Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon
121 ile 150 arası toplam 169 sonuç

Konu: Fm 2013'ten Beklentiler

Ayrıca oyuncuların ben bu takımla masaya dahi oturmam demesi çok abes bir şey değil aksine çok normal siz şuanda real madrid'i ikna etseniz dahi Ronaldo ile görüşmelere başlayamazsınız adam ilgilenmiyorum der çıkar işin içinden bu çok doğal gelecek oyunda da devam etmesini bekliyorum bu yüzden.

Ama Türkiyedeki takımlara Avrupadan getirmek için çok büyük paralar ve çabalar sarf etmek gerekiyor.Bunun dışında takımı için vasatı geçmeyen bi oyuncu inanılmaz maaşlar talep ediyor kilit oyuncular ise dünyadaki yıldız oyuncuların maaşlarını kıskandıracak cinsten olabiliyor ama o paraları başka kulüplerden almaları imkansız tabiki bu da gerçekliği ve bundan öte insanın sinirlerini zorluyor

Quote Originally Posted by mmllhh View Post
    Ayrıca oyuncuların ben bu takımla masaya dahi oturmam demesi çok abes bir şey değil aksine çok normal siz şuanda real madrid'i ikna etseniz dahi Ronaldo ile görüşmelere başlayamazsınız adam ilgilenmiyorum der çıkar işin içinden bu çok doğal gelecek oyunda da devam etmesini bekliyorum bu yüzden.

Ama Türkiyedeki takımlara Avrupadan getirmek için çok büyük paralar ve çabalar sarf etmek gerekiyor.Bunun dışında takımı için vasatı geçmeyen bi oyuncu inanılmaz maaşlar talep ediyor kilit oyuncular ise dünyadaki yıldız oyuncuların maaşlarını kıskandıracak cinsten olabiliyor ama o paraları başka kulüplerden almaları imkansız tabiki bu da gerçekliği ve bundan öte insanın sinirlerini zorluyor

yok öyle bir şey ronaldo al sana yıllık 50 milyon euro dediktn sonra

BJK'yi yönetiyorum.Hulk transferi için anlaştım.Hulk yıllık 1M alıyor ben 6M vericem.Ayrıca Hulk BJK'yi tanıyor ve seviyor ama oyuncuyla görüşemiyorum.Kimse zaten Ronaldo için transfer teklifi yapmıyor gördüğün gibi.Joaquín'i bile alamıyorum.Guti türkiye'ye geldi.Beckham'ı transfer edicem gelmiyor.Direk Ronaldo diye örnek verirsen saçma olur.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by titates1 View Post
    Türkiye ligi araştırmacılarının , işlerini hakkını vererek yapmaları
    şimdi oyunda dengeler konusunu veya oyunun transfer mantığından mı oluyor bilmiyorum ama türkiye ligi oyunun en zevksiz , en gerçekçilikten uzak ligi.

Transfer konusunda da şöyle bir sıkıntı var , avrupa liglerindeyken 2.lig 3.lig olsun farketmez oyuncumu bir şekilde satabiliyorum ama 1 sezon geçmiş

özer - sezer - baroni - selçuk vb. vb. 0 liraya satamıyorum bu adamları 0 ya maaşları gitsin diye oyundan zevk alayım diye sadece takımdan gitsinler istiyorum beleşe veriyorum 1 tane bu oyuncuları alacak takım çıkmıyor , hadi bazıları maaşlarını karşılayamaz da yani beleşe önerdiğin bu adamları türkiye liginden alacak 1 takım dahi çıkmaz mı ?

ayrıca türkiye ligine gelen oyuncular da gerçeklikten uzak vb. vb. bilmiyorum ben oyunun yapımından başka şeylerinden anlamıyorum evet ama oyuna oturduğumda gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan bir türkiye ligi oynuyorum , bu da oyunun ve türkiye liginin yapımında emeği geçenlerin , iyi iş çıkaramadığının göstergesidir bence.
    Mesela biraz örnek verebilir misin şunlar şunlar hep hatalı yapılıyor diye ? Ayrıca yeni gelen yabancı oyunculara ilk etapta fazla oynama yapılmıyor. Malum biz henüz çok fazla izlemedik.

