Sayfa 16 / 18 İlkİlk ... 61415161718 SonSon
451 ile 480 arası toplam 530 sonuç

Konu: Football Manager 2016 16.3 Yaması Çıktı

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Vücut zindeligi 6-9 gözüküyor bende.
    Hızlanma 11,Kararlılık 8, Pozisyon Alma 13, Kafa vuruşu 13, Pas 9,

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam emin misin 16.3e baktığına. Oyuncu özelliklerindeki değişmeler kayıtlı oyunda çıkmaz. Editörden 16.3 versiyonunu kurup bakman daha sağlıklı olur. İş yerinde olduğum için erişim imkanım yok

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Vücut zindeligi 6-9 gözüküyor bende.
    Hızlanma 11,Kararlılık 8, Pozisyon Alma 13, Kafa vuruşu 13, Pas 9,

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Vücut zindeliğinin 8 olması bildiğib art niyet.

Sent from my iPhone using Tapatalk

16.3 eminim hatta şuan RBL kariyeri yapıyorum [MENTION=171272]hknshr[/MENTION]

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Vücut zindeliğinin 8 olması bildiğib art niyet.

Bu kadar art niyetli olunamaz ya. Ondan sonra bikbik öterler burda eşit davranıyoruz biz diye istatistik kasarlar saatlerce.

ofsayt sorunu ve çok yüksek koşu mesafesi sorunları düzelmiş mi acaba, gözlemleyebildiniz mi?

16.3 eminim hatta şuan RBL kariyeri yapıyorum @hknshr

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Acaba profilinde ve CA/PA değerinde değişiklik yapılan oyuncuların değişikliklerini direk görebileceğimiz bi yer var mı?
    turksportal...

Buradan sesimi duyan arkadaşlara minnetlerimi sunuyorum. Altınordu transfer sorunu düzeltilmiş. Türk vatandaşlığı olan her oyuncuyu transfer edebiliyoruz artık.

Quote Originally Posted by Vankoff View Post
    Buradan sesimi duyan arkadaşlara minnetlerimi sunuyorum. Altınordu transfer sorunu düzeltilmiş. Türk vatandaşlığı olan her oyuncuyu transfer edebiliyoruz artık.
    Hocam merhaba, mesaj kutunuz dolu olduğu için yazamıyorum. Özelden bir şey sormak istiyorum mümkünse biraz boşaltır mısınız mesaj kutunuzu?

Quote Originally Posted by hakan197 View Post
    Galatasaray'ın UEFA'dan aldığı ceza eklenmiş mi?
    Evet, bunu bende merak ediyorum.

Quote Originally Posted by asg23 View Post
    Hocam merhaba, mesaj kutunuz dolu olduğu için yazamıyorum. Özelden bir şey sormak istiyorum mümkünse biraz boşaltır mısınız mesaj kutunuzu?
    Tamamdır hocam sildim mesajları.

Tamamdır hocam sildim mesajları.
    Tamamdır yazdım.

Quote Originally Posted by asg23 View Post
    Hocam cevap attım ama seninde mesaj kutun doluymuş.

Hocam cevap attım ama seninde mesaj kutun doluymuş.
    şimdi dener misin?

Podolski'nin mental özelliklerini düşürmek ve Umut Bulut'tan kötü mental özelliklere sahip yapmak kimin fikriyse gözlerinden, zekasından ve futbol bilgisinden öpüyorum kardeşimin.

Kötü giden bi' takımda illa bütün oyuncuları berbat hale getirmek gerekmiyor bunu bir öğrenemedik galiba.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

SI forumlarını okuyorum. Bir sürü şikayet, bug bildirimi vardı ofsayt ve özellikle beklerin ortalarının sıklıkla tehlike yaratıp gol olmasıyla ilgili. Farkındayız, çalışıyoruz denmişti. Aylar geçti, yamayı bekledik durduk fakat zahmet edip düzeltmemişler. Neymiş maç motoruna şu aşamada çok müdahale edememişler, bi tarafı düzeltirken öbür taraf bozuluyormuş.
    Son 7 yılda 6 kez orijinal aldım bu oyunu. 1 yıl zaten evde değildim. Bi daha bu oyuna para verirsem.... Resmen dalga geçiyorlar. 3-5 ay sonra yeni oyun çıkacak onu alın orda düzeltiriz diyecekler utanmasalar.

