Sayfa 11 / 22 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
301 ile 330 arası toplam 653 sonuç

Konu: Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    abicim nasıl yapıyorsunuz, ne yapıyorsunuz da alabiliyorsunuz daha ilk yıldan bu kupaları?

her türlü yolu denedim, ilk haftadan mersin'e, ordu'ya, karabük'e kendi evimde yeniliyorum
    Ben dizilişte Amc falan kullanmıyorum 4-5-1

DMC
    MC -- MC

Şeklinde oynuyorum, Baroni yerine birini alıyorum yetiyor.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

sanırım benim sorunum taktik ile. yoksa transferle ilgili bir problemim yok.
    (/s)

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

sanırım benim sorunum taktik ile. yoksa transferle ilgili bir problemim yok.
    Olabilir , istersen bir taktik yollayayım sana dene abi ?

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

valla iyi olur. hem biraz inceleyip fikir edinmiş olurum.

yoksa taktikten dolayı 100 fenerbahçe save'i açıp kapattım
    (/s)

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

ligin ilk maçı.

makus talihim bu herhalde.

(/s)

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Kurduğun kadroyu SS olarak atar mısın ?

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

(/s)

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Yobo (Pas Yapan Stoper) olmaz Serdar var iken.

Topal var iken ben asla o adamı oynatmam orada, Krasic gibi bir oyuncun varken Topuz'u Kanat oynatmak zaten bitiriyor işi.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

ilk yil uefa kupasini almak o kadar zor degilki.. is taktikte bitmiyor mac icindeki hamlelerde bitiyor kac kere 1-0 2-0 dan mac cevirmisligim var üstelik farka gitmisligim var taktige bu kadar takilmayin.. sl inde ilk 3 sene cok zorlandim simdi ise kolay bir grup geldi daha önce yari final ve ceyrek final görmüslügüm var.

Oyunu çarşamba günü temin ettim fakat 5-6 tane Fenerbahçe kariyeri açıp her defasında kapattım. Taktiği oluşturuyorum ama Kuyt'ı yedek bırakmak hiç içimden gelmediği için kapatıyorum. Krasic ve M.Topal'ı yine ilk on bire monte etmek istiyorum ama olmuyor haliyle. Transfer güncellemelerinden sonra daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecek Fenerbahçe kadrosu.

Bir yandan Bölgesel Amatör Lig yamasını indirmeyi düşünüyorum. Geçen yıldan oyunda yapmak istediğim hedefleri daha çok zaman harcayarak geliştirmem mümkün olacak gibi. Oyuna çok daha detay eklenmesi sıfırdan bir ekip alıp en yukarıya çıkarmayı zevkli hale getirmiş.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Nefis kariyer oluyor, ilk kez bu kadar zevk aldım bir kariyerden

İBB pilot klüp bu arada ben yönetmiyorum.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Asist rekoru kırdı, ligde asist kralı olmasının yanında.

O yüzden Krasic'i elinizde tutun.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by NikolaiBelinski View Post
    Oyunu çarşamba günü temin ettim fakat 5-6 tane Fenerbahçe kariyeri açıp her defasında kapattım. Taktiği oluşturuyorum ama Kuyt'ı yedek bırakmak hiç içimden gelmediği için kapatıyorum. Krasic ve M.Topal'ı yine ilk on bire monte etmek istiyorum ama olmuyor haliyle. Transfer güncellemelerinden sonra daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecek Fenerbahçe kadrosu.

Bir yandan Bölgesel Amatör Lig yamasını indirmeyi düşünüyorum. Geçen yıldan oyunda yapmak istediğim hedefleri daha çok zaman harcayarak geliştirmem mümkün olacak gibi. Oyuna çok daha detay eklenmesi sıfırdan bir ekip alıp en yukarıya çıkarmayı zevkli hale getirmiş.
    Çift forvet oynat o zaman ortasaha hakimiyetin elinden gidiyor Mehmet Topal ve Meireles tam olarak iyi performans sergileyemedikleri için. Bu nedenle çok sağlam bir stoper alacaksın. Ben Albiol'u kiraladım Yobo ile süper ikili oldular. Sakatlık ceza oldu mu Egemen giriyor oyuna. Kuyt ise takımın en golcüsü oldu bu arada. Sow'dan bile daha iyi.

