Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
271 ile 300 arası toplam 344 sonuç

Konu: Bandırma Futbol Akademisi

21. Hafta

Tolgay Arslan'ın yıldızlaştığı maçta son maçtaki tarifenin aynısını Trabzonspor'a da uyguladık
    3-0'lık temiz bir galibiyet aldık.

22. Hafta

Kayseri deplasmanında şansımız tutmadı, deplasmandan elimiz bol döndük Bandırma'ya.

1. Tur 1. Maç

İdeal savunma hattıyla çıkamadık maalesef bu karşılaşmaya... Sezer Özmen'in sakatlığı, Selim Kayacı'nın henüz tam iyileşememiş oluşu ve maç eksiği, Ali Kemal Şirin'in moralsizliği derken sonuç bu oldu işte... Kendi kendimize kaybettiğimiz bir maç oldu bence. Özellikle sağ bek mevkinde Adem'in varlığı büyük zarar verdi, o kanattan çok açık verdik ve pozisyonların-gollerin büyük çoğunluğu Adem'in hatalarından gelişti...
    2 gol atabildiğimiz için şanslıyız, daha netlerini değerlendiremedik aslında. 4-2'lik mağlubiyet pek iç açıcı değil, bu güçlü takıma karşı ne yapılabilir hafta boyunca düşünüp tartışıcaz yardımcılarımla...

Diğer Sonuçlar:

Porto : 2-0 : Galatasaray
    HSV 3-1 : Bursaspor
    Zenit : 1-0 : Fenerbahçe

23. Hafta

Bu karşılaşmaya Napoli maçına ciddi bir hazırlık gözüyle baktığımı söylemem lazım. Napoli'nin oynadığı formasyon çok ofansif, geride 3 stoper bulunduruyorlar, kanat hücumlarına elverişli bir yapıya sahip dizilişleri. Ama tek forvette etkili olamıyor, bu sebeple 4-4-2 oynamayı düşünüyorum. Kaybedecek birşeyimiz yok zaten
    İ.B.B. karşısına çıkan 11'de Napoli maçı için düşündüğüm isimler, sadece geçen maçta ufak sakatlık yaşayan Olcan kenarda oldu. Güzel bir oyunla galip geldik ama önemli olan düşündüklerimizin rövanş maçında işleyip işlemeyeceği.

1. Tur 2. Maç

Maç hakkında değerlendirme yapmadan maç öncesine gidelim.

Baş gözlemcim Gökhan Acar'ın rakibimiz hakkındaki değerlendirmesi bu şekilde. Sayısal bir zaafları olduğunu görüp maç hazırlığını hücum aksiyonları üzerine yapmamızı tavsiye etti, bende bunu değerlendirdim. İlk maçta savunma antrenmanı yapmıştık, işe yaramamıştı. Gözlemcinin raporunu dikkate almamdaki diğer sebep ise Napoli'nin deplasman karnesi.

Grup maçlarında deplasmanda tek beraberlik alabilmiş, Lech Poznan'a karşı. Ofansif oyun konusunda ciddi cesaretlendiren bir ayrıntı Sadece bu kadar da değil, gözlemci raporunun detayına indiğimizde dikkat çekici bir sonuç daha çıkıyor: 4-4-2 düzenini tercih etmemdeki başlıca sebeplerden birisi olduğunu da belirmem gerek.

Napoli'nin 4-4-2 formasyonuna karşı sıkıntı çektiği ortada, özellikle kendinden seviye olarak düşük takımlara karşı sıkıntı yaşamış, yediği gol sayısından belli. Ve sol bölgesi en zayıf bölgesi, yedikleri gollerin önemli bölümü bu bölgeden gelişen ataklardan.

Maça gelecek olursam, ben böyle bir performans beklemiyordum takımımdan itiraf etmem gerek Hatta önce penaltı, ardından Zeki Korkmaz'ın kısa düşen geri pasıyla iki golü kalemizde görünce dedim yine fark yiyecez galiba... Ama tam tersi oldu ve kanatların da hücuma verdiği ekstra destekle darmadağın oldu İtalyan ekibi. İlk yarı 4-2 sona erdiğinde anladım bu takımın turu geçeceğini ve beni yanıltmadılar, ikinci yarıda da aynı istek-arzuyla mücadelelerine devam ettiler ve 5-2 galip gelerek bir nevi mucizeyi gerçekleştirdik.