Ofsayt sorunu devam mı ediyor?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Madem maç motorunu düzeltemiyorsunuz o zaman neden bu kadar geç yayınlandı bu yama?

18. Default

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Madem maç motorunu düzeltemiyorsunuz o zaman neden bu kadar geç yayınlandı bu yama?

çin liginin transfer dönemi açıktı ondan

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Çin transfer sezonu 28 şubatta kapandı. Bunların yaptığı müşteriyi sallamazlık, değer vermemek.
    Bütün avrupa, dandik Çin ve Rus ligini beklemeye mecbur mu çıkart bi yama şubat ortası, bir tane de martta. Zaten becerebildiğin hiç birşey yok her sene daha kötüsünü çıkartıyorsun.

Ey EA Sports sesimizi duy, çıkart düzgün bir menajerlik oyunu

Feyenoord'u aldım. Takım üçüncü bitirir tahmini var. Yönetim bana hiç sormadan şampiyonluk istedi. Alamazsam ligi kovacaklar. Kariyere hiç başlamasam mı diye düşünüyorum.

Nesil
    2007

@perpetua

Elinize sağlık, teşekkürler.

Bir hevesle açtığım yeni kariyerin büyük bir hüsranla sonuçlanmasını da yaşattı ya SIGAMES helal olsun gerçekten. Eski serilerde oyunda hatalar buglar oluyordu özellikle maç motorunda. Ancak devre arası güncellemesiyle düzeltiliyordu. Hatta eski serilerin devre arası güncellemesi yayınlandığındaki yenilikler listesine bakıldığında, en çok değişikliği maç motoru alırdı. Şimdi ise neredeyse hiç bir şeye dokunulmamış maç motorunda.

Bir FM serisi düşünün ki sizi şu hale sokuyor; PS1 de (gri kutu) wining eleven vardı. spikerler isimleri doğru düzgün söyleyemezler, mesela rivaldo'ya rimaldo fln derdi. O seride ben 2 si kanat 3 lü forvet oynatırken kanat forvetlerden birini, aşırı hızlı olduğu için Roberto Carlos'u koyuyordum. çünkü depara bir kalktımı tutan yoktu adamı. Konuyu şuraya bağlayacağım fm 2016 da şu beklerin yaptığı asist oranlarını fln gördükten sonra Fenerbahçe'de 4. sezonumda (artık kariyer fln bıraktım ztn) Nani ile Alessandirini'yi direk beke koydum. Kanat oynarken yaptığı asist sayısından daha fazla asist yapıyorlar (Görevi ofansif bek, kişisel talimatta ise hiç bir oynama yok)

Maç motoru ve yenilikler ile ilgili bir önerim vardı eski serilerde. Eğeki SIGAMES bu oyunu tam oynanabilir hale sezon arası güncelleme ile düzeltebiliyorsa, demekki serinin son halkası 1,5 yılda tam oynanabilir hale geliyor. Çünkü her yeni seride oyuna eklenen yeni özellikler maç motoruna direk entegre olamıyor. İşte bundan ötürüdür ki SIGAMES yeni oyunun çıkış tarihini (mesela 17 için konuşalım) mart 2017 olarak yapsın. ekim 2016 da FM 16 ya transfer güncellemesi versin şeklindeydi bu önerim. Bu forumda başta forum yetkilileri olmak üzere, satış politikası, karlılık, şirket politikası vs. gibi sebeplerden ötürü olamayacağını belirtmişti. Peki şimdi serinin bu son halkasında ne yaptı? Eylül de çıkardığı ve hataların olduğu gerçeğini de kabullendiği bir seride, maç motorunda hiç bir değişiklik yapmadan seride sadece, transfer güncellemesini verdi geçti.

