Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
301 ile 330 arası toplam 350 sonuç

Konu: [TSL] Trabzonspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2007
    Yer
    .

Cale'nin şu anki top kapma değerini bilmiyorum ancak 16 verilmesinin zor olduğunu düşünüyorum.Hem 1 maçtan değerlendirmemizi yapmamız iyi olmaz,hem de zaten ilk sürümde Serhat abi'nin yansıtabileceğini sanmıyorum.Yani geldiği takımdan nasıl geldiyse öyle olacaktır büyük ihtimal.Ayrıca Serhat abi'nin cimriliğini bildiğimden 16 hayal gibi geliyor bana.Oyuncuların özelliklerinin değiştirileceği dataya kadar çok iyi oynarsa bile 14-15 olur en fazla gibi geliyor bana bir bek oyuncusu için.
    Kıyamet kopacak da olsa bırakınız adalet yerini bulsun....

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by fernandez View Post
    Cale'nin şu anki top kapma değerini bilmiyorum ancak 16 verilmesinin zor olduğunu düşünüyorum.Hem 1 maçtan değerlendirmemizi yapmamız iyi olmaz,hem de zaten ilk sürümde Serhat abi'nin yansıtabileceğini sanmıyorum.Yani geldiği takımdan nasıl geldiyse öyle olacaktır büyük ihtimal.Ayrıca Serhat abi'nin cimriliğini bildiğimden 16 hayal gibi geliyor bana.Oyuncuların özelliklerinin değiştirileceği dataya kadar çok iyi oynarsa bile 14-15 olur en fazla gibi geliyor bana bir bek oyuncusu için.
    bek olarak oynadı ama heryerde vardı ya defansta cok hosuma gıttı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by fernandez View Post
    Öncelikle dedigin gibi Cale'yi ben yapmayacağım Hırvat araştırmacı yapıp yolladı Cale'yi ama çok iyi bir profili yok açıkcası Cale konusunda çok umutlanmayın bu yüzden ama devre arası gereken düzeltmeleri yapacağım.

Ayrıca cimri olduğum söylentisine kesinlikle katılmıyorum. Büyük araştırmacı insan Ömer abininde dedigi gibi ''İyi oyuncu araştırması, bir oyuncunun iyi yönlerini abartmakla değil,
    zayıf yönlerini doğru tesbit etmekle ortaya çıkar.''

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

bu selcuk nanın uzun sutu kac olcak gecen yılda uzaktan gollerı vardı onları goz onune alarak ıyı bı rakam olmustur hatta ozellık eklenebılır uzaktan şut dener diye

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    bu selcuk nanın uzun sutu kac olcak gecen yılda uzaktan gollerı vardı onları goz onune alarak ıyı bı rakam olmustur hatta ozellık eklenebılır uzaktan şut dener diye
    Manisa araştırmacısı kaç yaptıysa o kadar olacak devre arasına kadar bana göre 16 civarı olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Manisa araştırmacısı kaç yaptıysa o kadar olacak devre arasına kadar bana göre 16 civarı olabilir.
    haklısın..

ve şu ayrımı yapalım uzaktan şut atar ppm sine gerek yok. mesela mehmet topal gibi barusso gibi ota boka şut atan bir adam değil.
    inandığı zaman gerektiği zaman şut atıyor. daha akıllı o konuda...
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

İzlediğim 4-5 maçta(biri canlı) Cale hakkındaki analizlerim.

Top kapma 15
    Pozisyon alma 15
    Hız 15
    Hızlanma 11-12
    Çeviklik 14
    Denge 15-16
    Orta yapma 13
    Dripling 11
    Passing 14
    Creavity 14
    Cesaret 13
    Önceden sezme 15

Daha öncede belirttiğim gibi Gökhan Gönül'e benzetiyorum Cale'yi Gökhan'la aralarındaki fark Cale'nin defansif yönü Gökhandan çok çok iyi Gökhanında hız ve hızlanması Cale'den daha iyi..

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

İzlediğim 4-5 maçta(biri canlı) Cale hakkındaki analizlerim.

