Sayfa 7 / 32 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 953 sonuç

Konu: FM 2007'de ne nerde? Şu nedir? Neyi nasıl yaparım? Acemiler, sorularınız buraya!!!

Leoucwhsua Misafir

Default C.A ve P.A degerleri

arkadaslar mesela bu p.a degerinde -8 -7 yaziyor.bu -8 ne oluyor.yani degri ne oluor

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

-8 demek 130-160 arasında bir potansiyel yeteneğe sahip olacağı anlamına gelir.
    -7 demek 110-140 arasında bir potansiyel yeteneğe sahip olacağı anlamına gelir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Leoucwhsua Misafir

tesekkur ederim yanlis yere actigim icin konuyu ozur dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

binim sorum neden yanıt bulumuyor arkadaşlar lütfen bi yardım edin
    Tüm Haklarım Saklıdır ® 2008
    |l|lllll|lll||ll||lll
    ²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by malatyaspor32 View Post
    baba benim fixtür problemim var bikere özellikten diil bunu biliom altta hiç program açık diil ama her maç benim olmayan maçlar yani herbiri için 30 sn. geçio her seferinde en az 10 maç olduğunu düşünürsek siz düşünün nasıl çözcem kurban oliimm bi yardım eli uzatın lütfen
    Şimdi FM'de şöyle bir durum var. Sadece oynadığınız lig açık ise, sizin maçlarınızla beraber aynı lige mensup olan takımların maçlarını da bilgisayar oynar. Bu zorunludur. Ancak oyunun hızını artırabilmek için mümkün olduğunca az lig açın.

Hız sorunu bilgisayarınızın işlemci hızı ve RAM kapasitesi ile de alakalıdır.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

arkadaslar genc oyuncularla tecrubeli oyunculari calistirmayi nasil yapabilirim...cok aradim oyunda ama gozumden mi kacio anlamadim...yardim ederseniz sevinirim

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by ExotiqueSoldier View Post
    arkadaslar genc oyuncularla tecrubeli oyunculari calistirmayi nasil yapabilirim...cok aradim oyunda ama gozumden mi kacio anlamadim...yardim ederseniz sevinirim
    Oyuncu profiline girdiğinizde sol altta "Player Interaction", veya Türkçe FM kullanıyorsanız "Oyuncu Etkileşimi" yazar. Oradan girin. En altta oyuncunun eğitim alabileceği tecrübeli oyuncuları sıralar. Oradan onu belirleyin. Sonra onun hemen yukarısınında 3 farklı buton vardır. Bunlardan uygun olanını seçin. Sonra onaylayın.

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

antrenmanları nasıl ayarlıycaz mesela bazıları antremanını çok iyi ayarladım oyuncu çok iyi gelişti diyo ben bunu bilmiyorum ve sadece 442 taktiğiyle maça başlıyorum cevap yazarsanız sevinirim çünkü ligde sonuncuyum şu an

Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum pilot klup ile ilgili. Pilot klup bulmasını istiyorum yönetimden. Onlarda 5 tane klup öneriyorlar. Fakat hep en üsttekini seçmek zorunda kalıyorum. Alt sıradaki bir kulubü nasıl seçebilir. Şimdiden teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by sitte View Post
    antrenmanları nasıl ayarlıycaz mesela bazıları antremanını çok iyi ayarladım oyuncu çok iyi gelişti diyo ben bunu bilmiyorum ve sadece 442 taktiğiyle maça başlıyorum cevap yazarsanız sevinirim çünkü ligde sonuncuyum şu an
    Takım ekranını görüntüleyin.

Sol tarafta Antreman-Tecrübeli ve Antreman-Genç linklerinin olması lazım. İngilizceleri Training-First Team ve Training Youth. O kısmı açtığınızda eğer Türkçe FM kullanıyorsanız antremanı rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Eğer o kadarını da bilmiyorsanız size ekran resimleri ile yardımcı olabilirim. Bana geri dönüş yapmayı unutmayın.