Peki 2017 ne olacak? 2016 nın maç motorunda ki hataları göz önünde bulundurarak yeni serinin maç motorunu ona göre hazırlayacak ve 2016 eylülünde satışa sunacak Peki planlamalarında 2017 ye eklemek istediği yenilikler bu sefer sorun çıkartırsa o ne olacak? 2017 yılının ara transfer döneminde yayınladığı güncelleme ile yapacak? Peki ya yapamazsa? Ya yapamazsa kuşkusu neden var? çünkü bu oyunun 2012, 2013, 2014 serilerinde en az 3-4 güncelleme ile en hatasıza ulaştı ama oyun her sene ileriye gideceğine yerinde saydı ve artık kabullenmek gerekir ki 2016 ile geriye gidiyoruz. Bunun en büyük sebebi de SIGAMES'in bu oyun türünde rakipsiz kalmış olmanın yarattığı rehavet ve bununla birlikte doğan rahatlıktan başka bir şey değil. Bu konuda bir şey yapılacaksa, araştırmacılar, editörler, olabilir ancak. Bu konuyla ilgili son sözü şu şekilde söyleyeceğim. Eğer bu gelecek seri olan FM17 yi en minimum hata ile çıkması adına, üzerinde daha çok çalışılması, daha çok test edilmesi adına süreyi uzatmak için ara transfer dönemi bitişi olan MArt 2017 de çıkarın, 2016-2017 sezonu içinde, Eylül 2016 da transfer sezonu bittiğinde tıpkı şimdi yapıldığı gibi sadece transfer güncellemesi verin.

Bir serzenişte perpetua hocama. Kendisi de eğer hatırlarsa geçmişte kendisiyle birçok oyuncunun CA/PA değerleri üzerinden konuşmuştuık. Çok keyifli ve bilgilendirici yazışmalardı. Şimdi soruyorum kendisine, sırf takımın genel durumu nispeten kötü olduğu için ki Galatasaray hakkında konuşuyorum. Bu kötü gidişatı oyuna yansıtmak adına, bireysel performansı nispeten takımın üzerinde olan oyuncuların (özellikle Sneijder ve Podolski) özelliklerini düşürmek midir çözüm? ilk gözlemlerime göre Fenerbahçe'nin defansif oyuncularının ve Nani gibi oyuncuların da özelliklerinde gerileme var. Peki Nani'deki düşüş sadece oyuncudan mı kaynaklanmakta yoksa (perpetua da adeta maçları ve özellikle maç içinde bir scout ekibi gibi oyuncuları da takip eder) özellikle Anadolu kulüplerinin Nani'ye önlem almak adına futbolu biraz etiği dışına çıkan ve çirkinleştiren sertlik ve birebir yakın adam markajı ile oyuncunun maç psikolojisini bozma ve yıldırmadan kaynaklımıdır? Peki bunların cevabı evet ise çözüm oyuncunun değerlerini düşürmekmidir çözüm? yada şunu sorayım özellikle belirtiyorum sadece son 2 maçlık performansı için söylemiyorum, Volkan Şen özellikle Markovic in ekim sonunda yaşadığı ilk sakatlıktan sonra hem daha fazla forma şansı buldu hemde üzerine koyarak devam etti Kasım'dan Şubat'a 4 ay geçmiş peki Volkan Şen'in değerlerinde (gerçek hayatta performansı iyi iken) oyunda, Podolski'nin Sneijder'in veya diğer oyuncuların özelliklerine bariz olumsuz etki varken, böylesine çıkış yapmış oyuncunun profilinde bariz pozitif etki yok? Kalkıp'ta Volkan Şen'i bir CR7 yapın demiyorum. Ancak kötüye kötüyse, iyi yi de iyi yapın. Ve tekrar belirtiyorum Volkan Şen'in sadece derbi ve ondan önceki 2 haftalık performansına dayanarak bunu belirtmiyorum....