Taktik maktik aslında hikaye, oyuncular motive olmasaydı, ya da işler bizim lehimize gelişmeseydi (örneğin yenen gole hemen cevap veremeseydik) tam tersi bir sonuç da çıkabilirdi ama futbolunda güzelliği burada

2. Turda rakibimiz Fenerbahçe'yi eleyen Zenit!

Çok iyi gidiyorsun valla. Zenit'i de elersin diyorum ben

Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    Çok iyi gidiyorsun valla. Zenit'i de elersin diyorum ben
    Bizimkilerin son Napoli performansını görünce bende "acaba?" diyorum ama çok büyük güç farkı var aramızda. Hulk var ya Hulk! Adamın aylık kazancı benim takımın aylık maaş giderine denk

24. Hafta

Güzel oyunla 2-0 önde götürdüğümüz maçta son 15 dakika kabus gibi geçti. Gelecek Zenit maçını düşünerek tempoyu düşürmeye çalıştık, önemli oyuncuları kenara aldık, fakat işler istediğimiz gibi gitmedi. Peş peşe 2 gol gördük kalemizde ve oyun garip bir hal aldı, orta sahalar düştü. Hasan Türk'ün kritik bir anda araya girip kazandığı top %100'lük pozisyon yakalamamızı sağladı son anlarda, Artun'da bu fırsatı değerlendirip maçı lehimize çevirdi. Hasan Türk müthişti 1 gol 2 asistlik performansı ve orta alandaki kusursuz oyunu sayesinde gidip gelen maçtan 3 puanı çıkardık.

Genç takım seçmeleri de gerçekleşti bu hafta içinde.

Bican Baydar isimli gençten çok umutlu personel. Benimde gözüm tuttu, meyvelerini toplamaya başlıyoruz galiba yatırımların.

2. Tur 1. Maç

Rusya'dan iyi haberlerle dönüyoruz! Bireysel olarak baktığımızda çok önemli yıldızları var rakibimizin ama bizim kadar takım değiller. Çok iyi savunma yaptık, alan daralttık, önemli isimleri durdurmayı başardık. Yakaladığımız hızlı hücum fırsatlarını da çok iyi değerlendirdi oyuncularım. İki kez direğe takıldık, bir kez %100'lük golü çıkardı Zenit kalecisi. Tur için umudumuz arttı bu sonuçla, deplasmanda galip gelmek büyük avantaj.

Hep böyle mutlu haberleri gölgeleyecek durumlar olmazsa olmaz... Selim Kayacı'nın karşılaşmada ayağı kırıldı. Çocukcağız bu yıl sakatlıklardan çok çekti, 4 aya yakın bir süre oynayamayacak olması çok kötü... Daha yeni toparlanmaya başlamışken yaşadığı bu talihsizlik büyük oranda etkileyecek gelişimini

25. Hafta

Avrupa Ligi maçları arasına denk gelmesi sebebiyle gereken önemi veremedim karşılaşmaya. Rövanş için düşündüğüm isimleri dinlendirmeyi tercih ettiğim maçta ilk yarıda bir duran top golüyle geriye düştük. Rakibin sert oyununa maruz kalan bazı oyuncularımı değiştirmek durumunda kaldım. İkinci yarıda 4-4-2'ye döndük ve hücum etkinliğimiz arttı. Neredeyse tek kale geçti diyebilirim ikinci 45 dakika, Volkan'ın süper golüyle eşitliği de sağladık ama öne geçirecek gol bir türlü gelmedi. Fornezzi'yi de tebrik etmek gerek, çok iyi maç çıkardı takımı adına. 1 puan 1 puandır, kaybetseydik de çok kafama takmazdım.

25. hafta geride kalırken liderlik el değiştirdi. Galatasaray yoğun tempoda puan kayıpları yaşayınca Bursaspor liderliğe yükseldi. Takımımızın istikrarlı performansı da üst sıralara tutunmamızı sağladı. Asıl bundan sonraki dönem zor olacak, çünkü ilk 6'da bulunan rakiplerimizle henüz karşılaşmadık. Çok kritik ve zevkli mücadeleler olacağı kesin

U18'in de maşallahı var, son hafta en yakın rakipleri Bursa U18'i de mağlup ettiler, emin adımlarla şampiyonluğa gidiyorlar

2. Tur 2. Maç

9 kişiyle büyük direnç gösterdi takımım ve çeyrek finale ismimizi yazdırdılar. Bertul Kocabaş yine sayısız gol fırsatı yakaladı, önde kurulan rakip savunmayı boş koşularıyla çok zorladı. Avrupa'da oynadığı 15 müsabakada attığı 11 golle büyük katkı sağlıyor takıma.

Diğer temsilcimiz Galatasaray da turnuvaya veda etti. Turnuvadan elenmelerine üzüldüm ama ligde önümüzdeki maç Galatasaray'a karşı, bunu değerlendirmek gerek Hazır yorgun ve moralleri bozukken bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Hocam zenit maçı çok zorlu geçmiş 2 kırmızı karta rağmen turu atlamak süper olmuş

Quote Originally Posted by entolik View Post
    Hocam zenit maçı çok zorlu geçmiş 2 kırmızı karta rağmen turu atlamak süper olmuş
    Soluk kesen mücadele derler ya tam o şekil bi'şey oldu Kartlar havada uçuşuyor, top bi' o kalede, bir bu kalede. Heyecandan yerimde oturamadım, ayakta izledim maçları

26. Hafta

Deplasmandan 1 puanı kurtarmayı başardık. İlk yarı berbat bir oyun vardı, ya da şöyle demek lazım harika bir Selçuk İnan vardı... İshak'ı sağ bekte kullanmak istedim ama daha ilk dakikada belli etti beceremeyeceğini, büyük hatası sebebiyle 2. dakikanın başında golü kalemizde gördük. İlk yarı bitiminde soyunma odasında kızılcık sopasını çıkarttırdılar bana Sopayı gören takımda bir silkinme, bir toparlanma oldu. Baskıyı arttırdığımız bölümde rakibin 10 kişi kalması da şansımızı arttırdı. Üst üste gollerimiz geldi. Son dakikalarda benim anlam veremediğim bir kararla penaltı kazandı Galatasaray, Seçuk İnan'ın köşeye sağ köşeye gönderdiği topu çok iyi çıkardı Ömer ve takımımızın hak ettiği puanı kurtardı.

Avrupa Ligi kuraları da çekildi, çeyrek finalde Galatasaray'ı eleyen Twente ile eşleştik. Yarı finale yükselmemiz halinde Sporting Lisbon-Tottenham eşleşmesinin galibiyle oynayacağız.

Yarı Final 1. Maç

Sivasspor'a karşı aldığımız 2-0'lık galibiyetle finalin kapısını araladık diyebilirim. Diğer karşılaşmada Galatasaray Fenerbahçe'yi 1-0 yenip avantaj sağladı. Geçen yılki final tekrarlanabilir.

27. Hafta

Aslında bu kadar geniş rotasyon yapmamak lazım ama Twente maçı çok önemli bizim için. O yüzden asları risk etmek istemedim, malum bizim ligde fazla sert futbol oynanıyor Bu vesileyle gençlerin gelişimi konusunda da fikir sahibi oldum, karşılaşmadaki golümüz de Bandırma altyapısında yetişen Ali Nail'den geldi. 1-1'lik sonuca rağmen memnun kaldım oyuncularımın performansından.

Çeyrek Final 1. Maç

Son saniyede gelen gol çok moral bozucu oldu benim adıma... Yediğimiz iki golde de kalecimiz Ömer'in iki adım ileri çıkıp topu alma şansı vardı ama çizgide kalmayı tercih etti, iki golü de aynı şekilde yedik... Yine de 2-1'lik sonuç tur için ümidimizi sürdürmemizi sağlıyor. İç sahada gol yemeden alacağımız bir galibiyet yarı finale taşır takımımızı.

28. Hafta

Beşiktaş'ın bize karşı şansı hiç tutmuyor, Süper Lig'deki 4. sezonumuz ve 4 yılda sadece 1 kez bizi yenebilmişler. Bugün de değişmedi makus talihleri, her iki yarının sonunda birer gol atıp tabiri caizse 3 puanı (ç)aldık

Çeyrek Final 2. Maç

Mutlak galibiyet gerektiğinden maç hazırlığını hücum üzerine yapmıştık, kesinlikle büyük etkisi var. Tesadüf olamaz, hangi maçta ihtiyacım olsa kullandım ve hep faydasını gördüm. Savunma anlamında sapıttığımız anlar oldu yine maçta ama tüm oyuncular öyle mücadele etti, öyle çalıştı ki ihtiyacımız olan gol gelene kadar dur-durak bilmediler. Gurur duyuyorum hepsiyle, tırnaklarıyla kazıyarak geldiler bu noktaya kadar.

Yarı finalde Tottenham rakibimiz oldu. Bugüne kadar ilk maçı deplasmanda yaparak gelmiştik. Bu kez ilk maç evimizde, seyircimiz önünde olacak.

29. Hafta

Ligde zor günler geçiren Mersin İ.Y. karşısında zorlanmadan sonuca ulaştık. Ben 3-0 bitti sanıyordum, son iki golü göstermeden pıt pıt geçti zaman Neden kaynaklandı bilmiyorum ama son bölümde oyuncu değişikliği bölümüne girip sonra vazgeçtim, belki o ufak bir sorun yaşatmış olabilir.
    Yalnız ben fenalık geçirdim şu yoğun fikstürden, üç günde bir maç yapmaktan. Helak oldu oyuncularım, sakatlık sorunu da ortaya çıktı doğal olarak. Bir nefes alacak fırsat çıkmadı gitti...

Bandırma U18 bildiğimiz gibi

Yarı Final 2. Maç

2-0'ın rövanşında Sivasspor'a yine şans tanımadık, gollü beraberliğin ardından finalist olduk. Türkiye Kupası'nda yükselen bir form grafiğimiz var, ilk sezonumuzda yarı final oynamıştık, geçen yıl final. İnşallah bu sezon kupayı almak da nasip olur.
    Bu arada diğer eşleşmede beklediğimin tersinde sonuç çıktı. İlk maçı Galatasaray 1-0 kazanmıştı. İkinci maçta Fenerbahçe 2-1 üstünlükle tamamlamış karşılaşmayı, penaltılar sonucunda finale yükselen takım Fenerbahçe.

Güzel bir final olacağı kanısındayım, Galatasaray'a karşı şansım pek tutmuyordu, o yüzden rakibimiz Fenerbahçe olmasına sevindim

30. Hafta

Rakibi küçümsemenin cezası ağır oldu... Son haftalara girdiğimiz günlerde artık hesaplarımızı Avrupa Kupalarına katılım için yer edinme üzerine yapıyoruz ama gidip ligin dibindeki takıma puan hediye ediyoruz... Tottenham maçı kafamızı karıştırdı, bu kadar tecrübesiz oyuncuyu bir arada oynatmamam gerekiyordu... Bu da bana ders olsun

Şans bu ya puan kaybettiğimiz haftada altımızda üstümüzde ne kadar takım varsa kazandı.

Yarı Final 1. Maç

İlk maçları deplasmanda oynamaya alışmışız, bakalım bu gollü beraberlik sonrası İngiltere'de ne yapıcaz
    Yenebilecek en kötü zamanda devre arasına girerken golü kalemizde gördük, tabi moralleri biraz bozdu. Ama benim için uygun bir konuşma fırsatı da yarattı, verdiğim gazla ikinci yarıya fırtına gibi başladı takım. Peş peşe iki golü bulduk skor avantajını sağladık. Sonra skoru koruma iç güdüsü ele aldı kontrolü... Her şey güzel giderken formasyonu değiştirdim. Maç tekrar dengeye geldi ama son bölümde Gareth Bale skora eşitliği getirerek ümidimizi kıran isim oldu.

Tottenham kale direklerini, bizim oyuncularsa Rodley'i aşamadı bir türlü, ne kaleciymiş arkadaş! Neler çıkardı neler, ağzım açık kaldı...

