açıyorsunuz o kenarda açık kalıyor. Kendi arayıp bulduğunuz oyuncuların PA sı görünüyor.Herhangi bir arama yapamıyorsunuz sadece ekrandaki oyuncunun PA sı görülüyor.
    ben indirdim ama bişey göremedim yüklenemedi falan bişey dedi,o yüzden sildim.gene genie ye devam

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by celilsong View Post
    malum artık genie scout alışkanlık oldu,onsuz oynanmıyor fm,peki çıkış tarihi ne zaman?
    bu konunun başlığı da bir tuhaf,genie soruluyor gözüküp,aba altından sopa durumu.
    o zaman cevabını da öyle vereyim: genie bir hiledir,peki hangi taktiği kullanmalıı?

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Kimsenin kimseyi yargılama yada şöyle yap böyle yap deme gibi bir durumu yok.Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.Bana göre; korner taktiği de, Genie Scout da, 48 ay taksitle oyuncu almak da hilenin babasıdır, sana göre değildir.Bu kadar basit.Sadece birbirimize telkin verebiliriz bu durumlar için.Ben böyle oynuyorum çünkü; şunun için... gibi.

Hayatımda bir kez Fm 08 de kullandım Genie Scout'u.O seriye dair kafamda neredeyse hiç oyuncu yok.Sebebi bu hile programıdır.Açıyorsun programı, şu özelliklerde, en fazla şu fiyat istenen, şu ülkenin vatandaşı giriyorsun ve hepsi karşında.Yada regenleri sıralıyorsun PA değerlerine göre.Sonra hepsini topluyorsun bedavaya yada çok cüzi rakamlara.Güya bu da gerçekçiliği öldürmüyor.Oyuncuların Hidden özellikleri, adı üzerinde "Hidden Özellik".Senin görmemen için Hidden zaten.

Korner taktiğini ise hiç kullanmadım, ALLAH kullanmayıda nasip etmesin.Kullananlar ne zevk alıyor bu işten sabaha kadarda anlatsalar anlamam.Tek amaç yapay başarı ve bu başarıyla tatmin olmak.Bu taktikle yakaladıkları başarı ilede övünenler var, buda ayrı bir trajikomedi.

Taksitli transfere gelince; özellikle Ahmet Göktaş arkadaşıma söylüyorum.Ben bu işte gayet düz mantığımdır; "Param varsa alırım, yoksa almam".Arkadaşın biri Fb kariyeri yapıyor; daha 2. sezon kadroda Dzeko'lar, Modric'ler, G.İnler'ler...Bu mudur gerçekçilik?

En başta da belirttiğim gibi, ben "Bu sebeplerden" dolayı bu 3 olayıda kullanmam.Nasıl zevk alıyorsan, öyle oynarsın.
    herkes istediğini yapmakta serbest sonuçta,katılıyorum.
    korner bug ını hiç ullanmadım ama real madridle şamp.liginde eşleştim ilk kez lazım olabilir

Quote Originally Posted by actopaloglu View Post
    Hile mi kısmı iyi analiz edilmeli bence.

Scout programı hiledir. Çok açık ve net şekilde böyle. Netice oyun içerisinde haylice emek sarfederek bir kısmını sağlayabileceğiniz olanakları size oyunun datasına sızarak sağlamaktadır güncel ve daha gerçekçi olarak. Fm 2010 oyununda, öğrencilik yıllarımda ben de kullandım başlarda. Şimdi sanırım denemek için dahi indirmem. Kullananın keyfidir buna yorum yapmak kimseye düşmez ama açık şekilde hiledir.

Taksit olayı teknik olarak hile değil. Ancak malesef oyunun yapımcıları bunu doğru şekilde planlamamışlar. Çok da üzerinde durmamışlar. Sadece 2 küçük detayı ekleselerdi halledilebilirdi aslında.
    1-yönetiminiz size futbolcunun ederi, finansal durumunuz, kulübünüzün para giriş çıkışları gibi parametreleri kullanarak limitli miktarda borçlanma hakkı tanıması. kulüpte 3 milyon bütçe varken, bir oyuncu için 40 milyon euroluk borcun altına girilmesi manasız mesela. taksitle al, peşin sat sistemiyle para kazanma haline çeviriyorsanız bu durumu bu oyun açığıdır. Bence normalde gücünüzün yetmeyeceği adamı 48 ay ederinin 2-3 katına borçlanarak almak hile olmasa da oyun açığıdır. Dediğim gibi kullanmak veya kullanmamak oyuncunun insiyatifidir.