Quote Originally Posted by alkilicanil View Post
    Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum pilot klup ile ilgili. Pilot klup bulmasını istiyorum yönetimden. Onlarda 5 tane klup öneriyorlar. Fakat hep en üsttekini seçmek zorunda kalıyorum. Alt sıradaki bir kulubü nasıl seçebilir. Şimdiden teşekkürler
    Pilot kulüpleri belirleme ekranını açtığınızda sağ üstte ufak bir buton olması lazım. Orayı tıkladığınızda size kulüpleri sıralar ve siz de birini belirleyip tavsiye edersiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

Thumbs up

Quote Originally Posted by peluk
    Takım ekranını görüntüleyin.

Sol tarafta Antreman-Tecrübeli ve Antreman-Genç linklerinin olması lazım. İngilizceleri Training-First Team ve Training Youth. O kısmı açtığınızda eğer Türkçe FM kullanıyorsanız antremanı rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Eğer o kadarını da bilmiyorsanız size ekran resimleri ile yardımcı olabilirim. Bana geri dönüş yapmayı unutmayın

yardım edersen iyi olur kardeş

Nesil
    2006

yardım edersen iyi olur kardeş
    Tam olarak neyi anlamadın? Eğer daha detaylı açıklarsan yardımcı olabilirim.

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

oyunum ingilizce tümünü anlayamadım

cok saol arkadasim...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

baba benim fixtür problemim var bikere özellikten diil bunu biliom altta hiç program açık diil ama her maç benim olmayan maçlar yani herbiri için 30 sn. geçio her seferinde en az 10 maç olduğunu düşünürsek siz düşünün nasıl çözcem kurban oliimm bi yardım eli uzatın lütfen

ya ben diğer liglerden şikayetçi diilim benim katıldıım lig ve turnuvalardaki tüm takımların maçları çok yavaş geçio + ram 1gb ekran kartı 256 mb
    Tüm Haklarım Saklıdır ® 2008
    |l|lllll|lll||ll||lll
    ²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

ya ben diğer liglerden şikayetçi diilim benim katıldıım lig ve turnuvalardaki tüm takımların maçları çok yavaş geçio + ram 1gb ekran kartı 256 mb
    Zaten yavaş geçer diyorum ben size, bunu etkileyen bilgisayarınızın işlemci hızı.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Şimdi bu resme beraber göz atalım.

Sağda mavi ile çizdiğim yere dikkat et. Orada antreman kategorileri var. Mesela Aerobik. Aerobik'e çok yüklenirsen oyuncularının hız ve hızlanma özellikleri artar. Şimdi diyeceksin ki o zaman ben hepsini doldurayım sonuna kadar, hepsi gelişsin. Oyuncuya gereğinden fazla yüklenirsen çok sakatlanır, sakatlanırsa özellikleri düşer. Bir yeri de kırmızı noktaladım. Şimdi sen diyelim ki defans oyuncuna ayrı program, ortasaha veya diğer mevkideki oyuncularına ayrı program uygulamak istiyorsun. Kırmızı noktanın hemen sağındaki butona tıklıyorsun ve oradan yeni antreman programı yaratıp isimlendiriyorsun. Sonra da mavi ile çizilen yerin solundaki yerden oyuncunun hangi kategoride ne kadar antreman yapması gerektiğini ayarlıyorsun.

Antremana takım ekranını görüntülediğinde nerden girmen gerektiğini yazmıştım zaten. Yukarıdaki ekran resmini iyice incele. Biraz karıştır. Daha iyi anlarsın olayı.