Mesela Real Madrid te çok zor bir dönem geçirmekte ancak 16.3 ile 16.2 arasında göz ucuyla bir kıyaslama yaptığımda oyuncu genel değerlerinde bariz bir düşüş yaşanmamış, keza aynı şeyi Chelsea için de söyleyebilirim. Yada yine göz ucuyla merak edipte baktığım Leicester City içinde geçerli. Yani özetle gerçek hayatta yaşanan performans düşüşü yada yükselişi 16.3 güncellemesinin oyuncu değerlerine bizim ligimizde olduğu kadar büyük değişiklikler yok diğer ülke liglerinde.

Kısacası, oyun ciddi anlamda çuvallamış durumda. Haa Mart sonu yada Nisan ortası gibi taak diye bir maç motoru iyileştirme güncellemesi çıkar biz burda bu yazıları yazmakla ayıp etmiş oluruz belki. Ancak Avrupa şampiyonasının oynanacağı seneye denk gelen dünyanın rakipsiz menejerlik oyunu maalesef yaz aylarında bize pek keyif vermeyecek gibi duruyor

Quote Originally Posted by heartbreaker007 View Post
    Bir hevesle açtığım yeni kariyerin büyük bir hüsranla sonuçlanmasını da yaşattı ya SIGAMES helal olsun gerçekten. Eski serilerde oyunda hatalar buglar oluyordu özellikle maç motorunda. Ancak devre arası güncellemesiyle düzeltiliyordu. Hatta eski serilerin devre arası güncellemesi yayınlandığındaki yenilikler listesine bakıldığında, en çok değişikliği maç motoru alırdı. Şimdi ise neredeyse hiç bir şeye dokunulmamış maç motorunda.

Bir FM serisi düşünün ki sizi şu hale sokuyor; PS1 de (gri kutu) wining eleven vardı. spikerler isimleri doğru düzgün söyleyemezler, mesela rivaldo'ya rimaldo fln derdi. O seride ben 2 si kanat 3 lü forvet oynatırken kanat forvetlerden birini, aşırı hızlı olduğu için Roberto Carlos'u koyuyordum. çünkü depara bir kalktımı tutan yoktu adamı. Konuyu şuraya bağlayacağım fm 2016 da şu beklerin yaptığı asist oranlarını fln gördükten sonra Fenerbahçe'de 4. sezonumda (artık kariyer fln bıraktım ztn) Nani ile Alessandirini'yi direk beke koydum. Kanat oynarken yaptığı asist sayısından daha fazla asist yapıyorlar (Görevi ofansif bek, kişisel talimatta ise hiç bir oynama yok)

Maç motoru ve yenilikler ile ilgili bir önerim vardı eski serilerde. Eğeki SIGAMES bu oyunu tam oynanabilir hale sezon arası güncelleme ile düzeltebiliyorsa, demekki serinin son halkası 1,5 yılda tam oynanabilir hale geliyor. Çünkü her yeni seride oyuna eklenen yeni özellikler maç motoruna direk entegre olamıyor. İşte bundan ötürüdür ki SIGAMES yeni oyunun çıkış tarihini (mesela 17 için konuşalım) mart 2017 olarak yapsın. ekim 2016 da FM 16 ya transfer güncellemesi versin şeklindeydi bu önerim. Bu forumda başta forum yetkilileri olmak üzere, satış politikası, karlılık, şirket politikası vs. gibi sebeplerden ötürü olamayacağını belirtmişti. Peki şimdi serinin bu son halkasında ne yaptı? Eylül de çıkardığı ve hataların olduğu gerçeğini de kabullendiği bir seride, maç motorunda hiç bir değişiklik yapmadan seride sadece, transfer güncellemesini verdi geçti.