31. Hafta

Tatsız tuzsuz bir maç oldu, başladığı gibi bitti... En kötüsü golcüm Bertul sakatlandı, artık iğneyle falan sahaya çıkarmaya çalışıcaz yarı final rövanş maçında

Yarı Final 2. Maç

Peri masalı devam ediyor!!! Maça öyle bir girdi ki takım 25-30 saniye içinde Tottenham ikinci kez santra yapıyordu Ama aynı hızda cevabı da aldık ilk yarıda. Uzaklaştıramadığımız top döndü dolaştı Castaignos'un önünde kaldı. Avrupa Ligi gol krallığında zirvede bulunan oyuncu da buldu mu atıyor...

İkinci yarıya yine iman gücüyle başladık. Sandro'nun kartını fırsat bilerek hep onun üzerine oynadık, birebir adam markajını da verince dayanamadı bastı tekmeyi Sandro'nun kırmızı kartı sonrası 4-4-2 formasyonuna döndük ve oyunda bariz üstünlük kurduk. Orta alanda kazandığımız topları hızla hücuma taşıdı oyuncularım. Çabalarımızın sonucunu 68. dakikada Bertul'un asisti, Zeki'nin golüyle aldık. Bu kez ilk maçtaki hataya düşmedim, aynı tempoyla, aynı anlayışla devam ettim oyuna. Aaron Lennon sakatlanınca savunma düzeni iyice bozuldu İngilizlerin. Kazandığımız bir köşe vuruşunda İlhan savunmadan seken topu tamamlayarak iyice rahatlattı bizi. Son dakikaları da oyuncu değişiklikleriyle eritip finale adımızı yazdırdık!

Rüya gibi bir sezon geçiriyoruz, beklentileri aştık bile diyemem çünkü kimse bir şey beklemez bu çömez sayılabilecek takımdan Emeklerimizin karşılığını bu şekilde almak büyük mutluluk veriyor.

Spartak Moscow Shakhtar'ı eleyip finale kalan diğer takım oldu. Sezonu tamamlamaya 5 maç kaldı ama ne maçlar! İki kupa finali, 3 tane de çok kritik lig maçı. Az daha dişimizi sıkmamız gerekecek de bakalım dişler dayanabilecek mi bu sıkıntıya

32. Hafta

İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık maalesef, maçın kontrolü büyük ölçüde Bursaspor'da kaldı. Daha etkili ataklar geliştiren, pozisyonlara giren takım yeşil-beyazlılardı. Kazanamıyorsan kaybetme demişler, bizde en azından beraberliği kurtardık deplasmanda.

FİNAL

6 sezonluk emeğin ilk meyvesi, Türkiye Kupası Bandırmaspor'un!

33. Hafta

Fenerbahçe'yi 3 gün arayla 2 kez yenmek çok güzel bir duyguymuş Hatta iki maçta tamamen farklı iki 11'le yenmek daha da keyifli Yanlışlıkla achievement'ı da almış oldum bu arada (squad depth)

FİNAL

Her masal mutlu sonla bitmiyor... Finalde baskıyı kaldıramadı oyuncularım, bunun için onları suçlayamam. Ellerinden gelen gayreti gösterdiler, olmadı. Büyük bir tecrübe edinmiş olduk bu turnuvada. Ayrıca oyuncularım ve takımım için popülarite de getirecek, artık insanlar bilecek Türkiye'de bir takım var, şehri küçük ama yüreği, hedefleri büyük

Vay be helal olsun valla Uefayı alamasan da Uefa resmi sitesinde Bandırma'nın adı Spartak Moskovadan daha fazla geçmiştir kesinlikle

Quote Originally Posted by kerim1990 View Post
    Vay be helal olsun valla Uefayı alamasan da Uefa resmi sitesinde Bandırma'nın adı Spartak Moskovadan daha fazla geçmiştir kesinlikle
    Son maça kadar gelip eli boş dönmek zoruma gitmedi desem yalan olur, hevesim kursağımda kaldı. Ama oyunun tadı da burada, kaybetmek de var kazanmak da.

34. Hafta

Sezonu Sivas'ta 2-0'lık galibiyetle kapattık. Yorucu maraton nihayet bitti ve güzel bir tatili hak etti tüm oyuncularım.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Thomas Drage Spartak oyuncusu onun profilini görebilir miyim ?

Eskişehir'e almıştım ne zaman oynatsam bişeyler yapıyordu.

Uefa finali harika bir başarı vallahi helal olsun.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 89101112 SonSon

Mesaj Yetkileri