Gelelim taktiğe. Resmin soluna bakarsan taktik ekranına nerden ulaşacağını görürsün. Resme baktığında oyuncu pozisyonları var. Mesela Fener'de Tuncay genelde sol kanatta oynar. Tuncay'ın solundaki butona tıklıyorsun ve ML'yi seçiyorsun. 11 oyuncu pozisyonunu da ayarladın. Sonra 7 tane de yedek belirliyorsun. Sonra sağ üst taraftaki Açıklama butonundan Takım Komutları'nı seçiyorsun:

Üstte verdiğim resmin sağ tarafına bak. Takım için pek çok şeyi oradan ayarlayabilirsin. Oyuncularına özel komut vermek istiyorsan yine sağ üstteki Açıklama butonundan oyuncu komutlarını seçiyorsun ve hangi oyuncuya komut vermek istiyorsan isminin üzerine tıklıyorsun ve sağ tarafta çıkan ekrandan ona özel komutlar veriyorsun. Sonra 4-42'den farklı bir diziliş istiyorum diyorsan hemen üstteki Taktikler butonuna tıkalıp oradan canının istediği dizilişi ve taktiği seçiyorsun.

Şimdilik bu kadar. Biraz karıştırırsan çok şey öğrenirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Ya yer bulamadim ama en azindan burada sorayim//
    Bi baskani nasil istifaya surukleyebiliriz
    cok istiom bu nuri albayrakin gitmesini
    ben basari kazandikca kendisi sahipleniyor

oyun arasi yaziyorum klavyem ingilizce kus/bakmayin

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by noescape85 View Post
    Ya yer bulamadim ama en azindan burada sorayim//
    Bi baskani nasil istifaya surukleyebiliriz
    cok istiom bu nuri albayrakin gitmesini
    ben basari kazandikca kendisi sahipleniyor

oyun arasi yaziyorum klavyem ingilizce kus/bakmayin
    Başkanı illa istifa ettirmek istiyorsanız çok para harcayın, oyuncularınızla yüklü sözleşmeler imzalayın, kısacası takımı batırın

Default Oyuncu transfer Listesinde gözükmüyo ??

Bütün takımlar Ujfalusi' ye transfer teklif ediyo..

Ben onlardan almak istediğim adamı ucuza kapatıp Ujfalusi'yi vermek istiyorum
    ama ekle > satılık oyuncular dediğimde Ujfalusi gözükmüyo ??

Ujfalusi'nin profiline baktıgımda satılcaklar listesinde gözüküyo

nası iş bu anlamadım ???

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by juricevic View Post

nası iş bu anlamadım ???
    Öyle dediğinde rakip takımın satılacak oyuncuları gözükür, sizin değil.

hayır benden ujfalusi'yi isteyen takımdan bi oyuncu istiyorum mesela

1 m + satılcaklar listesinden birini veriyorum

satış listemdeki lupatelli ve do prado gözüküyo ama ujfalusi yok (satılcaklar listesinde olmasına rağmen ) ???

sorun çözüldü çıkıyo artık, teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

Quote Originally Posted by juricevic View Post

nası iş bu anlamadım ???
    Oyuncu alirken takas yapmaya calisiyorsun galiba
    transfer teklifi bolumune girdiginde alttan takasta diger secenegini isaretle kendi kadron cikar / orada sag tiklayip oyuncu takasa tikla // oyuncu profilinin en ustunde gorursun// umarim dogru anladim

her ne kadar ben oldukca zor takas transferi yapsamda
    nedense kimse takasa yanasmiyor// benim en mantikli transfer seceneginden biride takas oysaki

Nesil
    2006
    Yer
    TATANGALAR

Thumbs up

Quote Originally Posted by peluk View Post

Şimdi bu resme beraber göz atalım.