Peki 2017 ne olacak? 2016 nın maç motorunda ki hataları göz önünde bulundurarak yeni serinin maç motorunu ona göre hazırlayacak ve 2016 eylülünde satışa sunacak Peki planlamalarında 2017 ye eklemek istediği yenilikler bu sefer sorun çıkartırsa o ne olacak? 2017 yılının ara transfer döneminde yayınladığı güncelleme ile yapacak? Peki ya yapamazsa? Ya yapamazsa kuşkusu neden var? çünkü bu oyunun 2012, 2013, 2014 serilerinde en az 3-4 güncelleme ile en hatasıza ulaştı ama oyun her sene ileriye gideceğine yerinde saydı ve artık kabullenmek gerekir ki 2016 ile geriye gidiyoruz. Bunun en büyük sebebi de SIGAMES'in bu oyun türünde rakipsiz kalmış olmanın yarattığı rehavet ve bununla birlikte doğan rahatlıktan başka bir şey değil. Bu konuda bir şey yapılacaksa, araştırmacılar, editörler, olabilir ancak. Bu konuyla ilgili son sözü şu şekilde söyleyeceğim. Eğer bu gelecek seri olan FM17 yi en minimum hata ile çıkması adına, üzerinde daha çok çalışılması, daha çok test edilmesi adına süreyi uzatmak için ara transfer dönemi bitişi olan MArt 2017 de çıkarın, 2016-2017 sezonu içinde, Eylül 2016 da transfer sezonu bittiğinde tıpkı şimdi yapıldığı gibi sadece transfer güncellemesi verin.

Bir serzenişte perpetua hocama. Kendisi de eğer hatırlarsa geçmişte kendisiyle birçok oyuncunun CA/PA değerleri üzerinden konuşmuştuık. Çok keyifli ve bilgilendirici yazışmalardı. Şimdi soruyorum kendisine, sırf takımın genel durumu nispeten kötü olduğu için ki Galatasaray hakkında konuşuyorum. Bu kötü gidişatı oyuna yansıtmak adına, bireysel performansı nispeten takımın üzerinde olan oyuncuların (özellikle Sneijder ve Podolski) özelliklerini düşürmek midir çözüm? ilk gözlemlerime göre Fenerbahçe'nin defansif oyuncularının ve Nani gibi oyuncuların da özelliklerinde gerileme var. Peki Nani'deki düşüş sadece oyuncudan mı kaynaklanmakta yoksa (perpetua da adeta maçları ve özellikle maç içinde bir scout ekibi gibi oyuncuları da takip eder) özellikle Anadolu kulüplerinin Nani'ye önlem almak adına futbolu biraz etiği dışına çıkan ve çirkinleştiren sertlik ve birebir yakın adam markajı ile oyuncunun maç psikolojisini bozma ve yıldırmadan kaynaklımıdır? Peki bunların cevabı evet ise çözüm oyuncunun değerlerini düşürmekmidir çözüm? yada şunu sorayım özellikle belirtiyorum sadece son 2 maçlık performansı için söylemiyorum, Volkan Şen özellikle Markovic in ekim sonunda yaşadığı ilk sakatlıktan sonra hem daha fazla forma şansı buldu hemde üzerine koyarak devam etti Kasım'dan Şubat'a 4 ay geçmiş peki Volkan Şen'in değerlerinde (gerçek hayatta performansı iyi iken) oyunda, Podolski'nin Sneijder'in veya diğer oyuncuların özelliklerine bariz olumsuz etki varken, böylesine çıkış yapmış oyuncunun profilinde bariz pozitif etki yok? Kalkıp'ta Volkan Şen'i bir CR7 yapın demiyorum. Ancak kötüye kötüyse, iyi yi de iyi yapın. Ve tekrar belirtiyorum Volkan Şen'in sadece derbi ve ondan önceki 2 haftalık performansına dayanarak bunu belirtmiyorum....

Mesela Real Madrid te çok zor bir dönem geçirmekte ancak 16.3 ile 16.2 arasında göz ucuyla bir kıyaslama yaptığımda oyuncu genel değerlerinde bariz bir düşüş yaşanmamış, keza aynı şeyi Chelsea için de söyleyebilirim. Yada yine göz ucuyla merak edipte baktığım Leicester City içinde geçerli. Yani özetle gerçek hayatta yaşanan performans düşüşü yada yükselişi 16.3 güncellemesinin oyuncu değerlerine bizim ligimizde olduğu kadar büyük değişiklikler yok diğer ülke liglerinde.

