Anket Sonuçlarını Görüntüle: Football Manager 2009'u Türkiye'den Satın Alacak mısınız?

Voters
611. You may not vote on this poll
  • Evet

340 55.65%
  • Hayır

271 44.35%
Sayfa 10 / 26 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
271 ile 300 arası toplam 762 sonuç

Konu: Football Manager 2009 - Satışa Çıktı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bununla birlikte oyunda kopya koruma sistemi olucağı bildirildi. Bu kopya koruma sistemine göre oyun cd takılı olmadanda oynanabilinecek.Oyunu satın alıp yükledikten sonra karşınıza 3 tane seçenek sunulacak.

1-) Steam üzerinden aktivasyon
    2-) İnternet üzerinden aktivasyon
    3-) Telefon ile aktivasyon

FM2009 u satın almanızla beraber size 5 adet lisans verilecek. Yani oyunu 5 farklı bilgisayara yükleyebileceksiniz.

Trgamerdan alıntıdır.

Biz arkadaşla ortak almayı düşünüyoruz ama bu 5 bilgisayar olayı nasıl olacak. Yani 5 bilgisayara yükleyeceğiz, biri format atarsa ne olacak..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Madem 5 kişi tek CD ile oynayabiliyor öyleyse sitede 5 erli gruplar oluşturulup ortak olarak alınabilir. Yani kişi başı 20 YTL olucak
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by wawe1001 View Post
    Arkadas Dogru Solemıs 70 milyonluk Ulkeye Dil Koymamıssın Ama 15-20 milyonluk Ulkelerin Dilini Koyuyosun Vede Onlar Bizden Daha Az Oyunuyorlar Bu Oyunu Değilmi Arkadaslar
    Oyunda Danimarka dili var. Nüfus olarak onlardan 3-4 kat fazlayız ama; bizim aldığımız orjinal oyunun 3-4 katını onlar alıyor. E? Doğal olarak orjinal satılan ülkenin dilini koyuyorlar.

Küresel kriz varken,orjinal satisinda birakin artmayi,azalma olacaktir.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya-Kanada

Quote Originally Posted by Photograph View Post
    Oyunda Danimarka dili var. Nüfus olarak onlardan 3-4 kat fazlayız ama; bizim aldığımız orjinal oyunun 3-4 katını onlar alıyor. E? Doğal olarak orjinal satılan ülkenin dilini koyuyorlar.
    soledigin ii olldu kusen danimarkada ona getitirem doum gunume yakın zaten

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

konuyla alakasız olacak ama ana sayfadan fm09 forumlarına link verilse hiç fena olmaz hani.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

türkçe dil ve korsan olayı hakkında bişeyler söylemek istedim.
    sigames kendince gayet haklı aslında türkçe koymama konusunda.satılmıyor oyun türkiye'de bariz.orjinal oyunların yarısı belki daha fazlası yurtdışından sipariş ediliyor(bunu yapan da haklı).e durum böyleyken adamlar da önem vermiyorlar ister istemez.ancak atladıkları bişey var.bizim insanımızın özelliklerinden bihaberler.bizim insanımız genel olarak ilk adımı karşıdakinden bekler.her konuda böyledir neredeyse.bu yüzden SI bu politikayla sittin sene türkiye'deki oyuncuları kazanamaz.umurlarında mı?pek sanmıyorum.olur da oyuna türkçe seçeneği eklenirse satışlarda patlama olacağını falan da düşünmüyorum.türkiye'de orjinal oyun satılmamasının sebebi oyuncuların yapımcılara türkiye'yi önemsemedikleri için tepki koymuş olması değildir.%99 oranda ekonomik sebeplerdir.asgari ücretin 400 lira olduğu,halkın yarısının fakirlik sınırının altında yaşadığı bir ülkede kimse 80 ytl vermez kolay kolay bir oyuna.kaldı ki oyun oynayan kitlenin her yıl neredeyse 3-5 oyunu devamlı olarak oynadığını düşünürsek bir kişi yılda 300-400 ytl oyuna para ayırmak zorundadır ki buna pc nin bu oyunları kaldırması için upgrade edilmesi gereken donanımlar dahil değildir.400 ytl çok para mıdır?türkiye şartlarında evet.zaten oyuncu kitlesinin genel olarak gençlerden(öğrenciler bunun önemli bir kısmını oluşturmaktadır) oluştuğunu düşünürsek bu soruya kesinlikle evet cevabı da verebiliriz.