Sağda mavi ile çizdiğim yere dikkat et. Orada antreman kategorileri var. Mesela Aerobik. Aerobik'e çok yüklenirsen oyuncularının hız ve hızlanma özellikleri artar. Şimdi diyeceksin ki o zaman ben hepsini doldurayım sonuna kadar, hepsi gelişsin. Oyuncuya gereğinden fazla yüklenirsen çok sakatlanır, sakatlanırsa özellikleri düşer. Bir yeri de kırmızı noktaladım. Şimdi sen diyelim ki defans oyuncuna ayrı program, ortasaha veya diğer mevkideki oyuncularına ayrı program uygulamak istiyorsun. Kırmızı noktanın hemen sağındaki butona tıklıyorsun ve oradan yeni antreman programı yaratıp isimlendiriyorsun. Sonra da mavi ile çizilen yerin solundaki yerden oyuncunun hangi kategoride ne kadar antreman yapması gerektiğini ayarlıyorsun.

Antremana takım ekranını görüntülediğinde nerden girmen gerektiğini yazmıştım zaten. Yukarıdaki ekran resmini iyice incele. Biraz karıştır. Daha iyi anlarsın olayı.

Gelelim taktiğe. Resmin soluna bakarsan taktik ekranına nerden ulaşacağını görürsün. Resme baktığında oyuncu pozisyonları var. Mesela Fener'de Tuncay genelde sol kanatta oynar. Tuncay'ın solundaki butona tıklıyorsun ve ML'yi seçiyorsun. 11 oyuncu pozisyonunu da ayarladın. Sonra 7 tane de yedek belirliyorsun. Sonra sağ üst taraftaki Açıklama butonundan Takım Komutları'nı seçiyorsun:

Üstte verdiğim resmin sağ tarafına bak. Takım için pek çok şeyi oradan ayarlayabilirsin. Oyuncularına özel komut vermek istiyorsan yine sağ üstteki Açıklama butonundan oyuncu komutlarını seçiyorsun ve hangi oyuncuya komut vermek istiyorsan isminin üzerine tıklıyorsun ve sağ tarafta çıkan ekrandan ona özel komutlar veriyorsun. Sonra 4-42'den farklı bir diziliş istiyorum diyorsan hemen üstteki Taktikler butonuna tıkalıp oradan canının istediği dizilişi ve taktiği seçiyorsun.

Şimdilik bu kadar. Biraz karıştırırsan çok şey öğrenirsin.

kardeş çok saolda bişiy soracam bu antremanındaki gol adamlarını göstern ss yi koyar mısın?

Question en iyiler

arkadaşlar en iyiler hep benim ismimle doldu onları nasıl silip eski haline getirebilirim daha önce verilmişti ama bulamadım

Nesil
    2007
    Yer
    stamford bridge weya saracoğlu

aynı problem bndede war
    Bu Kullanıcı aşağıdaki forum kuralını ihlal ettiği için süresiz uzaklaştırılmıştır:

"Sitemizde argo kelimeler kullanamaz, kişiyi veya kurumu hedef alan küfür & hakaret edemezsiniz"

27. Default

Arkadaşlar benim bir sorunum var.Ama nereye yazacağımı bilemedim.Burayı uygun gördüm umarım cevap verirsiniz.Benim sorunum fm yi bilgisayara yükledim.Çalıştı.Fakat yeni oyun kurmada yeni profil yaratma açılmıyo ve bu yüzden takım seçip oynayamıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Andermin View Post
    Arkadaşlar benim bir sorunum var.Ama nereye yazacağımı bilemedim.Burayı uygun gördüm umarım cevap verirsiniz.Benim sorunum fm yi bilgisayara yükledim.Çalıştı.Fakat yeni oyun kurmada yeni profil yaratma açılmıyo ve bu yüzden takım seçip oynayamıyorum.
    Teknik sorunlar bölümündeki sabit başlıkları bir göz gezdirin.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by Andermin View Post
    Buradan çözebilirsin.

30. Default

Arkadaşlar ben bir skin yükledim oyuncu özellikleri rakamla değilde doluluk şeklinde oldu.Tekrar rakamla olması için ne yapmalıyım.

Sayfa 7 / 32 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Mesaj Yetkileri