Sayfa 15 / 163 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
421 ile 450 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Aynen konuyu daha fazla farklılaştırmanın lüzumu yok.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sürekli okuyan, okumayı seven bir insan olduğumu anlatmak için bunları söyledim. İlkokulda bize öğretilen toz pembe tarih kitapları sizin için yeterli arkadaşlar. Hadi padişahlara tükürün. Hadi bütün padişahlar hain olsun. Atatürk döneminde Türkiye dünyanın en güçlü devleti olsun. Keşke o dönemlerde yaşasaydık da görebilseydik ne nasılmış. Bana göre biz 300 yıldır yarı sömürge bir devletiz. Olay Atatürk'e ve başka birisine karşı değil.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları çıkaranları, darbeye zemin hazırlayıp, kaos çıkarmaya çalışmakla suçladı.
    Bahsetmeye çalıştığım kafa işte bu kafaydı. Bu konuya ilk mesajım çok uzundu. Keşke bu akp başkan yardımcısının açıklamasını bekleseymişim. Yazdıklarımı, adamların nasıl bir kafada olduğunu 1 cümlede özetledi kendisi.

Ayrıca şimdi aldıkları tepkiyi gördükten sonra da hükümet kanadı her zamanki gibi çevir kazı yanmasın moduna geçip, olayları, polisleri eleştirir duruma geçebilirler.

Hatta her terör olayından sonra "kaygılanıyorum" diye açıklama yapmaktan başka bir işe yaramayan sevgili cumhurbaşkanımızdan da yine aynı şekilde "endişeliyim" diye tek kelimelik bir şey bekliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Rick Nelson View Post
    Osmanlı Tarihine 6 yıldır ilgi duyuyorum ve sürekli kitap okuyorum.Hatta ve hatta bazı padişahların hayatlarını kaleme aldım.

Bütün padişahlar hain diye bir şey denmedi,birine bile denmedi.Nerden çıkardın ?
    Dendi. Önce yazılanları okumayı deneyebilrsin.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Osmanlı Tarihine 6 yıldır ilgi duyuyorum ve sürekli kitap okuyorum.Hatta ve hatta bazı padişahların hayatlarını kaleme aldım.

Bütün padişahlar hain diye bir şey denmedi,birine bile denmedi.Nerden çıkardın ?
    Quote Originally Posted by Raheem Lawal. View Post
    @redrum

Tarihden Bahsedersek yavuz sultan selimin alevilere yaptığı katliam onun büyüklüğünü göstermiyor tam tersi eskilerin dikdatörü diyebiliriz, benim düşüncem bu herkesin düşüncesine saygı duyarım.
    Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Haklısın, İngilziler savaş istemedi. İngilizler Osmanlı'nın son padişahıyla anlaşıp, ülkeyi SATIN ALMAYA bak, büyük harfle yazdım, tekrar yazıyorum SATIN ALMAYA çalıştı.

Buralardan çıkardı sanırsam

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Benim anlamadığım nokta : Başbakan neden üzerine gidiyor ? Çek polisi , bitsin olay. nedir yani bu saldırı.

Belediye başkanın , valin çıkar AVM yapmayacağız , sizi kim kandırıyor der , sen çıkarsın AVM de yapabiliriz diyorsun. ee bu halk ne yapsın ? hanginize inansın ?

ya da polis biber gazı kullanmakta orantısızlık yapmış olabilir diyorsun 2 dk sonra güç kullanımı orantılıydı diyorsun. ??

Basına sallıyorsun , yayın yapan basın yok. Açıklamaları tam bir fiyaskoydu.

Cidden olayların farkında değil başbakan.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Kusura bakmada bir İngiliz asla birinin önünde eğilmez Hele hele İngiliz aristokrasisi.
    Zaten 'biri'nin onunde egilmiyor Mustafa Kemal ATATÜRK'ün onunde egiliyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Sürekli okuyan, okumayı seven bir insan olduğumu anlatmak için bunları söyledim. İlkokulda bize öğretilen toz pembe tarih kitapları sizin için yeterli arkadaşlar. Hadi padişahlara tükürün. Hadi bütün padişahlar hain olsun. Atatürk döneminde Türkiye dünyanın en güçlü devleti olsun. Keşke o dönemlerde yaşasaydık da görebilseydik ne nasılmış. Bana göre biz 300 yıldır yarı sömürge bir devletiz. Olay Atatürk'e ve başka birisine karşı değil.
    benim birkaç önceki mesajıma bakarsan "Osmanlı ve Atatürk'ün çocuklarıyız" mesajımı görürsün. Söylediklerin o kadar basit, baştan savma ve içi boştu ki o yüzden dedim ilkokul kitaplarını okuman bile yeterli diye.