son olarak eğer bu 5 lisans olayı doğruysa(ki pek sanmıyorum) işte o zaman satışlarda eskiye oranla çok çok büyük artışlar olur gibi.çünkü 16ytl gibi bir maliyeti olur kişi başına ve bu bir oyunun orjinal olarak satılabileceği sanırım en düşük fiyat olur.

8. Default

acaba 2008 için hazırlanan masaüstü yazılımıyla 2009 u türkçe oynayabilicekmiyiz? Türkçe yamayı ne zaman hazırlıycak turksportal

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar, oyunu online olarak alacak olan arkadaşlar var mı?

Eğer alacaklarsa hangi sitelerden almayı düşünüyorlar? Şuan ön-sipariş verildiği için, bu sayede oyunu kaç gün erken edinebiliriz? (Gerçi son söylediklerim alınan siteye göre değişiyor ama genelde kaç gün erken gönderiyorlar?)
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Arkadaşlar şu anda sendit teki fiyat fena değil almak isteyen bir göz atabilir.24,89 Pound oyunun fiyatı. Senite mail attım Türkiyede olduğumu söyledim ulaşım masrafı konusunda bilgi istedim kargonunda 1.50 pound olduğuna dair cevap yollamışlar

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

miles jacobson'un SI forumlarındaki bir yazısında

Despite the license agreement that comes with the game stating that you can only install on one machine, we are well aware that many people like to play the game on personal laptops, as well as desktops, and our licenses for Football Manager 2009 will work in a very similar way to ITunes.

This means that you will get 5 licenses for personal use, so you can play the game on up to 5 computers as long as you own them, and the owner of the game is the person playing on said machines. If you uninstall the game on one of the PC's you have the game installed on, you get that "seat" back.

As an example, say you have installed the machine on your work laptop, your work PC, your home PC and your home laptop. You would then have used up 4 out of your 5 uses of the game. Your home desktop has some problems, so you decide to re-install windows on it. As long as you uninstall the game from that machine first, you will get that license back, and when you re-install, will still only be using 4 of your 5 installs.

Please note that the license when you purchase the game is explicit that you are only allowed to use the game for your own personal use.

kısaca şöyle diyor:bir makinaya yükleme olayı konusunda değişikliğe gidilmiş.bu oyunu alanların ev bilgisayarları,laptopları,iş bilgisayarları falan olabileceği düşüncesiyle 5 lisans geliyor bir oyunla birlikte.ayrıca eğer olur da silinmesi gereken yükleme olursa,uninstall yaptıktan sonra kullandığımız lisans tekrar geçerli oluyormuş.yani 5 farklı bilgisayara defalarca yükleyebilmek anlamına geliyor bu.ama şunu da eklemişler "unutmayın ki bu lisanslar sadece kişisel kullanım içindir".
    tabi bu kesinlikle farklı şekilde kullanılacaktır.ve sanırım SI bunun böyle olacağını kesinlikle biliyordur.