Top kapma 15
    Pozisyon alma 15
    Hız 15
    Hızlanma 11-12
    Çeviklik 14
    Denge 15-16
    Orta yapma 13
    Dripling 11
    Passing 14
    Creavity 14
    Cesaret 13
    Önceden sezme 15

Daha öncede belirttiğim gibi Gökhan Gönül'e benzetiyorum Cale'yi Gökhan'la aralarındaki fark Cale'nin defansif yönü Gökhandan çok çok iyi Gökhanında hız ve hızlanması Cale'den daha iyi..
    tam boyle bekledıgım ozellıkler bende onun bole bı profıl dıyordum top kapma ve pozısyon alma cok ıyı

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL] Trabzonspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Trabzonspor oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

Hüseyin'in kafa 17, pas 14 eskisinden daha gerçekçi yapılmış ama kafa da 14-15 olabilirdi..

Hüseyin gibi bi futbolcunun pas yeteneği 14, Gökdeniz'in ki 12.Bu dikkatimi çekti.Hasan'ın tekniği 12, Gökdeniz'in ki 13.Bu oyunu oynayıp oyuncuları tanımayan bi adam Gökdeniz'in Hasan'dan sadece hızının iyi olduğunu düşünür.Heralde TS'yi az çok takip edenler iki oyuncu arasındaki farkın uçurum kadar olduğunu bilir.Bide Gökdeniz şuan TS'yi sırtlayan 2-3 isimden bir tanesi ve onlardan en iyisi.Bunlar göz önüne alınmalıydı.Gökdeniz'in ben genel olarak özelliklerini beğenmedim bu yamada da.Bence fiyasko bir Gökdeniz olmuş..

Umut normal yapılmış beklediğim gibi.Keza Yattara'da öyle.Barış beklediğim düzeyde değil.Jabi gerçekten çok iyi yapılmış.Ama Jabi TS'de 3-4 maç ya oynamıştır ya oynamamıştır.Ayman baya iyi..

Abdullah Karmir diye bi isim var kadroda.Böyle bi oyuncunun varlığından haberim yok.Ömer Rıza ile yollar ayrıldı..

Kısaca ilk izlenimlerim böyleydi.Ben zate TSL oynayan bir kişi değilim.Bu hataları gördüm ve yazmak istedim.Yeni bir yapılanma var zaten araştırma ekibinde.Sonraki FM serilerinde gerçeğe daha yakın olacağına inanıyorum.Saygılarımla..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Arkadaşlar çalışmaları etap etap yapıyoruz ilk etap çalışmalarında ben Barış,Abdullah(gerçekte var) gibi genç oyunculardan bikaçını kadroya ekledim.Fakat diger etap yapım aşamasındayken ufak bir kaza atlattım ve 1 bucuk hafta neredeyse hiç yataktan kalkmadım.Bu yüzden yapılması gereken diger işler aksadı ve olabildiği kadarıyla halledildi.Bu yüzden Trabzonspor'un bu durumunun tek suçlusu benim hepinizden özür diliyorum ileri ki serilerde daha gerçekçi bir Trabzonspor göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Not: PESkolik Ömer Rıza hale Trabzonspor'un sözleşmeli futbolcusu resmi bir ayrılık söz konusu degil...

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Arkadaşlar çalışmaları etap etap yapıyoruz ilk etap çalışmalarında ben Barış,Abdullah(gerçekte var) gibi genç oyunculardan bikaçını kadroya ekledim.Fakat diger etap yapım aşamasındayken ufak bir kaza atlattım ve 1 bucuk hafta neredeyse hiç yataktan kalkmadım.Bu yüzden yapılması gereken diger işler aksadı ve olabildiği kadarıyla halledildi.Bu yüzden Trabzonspor'un bu durumunun tek suçlusu benim hepinizden özür diliyorum ileri ki serilerde daha gerçekçi bir Trabzonspor göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Not: PESkolik Ömer Rıza hale Trabzonspor'un sözleşmeli futbolcusu resmi bir ayrılık söz konusu degil...
    geçmiş olsun...bende tam hüseyin çimşir'in bir çok özelliğinin ort.2 şer puan yüksek olduğunu söylicektim.ama gerek kalmadı önümüzdeki serilerde daha da güzel olacağını umuyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

GENEL YORUMUM

Bana göre :
    jefferson 3 yıldır yedek neredeyse futbolu unuttu hala ca 130 hala pa 150 bu çok kötü
    cem demirin 85 lik ca sı 100 civarı olmalıydı o kadar yetersiz değil lig a da her takımda direk oynar
    ersun yanalında 140 a 155 lık beceri puanları bana fazla geldi
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    jefferson 3 yıldır yedek neredeyse futbolu unuttu hala ca 130 hala pa 150 bu çok kötü
    Yedek beklemesinin nedeni sadece kalite eksikligi degil.