Söylediğin bu cümlelere karşı sana söylenenler arasında hakaret yoktu. Nem kapmana gerek yok boşuna. Dediğim gibi sen kendi bildiklerim bana yeter diyorsan, sen bilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu arada basbakanin sapkin aciklamalarini dinleyeniniz var mi ? resmen adam toplar gelirim mantigi. cag disi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Benim anlamadığım nokta : Başbakan neden üzerine gidiyor ? Çek polisi , bitsin olay. nedir yani bu saldırı.

Belediye başkanın , valin çıkar AVM yapmayacağız , sizi kim kandırıyor der , sen çıkarsın AVM de yapabiliriz diyorsun. ee bu halk ne yapsın ? hanginize inansın ?

ya da polis biber gazı kullanmakta orantısızlık yapmış olabilir diyorsun 2 dk sonra güç kullanımı orantılıydı diyorsun. ??

Basına sallıyorsun , yayın yapan basın yok. Açıklamaları tam bir fiyaskoydu.

Cidden olayların farkında değil başbakan.
    Çekilirse devlet güçsüz görünür.İnsanlar bir kere başardığını farkederlerse artık her istemedikleri şeyde aynı ayaklanmayı yaparlar ve devlet bir daha halkın istemediği hiçbir şeyi yürürlüğe sokamaz.Buda devletin işine gelmez.Bence bu yüzden çekilmiyor

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Onu ben de anlamadım. RTE oraya hiç polis göndermeseydi o kalabalık 2-3 gün sonra dağılırdı zaten kendiliğinden. Sonra da yavaş yavaş yapardı AVM'yi. Olayı kontrolsüz bir şekilde büyüttü.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

hayır , darbe yapacaklar diye korkuyorsun ; polisin hala orada. ee be adam o polis orada olmazsa şimdi millet dağılmıştı. İnsan kendi ayağına kurşunu böyle sıkıyor demek ki.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Korku insana her şeyi yaptırır,dün bunu gördük.Hiç bir şey yapmamasına rağmen,hala eylemciler eylemlerine son versin diyor,İstanbul'u bu hale getiren eylemciler değil,polistir.Yürümek,slogan atmak,toplu halde bulunmak yasaklanmışta bizim haberimiz yokmuş.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

BEYLER Taksim'de canlı bomba olduğu söyleniyor doğru mu ?
    Bi o söylenti eksikti. Yahu bu ülkede ne kadar çok art niyetli insan varmış.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kalabalığı dağıtmak icib yapılıyor bomba soylentileri.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Beyler sanırım twitter ve facebook'a erişimler engellendi.
    Yok Face açık bende rahatça dolaşabiliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Facebooka giremiyorum 20 dakikadır. Twittera giriyor ama facebook girmiyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Saat 14:30'dan itibaren face'e girişim sorunlu benim de.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ben her ikisine de giremiyorum an itibarıyla.

Edit:

Twitter geldi geri.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

ikisine de çatır çatır giriyorum, indirme hızım 3 mb/sn upload 0,7mb/sn

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bölgesel bir sorun büyük ihtimal.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Çok sayıda pkklı gözaltına alındı
    Tesadüftür kesin

Gaz maskesi dağıtan askerin olduğu fotograf da amerikada çekildiği belirlendi

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    Çok sayıda pkklı gözaltına alındı
    Tesadüftür kesin
    Hükümet bitirmemiş miydi ya terörü

Korkudan "canlı bomba" muhabbeti de yayılmaya başladı. Oraya giden halkı durduramayacaklar.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Oraya giden 'halk'tan kimse rahatsız değil demokratik tepkilerini demokratikçe göstermeleri en büyük hakları poliste inşallah sağduyuyu ele alır

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Twitter gidik şu an. Mobil veri üzerinden bağlanabiliyorum ben twitter'a ama Taksim'de mobil veriyide kestikleri için sıkıntı büyük.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Amerika'da nerde görülmüş parmaklıklara tırmanıp halka maske veren askerin görüldüğü ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul, Antalya

Polis Taksim'den çekiliyor şu an.

28. Default

Twitter gitti bende arkadaşlar.

Boşbakana çok teşekkür ediyorum ben. Sayesinde din, dil, mezhep, takım, vs. ayrımını unutup İNSAN olduğumuzu hatırladık.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Park açıldı. Artık bazıları yenilmez, dokunulmaz değil

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Zafer halkın oldu

Sayfa 15 / 163 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Mesaj Yetkileri