Bizim korsancılar bu kopya koruma sistemi denilen 5 lisans olayını nasıl aşacaklar çok merak ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by biglion View Post
    Bizim korsancılar bu kopya koruma sistemi denilen 5 lisans olayını nasıl aşacaklar çok merak ediyorum.
    photoshop'ta da benzer bi yöntem uygulanıyor.online veya telefonla lisans alıyoruz ama onu da kırmışlardı bi şekilde.
    yani şöyle ki kopya koruma sistemi geliştirmeye çalışan binlerce yapımcı var tamam ve bilgileri gayet üst düzeyde.ama aynı şekilde yine bilgileri üst düzeyde olan ve bu korumaları kırmaya çalışan yüzbinlerce kullanıcı var dünyada.o yüzden zor bunun önüne geçebilmek.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

@King_Theoden

Abi, Sendit FM 2009 oyununu 'Free Delivery' olarak fiyatlandırmış. O 1.50£ sanırım o oyun için değil Türkiye için genel bir kargo fiyatlandırması.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

turkce olmayan bi oyuna 80 ytl bırak baba ya
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    crysis i yapan hemserılerımıze soyleyelımde fm ye rakıp bı oyun cıkarsınlar ozaman 80 ytl seve seve vereyım
    Last edited by leofobi : 01.Kasım.2008 at 03:58 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar bu durumu o şekilde düşünmeniz yanlış, FM'yi oynayabileceğiniz süre ile bir başka oyunu oynayabileceğiniz süre çok farklı.

Bu oyun başında günlerimizi, gecelerimizi birbirine katıyoruz. Bu oyun başında bu kadar zaman geçiriyorsak, onu diğer oyunlardan ayrı tutmalıyız diye düşünüyorum.

80 YTL'yi belki herkes veremeyebilir ama yurtdışından getirtmek yoluyla daha ucuza da mal edebilirsiniz. Birçok site gerek kargo parası ödemeksizin, gerekse oyunu zamanından önce göndermeyi talep ederek güzel fırsatlar sunuyorlar. Ve bunları gayet uygun fiyata sağlıyorlar.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

80 ytl makul bir fiyat degil bence allah askina her gun dogalgaza elektirge su ya akliniza gelebiecek hersye zam geiyor ustune ustluk bir kuresel krizin icindeyiz emekli massi 700 ytl oldugunu dusnsek allah askina 80 ytl sizce makul bir fiyatmı 700 ytellik maasin %11.44 unu olustruyor Turkce olursa alrim diyenler olmus ben sahsen isterseler oyunu fulll surum turkce yapsinlar gene almam icim el vermez 40YTL olsa genebi nebze iyyi ama bu kadar da olmaz artik kriz nedeniyle oyunlardami zam yapiyorlar acaba
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    SAGOLSUN develet baba 200 ytl gibi buyuk bir miktar veriyorya burs olarak (Dpy den bahsediyorum)ben o paryı oyuna harcasam herhade annem kafamı kırarD
    Last edited by LadroN : 01.Kasım.2008 at 17:26 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Çıktığı hafta alacağım

De Guzman 10 aynı şekilde bana da devlet baba 185 YTL veriyo o paranın 100 YTL sini oyuna verdiğimi babam duyarsa beni çok pis döver heralde

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar, görüşlerinize bende katılıyorum. Ama şöyle düşünmekte de fayda var, sonuçta bunu tek sefer için veriyorsunuz. Bilgisayar başında bu oyunu oynarken harcadığınız para zaten bundan kat kat fazla.

Yinede Türkiye fiyatı için daha makul bir seviye belirlenebilirdi. Neticede internet üzerinden yaklaşık 20 YTL daha ucuza alınabiliyorken, elden daha fazla fiyat ödemek biraz kötü bir durum.

5 kişiye kadar ortaklaşa da alabilirsiniz, şu yeni uygulama sayesinde.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

5 kişiye kadar ortaklaşa da alabilirsiniz, şu yeni uygulama sayesinde.
    Duyduğuma göre pek yasal değilmiş öyle yapmak.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Yasallığı konusunu tam olarak bilemiyorum ama şöyle bir durum olabilir. Sonuçta oyunu orjinal olarak alıyorsunuz ve size verilen 5 lisans hakkıyla da yükleme yapabiliyorsunuz. Ama işte burada lisans hakkı 'size' verilmiş oluyor, yani tek bir kişiye bu durumda da sanırım yasal olmuyor.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