ben tek forvetli sistemlerde mutlaka santraforun yanına bi yardımcı santrafor veya bi amc hiç olmadı kanatlardan en az birine içe kat eden verilmesi gerektiğini düşünüyorum. ordaki santrafor sow bile olsa yalnız kalır. baksana orta alanla arasındaki mesafeye. kanatlara zaten direk kanat komutu verdiğinden ceza sahasına girmezler kanattan sowa oynarlar fazla gelişmeyen cılız ataklar olarak kalır.
    dumur olduğum başka bi mevzu şu dmc mevzusu. yani arkadaşım şl için eyvallah da süper ligte fenerbahçe gibi takımda niye dmc oynatırsın. sonuçta defans hattı bi çok takıma göre üstün ve süratli. dmc oynatmayıp defans hattını öne çıkarsan hem savunmacıların atağa katılmasına destek olursun hem de savunma hattıyla forvet arasındaki mesafe azalır. dediğim riskli bişey tabi ama türkiye fenerbahçe gs gibi takımlara sorun çıkarmaz. dediklerimi bi düşün elimden geldiğince yardımcı olurum sorabilirsin.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

@goosfraba

serdarin yerine egemeni oynat yobo ile egemeni limited defender olarak oynat.. ön libero kullanma asla.. orta alanda meireles topal oynat eger ön libero kullanacaksanda meireles ile topali birlikte kullan meireles deep laying playmaker topal defensiv midfielder rollerinde oynat.. amc sart ilk sezon ben sezeri kullandim gayet iyiydi solda stoch sagda krasic forvette sow.. topalin yoklugunda göbekte topuzu oynatiyordum top kapan defansif orta saha olarak gayet iyiydi.. simao ile jenssen i tanimadigim icin yorum yapamam profillerini koyarsan yorumlayabilirim.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Zafonte View Post
    ben tek forvetli sistemlerde mutlaka santraforun yanına bi yardımcı santrafor veya bi amc hiç olmadı kanatlardan en az birine içe kat eden verilmesi gerektiğini düşünüyorum. ordaki santrafor sow bile olsa yalnız kalır. baksana orta alanla arasındaki mesafeye. kanatlara zaten direk kanat komutu verdiğinden ceza sahasına girmezler kanattan sowa oynarlar fazla gelişmeyen cılız ataklar olarak kalır.
    dumur olduğum başka bi mevzu şu dmc mevzusu. yani arkadaşım şl için eyvallah da süper ligte fenerbahçe gibi takımda niye dmc oynatırsın. sonuçta defans hattı bi çok takıma göre üstün ve süratli. dmc oynatmayıp defans hattını öne çıkarsan hem savunmacıların atağa katılmasına destek olursun hem de savunma hattıyla forvet arasındaki mesafe azalır. dediğim riskli bişey tabi ama türkiye fenerbahçe gs gibi takımlara sorun çıkarmaz. dediklerimi bi düşün elimden geldiğince yardımcı olurum sorabilirsin.
    Ben o dmcyi kaldırayım hangi diziliş olursa olsun Fenerbahçe atağa kalkamıyor ister tek forvet ister çift forvet fark etmiyor. DMC gittiği anda fark geliyor geldiğinde anda ise şut çekemeyen bir takım.

Arkadaşlar ben kasım gibi demo oynuyordum oyunu geçen hafta aldım. Kasımda 3 mcli ve 2 amrli 4-3-3 iş yapıyordu, şimdi bu 3 oyuncu savunmadayken çizgi halinde kaldıkları için onlarla stoperler arasındaki alana çok kolay adam giriyor. Mecburen tek ön libero koydum(defansif oyun kurucu oynattım meirelesi) ama bu sefer de kanatlardan gol yemeye başladım bunun üzerine bekleri dmc hizasına çıkardım winger yani ofansif bek yaptım. Transfer falan yapmadım deneme olsun diye böyle gittim ve yedeklei pek kullanmayarak asları sürekli yordum. Sonuç fena değil. Gsnin 4 puan gerisindeyim şamp ligde de 3. oldum grupta. Real madrid maçlarında çok iyi oynadı takım.