Quote Originally Posted by titates1 View Post
    Türkiye ligi araştırmacılarının , işlerini hakkını vererek yapmaları
    şimdi oyunda dengeler konusunu veya oyunun transfer mantığından mı oluyor bilmiyorum ama türkiye ligi oyunun en zevksiz , en gerçekçilikten uzak ligi.

Transfer konusunda da şöyle bir sıkıntı var , avrupa liglerindeyken 2.lig 3.lig olsun farketmez oyuncumu bir şekilde satabiliyorum ama 1 sezon geçmiş

özer - sezer - baroni - selçuk vb. vb. 0 liraya satamıyorum bu adamları 0 ya maaşları gitsin diye oyundan zevk alayım diye sadece takımdan gitsinler istiyorum beleşe veriyorum 1 tane bu oyuncuları alacak takım çıkmıyor , hadi bazıları maaşlarını karşılayamaz da yani beleşe önerdiğin bu adamları türkiye liginden alacak 1 takım dahi çıkmaz mı ?

ayrıca türkiye ligine gelen oyuncular da gerçeklikten uzak vb. vb. bilmiyorum ben oyunun yapımından başka şeylerinden anlamıyorum evet ama oyuna oturduğumda gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan bir türkiye ligi oynuyorum , bu da oyunun ve türkiye liginin yapımında emeği geçenlerin , iyi iş çıkaramadığının göstergesidir bence.
    Bence bu olay Türkiye Ligi araştırmacılarından kaynaklanmıyor.Oyunun genel sorunu.O yüzden araştırmacıları suçlama.

Ronaldo der,evet.Ama Allah'ın Stoke City'sinde,Köln'ünde oynayan bir futbolcu dememeli.

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Kesinlikte tranafer sıkıntısı var Fenebahçenin galatasarayın hiçbir oyuncu boşta kalmaz ama gelin oyunumuza inanılmaz..bugün satışa koyna en az 10 takımın isteyeceği oyunculara talp yok ha ben şınu demiyorum çok büyük paralar verilir verilmez elbet ama hiçbiri boş kalmaz..hani blicayı isten yoktu gitti birinci ligde oynuyor hani özeri isteyen yoktu kasımpaşaya gitti. umarım bundan gereken ders çıkarılır...
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Quote Originally Posted by Chivalry View Post
    yok öyle bir şey ronaldo al sana yıllık 50 milyon euro dediktn sonra
    Dediğin gibi olsaydı şimdi zengin Arap ülkelerinde,Rusya'da ya da Çin'de oynayan oyuncuların çoğu kariyerin sonunda değil aksine zirvesindeyken orada olurlardı ama o tip anlaşmalar transfer olarak değil son durak için kazançlı bir tatil gibi görülüyor..Oyunun da böyle yaklaşımı taşıması normal bence

Quote Originally Posted by manager725 View Post
    BJK'yi yönetiyorum.Hulk transferi için anlaştım.Hulk yıllık 1M alıyor ben 6M vericem.Ayrıca Hulk BJK'yi tanıyor ve seviyor ama oyuncuyla görüşemiyorum.Kimse zaten Ronaldo için transfer teklifi yapmıyor gördüğün gibi.Joaquín'i bile alamıyorum.Guti türkiye'ye geldi.Beckham'ı transfer edicem gelmiyor.Direk Ronaldo diye örnek verirsen saçma olur.
    Joaquin,Hulk için bi şey diyemem ama bazen, "Türkiye'ye transfer yapmak kariyerim açısından geri adım" gibi açıklamalar çıkabiliyor oyunculardan muhtemelen o tarzdır..Yani bir oyuncuyu elde etmenin yolu tamamen paraya bağlı değil bunu göstermek için oyunun böyle bir özelliğinin olması normal ama bu disiplini fazlasıyla dayatıyorsa bunu bilemem..Ya da klubünde mutlu olan bir oyuncudur transferi sadece sana değil hiç bi takıma düşünmüyordur vs vs...
    Ancak 30-31 yaşındaki Joaquin hiç bi aksi sebep yokken sadece user teklif yaptığında böyle reaksiyon gösteriyorsa oyunun saçmalığıdır onda haklısın

Nesil
    2009
    Yer
    Eskişehir

top toplayıcılar eklenmeli top dışarı çıkınca kaleci gidip almamalı

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

FM 2013'te futbolcular teklif ediyormuş
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Saha kapatma cezası verilebilir. Taraftarlar özel maçlarda karikatür, pankart, kareofrafi gibi şeyler düzenleyebilir. Hakem olaylı bir maçtan sonra görevinden ayrılabilir. Cezalı olduğumuz zaman takımın başında maça antrenör çıkıyor. Antrenör ile bir temasa geçebiliriz maç esnasında. Aklıma gelenler bunlar.
    Canım FEDA olsun sana !

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Hani miles bir röportajında dunyanın hangi yerinde sosisli,bilet fiyatlarını menajerler belirliyor ki biz bunun gibi özellikleri oyuna ekleyelim diyordu ya,e şimdi soruyoruz sana sevgili miles dunyanın hangi ülkesinde transfer teklifini menajer yapıp,oyuncunun maaşına kadar menajer ilgileniyor Bu saçmalık kaldırılmalı ve baskana liste vermeliyiz,olay bu kadar basit He eğer kalkarsa belki eski tadı kalmayabilir çünkü transfer görüşmeleri gercekten oyuna renk katmıyor değil.

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

maçlarda tartışmalar çıksın + tribün sesleri geliştirilebilir örn. tezahuratlar veya yuhalamalar, istifa çağrıları vs.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by leave_992 View Post
    Hani miles bir röportajında dunyanın hangi yerinde sosisli,bilet fiyatlarını menajerler belirliyor ki biz bunun gibi özellikleri oyuna ekleyelim diyordu ya,e şimdi soruyoruz sana sevgili miles dunyanın hangi ülkesinde transfer teklifini menajer yapıp,oyuncunun maaşına kadar menajer ilgileniyor Bu saçmalık kaldırılmalı ve baskana liste vermeliyiz,olay bu kadar basit He eğer kalkarsa belki eski tadı kalmayabilir çünkü transfer görüşmeleri gercekten oyuna renk katmıyor değil.
    İngiltere'de

Edit: Bir şey daha ekliyim böyle olunca çok havada kaldı cevap. Oyunun çıkış yeri olan İngiltere'de sistem böyle işliyor. Nitekim oyunun adında da olan seninde yazdığın menajerlik sistemi var orda. Teknik Direktörlükle takım menajerliği çok farklı şeylerdir. Teknik direktör yönetimde kendi branşından sorumlu yöneticiye, sportif direktöre vs. liste verir transfer işini onlar halleder. Ama İngiltere'de teknik direktör değil takım menajeri alınır. O adam hem teknik direktördür hem sportif direktördür. Yönetim ona bütçe verir o da kendi ekibini kurar oyuncu alır satar. İhtiyacı olursa yönetimle konuşur ek bütçe ister veya bana bu adamı alın falan der, tıpkı oyundaki gibi.
    Last edited by E.Cartman : 29.Ağustos.2012 at 22:01
    Screw you guys, I'm goin' home

Seçeneklerden insanlar kendi oyununu seçebilmeli.Yani 'oyuncu ile sözleşme görüşmesini kendin yap'yanında tik olmazsa başkana liste verilsin,tik varsa görüşmeyi biz yapalım.

'Tüm oyuncular teklifini dinlesin'yanında tik yoksa şimdiki gibi bazı oyuncular kontrat tekliflerini dinlemsin,tik varsa tüm oyuncular dinlesin.

Böyle yapılırsa iyi olur çünkü herkes aynı düşünmüyor.Böyle yapılırsa herkes mutlu olur.

