Sayfa 15 / 19 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
421 ile 450 arası toplam 542 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Kendi gözlemim;

Kanat oyuncularınız hızlıysa örn; sağda bruma, solda gaitan'la Galatasaray'da kanat-hücum görevi verirseniz tek forvet olarakta drogba tarzı güçlü hava topları iyi olan ve kararlı bir pivot oynatırsanız bol bol kafa gol bulursunuz. kanat hücumları çok daha etkili oluyor. göbekten hücum edince isterseniz takımınızda xavi olsun zaman zaman önündeki adama topu atamıyor. şut çekiyor bizim elemana çarpıyor falan falan.. ben bu seriide fırsatçı golcü den verim alamadım maalesef. fm 13 de burak yılmaz fırsatçı golcüde maç sayısı kadar gol atıyordu fm 14 de savunmanın arasında kayboluyor ne boşluklara hareketleniyor nede top tutabiliyor. bu arada ilk fırsatta sneijder'i satın aldığı topu direk kaleye vuruyor. saç baş yolduruyor bana

bu arada kanatsız futbol oynamak için bence sağda bir zamanların Zannetti'si ve Carlos'u gerekir

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Tek tek oyuncu yazmak ne kadar doğru olur bilemicem fakat oyuncunun özel haraketleri yani ppm inde "Kaleye sırtı dönük oynar" olması gerek.Tabikide bu özellik senin oyuncunda mevcut değilse antrenörler dahilinde oyuncuya kaleye sırtı dönük oynaması yönünde antreman başlatmalısın.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Default 4-2-3-1 Forvet Verimlilik?

4-2-3-1 de tek forvetten nasıl verim alınılabilir? 4-2-3-1 le oyunuyorum ve forvetlerimden pek verim alamıyorum. Oyuncularım: Yassine Benzia, Michy Batshuayi, Gabriel Barbosa
    Last edited by cklnc : 12.Şubat.2014 at 12:46

Aynı sorun bendede var. Denemediğim komut kalmadı Rakibin tek forvetleri aralara öyle bir kaçıyor ki sormayın gitsin. Benim forvet markajda kayboluyor fırsatçı golcü hiç oynatamıyorum. pivot olarakta drogba bir var bir yok...

Komple forvet denedinizmi ?

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

komple forvet oynuyorum zaten yaratıcı forvet, fırsatçı golcü denediklerim

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Lordinas View Post
    Aynı sorun bendede var. Denemediğim komut kalmadı Rakibin tek forvetleri aralara öyle bir kaçıyor ki sormayın gitsin. Benim forvet markajda kayboluyor fırsatçı golcü hiç oynatamıyorum. pivot olarakta drogba bir var bir yok...
    nasıl çözeceğiz ki?

Bende bundan önceki serilerde hep tek forveti tercih ederdim.14 te çift forvete döndüm.Birini fırsatçı golcü,diğerini yardımcı forvet destek oynatıyorum.

yıllardır tek forvet oynarım. ama bu seriide beklediğim verimi alamıyorum. şu ana kaar drogba nın hava toplarını indirmesinden faydalanıyorum. sanırım forvet tercihim bu seriide güçlü bitirici ve hava topları iyi olan forvetlerden yana olucak.

Bu mevzu hakkında ben bir konu açmıştım, belki yardımcı olur.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=118945

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

bakıyorum hemen

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Sahte forvet bu tür taktiklerde işe yarıyor denemeni öneririm. Kanatlarında golcü olursa iyi olur. Fakat forvetlerden çok gol bekleme sahte forvet özelliğinde kanatların ve orta sahan gol atıcak ama çok yararlı olur. Çok iyi oynarsa zaten verim almış olursun illa forveti gol atacak diye düşünme ben öyle çok verim alıyorum

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Bulamıyorsan potansiyelli bir oyuncu bulup o şekilde antremanlarla yetiştirebilrisin ben hep öyle yaparım. Tabi bu biraz sabır istiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

kadromda kanat olarak lacazette, rodrigo gomez, fischer, corentin jean var sahte forveti de deneyim bakalım ne olacak

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cklnc View Post
    kadromda kanat olarak lacazette, rodrigo gomez, fischer, corentin jean var sahte forveti de deneyim bakalım ne olacak
    Benzia yı oynat bildiğim kadarıyla ondan sahte forvet olur. Gerçi gelişmesi lazım onunda . Kaçıncı yıldasın ?

bende sahte forveti hiç denemedim. hangi özelliklerinin ön planda olması gerekiyordu ?