Bu arada serbest vuruşlarda çok gol oluyor. Ben taktik ayaralarında daha önce kaleciyi boz kullanıyordum duran toplarda yine kullansam ofsaytta mı kalır oyuncu çünkü 30-40 metreden olan frikiklerde savunmalar ilerde kuruluyor.

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Ben o dmcyi kaldırayım hangi diziliş olursa olsun Fenerbahçe atağa kalkamıyor ister tek forvet ister çift forvet fark etmiyor. DMC gittiği anda fark geliyor geldiğinde anda ise şut çekemeyen bir takım.
    Malesef yeni motorda öyle olmuş. Kasımda ben 3 mcli 4-3-3 oynuyordum şimdi arkada 1 adam bırakmayınca arada savunma ile mcler arasındaki boşluğa çok rahat sızabiliyo rakipler. Hücum yapabilirsin 3 mc ile kısa paslı hücum futbolu oynatırsın pozisyon olur(bekleri de ofansif bek yaparak.

Quote Originally Posted by NikolaiBelinski View Post

Gerçek hayattaki perrformansa ve sevdiğin adamlara göre değil oyunun gerçeklerine göre oynıycaksın(benim de en sevdiğim adam kuyt gerçekte takımda ama oyunda satmaya çalışıyorum) Krasic kanat olarak hız,hızlanma top sürme gibi çok önemli özelliklere sahip onun için kuytı yedek bırakacaksın mecburen. Kasımda 4-4-2 iş yapmıyordu şimdi yapar mı bilmem ama ön liberosuz iş yapmaz gibi takımlar. Ön libero koyarsan da 4-1-3-2 oynamak zorundasın. Ben 2 stoper ön libero hizasında iki ofansif bek, 1 ön libero,2 çift yönlü orta saha amrl ve forvetle oynuyorum. Çok adamla ceza sahasında oluyorum(bekler kanatlar ve mcler de ceza sahasına giriyo stoperler ve dmc(defansif oyun kurucu) geride kalıyor.

Bu arada gsnin kadrosu çok fazla. Özelikle Melo,emre çolak,selçuk,engin çok iyiler. Bizde meireles iyi görüüyor ama meirelesi satmanızı tavsiye ederim dayanıklılığı olmadığı için kondisyonu çok çabuk düşüyor(dmc oynatsanız bile)

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

size mac icindeki hamlelerden bahsetmistim bugün buna cok güzel örnek olacak bir mac yaptim sl grup macinda 10 kisi kaldim rakip 1-0 önde yaptigim hamlelerle 2-1 maci almayi basardim izlemek isterseniz buyrun

Quote Originally Posted by garez0066 View Post
    Hocam transferlerin çok iyi oyuncular. Ancak Kweuke'yi almanın, Galatasaray'ın Drogba'yı almasından hiç bir farkı yok. Onun yerine ihtiyacın olan mevkilere alman daha mantıklı gibi. Ayrıca 4-4-2 de oynanabilir Kweuke-Sow ikilisiyle. O yüzden ana problem Sow'u satman gibi görünüyor.

Bir de 3 mc'li 4-3-3 oynarken kanatlardan aşırı atak yiyorsun. Bunun çözümünü bulamadığım için taktik değiştirmiştim. Zaten tam olarak 3 mc'li olmasa bile Barcelona'dan başka bu taktiği adam gibi oynayan da yok neredeyse. Ha var, ama 4-3-2-1 gibi bir düzene kayıyor onlarda iş. 3 forvet oyuncusunun 2 tanesi savunma başladığı anda kanat oyuncusuna dönüyor.
    Malesef yeni motorda yle olmuş hocam. Kanattan ataktan ziyade defansla orta saha arasındaki boşluğa kolay adam kaçıyor. Dmcye aldım birini bu sefer de kanatlardan atak yemeye başldım, bunun üzerine de bekleri dmc çizgisine çektim. Serdar kesimal caneri,gökhan,de ceglie kimi koysam iyi oynuyo o mevkide. Kanattan pek atak da yemiyorum. Çoğunlukla duran toplardan gol yiyorum. Onda da duran top sihirbazını ayarlamadım. Mesela egemen kornerde ceza shası çizgisine yakın durup topu alıp rakip yarı sahaya kadar sürüp kaptırdı bir keresinde halbuki adam tutması lazım altı pasın orlarda.