2- Eksik olan 2. özellik ise şu. Misal elinizde ederi 8-9 milyon euro olan ancak sizin için önemli rol ifade eden bir oyuncu var diyelim. Bu oyuncuya 30 milyon euroluk nakit teklif geldiği zaman içiniz bir hoş olabilir. Ama aynı teklif 48 ay taksitle gelse pek umrunuzda olmaz ve düşünmeden reddedersiniz tahminimce. Ancak teklif bahsedilen oyuncuya 48 ay taksitle 50 milyon ve üzeri bir teklif gelse düşünürsünüz değil mi?

Bir oyuncuya 5 milyonluk nakit teklif yaptığınızda kulüp reddediyor ve sizden 5.5 milyon istiyorsa ve siz tamam ama 48 ay taksitle veririz dediğinizde kulüp bunu kabul ediyorsa bu noktada bir açık vardır.

Dediğim gibi birisi direkt olarak hile diğeri ise açıkları olan bir durum oyunda. Kullanmak, yararlanmak, fayda sağlamak oyuncunun kendi insiyatifidir. Kullananın etik dışı bir şey yaptığını söylemek zor herkes zevk aldığı ölçüde her şeyi yapabilir.
    bence 1-de yer alan kısım oyun açığı değil doğaldır.bir oyuncuya 2-3 kat fazlasını teklif ederseniz klübü kabul eder

ben hep peşin alırım,taksitli alamam,ama peşin fiyatına taksitli gönderirim.bunun nedeni de şu;
    genie/fm scout bana klübün vereceği miktarı der,ben taksitli önerdiğimde reddediyorlar,peşin önerdiğimde sadece alabiliyorum.yani tam ters.satmaya gelince de istediğim parayı klüp veremiyor;örneğin alt seviye takımı, bütçesi kısıtlı oluyor,peşin fiyatına taksit yapıyorum yani alırken peşin,satarken taksitli sattığımdan zarar ediyorum.

2-için de ben önemli rolü olan adamı 50 ye de satmam.satıyorsam benim için değersiz olduğundandır.o zaman 50 değil,zaten maksimum 2 kat teklif veriyorlar.oyuncu takasına da yanaşmıyorlar,yüksek teklif te gelmiyor.

bana değersiz bir oyuncuma 8 edip 30 falan verseler satarım ama gelmiyor demek istiyorum.maksimum 16 gelir yani.hatta ben satmam dediklerime değerinin altında teklif geliyordu fm 2006 da sinir oluyordum,satmicam dedikçe teklifler çoğalıyor,sonra vazgeçermiş gibi yapıyorlar ya silmiyorlar yada bi sonraki dönem gene teklif ediyorlar.

5 milyona peşin olana 5,5 a 48 ay taksiti kabul etmek biraz yanlış oluyor tabi ama ben mesela mecburen yapıyorum tabi 48 değil 12 ay.

son kısım hoşuma gitti: zevk aldığın sürece istediğini yap.ne demek bu

Bana göre hile sana göre değil.Nasıl zevk alıyorsanız öyle oynayın.

48 ay taksit hile değil sonuç olarak o para kulübün cebinden çatır çatır çıkıyor.5 milyona sana satacağı varsa 48 ayla yine aynı değere satmıyor klüp, daha fazla istiyor.Genelde hep peşine çekmeye çalışıyorlar dikkat ettiyseniz.Bizim oyuncularıda taksitle istiyolar, onu geçtim oyundaki diğer takımlarda taksitle alıyorlar eee ?

10 yaşından beri menejerlik oyunları oynuyorum 1 kez bile genie scout kullanmadım.(Programı ilk öğrendiğimde görme amaçlı kullandım tabi ama gerçek kariyerimde değil)

İşin diğer tarafı o zaman oyuncu paylaşımıda hile.Geçen seride burada Otamendi paylaşıldı -10 pası var denildi bende her kariyerimde aldım bu adamı.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

genie yi hıc kullanmam taksıtı cok az kullanırım ve bunları kullananlara saygım 0

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Kimsenin kimseyi yargılama yada şöyle yap böyle yap deme gibi bir durumu yok.Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.Bana göre; korner taktiği de, Genie Scout da, 48 ay taksitle oyuncu almak da hilenin babasıdır, sana göre değildir.Bu kadar basit.Sadece birbirimize telkin verebiliriz bu durumlar için.Ben böyle oynuyorum çünkü; şunun için... gibi.