Kısacası, oyun ciddi anlamda çuvallamış durumda. Haa Mart sonu yada Nisan ortası gibi taak diye bir maç motoru iyileştirme güncellemesi çıkar biz burda bu yazıları yazmakla ayıp etmiş oluruz belki. Ancak Avrupa şampiyonasının oynanacağı seneye denk gelen dünyanın rakipsiz menejerlik oyunu maalesef yaz aylarında bize pek keyif vermeyecek gibi duruyor
    tamamına katılıyorum. ben de test etmek için birkaç maç yaptım, hem kendi maçlarıma hem de rakip maçlara baktım ofsayt sayıları kaç diye. eğer gerçek hayatta maç başına düşülen ofsayt sayısı 5 civarı iken bu sayı oyunda 15 ise, yapımcılar oyunculara karşı saygısız demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Biraz daha kolay olmuş sanırım, Fenerbahçe ile kariyer açtım. CL elemelerinde Club Brugge'a içerde 5 dışarda 4 attım sonraki tur Valencia geldi dışarda 2-1 içerde 3-0 yendik. Ligde 10 maç 10 galibiyet 29 gol atmışız 1 gol yemişiz o da penaltıdan. CL gruplarda Salzburg'a ilk maç 5 attık, dışarda Chelsea ile 1-1 berabere bitti, Basel'i de 9 kişi 2-1 yendik acaba ben mi çok ballıyım Bu arada taktik Devastator'un yeni versiyonu.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Transfer dönemi itibariyle editörden kendim dünyada ki önemli transferleri ayarlıyordum.

Misal Muhammet Demir Ocak 2016'da Trabzonspor'a katılıyor. Bu şekilde yani tüm transferler. Gerçekte transfer yapmış oyuncular yeni oyun açtığında önce hala eski takımlarındalar Ocak ayında katılıyorlar yeni takımlarına. Bana böyle daha gerçekci geliyor.

Neyse, şimdi yeni güncelleme çıkınca onu oyunda aktif edince benim editör dosyam devre dışı kalacak doğal olarak. Bende şimdi güncellemede ki yeniliklere bakayım dedim varsa güzel eklemeler o zaman benim dosyamı kullanmam dedim ama zaten olan transferleri ben kendimde yapmış durumdayım. Maç motorunda da madem yenilik yok, o zaman kendi editör dosyamı kullanmaya devam edeyim dimi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by COLMAN20 View Post
    Transfer dönemi itibariyle editörden kendim dünyada ki önemli transferleri ayarlıyordum.

Misal Muhammet Demir Ocak 2016'da Trabzonspor'a katılıyor. Bu şekilde yani tüm transferler. Gerçekte transfer yapmış oyuncular yeni oyun açtığında önce hala eski takımlarındalar Ocak ayında katılıyorlar yeni takımlarına. Bana böyle daha gerçekci geliyor.

Neyse, şimdi yeni güncelleme çıkınca onu oyunda aktif edince benim editör dosyam devre dışı kalacak doğal olarak. Bende şimdi güncellemede ki yeniliklere bakayım dedim varsa güzel eklemeler o zaman benim dosyamı kullanmam dedim ama zaten olan transferleri ben kendimde yapmış durumdayım. Maç motorunda da madem yenilik yok, o zaman kendi editör dosyamı kullanmaya devam edeyim dimi.
    Aslında doğrusu yaptığınız şekilde.Eskiden ben de öyle yapardım ama artık uğraşamıyorum,SI'a acaba bu şekilde hiçbir geri bildirim olmuyor mu?Oyunun gidişatı çok etkileniyor.