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Sahte forvet olması için renkli alanların yüksek olması gerekli.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Sadixx View Post
    Benzia yı oynat bildiğim kadarıyla ondan sahte forvet olur. Gerçi gelişmesi lazım onunda . Kaçıncı yıldasın ?
    2014-15 sezonundayım gelişmiş sayılır

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cklnc View Post
    2014-15 sezonundayım gelişmiş sayılır
    Benzia iyidir onu oynat . Ayrıca dediğim gibi sahte forvet adından anlaşıldığı üzere sahte bir forvet . Golleri kanatların atıcak. Ayrıca kesinlikle bir oyuncu kurucu oynat.

ben gol yükünü üstlenebilicek bir forvet anlayışıyla oynuyorum. o konuda bir türlü çözüme ulaşamadım. hem tek forvet oynayıp hemde gol atmamasını beklemek çok saçma geliyor bana.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Lordinas View Post
    ben gol yükünü üstlenebilicek bir forvet anlayışıyla oynuyorum. o konuda bir türlü çözüme ulaşamadım. hem tek forvet oynayıp hemde gol atmamasını beklemek çok saçma geliyor bana.
    Anlamadım sen takımının başarılı olmasınımı yoksa sadece forvetlerinin gol atmasınımı istiyorsun ? Zaten forvetin gol atmıyacak diye bir şey belki gol kralı bile olabilir . Ama bu sistemde düşük bir ihtimal.

Anlamadım sen takımının başarılı olmasınımı yoksa sadece forvetlerinin gol atmasınımı istiyorsun ? Zaten forvetin gol atmıyacak diye bir şey belki gol kralı bile olabilir . Ama bu sistemde düşük bir ihtimal.
    Sadece forvetlerimin gol atmasını değil, gol yükünü sırtlamasını istiyorum. nitekim forvetlerim bunu yapabilcek kapasitede ama verim alamayınca genel anlamda başarılı olamıyorum. bazen 10 kişi oynuyomuş gibi hissediyorum kendimi

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

kadrom bu nasıl bir taktik vereyim ufak tefek yardım istiyorum büssürü hazır taktik var başkaları tarafından hazırlanmış başarılı taktikler onlardan birini kullanabilirdim (kullandım da geçen sezon) ama ne zaman onlardan birini kullansam her ne kadar tüm kuparı alsamda zevk alamıyorum hile gibi geliyor kendim hazırlamak istiyorum fakat bu 2014 serisinde ne yaptıysam istikrarı sağlayamıyorum büyük bir takıma gol yağdırırken küçük ölçekli bir takımdan tokat yiyebiliyorum bol pas oyunu seviyorum şimdi istediğim bu kadroya tavsiye vermeniz bana, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Forvet oyuncuları için şöyle bir düşünce oluştu geçenlerde okuduğum bir yazı itibarı ile şöyle ki; Örnek kanat oyuncuları içe kat eden olursa forvetler yardımcı yada pivot olsun eğer fırsatçı golcü olarak kullanılacaksa arkasına mutlaka bir amc yerleştirilmesi gerekiyor amc de oyun kurucu olarak görev verilmesi gerekiyor komutlarda ise hücuma yönelik oyuncuların dikine pas yap komutu verilmesi gerekiyor bunlar sadece fikir kısmen denedim iyi oluyor