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    size mac icindeki hamlelerden bahsetmistim bugün buna cok güzel örnek olacak bir mac yaptim sl grup macinda 10 kisi kaldim rakip 1-0 önde yaptigim hamlelerle 2-1 maci almayi basardim izlemek isterseniz buyrun
    Taktiğin nasıl patron.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

1-2 sayfa önce koymustum taktigi burdakilerden pek farki yok mac icinde 10 kisi kaldiktan sonra cift forvete döndüm birde saha ici komutlar verdim maci cevirmeyi basardim

Quote Originally Posted by Universal View Post

hocam o zaman şöle bişey önereyim madem dmcsiz olmuyor dmc yedestek rolü verki orta alana da yardımcı olsun. Gökhan veya hasan aliden (hangisi oyununda daha fazla form tutmuşsa ve daha az.hata yapıyorsa) birini ofansif bek yap. Meirelese iki yönlü ortasaha ver ki ortasahada üstünlüğün artsın. Çünkü savaşçı oynatırsan ortasahdan rakibin topla oynamasını kabullenir pres yaparsın. Ama zaten önlibero varken savaşçıya gerek yok. İkiyönlü olması takımı ileri çıkarmada da yardımcı olacaktır. Az önce beklerrden birine ofansif bek ver dediydim. hangi beki ofansif yaptıysan onun önündeki oyuncuyu içe kat eden yap. sow fırşatçı kalsın. Ben olsam kuytı sağ kanatta oynatıp ike yapardım. stoperlerden daha iyi olanı ofansif bek yaptığın oyuncunhn yanına koy. kendimce fikirlerim hocam bi dene istersen belki hücumsal anlamda faydası olabilir

hocam o zaman şöle bişey önereyim madem dmcsiz olmuyor dmc yedestek rolü verki orta alana da yardımcı olsun. Gökhan veya hasan aliden (hangisi oyununda daha fazla form tutmuşsa ve daha az.hata yapıyorsa) birini ofansif bek yap. Meirelese iki yönlü ortasaha ver ki ortasahada üstünlüğün artsın. Çünkü savaşçı oynatırsan ortasahdan rakibin topla oynamasını kabullenir pres yaparsın. Ama zaten önlibero varken savaşçıya gerek yok. İkiyönlü olması takımı ileri çıkarmada da yardımcı olacaktır. Az önce beklerrden birine ofansif bek ver dediydim. hangi beki ofansif yaptıysan onun önündeki oyuncuyu içe kat eden yap. sow fırşatçı kalsın. Ben olsam kuytı sağ kanatta oynatıp ike yapardım. stoperlerden daha iyi olanı ofansif bek yaptığın oyuncunhn yanına koy. kendimce fikirlerim hocam bi dene istersen belki hücumsal anlamda faydası olabilir
    Ben 2 beki de hem de dmc hizasında oynatarak ofansif ve hücum görevli yapıyorum, kanatlardan pek gol yemiyorum. Duran toplardan yiyorum çoğunlukla.

Sol bek,winger bek alcaklar için juventustan paulode ce glie yi öneririrm. Özellikleri muhteşem ve 5-6 milyon TL(euro değil) satış listesinde ya da kiralık olarak alabilirsiniz.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Alex'i tekrar aldım. 4-4-1-1'e geçiş yapıcam.

Nesil
    2006

Mehmet Topal ön libero savunma desteği var, çok yüksek seviyede maç sonu puan alıyor, sezon sonu transferine kadar böyle oynatacağım. Belki iyi bir teklif gelir.

Gökhan ve HAK'ı ofansif bek yaptım. HAK bu seviyeyi kaldıramıyor o yüzden Avrupa maçlarında gene aynı durumda savunma olarak oynatıyorum.

Stoper ikilim Albiol ile Yobo ikilisi değil ise maç kazanmam çok zor.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Oyunu üç gündür oynuyorum da sowun top sürmesi 9 küfür gibi olmuş hiç mi maç izlemiyor araştırmacı dostlarımız

Sayfa 11 / 22 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Mesaj Yetkileri