17. Default

1. Bence en önemli olaylardan biri görsellik sene 2013 olucak önünde pes fifa gibi örnek maç motorları olucak madem 3d yapıyosun sanki atari de tsubasa oynar gibi ekran ki tusubasa daha iyiydi
    2. Örnegin Sivok yıllık 500k alıyosa sözleşme yenilerken 3m-4m istiyo mantık yok senle imzalamadıgı gibi başka klübe 1m ye imza atıyor.
    3. Transfer sistemi değişmeli adamın degeri 1m ise klübü 7-10m arası satıyor. Takas daha aktif olmalı
    4. Klüple biraz daha içli dışlı olabilmeli menajer mesela nasıl ilk basın toplantısında soruyor
    Klüple ne kadar ilgileniceksiniz diye
    Klüpü baştan aşagıu degiştiricem dedigim zaman yönetimin benle daha alakalı olması gerek klüple ilgili işlerde bana da danışması gerek diye düşünüyorum sponsorluk pilot takım stad antreman alanı gen akademisi vs gibi konularda daha bir teferruat olsa daha iyi olur sadece üstün körü geiştirilmemeli
    5. Genç akademisi veya futbol okulu vs yada geliştirmek istedigimiz oyuncularla daha fazla ilgili olalım.
    6. Sahaya yedek top ve top toplayıcı çocuk koysunlar
    7.Mesela türk takımlarıyla şampiyonlar ligi alıyoruz 2 cümleyle geçmesin veya karabükle lig şampiyonu oluyosun yada flaş bir tarnsfer yapıyosun fb kuyt u aldı veya beşiktaş drente ile ilgileniyo gazaete başlıgı şeklinde gösterseler yada kap a bildirdi tarzı oyuna daha fazla heyecan katacak aktiviteler olmalı
    8. Menajer profilide oyuncu profili gibi gelişmeli
    9. Oyuncu menajerleri cılkını çıkarmasınlar işin 5m istemsenler komisyon oalrak oyuncuya 2 menajere 7 vermeyelim

Liste uzar gider aklımıza gelmeyen çok şey var ama en önemlisi görsellik ve transfer sisitemi bence

Bu konu açılmadan önce her şey güzel iyi diyordum ama bu konu açılınca oyunun yarısının gerçekten olmadığını gördüm.O kadar eksiklik var ki...Yine aynı oyun karşımıza çıkmasın.Oyunu değiştirsinler,hatalar olsun ama yeter ki oyunu değiştirsinler.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    İngiltere'de

Edit: Bir şey daha ekliyim böyle olunca çok havada kaldı cevap. Oyunun çıkış yeri olan İngiltere'de sistem böyle işliyor. Nitekim oyunun adında da olan seninde yazdığın menajerlik sistemi var orda. Teknik Direktörlükle takım menajerliği çok farklı şeylerdir. Teknik direktör yönetimde kendi branşından sorumlu yöneticiye, sportif direktöre vs. liste verir transfer işini onlar halleder. Ama İngiltere'de teknik direktör değil takım menajeri alınır. O adam hem teknik direktördür hem sportif direktördür. Yönetim ona bütçe verir o da kendi ekibini kurar oyuncu alır satar. İhtiyacı olursa yönetimle konuşur ek bütçe ister veya bana bu adamı alın falan der, tıpkı oyundaki gibi.
    İngiltere'de bu şekilde işlediğini bilmiyordum,teşekkürler bilgin için.Ancak yine de ingiltere harici(veya bu sistemi uygulayan ülkeler harici) ülkelerde kariyer açtıgımız da başkana liste verebiliriz diye düşünüyorum.Yani çok küçük bir ayrıntı gerçi,transfer etmek,oyuncuları kovalamak felan oyunun tadı tuzu oldu yıllardır,eğer kaldırılırsa belki daha kötü olur oyun sıkmaya başlar,böylece bende yanılmış olurum

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

svunma ve hücum ayrı taktik olması, adam gibi duran top, bir de amc-aml-amr'lerin adam gibi savunma yapmaları....

o bu degilde ulkemizin 4 buyuk takımının oyunda adam gıbı transfer yapması
    arkadas oyuna bakıyorum besıktas gıtmıs 33 yasında 7k lık bır adam almıs keza galatasary gıtmıs alakasız bı adamı 1 yıllıgına kıralamıs adama bakıyorum lıg de hıcbır macta oynamamıs fenerbahce de oyle gıdıyolar bulgarıstandan 30+ ya da 17-18 yas aralıgında alakasız adamları transfer edıyolar umarım bunu duzeltırler cunku cok sınırımı bozuyor...