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bol pası seven bir takımsanız düşük ölçekli bir takıma yenilmeniz kadar doğal bir şey yok.Küçük bir takım zaten sizin paslarınızın hepsine baskı yapmayacak ve geriye çekilecektir.Sizin bir hatanız sonucu Messivari bir kanata top atılıp size kontradan gol atacaklardır.Zaten bu nedenle eğer önemli anlarda maçı izliyorsanız rakibin her attığı giriyor diye şikayet ediyorsunuzdur.Çünkü zaten rakip sadece bu ataklara hazırlanmış durumda.Siz ise 20-30 tane şut çekmiş oluyorsunuz.Fakat adamlar 8 kaleciyle oynuyor.Hepsi defansa çekilmiş durumda.Doğal olarak daha zor şutlar çekiyor sizin oyuncularınız.Rakip ise siz açıldığınızdan bir kontrayla cezanızı kesiyor.Oyunun tek hatası niyeyse rakip her kontraya çıktığında dandik kanat oyuncusu Messi'ye dönüyor.Sizin en iyi defansınız bile onu tutamayabiliyor

Ben KF(D) kullanıyorum.Drogba'dan acayip verim aldım.Ölene kadar gol kralı oldu.Drogba vari bir oyuncuyla tekrar deneyin.İlla çok gol attırmak istiyorsanız hedef adam olarak onu seçin.Tüm paslar ona gelsin.Tabi 1.70 bir forvetinizi hedef adam yaparsanız hava toplarınıza yazık olur.Ama artık sadece forvetlerin gol atma devri bitti bence.Üstelemenin lüzumu yok.Forvetiniz asistte yapıyorsa veya oyunda gördüğünüzde istediğiniz hareketleri yapıyorsa bence yeterli olmalı.
    Galatasaray İncelemesinde attığım ssleri buraya da koyayım bir fikir olsun.

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Oyunda zaten genelde golü içe kat eden ofansif orta sahalar atıyor bende de.Fakat komple forvet olarak oynattığımda gelen şanslarıda değerlendiriyorlar.
    Ama Drogba komple forvet oynarken gol kralı bile olabiliyor.Ben resmen ölene kadar kullandım kendisini.Birde 40 yaşında Yedeklerde 26 golle rekor kırdı.Sonrada emekli oldu

Gaston Ramirez (AMC), onun en çok golü attığı sırada sakatlıklar geçirmişti Drogba biraz tutukluk yaptı.
    Drogba emekli olduktan sonra Hulk(AMR) sazı eline aldı

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

solda lacazette içe kat eden sağdaki gomez de kanat destek görevli yapmıştım amc mevkisindeki oyuncuya ofansif ortasaha hücum dedim forvet sıkıntılı işte ne yapsam gol sorunu var bir de dediğin gibi yapayım 2 içe kat eden 1 oyun kurucu amc. Ortasahadaki arkadaki ikiliye hangi pozisyon komutu vereyim? (hughes i iki yönlü yanındakini de defansif oyun kurucu oynatıyordum)

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Aslında sorunu sadece taktiğe yükleme yada forvetlerine çünkü kadrona baktığımda oyuncularının ortalama dereceleri çok düşük hepsi kötü oynamış.Buna bir çok neden olabilir iç huzursuzluk, takım uyumsuzluğu kondisyon ,genel mutluluk yada oyuncuların istediğin mevkide iyi değillerdir vs vs vs.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

F9'da en iyi oyunculardan birisi de Dybala'dır genç olarak Çok iyi verim alırsınız

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Aslında sorunu sadece taktiğe yükleme yada forvetlerine çünkü kadrona baktığımda oyuncularının ortalama dereceleri çok düşük hepsi kötü oynamış.Buna bir çok neden olabilir iç huzursuzluk, takım uyumsuzluğu kondisyon ,genel mutluluk yada oyuncuların istediğin mevkide iyi değillerdir vs vs vs.
    4 maç üst üste yenilince öyle oldu moraller mağlubiyetlerin ikisi real madrid ama

Nesil
    2009
    Yer
    Sakarya

Default Aradığım Forvet Rolünü Bir Türlü Bulamadım.

4-3-3 klasik taktiğe en iyi forvet rolü hangisi olur? Yerden sert ortaları gol yapacak , pas dağıtacak , aralara kaçacak , gol yüzdesi yüksek olacak.

Hangisini seçmeliyim?

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Komple Destek gibime geldi anlattığın kişi yada YRD YF SF de kullanabilirsin alternatif olarak

Sayfa 15 / 19 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon

Mesaj Yetkileri