Hayatımda bir kez Fm 08 de kullandım Genie Scout'u.O seriye dair kafamda neredeyse hiç oyuncu yok.Sebebi bu hile programıdır.Açıyorsun programı, şu özelliklerde, en fazla şu fiyat istenen, şu ülkenin vatandaşı giriyorsun ve hepsi karşında.Yada regenleri sıralıyorsun PA değerlerine göre.Sonra hepsini topluyorsun bedavaya yada çok cüzi rakamlara.Güya bu da gerçekçiliği öldürmüyor.Oyuncuların Hidden özellikleri, adı üzerinde "Hidden Özellik".Senin görmemen için Hidden zaten.

Korner taktiğini ise hiç kullanmadım, ALLAH kullanmayıda nasip etmesin.Kullananlar ne zevk alıyor bu işten sabaha kadarda anlatsalar anlamam.Tek amaç yapay başarı ve bu başarıyla tatmin olmak.Bu taktikle yakaladıkları başarı ilede övünenler var, buda ayrı bir trajikomedi.

Taksitli transfere gelince; özellikle Ahmet Göktaş arkadaşıma söylüyorum.Ben bu işte gayet düz mantığımdır; "Param varsa alırım, yoksa almam".Arkadaşın biri Fb kariyeri yapıyor; daha 2. sezon kadroda Dzeko'lar, Modric'ler, G.İnler'ler...Bu mudur gerçekçilik?

En başta da belirttiğim gibi, ben "Bu sebeplerden" dolayı bu 3 olayıda kullanmam.Nasıl zevk alıyorsan, öyle oynarsın.
    aynen bende 48 ayı hiç kullanmadım 5 yıldır aralıksız seçtiğim en büyük klüp hep Beşiktaş olmuştur barca real inter hiç seçmedim aldığım en büyük oyuncu geçen sene luis suarezdi onada 20 milyon peşin vermiştim.bi arkadaş demişki gerçekte herkes taksitle yapıyor bu işi diye evet gerçekte katılıyorum taksitle olduğuna ama oyunda bu biraz hileye kaçıyor yani dzekonun modricin Trye gelmesi imkansız . korner taktiği hakkında hiç bi fikrim yok merakta etmiyorum sadece scout kullanıyorum oda regen için değil yaşı ileri oyuncular transfer ederken.
    eto'o bitmiş.

48 ay sisteminin değişmesi lazım. genie scout ise oyun zevkini öldüren bir programdır, zaten genie scout ile oynayanları ben fm oynuyor saymıyorum.

korner hilesi denilen şu arkadaşlar bütün oyuncuları dışarı koyuyorsun bir tanesini de ceza sahasına koyup kornere de özelliği yüksek birini koyuyorsun. karşı takımdakiler dıştaki oyuncuları tutuyor (emin değilim hiç kullanmadım ancak böyle sanırım) tek başına kalan ceza sahasındaki oyuncuda hepsini gole çeviriyor - diye biliyorum - .

Bence korner taktiği bir bug değil. Uzun boylu, hava toplarına hakim adamları ön direğe, kalecinin alanına, arka direğe dağıtıp isabetli kornerler kullanıp gol aramakta da kabahat olduğunu zannetmiyorum.2008' den beri yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim çünkü seviyorum. Barcelona' nın bir maçında 3 kornerden 3 gol bulup 5-0 kazandığını hatırlıyorum, Alpay' ın, Hakan Şükür' ün çoğu kafa golü böyleydi, bazen çıkıp Fatih Akyel bile atardı kafayla.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Bazı arkadaşlar korner taktiğini yanlış biliyor.Geçen seride korner taktiği kullanan bir arkadaşımızın kariyerinden bir ss, daha açıklayıcı olur umarım:

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Limon noktayı koydu =)

Bu arada , üstteki arkadaşımın profilinde "f.bahçeyi yönetiyor diyor" ben de at.mdr. yönetiyorum , nasıl yazabiliriz =)

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri