Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
301 ile 330 arası toplam 338 sonuç

Konu: [TSL]Beşiktaş Araştırması 2007

Nesil
    2007
    Yer
    Izmir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bir oyuncunun CA'si ozelliklerinin ortalamasi olarak tanimlanabilir. Eger ozellikleri oyuncuyu dogru yansitiyorsa, CA'da yukselme ihtiyaci yoktur. Bu nedenle hangi ozelliklerinde yanlis/eksik oldugunu sormustum.
    ya bence öyle değil çünkü serkan gedikin özellikleri çok yüksek ama c.a sı aşırı düşük olduğundan büyük klüplere gitmiyor ya da harika oynamıyor. bence asıl olan c.a ve p.a dır. ama c.a sı yüksek bi oyuncuyu editörle düşürürsen özellikleri düşer ya da özellikleri düşük bi oyuncunun c.a sını arttırırsan özellikleri artar ancak bu şekilde bi katkı sağlar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Noz View Post
    ya bence öyle değil çünkü serkan gedikin özellikleri çok yüksek ama c.a sı aşırı düşük olduğundan büyük klüplere gitmiyor ya da harika oynamıyor. bence asıl olan c.a ve p.a dır. ama c.a sı yüksek bi oyuncuyu editörle düşürürsen özellikleri düşer ya da özellikleri düşük bi oyuncunun c.a sını arttırırsan özellikleri artar ancak bu şekilde bi katkı sağlar.
    FM 2007 ile beraber SI, CA ve ozelliklerin arasinda yuksek bir korelasyon olmasi icin yeni bir sistem getirdi. Bu nedenle de FM 2006'ya gore oyuncularin ozellikleri dustu.

Eger bir oyuncunun CA'si editor'deozelliklerine gore fazla yuksekse, oyun ozellikleri CA'ya uymasi icin dusurur.

Eger bir oyuncunun CA'si editor'de ozelliklerine gore yeterince yuksek degilse, oyun ozellikleri CA'ya uymasi icin yukseltir.

Serkan Gedik orneginde oyuncunun bazi ozellikleri editor'de abartilmis oldugundan dolayi yararli gorunuyor. Yapay zeka ozelliklere teker teker bakmak yerine ozelliklerin agirlikli ortalamasini tesgil eden CA'yi kullanarak oyuncu kalitesini tesbit ettiginden dolayi Serkan herhangi bir buyuk kulubun ilgisini cekmiyor. Serkan Gedik'in hali bir arastirma hatasi/abartisi sonucta.

Arastirma bazinda CA ilk once belirlenir ve ozellikler bu CA'ya gore degerlendirilir. Serdar'in CA'sinin yukseltilmesi, bu oyuncunun ozelliklerinin de yukselmesi anlamina gelecektir. Serdar'in ozelliklerinde eger herhangi bir eksiklik ve/veya hata yoksa CA'yi yukseltmek hata olmayan ozelliklerin yukseltilmesine/abartilmasina neden olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Izmir

FM 2007 ile beraber SI, CA ve ozelliklerin arasinda yuksek bir korelasyon olmasi icin yeni bir sistem getirdi. Bu nedenle de FM 2006'ya gore oyuncularin ozellikleri dustu.

Eger bir oyuncunun CA'si editor'deozelliklerine gore fazla yuksekse, oyun ozellikleri CA'ya uymasi icin dusurur.

Eger bir oyuncunun CA'si editor'de ozelliklerine gore yeterince yuksek degilse, oyun ozellikleri CA'ya uymasi icin yukseltir.

Serkan Gedik orneginde oyuncunun bazi ozellikleri editor'de abartilmis oldugundan dolayi yararli gorunuyor. Yapay zeka ozelliklere teker teker bakmak yerine ozelliklerin agirlikli ortalamasini tesgil eden CA'yi kullanarak oyuncu kalitesini tesbit ettiginden dolayi Serkan herhangi bir buyuk kulubun ilgisini cekmiyor. Serkan Gedik'in hali bir arastirma hatasi/abartisi sonucta.

Arastirma bazinda CA ilk once belirlenir ve ozellikler bu CA'ya gore degerlendirilir. Serdar'in CA'sinin yukseltilmesi, bu oyuncunun ozelliklerinin de yukselmesi anlamina gelecektir. Serdar'in ozelliklerinde eger herhangi bir eksiklik ve/veya hata yoksa CA'yi yukseltmek hata olmayan ozelliklerin yukseltilmesine/abartilmasina neden olur.
    bu sistemi biliyorum ben de ayni fikirdeyiz ama iste serkan gedik mesela daha dusuk ozellikleri olan ama casi yuksek olan bi forvet kadar iyi oynayamaz demek istedigim oydu... sistem cok guzel bi yenilik ama

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bence Serdar`ın top kapma,pozisyon aLma,güç,denge özeLLikLeri biraz arttırıLmaLı bir daha ki yamada.

İbrahim toramanın,LiderLiği
    Ali tandoğan`ın orta yapması
    Bobo`nun top sürme,denge,bitirciLiği
    BunLar şu anda benim gözLemLedikLerim.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Quote Originally Posted by m.kidd View Post

evt yanlış yazmışım drc olacaktı ama en azından o bölgeyi kotarıyor. bakiyi de dlc yazabilirdim ama o bölgede rezil oynadı ve oranın oyuncusu olmadığını gösterdi..

bence bakiyi komple çıkarsanız iyi olur adam atsan atılmıyor (yönetim izin vermiyor) satsan satılmıyor (bin dolara bile alan yok adamı) oynatsan oynamıyor.

bu kadar gerçekçi olmaya ne gerek vardı

Nesil
    2007
    Yer
    Izmir

ben bakiyi satiyorum yaw genelde 2. lig kluplerine en son oyunda eskisehirspora satmistim asil mustafa dogan i satmak imkansiz kimse istemiyor potansiyeli cok dusuk oldugu icin satacak klup bulamadim ancak bi sure transfer listesinde tuttuktan sonra mutual yapabildim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bir oyuncunun CA'si ozelliklerinin ortalamasi olarak tanimlanabilir. Eger ozellikleri oyuncuyu dogru yansitiyorsa, CA'da yukselme ihtiyaci yoktur. Bu nedenle hangi ozelliklerinde yanlis/eksik oldugunu sormustum.
    Ben hemen cevaplayayım Ömer abi. Serdar'ın determination özelliği 16-17 olmalı. Kleberson'un gidişiyle orta sahanın kurtarıcısı oldu. Top kapma ve markaj özellikleri 1'er veya 2'şer artırılmalı. Aynı zamanda hızlı bir adam. Pace özelliği de artırılabilir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bence gelecekte turk milli takimana 7-8 sene hizmet edecek bir onlibero olacak muthis bir potansiyel goruyorum buna dikkat edilmeli

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bence Serdar Kurtuluş'un fiziksel özellikleri dışında pek öne çıkan yetenekleri de yok aslında. Yani ne top tekniği ne atak özellikleri ne yaratıcılığı ne de zekası vasatın üstünde değil. Genç yaşına rağmen güçlü olması(strength) maçın son dakikalarında bile her ikili mücadelede ayakta kalan taraf olması(stamina ve balance) gibi özellikleri Serdar'ı Serdar yapan özellikleri. Hız olarak ağır bir oyuncu değil ama hızlı olmadığı da kesin. Yani fiziksel açıdan iyi, top tekniği olarak vasat ve mental özellikleri olarak doğru değerlendirilecek bir Serdar bence gerçeğe en yakın çalışma olacaktır. Ki son çalışmada yapılan Serdar'ın da buna yakın olduğunu söyleyebilirim. Yine de bazı noktalar tekrar tekrar değerlendirilebilir ve karara bağlanabilir ama benim düşüncem Serdar bunlardan çok da fazla bir oyuncu değil. Zaten fizik açıdan iyi yapılacak ve diğer yönleri vasat bir Serdar yeterince CA toplayacaktır kendine.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2007
    Yer
    Izmir

bence serdarin futbol zekasi iyi...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by koray_capello View Post
    Bence Serdar Kurtuluş'un fiziksel özellikleri dışında pek öne çıkan yetenekleri de yok aslında. Yani ne top tekniği ne atak özellikleri ne yaratıcılığı ne de zekası vasatın üstünde değil. Genç yaşına rağmen güçlü olması(strength) maçın son dakikalarında bile her ikili mücadelede ayakta kalan taraf olması(stamina ve balance) gibi özellikleri Serdar'ı Serdar yapan özellikleri. Hız olarak ağır bir oyuncu değil ama hızlı olmadığı da kesin. Yani fiziksel açıdan iyi, top tekniği olarak vasat ve mental özellikleri olarak doğru değerlendirilecek bir Serdar bence gerçeğe en yakın çalışma olacaktır. Ki son çalışmada yapılan Serdar'ın da buna yakın olduğunu söyleyebilirim. Yine de bazı noktalar tekrar tekrar değerlendirilebilir ve karara bağlanabilir ama benim düşüncem Serdar bunlardan çok da fazla bir oyuncu değil. Zaten fizik açıdan iyi yapılacak ve diğer yönleri vasat bir Serdar yeterince CA toplayacaktır kendine.
    soylediklerine katiliyorum ancak bir dmc oyuncusunda bahsediyoruz ve bir dmc de zaten fiziksel ozellikler olmasi gerek viera da makalele de cokmu top teknigi var bir adam zaten dmc ise fiziksel ozellikleri iyi olmali fiziksel ozellikleride iyiyse iyi bir dmc oyuncusudur

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aslında bir DMC de fiziksel özellikler üst düzeyde olmalı diye bir genelleme yapılamaz çünkü fiziksel açıdan zayıf fakat top tekniği gelişmiş DMC ler de mevcut. Mesela ilk aklıma gelenler Pirlo ve Pizarro. Neyse bu önemli değil bence önemli olan Serdar'ı Serdar yapan özelliklerinin fiziksel özellikler olması. Yada bir başka deyiş ile Serdar deyince akla ilk gelenin gücü, kuvveti, dayanıklılığı olması. Yani bugün Serdar'ı birkaç kez izlemiş birine Serdar nasıl bir futbolcu diye sorsanız sanmıyorum ki çok teknik ve müthiş zekası olan tam bir oyun kurucu cevabı versin. Büyük ihtimalle sağlam bir çocuk cevabı verecektir. Bu bir futbolcunun ön plana çıkan özelliğidir ve buna dayanarak yani bu özelliği rakamlarda ön plana çıkararak o oyuncu oyuna aktarılır. Fakat bir de şöyle bir durum var ki Türkiye liglerinde pek çok oyuncunun fiziksel özellikleri cömertçe yüksek tutulmuş, sanırsınız Premier Lig. Bu tabi yine hepimizin sorumluluğunda olan bir şey ve bunu düzeltecek olan bizleriz. Yani Serdar o fiziksel özellikleriyle lig genelinde ön plana çıkamıyor. Burada yapılması gereken Serdarın özelliklerini yükseltmektense diğer bazı oyuncuların rakamlarını düşürmek olmalıdır.

Top tekniğine gelince yani pas verme yeteneği, adam geçme yeteneği, topa ilk kontrol ve teknik dediğim gibi vasat olmalı. Vasatı en fazla 12 diye algıla. Bence 12den fazlası Türkiye ligi için artık iyi kategorisine giriyor. Yine dediğim gibi fiziksel açıdan iyi yapılacak ve vasat top tekniği, vasat hava hakimiyeti, vasat belki de vasatın da altındaki yaratıcılığı, çok hızlı olmayan ve vasatın üstündeki savunma yeteneğiyle Serdar gereken CA ya ulaşacaktır.

Bir de ayrıca Serdar ile ilgili değil genel anlamda Beşiktaş takımıyla ilgili olarak şunu söylemek istiyorum. Beşiktaş hakkındaki düşüncelerinizi, yanlış olduğunu düşündüğünüz kısımları, eklemek istediklerinizi yani Beşiktaş takımını oyuna en iyi şekilde yansıtabilmek için düşüncelerinizi burada paylaşmanızı istiyorum. Ne kadar önce başlarsak bu fikir paylaşımına o derece başarılı bir çalışma yapabliriz.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2003

Hakan Arıkan ile yıllık 450 bin YTL garanti para ve 13 bin YTL maç başı ücreti olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Ankaraspor Kulübü'ne sözleşme fesih bedeli olarak Ramazan Kurşunlu'nun bonservis hakkının devri ile beraber 700 bin Euro ödenecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Delgado'ya 12-13 civarında sağ kanat özelliği eklenmeli. Bir de P.A'sı -10 olan Muhammet eklenirse çok harika olur. Mehmet Sedef aslında bir bek oyuncusu. Markaj özelliği artmalı.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Delgado'ya 12-13 civarında sağ kanat özelliği eklenmeli. Bir de C.A'sı -10 olan Muhammet eklenirse çok harika olur. Mehmet Sedef aslında bir bek oyuncusu. Markaj özelliği artmalı.
    Muhammet profesyonel sozlesme imzaladigi zaman eklenir. Gerci hala yas olarak oyun icin biraz genc.

Ben besiktasi aldigimda delgado AMC\AML olarak gozukuo ve sol ayak ve BJK de Sag kanatta oynayan bi adam yok

Nesil
    2003

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

O muhammet var ya dehset bir topcu olacak. Kafadan ismi guzel zaten. O bir yana mukkemmel dribling yapiyor en son sifo mehmetin okulunun macinda izledim cocugu
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’den İMKB’ye gönderilen yazıda, "Şirketimiz kaleci Rüştü ile yıllık 1.5 milyon euro garanti para karşılığında 3 yıllık sözleşme imzalamıştır" denildi.

Şirket, ayrıca bir başka transfer Mehmet Yozgatlı ile 840 bin YTL garanti para ve 11 bin 200 YTL de maç başı ücretle 2 artı 1 olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Nesil
    2003

"Şirketimiz kalecisi Runje’nin transferi hususunda Lens ile yapılan görüşmeler neticesinde 1 milyon Euro karşılığında satış sözleşmesi imzalanmıştır"

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Beşiktaş'ta Delgado'nun özellikleri biraz düşürülmeli,gerçekte keşke o kadar iyi oynayabilse

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

delgadonun paslari uzun sut ve frikikleri cok iyi kornerlerde iyi bitiricilik 13-14 olabilir.

delgadonun bitiriciliği düşük olmalı muhammed oyuna eklenmeli cisse var tabi bide

Nesil
    2003

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ben aylardır Bobo'nun gücü ve CA'sının yükseltilmesini savunuyorum. Dilimde tüy bitti adeta, PA'sı 160-165 olmalı, daha güçlü yapılmalı diye.

Buyrun, Sarper Boz isimli yazarımızdan alıntı:

Bobo ise şu an Türkiye liglerinde oynayan en önemli hücum oyuncusu. Fiziği son derece kuvvetli, sürratli, gol vuruşu düzgün olan ve daha çok genç bir oyuncu.

İstanbulspor Beşiktaş'ın pilot kulübü oldu.(affliated clubs'a eklense iyi olur.)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by yeteer View Post
    İstanbulspor Beşiktaş'ın pilot kulübü oldu.(affliated clubs'a eklense iyi olur.)
    Yazmadan once keske iki mesaj onceye baksaydin...

1- medyadan takip ettigim kadariyla muhammed demirci besiktas kulubunden aylik aliyor. hatta bir habere gore aldigi para alt yapi antrenorlerinin maasindan daha fazlaymis. bir arkadasimiz sozlesmeden bahsetmis bu yuzden yazdim.
    2- gokhan gulec turk liginin en yetenekli genc forvetlerinden gozukuyor. bence gereginden fazla abartilmis.
    3- burak yilmaz tamam sag kanat oynasin ama adam sezon basindan beri kac kere soyledi `asil yerim forvet ve forvet arkasi. sag kanatta oynamak istemiyorum. orada verimli olamiyorum `diye.
    4- bir arkadas serdar ozkan es gecilmis adam aslinda cok yetenekli diye yazmis. serdar ozkan 2004-2005 sezonunda da kadrodaydi. ve daha o zaman cok yetenekliydi. ama serdar fiziksel olarak gelismeye basladigindan beri(oldukca boyu uzadi) teknik acidan oldukca zayifladi. eskisi kadar kivrak degil artik.
    5- batuhan karadeniz hakikatten turk futbolunun gelecegi olan oyunculari arasinda. bunu su karadeniz spor oyunlarinda da gorduk. oyunda fiziksel ozellikler ve yetenek acisindan cok zayif yapilmis.
    6- gokhan zan ve ibrahim toraman gibi turk milli takiminin iki stoperi mustafa doganin 10'da biri kadar oynayamiyor oyunda. ozellikle gokhan zanin adi bir ara arsenal ile anilmisti. bence bu haberler bile onun icin yeterli referans kaynagidir.
    7- ayrica birde sakaryasporun altyapisindan hic futbolcu cikmiyor. bu da ayri bir yanlis olmus. turk futbolunun son yillardaki en onemli yildizlari buradan cikmistir. bakiniz hakan sukur. oguz cetin. tuncay sanli. aykut kocaman. recep cetin. engin ipekoglu ve suan aklima gelmeyen diger oyuncular. bence sakaryasporun alt yapisinin daha iyi oyuncular verecek sekilde yapilmasi gerekir.
    son olarak bizim kuluplerimizin bu kadar borcu var. niye hicbirinin borcu gozukmuyor?

Nesil
    2003

Burak Yilmaz'in sakatligi eklenmeli. Baslangic tarihi 12 Temmuz, 2007. Sakatlik: Torn Calf Muscle, sure 3 hafta.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Nail Tilbaç'ın özellikleri gözden geçirilmeli. Can Erdem'in hız ve hızlanma özellikleri gözden geçirilmeli. Bobo'nun strength ve technique özellikleri artırılmalı.

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Mesaj Yetkileri