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Oyuncuyu ikna etme yollari olmali.

-Kariyerini gelistirmesi icin bizi sec gibi
    veya
    -Kazandigin paradan cok daha fazlasini kazanabilirsin

Boyle seyler olmasi lazim yoksa kimse gelmiyor takima ve oylede gercekci olmuyor.

Bizim ligimize fransa gol krali geliyorsa cogu futbolcu gelir hemde kosa kosa

Quote Originally Posted by kraldost View Post
    top toplayıcılar eklenmeli top dışarı çıkınca kaleci gidip almamalı
    kaç seridir tek beklediğim şey bu.

ayrıntılar artmalı ya işte sponsorlar filan olmalı bide canlı pazarlık olabilir 2 gün beklemek gerekemsin ayrıca allahın köy takımının oyunucusu 50 bin se 1 milyon istiyolar verince ben kasımpaşaya gelmem diyor real madrid barcelona yımı istiyor anlaamdımki

Nesil
    2006
    Yer
    tokat...

Aslında yorumların hepsini okuyamadım ama genelde transfer ve kontratlarla ilgili yenilik beklenilmiş... benim isteğim 2013 de olması belki imkansız bir şey belki 14 te 15 de olmayacak ama bu isteğin olmasını çok istiyorum.... benim isteğim TÜRKÇE yada normal Maç anlatımı... Ama text olarak değil tabiki... Ben maçları dinlemek istiyorum sanki radyodan dinler gibi....

Quote Originally Posted by y_karew View Post
    Aslında yorumların hepsini okuyamadım ama genelde transfer ve kontratlarla ilgili yenilik beklenilmiş... benim isteğim 2013 de olması belki imkansız bir şey belki 14 te 15 de olmayacak ama bu isteğin olmasını çok istiyorum.... benim isteğim TÜRKÇE yada normal Maç anlatımı... Ama text olarak değil tabiki... Ben maçları dinlemek istiyorum sanki radyodan dinler gibi....
    Türkçeye yeni geçtik,Spikere ingilizce olarak bile geçemedik.Senin isteğin Euro 2020'ye yetişir.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

biraz düşününce spiker gerçekçiliğe aykırı sen orda kendini yedek kulübesinde hayal etmelisin bu durumda da hiçbi menejer önünde oynanan maçı bi spikerden dinlemek istemez

Nesil
    2006
    Yer
    tokat...

Quote Originally Posted by manager725 View Post
    Türkçeye yeni geçtik,Spikere ingilizce olarak bile geçemedik.Senin isteğin Euro 2020'ye yetişir.

Türkçeye geçene kadar 13 sene bekledim bunun içinde beklerim yani sorun olmaz...
    Last edited by meddah : 01.Eylül.2012 at 23:45 Reason: Hatalı kod

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

oyun ingiliz futbolu baz alınarak yapıldığı için tüm kriterleri ona göre baz alarak seçin. yok transferi yönetim yapsın, yok maaşları da yönetim belirlesin, yok top toplayıcı olsun bunlar ingiltere'de pek görülen şeyler değil. sanki bizim liglerdeki süreçler çok güzel ve mantıklıymış gibi yalnızca türkiye'de görülen şeyler isteniyor. bırakın da bari oyunda gerçek futbol sürecini yaşayalım

30. Default

- Yönetimden sponsor isteği
    - Sponsorluk pazarlığı
    - Canlı transfer pazarlığı
    - Saha içinde top toplayıcı
    - Sözleşmede asisst primi
    - Yapay zeka iyileştirmesi( sanki sonuç belli öylesine oynuyorlar gibi)

Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Mesaj Yetkileri