bir öğrenci için büyük bir meblağ,herkesi bilemeyeceğim ama benim için 80 lira bir oyuna verilemez,üst limitim 40 anca o kadarını verebilirim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

aslında bakınca bu 5 lisans olayı güzel olabilir 80 ytl olsa oyun 5 arkadaş kişi başı 16 ytl den alabilir.Bu iyi bir sistem olmuş ama endonezya ligini koyup türkiye ligini koymayan bi şirket ne kadar kampanya yaparsa yapsın benim için boş.ne yaparsa yapsınlar orjinal almam diye düşünüyordum baktım ki zaten bilgisayarımın özellikleri pek uymuyor uysaydı da almazdım ya neyse

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by juanov View Post
    aslında bakınca bu 5 lisans olayı güzel olabilir 80 ytl olsa oyun 5 arkadaş kişi başı 16 ytl den alabilir.Bu iyi bir sistem olmuş ama endonezya ligini koyup türkiye ligini koymayan bi şirket ne kadar kampanya yaparsa yapsın benim için boş.ne yaparsa yapsınlar orjinal almam diye düşünüyordum baktım ki zaten bilgisayarımın özellikleri pek uymuyor uysaydı da almazdım ya neyse
    türkiye ligi yok derken?aynı oyundan mı bahsediyoruz?

Ispanyadayim ve de orjinal alacagim.Burada fiyatlarin 50 euro olacagi gibi seyler konusuluyor. Avrupa`da fiyatin ne olacagi konusunda herhangi birsey duymus olan var mi acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

80 Ytl veya 100 ytl büyük paralar ama Football Manager için yüksek paralar değil arkadaşlar. Bu kadar uğraş emek o kadar buyuklukle bir database vs. bana göre fiyat uygun ve cok makul. Gerçek fmciler herzaman orjinal alır. Çok bi fark yoksa yabancı ülkeden almamanızı öneririm nedeni ise türkiye satış yapsın, ve herkesin beklediği türkçe dil vb. gibi özellikler gelme ihtimali daha cok olsun, türkiyeyle daha cok ilgilenilsin.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

emek falan ama babam benim bi oyuna 80-100 ytl verdiğimi görse adam ters takla atmaya falan başlar sanırım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Merhaba,

Oyunu orjinal almayacak olabilirsiniz, bu bir tercih meselesidir, kimse de sen orjinal almadın yazma buraya diyemez size. Ama orjinal almayacaksanız da, korsanı seçecekseniz de bunu buraya yazmayınız lütfen. Tercih sizindir, korsan oyundan kaynaklanan sorun olmadığı sürece de her türlü soruna oyunun orjinal ya da korsan olup olmamasına bakmaksızın eğer çözümü biliniyorsa cevaplanıyor.

Sizler de oyunu korsan yollardan elde edecek olsanız da kurallarımız gereği burada bunu belirtmezseniz seviniriz.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Sevgili yöneticiler ve arkadaşlar bence oyunu orjinal almayan arkadaşların sorunlarına çözüm bulmayın çünkü senelik 100ytl para değil yok ben öğrenciyim yok bu kadar para alıyorum diyen bir sürü arkadaşım var ama örnek veriyorum günde 1 paket winston içseler 3.75ytlden ayda zaten 100ytlyi geçiyo sigaraya para verebiliyorlar ama onca insanın aylarca uğraşıp kafa patlatıp emek verdiği oynayınca en çok zevk aldıkları oyun olan fmye gelince veremiyorlar işin açıkçası ben inandırıcı bulmuyorum. Kimse kırılmasın darılmasın benim görüşüm bu....

İkinci mesele ise diyeceksinizki oyunun orjinal olduğunu nerden bilicez onu da şu şekilde aşabiliriz mesela wbb-vbulletin vb. forum sistemlerinde lisansı olmayana yardım etmiyorlar lisansınızı onaylatmadan o siteden faydalanamıyorsunuz böle bir şey yapılabilir...

Sayfa 10 / 26 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Mesaj Yetkileri