Bir veya iki ay once Ersun Yanal Jefferson'un iyi bir kaleci oldugunu ve normalde kullanacagini ancak Jefferson'un kafasinda Trabzonspor'u bitirdigini ve transfer olmak istedigini acikladi.

Ne olursa olsun bence Jefferson hala iyi bir kaleci.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

onun için karşıyakadan onur kıvrak ikinci kaleci olduda jefferson üçüncü kaleci durumunamı düştü madem kafasında başka takım var neden gönderilmedi
    üstelik üçüncü kalecisi yabancı olan takım olurmu yaw
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    ve jeffersonu bir çok maçta izlememe rağmen kaleye dolduramadığını pozisyon almada eksik olduğunu hava hakimiyetinin zayıf olduğunu gözlemledim
    Last edited by extensor : 16.Şubat.2008 at 02:12 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Ya arkadaşlar bilmeden yorum yapıyorsunuz. Jefferson şuan mevcut kalecilerinin en iyisidir. Ama Ziya Doğan yüzünden yedek bırakılmıştır. Jefferson bir kenara Ziya Doğan bu işi daha çok futbolcuya yaptı. Szymkowiak kötü bir oyuncumuydu ? Adama futbolu bıraktırdı 30 yaşında. Stepanov Risp'den kötümüydü de Stepanov yedek bırakıldı ,küstürüldü en sonunda satıldı. Yattara Ersun Yanal geldiğinden beri daha derli toplu şu an . Niye ? Çünkü 11'de başladığı zaman 50-60.dakikalarda yedek kulubesine bakmıyor . Acaba oyundan çıkacakmıyım diye. Onun için daha rahat oynuyor. Aradaki koskoca farkı Fm 07 Trabzonspor kadrosunu 8.0.2 deki ile karşılaştırırsak zaten sorular yanıt buluyor. Berbat. Bu arada Trabzonspor araştırcamız nekop kardeşimize geçmiş olsun.. Yeni öğrendik durumunu..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

şimdi shmur jefferson bu takıma alındığından beri teknik direktör olarak kimler geldi kimler geçti hangi teknik adam oynattıda ziya doğan oynatmadı diyorsun ziya dogan da oynattıda geçen sene 30 metreden kalenin ortasına gelen topu yemedimi uefa kupasında
    bizim orkun 123 bizim volkan 128 trabzonun 3. kalecisi brezilyalı 130 ca 150 pa
    adam 3 senedir hep yedek değil her gelen antrenör oynattı her gelen antrenörde yedeğe çekti kalenin neresinde duracağını bilmiyor zayıf kaleyi kaplayamıyor çizgiye yapışık oynuyor hava hakmiyeti zayıf özgüveni zayıf

bide bu cümle hoş değil "Ya arkadaşlar bilmeden yorum yapıyorsunuz"

sen yada ben neyi ne kadar biliyoruz muamma futbol kesin doğrulanmış gerçeklerin oyunu değildir sana göre vardır bana göre vardır ben sana bilmiyorsun demem çünkü yorumlar bilgi olarak ifade edilmez
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Jefferson son 2 senedir as oynuyordu . Neyse tmm tartısmaya giremem şimdi sizin Orkun en iyisi. Şu an da kafasında Trabzonspor'u bitirdiği için oynatılmıyor . Yoksa bu sene ilk kez oynadığı maçta penaltı kurtarmış , ondan soraki haftada iyi bir maç çıkarmıştı. Heralde Ersun Yanal Jefferson varken 3.kaleci Ahmet Şahin'i oynatacak kadar aptal değildir dimi.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Jefferson'la Orkun çok farklı kaleciler Jefferson Orkun kadar iyi yer alamaz belki ama refleksleri Orkun'un çok çok üstünde fiziksel olarakta daha atletik bir vicudu var buda bir kaleci için oldukça önemli...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben bizim orkun en iyisi demedim orkun karar vermede hava hakimiyetinde yer almada çok zayıf ben 122 ca yı hakettiğine inanıyorum ama jefferson kadar da kötü değil aynı şekilde volkan jeffersondan çok daha iyi kalecidir konsantrasyon eksikliği dışında hava hakimiyeti çok iyi olan bir kaleci neden bu milli takım kalecileri iyi değilde jefferson iyi

ayrıca shamur jeffersonun son iki senede as oynadığını söyleyemezsin tolga zengin alt yapıdamı oynuyordu o zaman veya ahmet şahin jeffersonun yedeğimiydi

jeffersonun as oyuncu olmadığını sende çok iyi biliyorsun düşünceni ispatlamak için yalan atmana gerek yok
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    jefferson penaltı kurtardığı maçta başka ne yapmıştı hatırladınmı shamur
    Last edited by extensor : 16.Şubat.2008 at 16:41 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

Benı yalancı durumuna düşürüyosun ama acaba sen bu dediklerine inanıyormusn ? Jefferson bu sene hariç son 2 senede 44 lig maçına çıkmış hepside iLk 11 . Tolga Zengin ise bu dönemde 11 kez forma giymiş. Yani senin anlıyacağın Ziya Doğan gelene kadar bu takımın kalecisi Jefferson'dı.Malum Ziya Doğan'ın takımdan kestiği yabancılar arasında Stepanov,Szymkowiak,Yattara hiç oynatmadığı Musampa,Jun da vardı. Yani dedim ya birşeyleri iddaa etmek için bilmek gerekiyor . Ayrıca Üşündirmedin beni de bu rakamları aradım sen bilgilen diye.

Senin o çok iyi dediğin kaleci hatırlarsan en son küme düşen bir takımdan geldi ve yıllardır Anadolu'da kümeye oynayan takımlarda oynadı. Dediğin kadar iyi bir isim olsaydı Fatih Terim formsuz Rüştü'nün yerine Orkun'u oynatırdı. Ayrıca Volkan'ın da ne kadar komik goller yediğini biliyorsundur heralde. Iskalar, çalım atayım derken kaptırmalar,kapadığı köşeden içeri giren toplar vs. Ha bide Jefferson penaltı kurtardığı maçtan sora naptı sölermisin ? Gören de sanırkı kaç senedir Trabzonspor maçlarını hep sen izliyorsun benim hiçbirşeyden haberim yok.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tomas Jun'un historysi hatalı girilmiş,2005/2006 sezonun ilk yarısı Trabzonda oynadı, ikinci yarı Beşiktaş'a kiralandı. Oyunda sadece 2005/2006 sezonunda 22 maç 1 gol olarak Tranzonda oynadığı girilmiş.

Arkadaşlar Fm 2007 oynayan veya bilgisayarında yüklü olan arkadaş varsa editörden Tomas Jun'un history'sine bakabilr mi? Fm 2007 de hem Beşiktaş'ta oynadığı dönem hem Tranzonspoe'da oynadığı dönem girilmiş ama ikiside Trabzonspor adıyla yanış girilmişti iki kez Trabzonspor diye gözüküyordu.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Artık TS araştırmasıyla bir alakası kalmadı ama Gökdeniz' i Ruslar nasıl yapacak çok merak ediyorum. Lige çok iyi girdi ama bu performansını sonun kadar sürdürebileceğini tahmin etmiyorum. Ruslar abarmtasıyla ünlüdür bakalım Gökdeniz;' i nasıl yapcaklar.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Ruslar Gökdeniz'e bu gidişle 160 üstü bir ca bile verebilir.Açıkcası benimde en merak ettigim konulardan biri...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sezon sonuna kadar böyle gitmez bide gökdeniz stili futbolcular okadar iyi oynayamaz teknik kapasitelerini yansıtamazlarsa nelerini yansıtabilir bu oyuncular
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Çağdaş Atan' a DL eklenebilir mi? Spor x deki röportajında bu mevkide de oynayabildiğini belirtmişti.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Çağdaş Atan' a DL eklenebilir mi? Spor x deki röportajında bu mevkide de oynayabildiğini belirtmişti.
    Eklenmeli Beşiktaş'ta oynamıştı Dl'de.Hatta Tigana onu Petit'e benzettiğini söylüyordu(neresini benzetiyorsa) ve bir çok maçta Dm'de oynatmıştı...

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Çağdaş Atan,Denizlispor'da da Altay'da da solda oynadı.Ayrıca Serbest vuruşları da iyi uzaktan vuruşları da.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben olsam oynatmam ve çok uzun süredirde oynatılmıyor zaten
    fiziğide hiç müsait değil bence

solak stoper olarak kalsa daha iyi olur

saygılar
    Fikirlerim burada

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Evet o röportajı okudum bende ama yinede çok fazla olmaması gerekir diye düşünüyorum.13 civarı ideal olabilir.

Sayfa 11 / 12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Mesaj Yetkileri