Maç motoruna en ufak düzeltme yapmamışlar ve üstüne zaten sorun olan kırmızı kart ve penaltı sorununu daha da kötü hale getirmişler.

Galatasaray açtım ve 5 maçta 7 kırmızı kart 4 penaltı oldu maçlarımda karşılıklı. Hem bu kadar bekletip hem maç motorunu düzeltmeden çıkarmaları kış güncellemesini terbiyesizlik artık bu oyunu sürekli alanlara.

4-5 saat oynayıp bol keseden sallamak istemiyorum ama güncelleme ile ilgili olarak söyleyebileceğim tek şey oyun hızlanmış ve eskisi kadar pcyi yormuyor.

15 maç falan yaptım şu ana kadar ama neredeyse hiç offside olmadı. Kırmızı kart falanda yok. Sadece 1 kez penaltı oldu oda benim hatam. Çağlar zaten sert oyuncu ve rakip takımın forvetine sert gir deyince güzelim maç gitti. Onun dışında ilk defa bir güncellemeden çok memnunum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by heartbreaker007 View Post
    Yorumun bana ilginc geldi.

Sneijder'in ozelliklerinde bazi degisiklikler olabilir ancak genel kalitesinde bir dusus yok.
    Podolski ve Nani icin de aynisi gecerli.

Genel kalite derken CA'dan bahsediyorum.
    Bir cok ozelligin yukselmesinin bir CA maliyeti var.
    Oyuncu ne kadar cok mevkide oynayabiliyorsa, bunun bir CA maliyeti var.
    Oyuncu iki ayagini da iyi seviyede kullanabiliyorsa, bunun bir CA maliyeti var.

Ornegin Podolski ozelinde, AMR mevkisini eklemenin bir maliyeti var. Bu mevkiyi profiline ekleyebilmek icin ya Podolski'yi daha iyi bir oyuncu yapacagiz (yani CA'yi yukseltecegiz) veya Podolski'yi ayni seviyede tutup (CA'yi sabit tutup) bazi ozelliklerinde indirim yapacagiz. Biz Podolski'nin seviyesini ayni tutup bazi ozelliklerde indirim yapmayi dusunduk. Ozellikle Podolski'yi savunmaya daha az yardim eden bir oyuncu yapmayi dusunduk. Buna da saniyorum cogunluk itiraz etmeyecektir.

Nani'de uc adet degisiklik yapilmis. Hizlanmasi 1 puan dusmus, Paslari 1 puan dusmus, Ortalari 1 puan yukselmis. Genel kalitesi ayni seviyede kalmis.

Fenerbahce'nin defans oyuncularinda da ciddi bir dusus yok. Kjaer'in genel kalitesinde 4 puanlik bir yukselis, Ba'da 3 puanlik yukselis, Caner'de 5 puanlik dusus, Hasan Ali ve Sener'de ise 5 puanlik yukselis var. Caner'in dususu ve Hasan Ali'nin yukselisi daha cok Hasan Ali'nin defansif ozelliklerini, Caner'den biraz daha da iyi seviyeye getirme amacli. Yani toplamda Fenerbahce'nin savunma oyuncularina 12 CA'lik bir yukselis yapilmis. Tahminen gozlemlerde bir yanilgi var.

Volkan ornegine gelince. Volkan'in gecen sezonki performansi nasildi? Volkan'in bunun uzerinde oldugundan eminmiyiz? Sonucta Volkan gecen sezon 12 gol, 8 asist ile oynamis degerli bir oyuncuydu. Buna gore de Bursa'da degerlendirmistik. Volkan'in bu degerlemenin ustunde bir oyun oynadigindan emin degilim. Tabii bu genel kalite yorumu. Ozelliklerinin bazilarinin yukselmesi, bazilarinin dusmesi gerektigini dusunuyorsaniz bu farkli tabii. Bu konuda oyuncu profilleri her zaman tartismaya acik olacaktir cunku bir goz bir turlu gorur, bir baska goz baska turlu.

Sayfa 16 / 18 İlkİlk ... 61415161718 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri